Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Счупен открит ред дот  (Прочетена 3941 пъти)

jaza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 304
    • Профил
Счупен открит ред дот
« -: май 18, 2015, 18:46:03 pm »

Така,въпроса ми е следния,имам ли някакъв шанс да си сменя счупеното стъкло на бързомереца??Тоест има ли откъде да си зема такова стъкло или да не се занимавам :-)Също така ако някой има неработещ бързомерец с ЗДРАВО стъкло и не му трябва и е склонен да ми го даде-продаде да ми пише плс :-).Бързомереца е открит тип.
Активен

nikeza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 689
    • Профил
Re: Счупен открит ред дот
« Отговор #1 -: май 18, 2015, 19:48:02 pm »

Сложи една снимка на твоя бързомерец.
Активен

large

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Профил
« Отговор #3 -: май 18, 2015, 21:53:24 pm »

http://www.bing.com/images/search?q=red+dot&view=detailv2&&&id=1C742ADD65A8DAED47520644589F19C9994A7C37&selectedIndex=28&ccid=%2fEu3HKmc&simid=608048579478226721&thid=JN.Y4%2ffDR4by5pfzhVknWqeiw&ajaxhist=0 е те такъф е

Да си призная, не съм виждал бързомерец на живо, но ми се струва че е само едно огънато стъкло... (на което се прожектира лазера). Първоначално идеята ми беше да те пратя в някоя оптика да ти изрежат някакво от стъкло за "очила за компютър", ама се сетих че има много по-евтин начин. Отиваш в железарията и си взимаш едни работни очила. Оглеждаш дали извивката е равномерна и режеш сам поликарбоната.  Ако (като) се надраска- режеш другото "око".
Това трябва да те вкара в игра, поне докато намериш друго решение (ако това не те устройва).
Активен

jaza

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: май 18, 2015, 22:19:34 pm »

Но ще отразява ли точката е въпроса...То не е ли някво поляризирано :-),оригиналното??
Активен

Jumper

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
    • Профил
« Отговор #5 -: май 18, 2015, 22:59:53 pm »

Продават се резервни стъкла, ще ти пиша на лс като намеря сайта, в който ги бях срещнал
Активен

Сливов

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 319
    • Профил
« Отговор #6 -: май 19, 2015, 06:56:24 am »

Да си призная, не съм виждал бързомерец на живо, но ми се струва че е само едно огънато стъкло...

Кажи честно!
Ами не е така както си го мислиш. Стъклото първо е огънато (за да компенсира донякъде паралакса), второ е метализирано, за да действа като полупрозрачно огледало. Ако сложиш обикновено стъкло как ще виждаш точката :)

@jaza
или си намери счупен бързомерец и ползвай неговото стъкло (лош вариант, почти съм сигурен че няма да успееш да направиш смяната точно на стъклото), или си вземи нов. Тоя тип са турбоевтинки поне...

Активен
Мы - джентльмены, если есть удача,
  А нет удачи - джентльменов нет!

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 779
    • Профил
« Отговор #7 -: май 19, 2015, 09:25:39 am »

Май имам един такъв за части, ще погледна тия дни.
Активен

The Black Tiger

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 581
    • Профил
« Отговор #8 -: май 19, 2015, 09:40:42 am »

Извивката на лещата е с точно определен градус. не става всяко изрязано стъкло, ако дъгата е по-голяма за да е на фокус проекцията, лещата ще е по близо до окото (пробвано) и съответно извън рамката за захващане.
По принцип може да стане, ако се занесе здрава леща от друг бързомер в някоя оптика и измерят извивките, и да се търси същата леща, но удоволствието ще е по-скъпо от самия бързомер. Има техника и може се нанесе всякакво покритие на лещата, но пак е скъпо удоволствие и за китайски бързомер не си заслужава

Ето малко набързо намерени данни в интернет

Reflex Sight Lens, Red DOT Sight Lens

DIA: 31.95MM
RADIUS: R1 = 147.42 ± 0.05. R2 = 146.303± 0.05.
THICKNESS @ OPTICAL CANTRE: 3MM
DIMENSION TOLERANCE: W(+0, -0.1), H(+0.1, 0.1)
SURFACE FINISH: 80/50 SCRATCH / DIG TO M11-O-13830A
FLATNESS: Λ/2 AT 633NM
CHIP: <=0.2MM
COATING R1: T<10% AT 610NM
TAVG. > 80% BETWEEN 640 AND 850NM
COATING R2: AR 550NM

http://www.seekpart.com/product/Reflex-Sight-Lens-Red-DOT-Sight-Lens-4080917.html

Продават се резервни стъкла, ще ти пиша на лс като намеря сайта, в който ги бях срещнал

Пиши и на мен като откриеш сайта понеже и аз имам един за правене
« Последна редакция: май 19, 2015, 14:23:21 pm от The Black Tiger »
Активен
Николай - гр. Пловдив
Оръжие: KLS-RK02 / JG AUG A2 / Well MB05A - MB05UPV / SOCOM Gear 1911 MEU
Радиостанция: PMR - Brondi FX Dynamic
Радиостанция: PMR - Baofeng UV-5R
Камуфлаж: BW flecktarn - гащеризон

jaza

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: май 19, 2015, 20:59:06 pm »

Аз не че няма да си купя друг...ама си е друго да си го поправиш -)
Активен

ANGEL PETROFF

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
    • Профил
« Отговор #10 -: май 20, 2015, 23:30:47 pm »

http://www.aliexpress.com/item/Tactical-4-Reticle-Red-Dot-Sight-Scope-with-Gun-Mount-Black/32256175268.html?s=p
Да ти го поръчвам ли? Или още ще търсиш стъкла.
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #11 -: май 20, 2015, 23:39:54 pm »

http://www.aliexpress.com/item/Tactical-4-Reticle-Red-Dot-Sight-Scope-with-Gun-Mount-Black/32256175268.html?s=p
Да ти го поръчвам ли? Или още ще търсиш стъкла.

Малко отклонение от темата, но да не пускам нова. В линка на Ангел Петроф нещото е описано като :
Цитат
Holographic 4 Reticle Red/Green Dot Tactical Reflex Sight Scope with Mount for Gun 33mm New Free Shipping!

Ясно, че това не е, но някой знае ли дали съществува изобщо такова нещо като китайски холографен бързомерец? Сиреч, евтино копие на ЕоТех, а не само външно да прилича...
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #12 -: май 21, 2015, 13:25:22 pm »

Не, че разбирам, ама това какво се води, Holographic or NOT?

http://www.aliexpress.com/snapshot/6455384811.html?orderId=65472485622432
Активен
Screamer

fantus

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 404
    • Профил
Активен
Фантус-горд Бай Х.й с брада

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #14 -: май 23, 2015, 15:19:51 pm »

Мне, нито един от тези, това са нормални бързомерци, сложени в менте-опаковката на ЕоТех, които май са и единствените в света, които произвеждат холографни. Чудех се дали някой не копира ЕоТех-ските, не само външно.
http://reddotsights.us/differences-reflex-holographic-sights/
http://www.differencebetween.net/technology/difference-between-red-dot-and-holographic-sights/
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Сливов

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 319
    • Профил
« Отговор #15 -: май 29, 2015, 15:28:44 pm »

Цъ. Мноо скъпишко ще излезе. Колиматор, дифракционно огледало... съмнява ме и някой да пусне скоро, но пък току-виж... :) Катаяците могат всичко!
Активен
Мы - джентльмены, если есть удача,
  А нет удачи - джентльменов нет!