Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Еърсофт екшън във фабриката (брутално CQB)  (Прочетена 4784 пъти)

Kobri

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
    • Профил
    • about.me/kobri
Re: Еърсофт екшън във фабриката (брутално CQB)
« Отговор #25 -: юни 04, 2015, 18:32:34 pm »

Радвам се че вече се разбираме, сега остава да се организирате и да дойдете преди да е станало много жега :)

Основните правила са следните: https://www.facebook.com/groups/airsoft.sector.bg/permalink/895456130500946/

Останалото мисля че ясно се вижда на клиповете...
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #26 -: юни 04, 2015, 19:33:56 pm »

Съвсем нормални правила.
Само скоростите на пушкалата ми се виждат бая големи за късите дистанции на CQB. 130 m/s +6 m/s = 136 m/s = снайпер или ДМР, с топче ~ 0.30 или 0.36 може да чупи бая неща. ??? Да не говорим ако е на автоматична с 0,28-ци :10:2...
« Последна редакция: юни 04, 2015, 20:23:35 pm от Kreslyo »
Активен
Screamer

Kobri

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • about.me/kobri
« Отговор #27 -: юни 05, 2015, 12:39:37 pm »

Последната игра един приятел стрелящ с .28 в паниката ме изши на автоматична от няма и метър, неговата пушка просто ги плюе прекалено бързо :)

Не ми е счупил нищо, имах само по-големичка синка, беше нацелил баш реброто и то поне 3-4 топчета в една точка, а както споменах играя само по суичър...

До колкото ми е известно, от близо кинетичната енергия е еднаква, независимо с колко тежко топче стреляш, просто по-тежките я запазват на по-голямо разстояние.
Активен

Jumper

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
    • Профил
« Отговор #28 -: юни 05, 2015, 14:31:09 pm »

Аз доколкото знам Силата (на удара) = Ускорението (в случая около 130м/с) * Масата (тежестта на топчето) => Силата на удара се увеличава правопропорционално с масата на топчето :)
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 483
    • Профил
« Отговор #29 -: юни 05, 2015, 14:33:11 pm »

Аз доколкото знам Силата (на удара) = Ускорението (в случая около 130м/с) * Масата (тежестта на топчето) => Силата на удара се увеличава правопропорционално с масата на топчето :)

And here we go again....

:sorry :sorry :spam :spam
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 168
    • Профил
« Отговор #30 -: юни 05, 2015, 14:42:20 pm »

(... да, ама при равни други условия - по-тежко топче на същата пушка=> по-малка начална скорост)
Хайде сега кой не е слушал внимателно по физика .... 130м/с не е ускорение, а скорост.
Кинетичната енергия = масата * скоростта на квадрат * 1/2
Активен
Memento mori.

Jumper

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #31 -: юни 05, 2015, 15:36:33 pm »

.
Активен

Jumper

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #32 -: юни 05, 2015, 15:36:54 pm »

(... да, ама при равни други условия - по-тежко топче на същата пушка=> по-малка начална скорост)
Хайде сега кой не е слушал внимателно по физика .... 130м/с не е ускорение, а скорост.
Кинетичната енергия = масата * скоростта на квадрат * 1/2

Всъщност си прав  :sorry
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #33 -: юни 05, 2015, 16:36:28 pm »

Последната игра един приятел стрелящ с .28 в паниката ме изши на автоматична от няма и метър, неговата пушка просто ги плюе прекалено бързо :)

Не ми е счупил нищо, имах само по-големичка синка, беше нацелил баш реброто и то поне 3-4 топчета в една точка, а както споменах играя само по суичър...

