Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Overload 5 Final Stand  (Прочетена 2271 пъти)

HEPOH

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
    • Профил
Overload 5 Final Stand
« -: февруари 06, 2015, 16:24:51 pm »

Регистрацията започва от 15 февруари...
www.overload.com.ro/en/
Активен
I hear voices in my head,but they speak RUSSIAN!

ОМОН

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 025
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Re: Overload 5 Final Stand
« Отговор #1 -: февруари 06, 2015, 16:29:43 pm »

TIMETABLE:
On site player reception and checkin/chrono will start Friday (4th of September 2015) at 08:00 AM EET.
On site check-in procedures will close at 14:00 EET the same day.

Start-game will take place on Friday (04.09) at 16:00.
End-game will be called on Sunday morning (06.09) at 11.00 AM.
The game will also take place throughout the night.

Gameplay time will span from Friday (04.09) 19.00 hours to Sunday (06.09) 11:00  hours AM (43 hours of effective game).

TICKET PRICING

A. 65 lei/person (15 EUR), for the first 30 registered players. Payment must be done before 30.04.2015
B. 95 lei / person (21 EUR), for registrations and payments before 30.04.2015
C. 130 lei / person (30 EUR), for registration and payments between 01.05.2015 and 30.07.2015
D. 210 lei / persoana (47 EUR), for registration and payments between 01.08.2015 and 20.08.2015 (last day for payments)

The ticket price will cover organizational expenses, one meal, 5 L bottled water, medical services, ECO toilets, props, logistics expenses etc. If, for reasons which can not be blamed or attributed to the organizers, someone has already paid and cannot make it for the event the price will not be refunded. Registration will close on the 20th of August 2015.

THE GAME AREA
is situated 30Km from the town of Sibiu in the central part of Romania,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

ANGEL PETROFF

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
    • Профил
« Отговор #2 -: февруари 15, 2015, 18:52:39 pm »

http://www.overload.com.ro/registration/ 
ДНЕС ЗАПОЧНА РЕГИСТРАЦИЯТА В 18.00 часа.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #3 -: февруари 15, 2015, 18:54:28 pm »

Ако не ни мине котка път, там сме. 8)
Активен
Screamer

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 025
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #4 -: февруари 15, 2015, 19:49:18 pm »

Котка - ед.ч., женски род. използва се за обозначение на препятствие от типа
           люта жена вкъщи или слабоумен и комплексиран митничар на българо-румънската граница

Оттам идва и израза - "да не ти мине котка път" -  в превод, тайно заклинание да не те срещне, ни едно от двете съществителни.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

specnaz-thessaloniki

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
    • Профил
« Отговор #5 -: февруари 16, 2015, 12:47:58 pm »

Hey, guys. We'll be at this game too. Our first time for this kind of event. :) See you all there, old and new friends.
Активен
Водка - враг, врага надо уничтожать всеми способами...

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #6 -: февруари 16, 2015, 21:17:59 pm »

Hehe.. welcome!  ;D
We are in Monarchy resistance.
Активен
Screamer

specnaz-thessaloniki

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
    • Профил
« Отговор #7 -: февруари 17, 2015, 19:34:04 pm »

Yeap! I've seen that, so we've joined this side also.  :4:5
Активен
Водка - враг, врага надо уничтожать всеми способами...

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 487
    • Профил
« Отговор #8 -: август 25, 2015, 19:04:41 pm »

Здравейте! Интересно ми е кой как ще пътува за събитието. Аз пътувам в четвъртък с колегите от отбора, някъде преди обяд трябва да минем Дунав при Русе. Може да се засечем по пътищата из Румъния.
Активен

Fisher

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
    • Профил
« Отговор #9 -: септември 07, 2015, 16:58:54 pm »

Пресни впечатления от играта:

+ Добра организация на чекин-а, бързо се минава;
+ Приятен гъдел е с персоналните пакети с "брандираните" карта за играта, книжка с правилата, малък бележник, импровизираното МРЕ, бяла велкро лента за маркиране като лекуван, талон за едно безплатно хранене в кетъринга;
+ Интересен терен със слаба денивелация;
+ Над 500 човека общо в игра;
+ Джиповете;
+ Фортът :)
+ Наличието на екип за професионално заснемане (камери със стабилизатори, дрон);
+ Защитата на Форта в петък през нощта;
+ Атаката и превземането на Форта в събота по обяд.

