Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Привет от Пловдив/София :)  (Прочетена 3827 пъти)

bilkoz

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
    • Профил
Привет от Пловдив/София :)
« -: февруари 28, 2015, 14:01:10 pm »

Здравейте ! :9:0

Първо, бих искал малко да се представя. На 21 съм,студент в София ,но съм роден в Пловдив. Нямам опит с airsoft, но имам опит(не особено голям) в painball,prepping както и някой други сфери, имащи аналог в airsofta.  ;D Радвам се ,че намерих този форум,доста полезни неща научих тук и изглежда communityto е доста сериозно+ерудирано,за разлика от това на paintballa.

Като новак,имам няколко въпроса и бих се радвал за малко помощ.

1.Може ли да ми препоръчате добър снайпер за начинаещ airsoft-ер на ниска цена ,ако е възможно. Някой,ако разполага с 2ра употреба добре запазен и е готов да го продаде на добра цена,може да се договорим. Не търся нищо специално. Спрял съм се на тези 2 оферти засега : http://www.taiwangun.com/en/002-black-style-agm?from=listing&campaign-id=19 и http://shop.ehobbyasia.com/sniper-rifles/well-warrior-l96-bolt-action-spring-rifle-black.html#.VPF6RvmsXHU ,според вас кой е по-добър и като цяло струват ли си тези модели? Търся си първо оръжие за да видя дали ще се запаля,иначе харесал съм си модели струващи 700 долара,но не мисля да се втурвам към тях.

2.Какво представлява basic airsoft екипировката? Какво трябва да имам ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в мен и какво е забранено?

Знам,че въпросите ми са адски глупави,но тъй като нямам познати практикуващи този спорт,нямам и достоверен източник на инфо,a в нета само на различна информация попадам :D

За хората направили си труда да ми отговорят,мерси много.

Активен

Jumper

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
    • Профил
Re: Привет от Пловдив/София :)
« Отговор #1 -: февруари 28, 2015, 18:07:44 pm »

http://forum.airsoftbulgaria.com/index.php/topic,5530.0.html
От ehooby-то не е изгодно да се поръчват оръжия, поради ддс-тата и доставката
Поздрави,
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 579
    • Профил
« Отговор #2 -: февруари 28, 2015, 18:14:38 pm »

Здравей и добре дошъл!

Да почнем с оръжието - препоръчително е да се започва с автомат, да се ориентираш в игратата, пък после преценяваш. Накратко - снайперите спрямо автоматите не са Бог знае колко по-далекобойни и няма да стреляш от стотици метри, а само малко повече. Тъй че - електрически автомат като за начало.
Прочети тук :
http://forum.airsoftbulgaria.com/index.php/topic,7916.0.html

Също така е добре преди да купиш каквото и да е било да го пробваш - Сентинел от ЕърсофтУориърсБГ освен че продава оръжия ги дава и под наем. Ще можеш да пробваш най-популярните модели, да видиш кое ти пасва най-добре, пък после избираш и купуваш според бюджета.

За екипировката - всичко с времето си. Въобще не е необходимо да си екипиран до уши за първата си игра. За нея ти трябват предпазни очила, оранжева жилетка, пушка, топчета, пълнители (които трябва да носиш в нещо). След това идват багажните системи, камуфлажи, раници, обувки, водоноска, радиостанция и още един тон нещица. Но няма смисъл да се избързва.

Забранена екипировка - не знам какво ще да е това...брадви за мятане? :)

Поздрави,
Барни
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #3 -: февруари 28, 2015, 18:38:03 pm »

Забранени са всякакви истински хладни или огнестрелни оръжия.
Активен
Screamer

bilkoz

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: февруари 28, 2015, 19:49:15 pm »

Мерси на всички за бързите отговори :)

За оръжието,предпочитам снайпер. Не харесвам автомати. Пълно е с всякакви вариации на ак или м4,но от към снайпери..слабо.Виждам m4a1,m4a4,ak-47,ak-74,galil,etc etc между 100-800 лева в зависимост от модела и добавките,но снайперите са доста оскъдни и не мога да се ориентирам. С удоволствие бих се свързал със "Сентиенел". Ако мога да взема под наем пушка (по възможност със scopе),би било супер.

