Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Еърсофт екшън във фабриката (брутално CQB)  (Прочетена 2936 пъти)

Kobri

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
    • Профил
    • about.me/kobri

Здравейте пичове,

Знам че повечето тук предпочитате бавните симулативни игри пред нон-стоп екшъна тип Counter-Strike, както и стрелбата отдалече и на открито, пред близкият бой в сгради, но ако все пак ви е любопитно какво се получава когато правилата са сведени до минимум, пушките са 120-130мс, няма минимална дистанция и сейфти кила е просто опция, можете да разгледате тази плейлиста ;)

https://www.youtube.com/playlist?list=PLZpxe4VXrzndxO1pKezhPW8nPo6P5zMhT
« Последна редакция: юни 01, 2015, 21:10:58 pm от Kobri »
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
Re: Еърсофт екшън във фабриката (брутално CQB)
« Отговор #1 -: юни 01, 2015, 21:42:46 pm »

Здрасти!
Динамиката в играта - чудесно. Само не ми е ясна нуждата от толкова наточени пушки на такива кратки дистанции. Самоцелното предизвикване на болка на другарчето ми е безсмисленo.  Използвате цели маски за защита на лицето... лично на мен ми пречат на дишането, зрението и слуха. Винаги съм играл само с защитни очила, защото съм разчитал на правилата за минимални дистанция (за пушка), пределна скорост на оръжията и спазването им от хората с които играя.
Според мен сте се запътили право към хардбола.  ;D

П.С: Ако направите игра с пистолети ме пишете.   ;)
« Последна редакция: юни 02, 2015, 10:37:45 am от Kreslyo »
Активен
Screamer

Joro Irl

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 461
    • Профил
    • http://www.zahal.org/?a=326120
« Отговор #2 -: юни 01, 2015, 23:19:27 pm »

Харесват ми тактическите маратонки на всички.  :9:0 :9:0 :9:0
Активен

Kobri

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • about.me/kobri
« Отговор #3 -: юни 02, 2015, 11:34:12 am »

Кресльо, ако болеше толкова много колкото си представяте, надали щяха да идват и жени да играят при нас, а някои са били дори по клинчета!

Аз лично играя по дънки и суичър, като отдолу слагам само боксерки и термоблуза, и да си призная леко ми става смешно като видя някой опакован с няколко пласта дрехи, че и войнишите принадлежности отгоре ;)

Да, наистина не е приятно когато те нацелят в нещо твърдо, но затова си има ръкавици, наколенки и т.н.
За главата не е задължително да си с маска тип пейнтбол, можеш спокойно да играеш и като мен с очила и меш-протектор за долната част на лицето, който по никакъв начин не затруднява дишането, а даже има и такива пазещи и ушите.

Според мен еърсофта дори с наточени пушки на повече от средно разстояние е пълен та*ак, но за близък бой е страхотна симулация и за нула време можеш да натрупаш безценен опит при работата с ъгли и сгради.

Игра с пистолети ще направим пак, влез в групата https://www.facebook.com/groups/airsoft.sector.bg за да ти излезе събитието :)

Жоро, при нас няколко пъти са идвали и момчета от този форум, съдейки по прилежно подготвената и тежка екипировка - милсим маниаци. Имам само добри впечатления от тях, бяха честни и възпитани, но за съжаление въпреки цялото това вживяване, и въпреки че терена на който стреляме е елементарен, те нямаха ни най-малка представа как се захожда към ъгъл, как се използват ефективно укритията, подаваха се с цяло тяло, или пък на по разумните им стърчаха лакти, крака, задни части и т.н. А любимото ми е да видя как поглеждат един през друг на ляв ъгъл хванали оръжията в дясната ръка :)

Последно си спомням бяха дошли сигурно над 10 човека от ЕБ, играхме в отбори по 12-13 и на най-първото разиграване просто се разходих по десният фланг и убих 9, след което едно от момчетата си навехна крака и играта беше временно прекратена. Така че моля не подценявай пичовете облечени неглиже, не екипировката е важна, а това което имаш между ушите и опита който си придобил.

Ще се радвам да ви видя и двамата на някоя игра.