- Не се използваше пълноценно теренът; С малки изключения основно се циклеше "до Форта и обратно";
- Масово непризнаване на попадения; Не се обаждат, докато не ги напълниш с топчета;
- Чийтване и отчитане на попадения като френдли файър (каквито те не са) и немаркиране;
- Така и не стана ясно каква e основната цел на нашата фракция; Като изключим Форта, нямаше идея за контрол на територии или стратегически зони/точки;
- Не знам колко и какви са били мисиите на останалите, но по всяко време в базата беше пълно с народ... сякаш хората бяха дошли на пикник;
- Нямаше предни бази;
- Скриптиране на сценария; Само по себе си това не е "минус", но тенденциозното "нагласяване" на играта така, че да се случат точно определени събития от интерес само на една от фракциите е дразнещо;
Примери: в събота следобяд HQ-то изтегли групата ни от близо 30 човека след 4-часово пазене на Форта, като не изпрати подкрепление на наше място и остави 20-ната човека там да бъдат атакувани от над 70 противника 3 часа по-късно (цели седем часа "каските" не мръднаха от базата си, за да атакуват такава важна точка!); привечер не ни позволиха да излезем от базата, а ни оставиха да стоим и чакаме да ни нападнат "каските"... което не се случи чак до преди полунощ, когато вече валеше като из ведро.

Пропускам следващите игри от поредицата.
Активен

Aly

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
    • Профил
« Отговор #10 -: септември 08, 2015, 11:31:04 am »

Аз останах доволен от нощните сражения. Имаше много екшън за хората които го търсеха. Органиацията според мен леко куцаше от време на време. Имаше лоша връзка с командването. Иначе като цяло мога да кажа че се накефих много и пак ще отида. :)
Активен
No Free Way!

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 724
    • Профил
« Отговор #11 -: септември 08, 2015, 16:57:07 pm »

Ами............ не знам как да си оформя поста, хем да е кратък, хем да е изчерпателен, но вероятно следващата година ще пропусна тази игра.

Причините са:
- умопомрачителни заповеди, примерно поставяне на отделение пред бронираната техника и заповед за атака за да "Им покажем как се прави", което се равнява на общо около 3 км ходене за прераждане и загуба на игрово време за нас
- безсмислени 5 часови нощни мисии в петък вечерта, първо охрана на сателит, който никой не нападна, а смяна на охраната не беше изпратена, след това ни пратиха в празния форт, който също никой не нападна...........
- в събота след обяд никой не ни потърси за нищо, в 16:00 часа сами тръгнахме да търсим къде да се включим
- масова подмяна на честотите за свръзка във взвода и ротата, а ние не знаехме за това

Та това е.............не бих повторил.

Поздрави

Kupona
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

Thingol

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
    • Профил
« Отговор #12 -: септември 08, 2015, 17:18:52 pm »

Към Купона - ще внеса няколко пояснения с цел да бъдат вярно представени фактите. За съжаление една игра е толкова добра, колкото я правят участниците, а тази година каските се изложиха зверски... и в по - голямата част от играта където и да идехме нямаше кого да срещнем.

Ами............ не знам как да си оформя поста, хем да е кратък, хем да е изчерпателен, но вероятно следващата година ще пропусна тази игра.

Причините са:
- умопомрачителни заповеди, примерно поставяне на отделение пред бронираната техника и заповед за атака за да "Им покажем как се прави", което се равнява на общо около 3 км ходене за прераждане и загуба на игрово време за нас - разстоянието от форта до базата е под километър!!!
- безсмислени 5 часови нощни мисии в петък вечерта, първо охрана на сателит, който никой не нападна, а смяна на охраната не беше изпратена, след това ни пратиха в празния форт, който също никой не нападна........... - сателита беше нападнат 1 час след като го оставихте, за съжаление нямаше кой да ни смени, но генерирахме пари за фракцията от контрол на точката.
- в събота след обяд никой не ни потърси за нищо, в 16:00 часа сами тръгнахме да търсим къде да се включим - няколко часа правихме без успешни опити да се свържем с вас по радиото.
- масова подмяна на честотите за свръзка във взвода и ротата, а ние не знаехме за това - радио честотата на ротата и на взвода не бяха променяни нито веднъж до края на играта. Останаха си 4ти чист  и 4 ти с 10ти под канал.

Поздрави

Kupona
Активен

SHOOTER

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 358
    • Профил
« Отговор #13 -: септември 08, 2015, 17:32:41 pm »

Към Купона - ще внеса няколко пояснения с цел да бъдат вярно представени фактите. За съжаление една игра е толкова добра, колкото я правят участниците, а тази година каските се изложиха зверски... и в по - голямата част от играта където и да идехме нямаше кого да срещнем.