За екипировката,въпроса искам да го задам малко по-точно.Нужен ли ми е bugout bag?До колкото знам airsofta може да трае часове,така че малко survival gear ,едва ли ще ти е от излишък. Оръжие за самозащита позволено ли е? Виждал съм видеота в нета за така наречените "cheaters",където идват на 2-3 метра от теб и те стрелят от злоба(понякога дори в главата,което си е според мен чиста целенасочена комплексарска агресия),против правилата.При което,ако са приятели на "админите", могат да се отърват с това.Аз мога ли по някакъв начин да изкажа мнение? Реално,срещу тези хора не можеш да направиш нищо, така ли?
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 579
    • Профил
« Отговор #5 -: февруари 28, 2015, 20:23:15 pm »

Кресльо правилно посочи огнестрелни оръжия, но почти всеки носи нож. Не за да се колим и да се бием, а за да режем свински опашки, свински наденици и други свински неща. Не се бием, не стреляме от злоба, не се колим. Оръжие за "самозащита" не ти е нужно, няма да има от кого да се самозащитаваш, хах. Това е хоби и отношението е приятелско.

Няма нищо странно в това някой да те издебне в гръб да те стреля от 2-3 метра. Естесвено, има изисквания към оръжията на такава дистанция, винаги (без значение от дистанцията) се избягва стрелба в главата ако има други цели и т.н.

За оръжието - ти си знаеш, вземи каквото си харесаш, но имай предвид че airsoft не е CS. Ти с твоята базова/непипната снайперска пушка ще се стреляш с някого с пипнат автомат от една и съща дистанция. Ако си с болтов снайпер, каквито гледам че си посочил в началото, ще пускаш към противника по един изстрел на всеки негови 30-40. Еърсофт снайперските пушки не са безсмислени, но не са за начинаещи, тъй като трябва да направиш маса неща по тях и трябва да имаш опит, за да знаеш как да ги ползваш. Но пак казвам - свободна държава сме, всеки може да си взима каквото му е кеф, това е хоби и най-важното е да се кефи човек. Не знам какво е впрочем М4А4...американски танк от ВСВ? :)

За оптиките (моля, без scope-ове, community-та и подобни англо-саксонски езикови нападения, хаха) - когато около теб и около противника има само листа и храсти, когато противника ти е с камуфлаж, когато се стреляте на няколко десетки метра...огромното болшинство хора предпочитат или бързомерци, или механични мерни прибори (най-често сгъваеми мерник и мушка). Това не е съвсем вярно, има хора които ползват оптически мерници успешно, но затова е и "поразучи и после прецени", има какво да се трупа като опит и да се чете. В този ред на мисли - дали Сенти има оптически мерници за оръжията под наем не знам и не бих се учудил ако няма.

Почвайки от неделни игри не е нужно да си готов за зомби апокалипсис. Не че има проблем да носиш същото, което се носи и на "големи" (по-продължителни) игри, но не си го поставяй за цел за първата игра. Иначе :
http://forum.airsoftbulgaria.com/index.php/topic,9560.0.html
Пак да подчертая - 95% от хората отиват на първата си игра само с основните неща, в което няма нищо лошо, даже напротив. По-добре е да почнеш с малко и по-добре да преценяваш какво е добре за теб, отколкото теоретично гледайки в нета да набавиш всякакви неща, които по-късно да осъзнаеш, че не са това, което искаш. Повечето хора са минали през доста раници, доста багажни системи, доста джобове и т.н., докато разберат какво им трябва. И съответно имат кашони с неща, които се опитват да продадат. Но отново трябва да се спомене, че е демократична държава.

Та, в заключение бих ти препоръчал (мисля, че мнението е споделено от 99% от играчите) - пробвай с оръжие под наем и почни едно по едно да набавяш. Не се втурвай с теоретични разсъждения.