Поздрави!
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #4 -: юни 02, 2015, 11:53:44 am »

Бе, не знам, преди имаше бая игри на един "CQB терен", на които и Кресльо е идвал, ходил е и на други, та не говори наизуст. Като организатор на тези игри ми беше трудно да убедя много хора, че няма смисъл от мощни или автоматични оръжия. Гледам това, което си написал - и пак не разбирам защо трябва да са наточени. Всеки е свободен да харесва каквито игри иска, но това "всичко над средно разстояние е та*ак"....не знам, по-скоро се убедих в противното. Ще ти кажа защо - всичко, което правиш с еърсофт пушка е компромис с реализма. При CQB компромисът е много по-голям, поради неналичност на адекватни решения за някои проблеми - бронежилетки, димни гранати (макар че ползвахме), светлинно-звукови гранати и т.н. Стилът на игра (а това си остава игра) и екипировката при игри на "над средно разстояние" се доближава повече до реализма. Оставяме настрана реализма в това да се криеш зад  автомобилни гуми и да си "защитен" - на видеата освен някои противопоказни действия (които едва ли някой би правил ако живота му зависеше от това), се вижда и че това се прави на място, където минават коли (и хора). Не е ли малко опасно, а и не е ли лоша идея да се прави пред погледа на всички минувачи? Без значение кой е нинджа и кой е Терминатор. :)
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Хикса

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 818
    • Профил
« Отговор #5 -: юни 02, 2015, 13:37:01 pm »

И се почна едно обяснение, защо Хип хопа ми е много по-добър от хип хопа Чи!

За всеки влак си има пътници, возете се и се радвайте. Аз лично не съм фен на Пейнтбола, а това си е жив пейнтбол, но с 6мм топчета.
Активен
Шумков, Цветан Шумков.             It is good to be the King!                   Кеф цена няма!

Можно вечно смотреть на то, как горти огонь, как течет вода и как тебя пилит твоя жена!

Joro Irl

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 461
    • Профил
    • http://www.zahal.org/?a=326120
« Отговор #6 -: юни 02, 2015, 13:54:29 pm »

Да, много яко изглежда, аз съм ви фен вече.  :9:0 :9:0 :9:0

Може и да мина някой ден.
Активен

ivoiid

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 427
    • Профил
« Отговор #7 -: юни 02, 2015, 15:56:20 pm »

Какво ще кажете да не влизаме в полемика кое по-яко - милитари насочен еърсофт или кътър страйк насочен еърсофт?
Хубавото е че в България се развиват няколко направления на нашето хоби и би било добре да обменяме опит.
Активен

Kobri

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • about.me/kobri
« Отговор #8 -: юни 02, 2015, 18:03:08 pm »

Като за начало искам да попитам къде е този терен и дали е публично достъпен, също така ако се сещате и за други подходящи местенца много ще се зарадваме, разнообразието никога не е излишно.

Относно реализма, не изхождайте от това че непременно трябва да се вживяваме в ролите на някакви войници или спец части, аз имам предвид просто сблъсъка на едни хора с оръжия поставени в дадена ърбан среда с/у други. Ако утре хипотетично се наложи да заменим репликите с огнестрелни (не дай си боже), от близо единствено ритането в рамото и перфорацията на стените ще е нещо ново, балистиката не играе роля, докато за средно и далечно разстояние и отката и балистиката ще ви направят преживяването съвсем различно...

Пределно ясно ми е че с качествен и прилежно настроен хопъп може да се постигне много повече отколкото с тегава пружина, но пружината все пак помага топчето да долети значително по-бързо до крайната цел, и пак казвам спрямо огнестрелно оръжие какъвто и хопъп до сложим, и каквато и да е пружина, от средно и далечно разстояние няма абсолютно нищо общо. В еърсофта можеш да се правиш на нео от матрицата и да си играеш с топчетата, докато куршум дори от стотици метри надали можеш да видиш как долита и да се преместиш...