Тъй де, на кого му е нужно това?
По-ниските скорости предпазват точно от това - паника и "опа, извинявай, аз без да искам". Щото доста лоши синки съм виждал и от пистолет с 90м/с, на дистанция 1-2 м. (да не казвам, че аз бях тоя с пистолета...)
Активен
Screamer

GooneR

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
    • Профил
« Отговор #34 -: юни 05, 2015, 16:57:43 pm »

Да продължа и аз малко офтопика  :sorry

Масата и скоростта в какви мерни единици трябва да са, за да получа кинетичната енергия в джаули? (леко съм проЗ)

0.2*130*130/2 = 1690J (~1.7kJ)?
И ако същата пушка с 0.28 бб вади ~110м/с, значи енергията е константна?
Звучи логично, ама да питам :)
Активен

Jumper

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #35 -: юни 05, 2015, 17:18:01 pm »

Разликата между това да те ударят с 0.25 или 0.28 (при 130м/с) е нищожна, но вече ако те ударят с 90м/с е много по различно от 130м/с, така че повече е важна началната скорост от калибъра  :9:0
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #36 -: юни 05, 2015, 18:25:45 pm »

Разликата между това да те ударят с 0.25 или 0.28 (при 130м/с) е нищожна, но вече ако те ударят с 90м/с е много по различно от 130м/с, така че повече е важна началната скорост от калибъра  :9:0

...Теглото. Калибъра все си е 6мм.  ;D
Активен
Screamer

Fisher

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
    • Профил
« Отговор #37 -: юни 05, 2015, 18:27:39 pm »

Екселска формула: кинетична енергия = 0.5*([маса на топчето в грамове]/1000)*[скорост на топчето в м/сек]^2
Енергията е ~ 1,7 джаула за 130 м/сек. Увеличавайки теглото на топчето, скоростта му намалява, като енергията остава почти същата. Това е замерване от преди две седмици на Системата на Чечата:

Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 168
    • Профил
« Отговор #38 -: юни 05, 2015, 18:55:46 pm »

... така че повече е важна началната скорост от калибъра  :9:0
Калибър е мерна единица за вътрешния диаметър на цевта, не за маса на проектила.
В артилерията е единица за дължина на ствола изразена в брой диаметри на снаряда. ( 7.5см/L48 значи 75 милиметрово оръдие с дължина на ствола 48 калибъра, т.е. 48*75мм=3,6м)
Единствено при английската артилерия "калибър" може да е изразен в маса (в паундове) за масивно чугунено гюле, но пак е стандарт за вътрешен диаметър на ствола.

П.П. Не се заяждам на дребно, но думите си имат значения и когато всеки започва да влага някакъв си свой смисъл в тях, хората спират да се разбират, а когато много неразбиране се натрупа, "кемпрейлс" започват да изглеждат реалистично явление за народонаселението.
Активен
Memento mori.

Kobri

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • about.me/kobri
« Отговор #39 -: юни 05, 2015, 19:01:45 pm »

Пичове, много обичате да спорите за дреболии тук :)

Както вече казах, разликата от по-тежките топчета се усеща само на по-голямо разстояние, от близо няма значение, не се затормозявайте с формули и цифри ;)

По важният въпрос е: Кога ще се съберем да се постреляме?
Можем да го направим и събота, ако всяка неделя сте на милсим, само кажете...
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #40 -: юни 05, 2015, 19:30:10 pm »

В събота нали сте с пистолеДи? Да кажеш и къде да се идва, хуу ще да е. :)
Активен
Screamer

Kobri

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • about.me/kobri
« Отговор #41 -: юни 06, 2015, 12:10:14 pm »

За игрите с патлаци нещо не успяваме да се съберем достатъчно хора, въпреки че е малък терена, под 10 човека е скучновато поне за мен...

Фабриката се намира тук: http://goo.gl/maps/Mfmub
Активен

Blue_dog

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
    • Профил
« Отговор #42 -: юни 12, 2015, 00:55:28 am »

Модераторите, що не направите един раздел за бързи врътки и там хората да си отбележат терените, кога си организират игрите и т.н.
Ако си ги правят събота, а не в неделя е чудесно.

Активен
Храни куче, да те лае!

Let my armies be the rocks and the trees and the birds in the sky!

Blue_dog

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
    • Профил
« Отговор #43 -: юни 12, 2015, 01:00:54 am »

За игрите с патлаци нещо не успяваме да се съберем достатъчно хора, въпреки че е малък терена, под 10 човека е скучновато поне за мен...