П.С. На "cheater"-ите тук им викаме Дънкан МакКлауд-овци, хаха. Но бързо се открояват.
П.П.С. За големи игри е далеч по-добре да си физически добре, психически подготвен и с правилна нагласа, отколкото да имаш най-новата лъскава простотия на Беър Грилс.
« Последна редакция: февруари 28, 2015, 20:28:31 pm от Barney »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Havoc

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 365
    • Профил
« Отговор #6 -: февруари 28, 2015, 20:58:35 pm »

Барни честно еб**и нервите имаш!

За екипировката,въпроса искам да го задам малко по-точно.Нужен ли ми е bugout bag?До колкото знам airsoft нa може да трае часове,така че малко survival gear ,едва ли ще ти е от излишък.
Би било нужно в много специална игра имаща за цел да симулира оцеляване .(каквито се правят)
Иначе за няколко часа и с кило вода и две вафли ще оцелееш.. ;)
Активен
"Vintage Operator"

"SI VIS PACEM PARABELLUM"
                                   T.V.U

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
« Отговор #7 -: февруари 28, 2015, 23:16:28 pm »

@bilkoz

Заповядай в магазина на улица Отец Паисий 41 ---> www.неприета реклама, където имам един супер натокан спрингов снайпер с който може да пробваш да стреляш на дистанция за да усетиш чувството и множество автоматични пушки с които също може да стреляш за сравнение. Както ти е казал Барни, може да си наемеш и оръжие за първа игра преди да си купиш каквото и да е било за да тестваш в "бойна" обстановка.

Поздрави
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 168
    • Профил
« Отговор #8 -: март 01, 2015, 11:08:11 am »

...
Нужен ли ми е bugout bag?
Това, за което питаш е bugout джоб с:
1. Изолирбанд
2. Свински опашки (тънки и средни или само средни)
3. Някакво джобно ножче (по-леко - по-добре, но да може да прерязва свинските опашки)
4. ЛПП (лепенки за порязване, пакетирана марля, малък ластичен бинт, малък обикновен бинт, 2-3 безпасни игли)
5. Запалка/кибрит (... за "запояване" на найлон по екипировката)
6. Изолирбанд
7. Изолирбанд
8. ...
Активен
Memento mori.

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #9 -: март 01, 2015, 11:43:54 am »

Оръжие за самозащита позволено ли е? Виждал съм видеота в нета за така наречените "cheaters",където идват на 2-3 метра от теб и те стрелят от злоба(понякога дори в главата,което си е според мен чиста целенасочена комплексарска агресия),против правилата.При което,ако са приятели на "админите", могат да се отърват с това.Аз мога ли по някакъв начин да изкажа мнение? Реално,срещу тези хора не можеш да направиш нищо, така ли?

Wow, man...! Ти ще дойдеш на неделна игра... няма да те пращаме при ISIS. Честно, много време си изкарал в Internet.  ;)
Активен
Screamer

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 187
    • Профил
« Отговор #10 -: март 01, 2015, 11:57:19 am »

Поиграй първо с автоматична, пък все ще има кой да ти даде снайперска да пробваш и да ти обясни какво е правено по нея и колко му е струвало като пари и време. Представи си, че се съберат по- малко хора на игра и играете на близки дистанции, ами ако нямаш автоматично оръжие с тая снайперска пушка нищо не правиш, освен да "умираш", защото ще бъдеш редовно насоляван през храстите и просто "резнат през кръста" докато притичваш насам- натам.
« Последна редакция: март 03, 2015, 17:24:57 pm от Чичо Скрудж »
Активен
T.V.U.

bilkoz

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: март 03, 2015, 10:24:21 am »

Мерси за съветите,пробвал съм автоматика на моя приятел,харесва ми.Затова питах за снайпер.

Приемам шегите с голяма усмивка,тъй като са поради моето невежество.

Мерси на всички хора,които си направиха труда да ми отговорят със съвет. Щом смятате,че за начинаещ автоматика е по-добре,значи е така,след като натрупам опит него,ще пробвам снайпер.Продължавам да чета форума,за да не изпадам в комични ситуации. :D

Иначе,колкото съм изкарал в нета,толкова съм изкарал и навън,затова ми харесва airsofta,особено игрите в планински местности.

Надявам ,се някой ден да се видим на някоя игра. :10x
Активен