Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гиърбокс - често срещани проблеми (инфо+снимки)  (Прочетена 904 пъти)

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 579
    • Профил

Тази тема, както и други във форума, пуснах с единствена цел да е полезна на някой колега. Целта ми не беше собственикът на форума, Мечу/Меч, да печели пари на неин гръб и на гърба на всички колеги. Вместо създаденото от всички тук да отива за развиване на хобито ни, то отива в джоба на Меч. Не мисля, че някой друг би си и помислил да направи подобно нещо. Не мисля и че някой друг на негово място би си правил каквото си иска, без изобщо да се съобразява с мнението на мнозинството от хора, които практикуват това хоби. Та - трия от форум Еърсофт България форум Мечката България. И явно от форуми - ще се минава във Фейсбук, където мисля и да кача изтритата от тук информация.
« Последна редакция: юли 14, 2016, 22:21:31 pm от Barney »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Nachev

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
    • Профил
Гиърбокс - често срещани проблеми (инфо+снимки)
« Отговор #1 -: април 28, 2015, 22:46:45 pm »

Не съм сигурен защо се е получило, понеже така си я купих. Предполагам не е бил нагласен добре контакта с bevel gear-a. По доста от клиповете в интернет ги гласят по звук, което май не е добра идея :) Шублерите не са толкова скъпи.
Относно описаният от теб проблем, аз го реших с homemade MOSFET. Или по нашенски казано електронен ключ.

П.П: Може би на снимката не се вижда много добре, но зъбното колело е доста изядено в средната си част.
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 579
    • Профил
Re: Гиърбокс - често срещани проблеми (инфо+снимки)
« Отговор #2 -: април 29, 2015, 00:37:55 am »

Начев - Изяждане на пиньона е най-често от именно това, което описваш. Няма проблем да го правиш на слух. Аз имам електронен шублер с точност 0.005мм, но какво да меря с него? Дебелината на ръкохватката? :) Бързото "правило" е при пренатягане да върнеш 2 оборота, хах.
МОСФЕТ е едно от решенията. Има и всякаквите контролери. А може и просто да го кара по най-малкото сечение.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.