Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моля за мнение.Странен луфт.  (Прочетена 1916 пъти)

Landa

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • Профил
Моля за мнение.Странен луфт.
« -: юли 26, 2015, 00:48:00 am »

Момци,моля за мнение.Вчера взех m4a1 на SRC и всичко му е наред.Само едно ме притеснява: забелязах,че частта от цевта,която започва от началото на ложата(откъм гиърбокса) до върха й,при лек напън,се огъва нагоре и надолу по 1 сантиметър.За да съм сигурен,аз и един приятел,хванахме здраво пушката,абсолUтно неподвижна и отново забелязах,че цевта може да се движи нагоре,надолу и на страни при лек напън,като се криви не повече от 1 см.По-силно не съм напъвал,защото не искам да я повредя.  :-\ Моля ви да ми кажете дали това е нормално.Благодарности.
« Последна редакция: юли 26, 2015, 01:34:05 am от Landa »
Активен
Когато добрите не правят нищо,побеждават лошите.

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 724
    • Профил
Re: Моля за мнение.Странен луфт.
« Отговор #1 -: юли 26, 2015, 09:26:34 am »

Я направи една снимка и покажи къде точно се клати, луфт от 1 см не е малко...............

Поздрави :)

Kupona
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

Landa

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: юли 26, 2015, 14:25:58 pm »

Здравей,Купон. Значи,криви се само при лек напън(хващам върха на цевта и леко напъвам) и после се връща на същото място.Снимка няма да свърши работа.Трябва видео,но и на него няма да се види добре.И може би не съм се изразил правилно - не е луфт,ами огъване.Пушката е цялата метална(само приклада и ложата са пластмасови).Обадих се на един пич дето разбира и ми каза,че това е нормално,понеже съм с делта пръстен и че ако сложа рис ложа ще стане бетон.
Активен

Landa

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: юли 27, 2015, 14:53:09 pm »

Но няма да откажа и още мнения,моля кажете дали това е нормално.
Активен

Храбрия

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #4 -: юли 28, 2015, 22:33:13 pm »

Дай клипче, че не ти се отдават обясненията. В многото опити да разчета написаното си е по-скоро луфт при делта пръстена, което е нормално до едно положение. Обаче "не повече от 1см" е нещо като - купих си около 2-3 килограма круши, има голяма разлика между 2 и 3 килограма. Луфтът е допустим, но не и до 1см. Ако става въпрос за някакво минимално отместване, не го мисли въобще.

Поздрави,

П.С. Действие в статиката като "напън", няма. Има на друго място.
Чисто приятелски, не целя да се заяждам.
Активен

Landa

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: юли 29, 2015, 00:29:18 am »

Защо никой не ме разбира...Обяснил сам го толкова добре..Казвам,че като хвана върха на цевта и напъна нагоре и надолу,тази част от цевта - от върха дето съм я хванал до началото на ложата ( откъм гиърбокса ) се криви.Не самата тръба се криви,ами кривенето започва някаде зад делта пръстена.Криви се така,сякаш си забил нож в твърда пръст и при лек напун той играе до 1 см. или може би малко по-малко.Извинявайте за тъпия въпрос,просто искам просто да знам дали е нормално... Четох много и по американските форуми,редовно го имат проблем,при най-различни пушки,но решениата там са с ремонт някав,а аз не искам да я отварям сам :o
« Последна редакция: юли 29, 2015, 01:52:45 am от Landa »
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #6 -: юли 29, 2015, 06:34:11 am »

Имах на една стара пушка проблем, който мисля, че е като твоя. Пръстенът затегнат на макс - цевта пак играе доста. "Играе" е още един съвсем нетехнически термин, да продължа в духа на ножовоте, забити в пръст, хах. Ти направи едно клипче, както са ти казали хората, които искат да ти помогнат, щото със сигурност имаш интернет и със сигурност имаш как да го снимаш. ;)

Вероятно решението при теб ще е това, което беше и при мен - фиксираш и уплътняваш с двукомпонентно лепило, т.нар. течна стомана. Това наистина е доста здраво нещо, на една моя пушка го направих и беше бетон. След време канибализирах пушката, взех каквото можах и остана горен ресийвър и чук. Накрая и с чук се пробвах, но тая сглобка не успях да я счупя (цевта се пръсна, ресийвърът се разцепи на две). :) Което препоръчвам да се прави само ако иначе нещото е за боклука, какъвто беше моят случай, хахаха.

Това за РИС-а - покажи да видим, ама не мисля, че това ще оправи нещата. Това оправя проблема ако ти мърда ложата, не цевта. Да минеш на free-float barrel....май не е това решението.

И пак - направи клипче и снимка! Сещам се за един чалъм, който не знам дали ще е приложим при теб.
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

Landa

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: юли 29, 2015, 14:32:03 pm »

Мерси,Барни,за отговора!Ще направя клипче(на снимка нищо няма да се види),просто в момента съм сам,а трябват повече от 2 ръце,защото някой трябва да държи телефона.Научих,че е нормално да играе леко цевта,за да не се разбият някои части на пушката с времето от вибрациите.Но просто ме побърква това  :-\ Делта пръстена съм го затегнал максимално по часовниковата стрелка,но няма промяна.
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #8 -: юли 29, 2015, 16:05:32 pm »

Научих,че е нормално да играе леко цевта,за да не се разбият някои части на пушката с времето от вибрациите.
Ъ!?
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

SHOOTER

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 358
    • Профил
« Отговор #9 -: юли 29, 2015, 16:19:20 pm »

Научих,че е нормално да играе леко цевта,за да не се разбият някои части на пушката с времето от вибрациите.
Ъ!?

Ко риечи?!
Активен
BAD COMPANY