А сега за милсим с/у цс... Научих за съществуването на този спорт от един играч в най-старата ми верига сървъри преди повече от 10г, играчът се казваше Владимир Разпопов, и докато на думи всичко звучеше много интригуващо и даже крояхме планове как ще го развием и популяризираме, на практика се оказа адска скука за нетърпелив и жаден за екшън човек като мен, който не умее да влиза в роли и да се вживява до такава степен. Не искам да обидя никого и предварително се извинявам ако има засегнати, но още тогава ми се стори смехотворно да се правим на войници и да се взимаме чак толкова насериозно, а именно това е есенцията на милсима, която ме отказа и дълги години не бях пипвал еърсофт пушка, докато преди година не решихме с разни стари ЦС звезди да си направим шоуто :)

Наистина за всеки влак си има пътници, но според мен милсима е най-неподходящият начин да зарибим нови хора на този иначе интересен и забавен спорт. В чужбина с изненада открих, че от години има най-разнообразни терени, стрелят си се хората къде ли не, не само из горите, а тук за повече от декада нищо не беше мръднало :(

Затова нека не спорим излишно за глупости и детайли, а просто да се постараем да допринесем кой с каквото може, за развитието на една прилична входна точка за масата хора, повечето от които не разполагат с излишни средва да закупят оръжие и сложна екипировка...
Активен

Crazy Something™

• Moderator
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 779
    • Профил
« Отговор #9 -: юни 02, 2015, 20:31:14 pm »

Еърсофт трябва да има за всички, и за ЦС пичовете, милсим диваците и всеки който иска да се стреля.
Само че обърни внимание на този цитат:
Според мен еърсофта дори с наточени пушки на повече от средно разстояние е пълен та*ак, но за близък бой е страхотна симулация и за нула време можеш да натрупаш безценен опит при работата с ъгли и сгради.
Някак си ти веднага заклейми милсимърите и неделните еърсофтъри и постави на пиедестал само това което ти харесва на теб.
Искренно и лично те съветвам да си промениш мнението.
По темата колко и как си застрелял - зависи на кой и кога си попаднал.

И един съвет, спазвайте някакви правила, и то в разумни граници. Особенно на малки разстояния дали си със 90 или 130 м/с няма разлика освен в потенциялните щети по противника (както и високия риск от кофти случка с подкожни топчета, счупени очила и т.н).
Активен

Хикса

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #10 -: юни 03, 2015, 09:28:13 am »

еми, прави си ЦС игрички и се радвай на живота. За разлика от теб, ние обичаме да си играем театри и да се "вживяваме". Затова се гоним по горите. Какво да се прави, чалнати сме. Остави ни да си играем играта си (хобито), а ти си се занимавай със спорта, прави си шоуто и както казах - радвай се на живота си. Зарибявай нови хора, пуцайте се на терен 100 на 100 метра с наточени до макс реплики и без никакви правила.

хайде със здраве.
Активен
Шумков, Цветан Шумков.             It is good to be the King!                   Кеф цена няма!

Можно вечно смотреть на то, как горти огонь, как течет вода и как тебя пилит твоя жена!

Храбрия

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 470
    • Профил
« Отговор #11 -: юни 03, 2015, 12:27:12 pm »

Това по-сково влиза в "дисциплината" еърсофт-спийдбол. Лошо няма, аз адмирирам това, да се развива еърсофта във всякакви дисциплини, въпросът е да не се бърка в един момент кое какво е от начинаещите.

Както казва бат Гого, зависи на какви попаднеш. Има отбори, които освен в горите, правят тренировки и в сгради на доооста добро ниво, с правилното прикладване, с бойния ред, начина на заход от група, кой кой ъгъл да покрие, сектори за стрелба и самото щурмуване на стаи. Да, ние също тренираме това, когато не играем на горски терен.

(Самото осигуряване на сграда за това е малко проблемна предвид, че ние се занимаваме и с бюрокрацията, известяваме полиция, община и т.н., а и обезопасяването на един подобен терен иска съответното внимание от гледна точка на състоянието на сградите, да няма цивилни и случайно преминаващи хора и т.н.)

Поздрави!