Фабриката се намира тук: http://goo.gl/maps/Mfmub

Ще Ви уважим поканата. Ама трябва ли да го обявяваме предварително кога ще дойдем? Да не подготвяте терена цяла нощ за гостите? :)
Активен
Храни куче, да те лае!

Let my armies be the rocks and the trees and the birds in the sky!

Joro Irl

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 461
    • Профил
    • http://www.zahal.org/?a=326120
« Отговор #44 -: юни 12, 2015, 12:51:44 pm »

Ама трябва ли да го обявяваме предварително кога ще дойдем? Да не подготвяте терена цяла нощ за гостите? :)

Е, че трябва разбира се, иначе ние как да разберем че сте били там. :)
Активен

Kobri

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • about.me/kobri
« Отговор #45 -: юни 16, 2015, 18:47:48 pm »

Просто влезте в групата https://www.facebook.com/groups/airsoft.sector.bg/ и се отбелязвайте в събитята които правим всяка седмица https://www.facebook.com/groups/airsoft.sector.bg/events/
Активен

Kapitan_Planeta

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
    • Профил
« Отговор #46 -: юни 16, 2015, 19:42:46 pm »

Аз като един от тия дето  почти всяка неделя играе с тези момчета, мога да ви разясня някой неща.
Първото, е че пушките не са тунинговани, даде ни са им някакви стойности, който са взети от кутиите с който са купени. Там пише 130 м/с. значи е 130.
Миналата седмица имаше хронограф и пушките бяха замерени преди играта. 98% от тях дадоха стойности около 112 -118, имаше и такива който даваха под 100, едната даже даде 78 но това не я прави за подценяване. Една две пушки качиха над 120, но нито една не стигна до 130... Така,че нещата са малко относителни.
Има момчета който играят само с пистолети, и за тези терени това е перфектната игра. Малко е кофти докато сменяш сградата, но това си е част от играта : ))
Моята пушка  е правена от шутера и дава 122мс. което със 0.25 я сваля около 105-8 м/с на хронографа.
Освен това, гледаме да не се гърмим в главите и да не стреляме по големи откоси  от близо.
Понякога го има и това все пак е игра. Аз бях човека дето напълни кобри с топчета от 3 и то не за друго, а защото ми изкара акъла.
До сега не сме имали, никакви поражения, нямаме скъсани уши, пробити очила, даже кръв не сме си пускали (да не дава господ), стига някой  да не се издере на клонаците в храсталака : )).Ся понякога се появява по някоя и друга синка около 6мм  ;), но това си е част от играта : )
И така играта е доста чиста и повечето е смях  ; ).
Активен
Не признавам системата ГОЛЕМИ - МАЛКИ.
Има два вида хора :
Достойни и  Жалки!!!...

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #47 -: юни 16, 2015, 21:51:01 pm »

Значи като идвам си вземам слабата пушка.  ;) Сърце не ми дава да пукам хора от близо с 130 м/с. :)
Активен
Screamer

Kapitan_Planeta

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
    • Профил
« Отговор #48 -: юни 17, 2015, 13:27:43 pm »

Ми не знам, никой не може да бъде накаран на сила да идва, аз просто се хвабах да ви разясня нещата.
А и повечето от момчетата който играят там си нямат собствени пушки, камо ли да имат по една силна и една слаба : ),а както се сещате никой няма да се хване да тунингова пушка която дава под наем ; ))
Активен
Не признавам системата ГОЛЕМИ - МАЛКИ.
Има два вида хора :
Достойни и  Жалки!!!...

Cash

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #49 -: юни 26, 2015, 21:15:40 pm »

Прекрасна тема. Радвам ,се че попаднах случайно на тази тема и че има група която да прави бързи и по екшън ориентирани игри.

Според мен трябва да има отделна тема като важна в радел София за събиранията във Фабриката. :)

Поздрави.
Активен
Looks like your hardware become a little bit soft ...