Причините са:
- умопомрачителни заповеди, примерно поставяне на отделение пред бронираната техника и заповед за атака за да "Им покажем как се прави", което се равнява на общо около 3 км ходене за прераждане и загуба на игрово време за нас - разстоянието от форта до базата е под километър!!!
- безсмислени 5 часови нощни мисии в петък вечерта, първо охрана на сателит, който никой не нападна, а смяна на охраната не беше изпратена, след това ни пратиха в празния форт, който също никой не нападна........... - сателита беше нападнат 1 час след като го оставихте, за съжаление нямаше кой да ни смени, но генерирахме пари за фракцията от контрол на точката.
- в събота след обяд никой не ни потърси за нищо, в 16:00 часа сами тръгнахме да търсим къде да се включим - няколко часа правихме без успешни опити да се свържем с вас по радиото.
- масова подмяна на честотите за свръзка във взвода и ротата, а ние не знаехме за това - радио честотата на ротата и на взвода не бяха променяни нито веднъж до края на играта. Останаха си 4ти чист  и 4 ти с 10ти под канал.

Поздрави

Kupona

Да обяснявам ли за безсмъртните контрактори, сини, зелени каски и т.н?! A, и за ревльовците от организаторите
И аз няма да повторя. Нямам време да пиша повече за тази пародия там.....
А, щях да забравя за израза, на който бях свидетел към един от нашите - Don't fuck with me, because i am organizator!!! WTF?!?! Така може да говори на майка си и на жена си, у дома!!!!! Бавноразвиващ се циганин......

Нямам време да пиша за Viper 2 Venom. Беше около 300 пъти по-добре, независимо от коя страна го погледнеш!!!

SHOOTER
Активен
BAD COMPANY

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 487
    • Профил
« Отговор #14 -: септември 08, 2015, 19:15:12 pm »

При една от атаките на форта бях ударен. Легнах и се маркирах. До мен след известно време залегнаха двама румънски другари. Вместо да се опитат да ме евакуират или ,както ги молех, да евакуират командира ми на взвод, които лежеше също ударен на няколко метра, установих, че ме използват за щит. Нещо абсолютно забранено. Докато поемах топчетата предназначени за тях, чух че единия колега изохка. Попитах го дали е ударен, защото той си лежеше и продължаваха да ни обстрелват. Отговори положително.Помолих го да си сложи жилетката. След няколко секунди уцелиха и другия. Той също не се маркираше. Помолих го да си постави жилетката. :) Честно казано, дъждът от топчета започваше леко да ме дразни. Отговори, че няма жилетка. Та така. И аз се чувствам леко разочарован. Вярно е,че не участвах пълноценно в играта поради проблеми с крака, но това което видях някакси не ме удовлетвори. Липсата на определено място, за прострелка на оръжията доведе до там, че прибирайки се от патрул за малко един колега на входа на базата ни до кулата, да ми направи хедшот. :) Мисиите, в които участвах бяха горе-долу до форта и обратно. :)  Забелязах, че постоянно пред самия ни щаб на фракцията има хора без предпазни очила. Та така. Бъдете здрави. Сравнено с Чехия ,бе доста по на ниско ниво.
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 724
    • Профил
« Отговор #15 -: септември 08, 2015, 19:17:59 pm »

Thingol,

Аз просто изразявам своята гледна точка, не обвинявам никого за нищо, така съм видял нещата така съм ги описал. Ние си изкарахме отлично, но тази игра не си оправдава нито разходите, нито 1057 км пътуване. Бил съм в България на игри (не своите!), които са били в пъти по-добри от тази, но това си е моя лична гледна точка.  :)

И все пак:
- от базата до форта е около километър, като ме очистят там отивам до базата за прераждане още един километър, а след това се връщам отново на форта още километър..............т'ва всичкото ходене за 10 секунди игра
- сателита не сме го оставили, така ни нареди командира на взвода и то в 22:30-22:35, като в 21:00 беше обявено, че края на мисията е в 22:00 часа
- не знам колко сте ни търсили, от 13:00 до 15:30 часа чувах комуникацията между Animal и Zlobi от нашия лагер
- и това за честотите не е съвсем така, на 05.09. при опит да си проверим свъзката с човек от 2-ри взвод (нашия взвод, но друго отделение) се оказа, че той изобщо не знае каква е честотата на взвода (4/20 за втори взвод) и не я е използвал, а хората на Нерон използваха 4/6, с тях се стиковахме около 18:00 часа в събота вечерта.

В подробности и спорове не искам да влизам, не ми е това целта и не обвинявам никого за нищо!  :) Исках да отида, доволен съм, че отидох и това е!  :)

Поздрави

Kupona
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))