П.С. В кой район на страната играете?  :9:0
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: юни 03, 2015, 12:32:25 pm »

Хикс, не си прав - "оди си играй у твоя пясъчник". Човека ни кани да опитаме нещо ново. Нормално е да се кефи на нещото, което прави и да неглижира нещата които не е опитвал.
Мисля, че е по-добре да видим къде са ни допирните точки, да изчистим по възможност рисковете за самоосакатяване и да се отстреляме. Мен много ме радват CQB игри, но не се правят такива. Последните свестни игри ги направи Гоуста в подземието на НДК и в бившето посолство преди 3-4 години.

После ходих на "Гаража"... мерси! Наточени пушки, търчащи киборги... един ме цели от неговата база чак в моята база... баси CQB-то!  <25>/ Доказах им, че само с пистолет може да се извади половин отбор - ма то било щот' аз съм имал 2 пистолеДа, та за т'ва не ми смогвали, видиш ли...  :o После Барни ми направи колаж като Десперадо.  :10x

От тогава съм силно предубеден към "минимум правила, наточени пушки и скафандър за защита". Отнемат от кефа и създават неоправдани рискове. Все пак съм на игра, а на другия ден съм на работа и ще ме гледат хора - не е прилично да се куца или фъфли. Нали?  8)
Активен
Screamer

Хикса

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: юни 03, 2015, 12:55:30 pm »

Кресъл, тук не става на въпрос - играйте си и не идвайте при нас. Ползвайки твоя аналогизъм - нямам проблем да идват и да играят в пясъчника ни, даже са добре дошли, а и понякога на мен ми се играе бързо и безмислено. Въпроса е да не носи техния пясък в пясъчника ни, разумеш ли ме? Колкото повече пясъчници имаме толкова по-добре. Важното е да си исграем каквото ни е приятно и да не налагаме мнението си на другите.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: юни 03, 2015, 13:08:16 pm »

Аха, сега вече звучи смислено.  ;D Значи пак идваме до съвместното разбирателство.
Активен
Screamer

Kobri

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • about.me/kobri
« Отговор #15 -: юни 03, 2015, 13:54:28 pm »

Еееех пичове, за съжаление май ще се окажат верни нещата които съм чувал, но здраве да е, ако искате ми трийте темата, акаунта и т.н., но не забравяйте, че това тук е интернет форум, озаглавен еърсофт българия, а не милсим българия, и аз като потребител просто споделям с вас моето неангажиращо мнение и гледната си точка, не го налагам на никого, не заклеймявам никого, и даже съм си направил труда да се извиня предварително ако все пак някой се почувства обиден, защото знам, че има хора които се взимат доста насериозно, това си е тяхно право и аз както виждате го уважавам.

Тъжно е че от толкова много неща изписани, се хванахте само за негативното.

Тъжно е че модератора се намесва по този начин, и не, не коментирам дребната правописна грешка.

Крейзи не те познавам, сигурно си много точен и свестен тип на живо, но не се правят така нещата - милиционерската.
Ако искаш да промениш нечие мнение не е това начина - от силовата позиция във виртуалното пространство.
Има много по-лесен и ефективен начин - просто се събирате хора, на които им е интересна и стрелбата във и около сгради и идвате да се позабавляваме!

Съвета ти относно правилата е добре дошъл, но искам да те успокоя и теб и всички останали, че въпреки техният дестилиран и минималистичен вид, си се спазват, и няма страшно, никой не разчертава другарчето от упор ей така за собствен кеф. Случвало се е разни новобранци в паниката да натиснат по мен, но никога не съм им връщал "жеста".

Хикса, не виждам с какво ви преча, даже ако се позамислиш и си отвориш очите е точно обратното, даваме шанс на нови хора да усетят тръпката от еърсофта и е много по-вероятно някой такъв да реши да се насочи към по сериозните игри след като се е наситил на екшъна, отколкото да хванеш човек от улицата и да го пратиш на сложна мисия с милион правила, командири и т.н.

Храбрия, бъди спокоен, няма как да се обърка никой, с риск отново да ви засегна, имиджа на еърсофта сред средностатистическият българин е следният - "абе некви там с неизживяно детство се праат на войничета из гората, пейтбола е мноо по-яко, ама мноо кинти браат а и боли и треа се тича, я не ме занимаай с глупости ами сипи още едно и да си гледаме мачлето"

За отборите много ще се радвам ако някой от вас им пусне мухата за игра във фабриката, а също така отново ще попитам, знаете ли някакви други подходящи местенца?

