Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: VFC, ICS или G&G  (Прочетена 7298 пъти)

HALF

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Профил
VFC, ICS или G&G
« -: октомври 07, 2008, 19:18:02 pm »

Мисля да си поръчам някоя готина пушка от китайските сайтове но не мога да реша между няколко модела: главната дилема е
http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=23414
http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=9801
http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=6445 - като тук ужасно ме дразни че не намирам модел със сгъваем приклад който да побира батерия като горните два

Реално най много ми харесва VFC-то но все пак да попитам какво бихте избрали вие ако цените им бяха еднакви.
Активен

Storm

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
    • Профил
Re: VFC, ICS или G&G
« Отговор #1 -: октомври 07, 2008, 19:52:52 pm »

Само да предупредя-нали знаеш,че с доставка и мито сумата става доста грозна.
По темата:В момента събирам пари или за ICS  или CA
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

varon

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
    • Профил
« Отговор #2 -: октомври 07, 2008, 19:55:07 pm »

А за тая грозна сума ще въоръжа 3-ма души с пушкала от тук ;D
Активен

HALF

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: октомври 07, 2008, 20:03:44 pm »

От човек който е поръчвал знам че доставка и митници ще излезе около 50 усд за доставка около 11 дни.
Активен

Barderax

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
    • Профил
« Отговор #4 -: октомври 07, 2008, 20:26:22 pm »

Лично аз небих се чувствал комфортно в гората с нито една от тези пушки, поради ниската им начална скорост, иначе за CQB ще са ми идеални. ;D Разбирасе и 3-те модела са перфектна база за ъпгрейд...

ICS и G&G се продават в доста сайтове (вкл. и в България), с по-добри характеристики, което ме навежда на мисълта че, са останали бройки от стари партиди в склада на http://www.uncompany.com... За VFC немога да се произнеса по този въпрос, но за 550 долара от бг можеш да си вземеш  някое класик арми с доста приличен ъпгрейд.

Конкретно, между точно тези 3-те бих избрал VFC  ;D

Разбирасе това е моето виждане на нещата, тук има доста хора които ще могат да се произнесат доста по-адекватно от мен  :)

Активен

United we stand, divided we fall
Gotta gotta go !!!

Storm

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: октомври 07, 2008, 20:46:21 pm »

От човек който е поръчвал знам че доставка и митници ще излезе около 50 усд за доставка около 11 дни.
Далеч не излиза толкова чети повече във форума и ще видиш мисля че имаше една тема за доставките или направо ако някой знае коя е тая тема да прати линк.
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

HALF

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: октомври 07, 2008, 20:55:54 pm »

добре нека го кажа така - има начин за избягване на мита и ддс, остава само доставката която е около 12 долара на килограм. ддс-то зависи от конкретния митничар, но и да реши да го изисква не е за цялата сума на пушката а за 100 долара което е 20 долара отгоре над доставката.
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #7 -: октомври 07, 2008, 21:10:00 pm »

Далеч не излиза толкова чети повече във форума и ще видиш мисля че имаше една тема за доставките или направо ако някой знае коя е тая тема да прати линк.

пич - и за ICS, и за G&G имаш доставчици в България. Единият е Хорнета, другият е Драгони. Каквото и да си избереш - да, ще ти излезе малко по-скъпо да го закупиш от тук. Но получаваш гаранция, получаваш поддръжка, получаваш лично внимание и бърза реакция. Независимо за коя от двете марки. Това с пари не се купува. Така че - повярвай ми има смисъл да дадеш някой лев отгоре и да си купиш пушката от тук.
Активен
T.V.U. grawlix

Storm

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: октомври 07, 2008, 21:11:38 pm »

добре нека го кажа така - има начин за избягване на мита и ддс, остава само доставката която е около 12 долара на килограм. ддс-то зависи от конкретния митничар, но и да реши да го изисква не е за цялата сума на пушката а за 100 долара което е 20 долара отгоре над доставката.
Е какъв е той?Сподели го,защото със ддс,доставка и мито едно еърсофт оръжие средно струващо 300 долара в България излиза над 700 лв?  :) А ще е хубаво да се спести някой стотак.
Активен

Barderax

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: октомври 07, 2008, 21:17:43 pm »

Ако държиш задължително да е отвън погледни
http://store.matrixbb.com/servlet/-strse-23991/New-Version-ICS-OLYMPIC/Detail

това е последният релийз на пушката
1) New Turbo 3000 Super Torque Motor
2) Precision Cut Reinforced Motor Pinion Gear
3. Precision Cut Reinforced No.1 (Bevel) Gear.
4. Steel Bushing, Made of harden silicon alloy.
5. Low resistance 16-AWG Electric wire.

на сайта има още GFC и G&G
надявам се да съм бил полезен  :)

Едит: Пайкъра е адски прав. сигорен съм че доста хора ще се съгласят  :)
« Последна редакция: октомври 07, 2008, 21:21:24 pm от Barderax »
Активен

Gotta gotta go !!!

Pike'

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #10 -: октомври 07, 2008, 21:19:09 pm »

това за стоманения опорен лагер направен от силикон не го разбрах... ама хич не го разбрах...
Активен
T.V.U. grawlix

Barderax

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: октомври 07, 2008, 21:23:49 pm »

това за стоманения опорен лагер направен от силикон не го разбрах... ама хич не го разбрах...