Кресльо, тази събота ще има игра само с пищови, заповядай :)
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #16 -: юни 03, 2015, 14:06:43 pm »

Подкрепям мнението на Кресльо! Много ясно, че пичовете ще си го развиват, това си е друг тип тръпка. Мен може да ме кефи едно повече, друг - друго, всеки си има предпочитания. И е добре наистина да се търсят допирни точки.

Има неща, за които човек трябва да внимава. Бих споделил мои впечатления за конкретни случки, които бяха сред причините да се откажа да правя такива игри на "гаража" :

1. Идва едно момче-фитнесджия с лъскав Мерцедес-джип, не помня чий приятел. Много нахъсан, даваме му пушка, жилетка и очила и той казва "очила не ми трябват момчета, не се притеснявайте, стреляйте си ме, аз няма да се сърдя". Обяснихме му, че не става така и ги сложи. Ама по едно време видях, че ги е махнал, защото се запотявали, а и нямало смисъл, и без това никой досега не го е бил уцелил в очилата. Цитирам. :)
2. Един наш колега от мъртвилото (в случая - пушило) стреля "жив" играч в главата от няколко метра, за да види дали си признава.
3. Правилата бяха, че се играеше на включена полу-автоматична, до 130м/с, под 10м - сейфти кил. Наистина 90% от контактите бяха над 10м и не беше проблем, но веднъж изядох един "кратък" откос от 20-30 топчета от ~2м в лицето и ръцете. 5 пъти викам "ударен", но момчето не ме чу, беше превключил на автоматична без да иска. Няма полу-автоматик, няма сейфти-кил. Резултат - нашарено лице, тук-таме кръвчица, цепната ноздра и ухо. :) Когато си на малък терен - няма никаква игрова полза от наточена пушка. Даже, по-добре е за оръжието да е ненаточено. А за ушите, ноздрите и пробитите очила на другарчето - също.

Тъй че Кобри - успех в игрите, сигурен съм, че много хора тук проявяват интерес!
П.С. Заяжданията винаги ги пренебрегвай, но конструктивната критика в случая е само за твоята и на другите пичове безопасност. Споделяме опит. Ти вече, като организатор на тези игри, преценяваш какво да правиш.  :4:4
« Последна редакция: юни 03, 2015, 14:14:09 pm от Barney »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Kobri

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • about.me/kobri
« Отговор #17 -: юни 03, 2015, 14:59:19 pm »

Благодаря за хубавите думи барни!

Само да уточня, игрите при нас са изцяло на приятелски начала, не ги правим с комерсиална цел, и въпреки че нямаме някаква строга организация, всеки следи за спазването на правилата. А за новодошлите или редовните без собствена екипировка, освен оръжията сме подсигурили и маски даващи пълна защита на цялото лице и ушите, както виждаш на клипчетата ;)

Наистина се е случвало да идват хора, които настояват да играят само по очилца, но те не са били случайни или новобранци в спорта а именно хора от милсим средите, на които е пределно ясно какво може да стане.

Къде е този прословут гараж, и какво представлява?
Активен

Храбрия

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 470
    • Профил
« Отговор #18 -: юни 03, 2015, 17:08:29 pm »

От личен опит съм установил, че маската за лице е единствено в плюс. И аз съм с такъв меш, който ползвам според ситуацията. Ако преценя, че може да има некоректни играчи или близка дистанция (CQB), просто си я слагам на врата и ако преценя, че доближа такава зона си я слагам на лицето за сигурност, макар че при едно прикладване поне 50% си се защитил, но тъй като не знаеш откъде може да те ударят, маската е един добър вариант за подсигуряване. Въпреки че от 2010-та насам, досега не съм улучван от сачма в лицето повече от веднъж, когато беше едва ли не нарочно. Дали заради това, че винаги съм играл с точни момчета или това, че съм успявал на време да си прикрия лицето я с бонето или нещо друго, не съм съжалявал.

Аз пак казвам, адмирирам това, че се намират и CQB фенове, защото имам голям мерак да играя в помещения, тръпката е много по-голяма. Радвам се, че има хора, които се забавляват по този начин. Колегите са прави, че не е нужно да се набляга на ъпгрейдването, защото просто болката е малко по-осезаема. Разликата от времето, за което ще достигне сачмата до играча (който при CQB е на до 30 метра примерно) е пренебрежимо малка.

Забавлявайте се, стига да не е играчка-плачка.

Поздрави,
Активен

Crazy Something™

• Moderator
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 779
    • Профил
« Отговор #19 -: юни 03, 2015, 17:50:48 pm »

Тъжно е че модератора се намесва по този начин, и не, не коментирам дребната правописна грешка.
Тука нещо не се разбрахме, горното ми мнение е лично, и не от модераторска позиция. Имам такива права в този раздел само с цел подреждане на клипчетата и наместване на някои неща.

Едит: сега видях и долните три реда след тези които съм цитирал. Вникни в написаното от мен като "ако идваш ребром не очаквай добро посрещане" а не като "аз съм лош модератор и ако не си редактираш мнението ще те банна". Дали бях достатъчно ясен ?
Изложи позицията си, обясни кое ти харесва и кое не, но не обяснявай как ние едва ли не сме идиоти щото се стреляме в гората.
Същото е като да идеш във форума на БМВ и да кажеш че караш Алди и тия не знаеш защо карат БМВ и че не върви и че са идиоти, да пак е кола нали - ама са си идоти. Безумна полемика на фона на целта която се опитваш да постигнеш. Да не говорим че в момента целта на цялата тема прилича на опит за дърпане на играчи.
Активен

Fallschirmjаger

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 108
    • Профил
« Отговор #20 -: юни 03, 2015, 18:32:49 pm »

Гламав Аз съм ти фен :1:3
Активен
А ти Расист ли си?

Kobri

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • about.me/kobri
« Отговор #21 -: юни 03, 2015, 19:31:46 pm »

Храбрия, терена може да е малък, но си има и стрелба на далечни разстояния ;)

Крейзи, изобщо не идвам ребром, идвам да покажа и другата страна на еърсофта, която незнайно защо дори след 10г липсва у нас, а в чужбина е супер популярна и има всевъзможни терени, а на всичкото отгоре се стрелят и в разни изоставени сгради, примерно болници, който изглеждат в пъти по-добре дори от работещите такива у нас, но това е друга тема...

Изложил съм позицията си, обяснил съм кое ми харесва и кое не, мисля че всички сме съгласни, че за всеки влак си има пътници, но в случая за CQB изобщо не намерихме влака и се наложи да си го направим!

Колкото до трите и повече редове, просто съм отговорил на пича който се избъзика за "тактическите маратонки", че при нас са идвали такива нагласени и добре оборудвани момчета, но реално не са показали умения в онази среда, като това по никакъв начин не ги определя като идиоти!

Много ще се зарадвам ако спрем ненужните спорове и просто се съберете такива с подходящ опит и поне веднъж дойдете за малко интензивен неангажиращ екшън във фабриката.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #22 -: юни 03, 2015, 19:32:57 pm »

Какво ще кажете да не влизаме в полемика кое по-яко - милитари насочен еърсофт или кътър страйк насочен еърсофт?
Хубавото е че в България се развиват няколко направления на нашето хоби и би било добре да обменяме опит.

Ама никой ли не обърна внимание на този пост?!
Активен
Screamer

ivoiid

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 427
    • Профил
« Отговор #23 -: юни 04, 2015, 12:13:28 pm »

Цитат
Много ще се зарадвам ако спрем ненужните спорове и просто се съберете такива с подходящ опит и поне веднъж дойдете за малко интензивен неангажиращ екшън във фабриката.

Разгеле! Стигаме до разбиране :). Можем да мислим за общи мероприятия.
Активен

Havoc

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 365
    • Профил
« Отговор #24 -: юни 04, 2015, 13:40:56 pm »

А какви са правилата в "Фабриката" ?Соменава се няколко пъти ,че има..
Активен
"Vintage Operator"

"SI VIS PACEM PARABELLUM"
                                   T.V.U