Така го копи/пейстнах найстина звучи извратено  ;D
Активен

Gotta gotta go !!!

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил
« Отговор #12 -: октомври 07, 2008, 21:25:09 pm »

Изпревари ме... Хем стомана, хем е от силициев алуминий ???
Активен
T.V.U.

HALF

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: октомври 07, 2008, 21:27:44 pm »

btw. alloy е сплав :)
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #14 -: октомври 07, 2008, 21:28:42 pm »

Half, и трите пушки са готини, но и скъпи. По стрелкови показатели са най-обикновени. При мен ги има и трите варианта, но китайско производство на пловнината цена. Пак са фул метал, но с не толкова качествена боя. Имам дори и М4 със сгъваем настрани приклад.
Дори ако искаш нещо по-нестандартно можем направо да ти го сглобим. Ти ще си избереш, цевта, ложата, приклада, мерните прибори и аксесоарите. А за останлите пари въте ще сложиме от най-марковите части и пушката ще стреля по-далече, по-бързо и по-точно. Ако си решил оръжие по-висок клас, препоръчвам ти ICS, заради разделения гиърбокс, който ти дава големи предимства по отношение на подръжка и ъпгрейд, над останалите марки, както и възможност да имаш поне два цилиндъра, един с висока начална скорост за горски битки и един с ниска - за градски битки и за зимния сезон.
Активен
Fucking Predator...

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил
« Отговор #15 -: октомври 07, 2008, 21:30:55 pm »

така по-може, ма що пък със силиций?
Активен
T.V.U.

Fidel

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
    • Профил
« Отговор #16 -: октомври 07, 2008, 21:47:20 pm »

Лично аз небих се чувствал комфортно в гората с нито една от тези пушки, поради ниската им начална скорост, иначе за CQB ще са ми идеални. ;D разбирасе и 3-те модела са перфектна база за ъпгрейд...

Няма да се научите че не пушката прави играча...
Активен

HALF

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #17 -: октомври 07, 2008, 22:05:05 pm »

Дай ми примерна цена за следната конфигурация и ще си помисля:
задължително анодизиран алуминий, все пак от метал до метал има разлика(на евтините фул метъли метала им е по зле от скъпите пластмаси в някой случаи)
цев: къса

ложа: това е оптималният вариант - къса и не много тънка (s-system се водят тези модели май)

приклад: сгъваем да побира батерия

мерник: и заден и преден да са железни, предния да може да се сгъва когато не се ползва, задния да е допълнителен като този

мерни прибори:
red dot тук нещо по-качествено искам
пълнител: мидкап (според цената повече от един)
интернали:
хопъп,helical зъбци, здраво бутало, цилиндър и глава на бутало(не гоня невероятни фпс - над 350-360 ще съм доволен)
Активен

Barderax

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #18 -: октомври 07, 2008, 22:14:13 pm »

Лично аз небих се чувствал комфортно в гората с нито една от тези пушки, поради ниската им начална скорост, иначе за CQB ще са ми идеални. ;D разбирасе и 3-те модела са перфектна база за ъпгрейд...

Няма да се научите че не пушката прави играча...

Фидел напълно съм съгласен, но според мен когато един играч няма нужните умения и опит, пушката е инструмента който компенсира това... постепенно играча трупа опит до момента в който пушката не стане излишна, защото елиминира "противниците" само със сейфтикиллове   ;D ;D ;D
Активен

Gotta gotta go !!!

Pike'

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #19 -: октомври 07, 2008, 22:34:47 pm »

ми аз по вашата логика трябва да съм ебати терминатора. Щото ми се е случвало да играя без пушка, само с радиостанция...  ;D спотърче ей тъй за отбора... че съм дребен и не се виждам като се промъквам напред ;)
Активен
T.V.U. grawlix

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 538
    • Профил
« Отговор #20 -: октомври 07, 2008, 22:53:06 pm »

така по-може, ма що пък със силиций?

Това е силициева стомана. Точната марка не мога да ти я цитирам, но се води вид легирана стомана (като мангановата стомана). Мангановата издържа на натиск (примерно приложение- зъбите на кофата на бегерите), силициевата е износоустйчива (ползва се за паралелите на металорежещите машини), но е скъпа и се предпочитат по- евтини, но с еднаква здравина, варианти с допълнително обработени въглеродни стомани. Легиращите елементи са в нищожно количество и на практика пак е въглеродна стомана, ама с примеси като волфрам, манган, силиций.
Така че silicon alloy си е чиста реклама...демек като ти се разпадне пушката тия лагери ще са като нови.
« Последна редакция: октомври 08, 2008, 12:21:10 pm от Kreslyo »
Активен
Screamer

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #21 -: октомври 09, 2008, 19:32:22 pm »

И аз искам много неща.... и като измисля форумнопобираща се форма ще ги постна.....
Активен

miroshi

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
    • Профил
« Отговор #22 -: октомври 14, 2008, 13:12:57 pm »

като казвате внос от вън имате впредвид европа или от всякъде? сигурно в сащ отново е най-евтино :-\

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #23 -: октомври 14, 2008, 13:30:49 pm »

В САЩ точно не е най-изгодно...
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."