Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: UTG  (Прочетена 28450 пъти)

Jorkos

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: UTG
« Отговор #25 -: септември 05, 2007, 13:05:22 pm »

А аз говоря за този от магазина ;)
Активен

tredalx

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Профил
Снайпер
« Отговор #26 -: септември 10, 2007, 09:25:03 am »

Мненията относно снайперите са много различни, но ако ми позволите бих искал да споделя моето мнение. Имам MAUSER SR пушката е добра монтирах и оптика
3,9х32 при прострелването на 25 метра групира изтрелите в диаметър от 5 см което според мен е много добре. Единственият недостатък за момента е че изтрела силно се влияе от вятъра, така че по време на игра трябва да го имаш предвит иначе позициятати много бързо ще бъде разкрита и ти ще бъдеш отстранен. Много от вас залагат на това да изстрелят максимален брой топчета по противника с идеята все някое да го уцели което според мен си е груба работа. Не се засягайте това е моето мнение за автоматите. Изтрел със снайпер си е цяло изкуство така че ако ще си купите снайпер само защото изглежда добре по-добре не го правете.
Активен

Duvi

• София
  • Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 966
    • Профил
    • Duvi`s life
« Отговор #27 -: септември 10, 2007, 09:32:39 am »

Скоро мислим да заформим една голяма игрица на едно готино място така, че гответе се :))))

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 018
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #28 -: септември 10, 2007, 09:40:35 am »

Скоро мислим да заформим една голяма игрица на едно готино място така, че гответе се :))))

Колко дълбокосмислено изречени....."скоро мислим", "една игрица", "на едно място".....
Това има ли някаква връзка с темата и нещо по-конкретно бихте ли споделил ?
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 583
    • Профил
Re: Снайпер
« Отговор #29 -: септември 10, 2007, 10:00:05 am »

Мненията относно снайперите са много различни, но ако ми позволите бих искал да споделя моето мнение. Имам MAUSER SR пушката е добра монтирах и оптика
3,9х32 при прострелването на 25 метра групира изтрелите в диаметър от 5 см което според мен е много добре. Единственият недостатък за момента е че изтрела силно се влияе от вятъра, така че по време на игра трябва да го имаш предвит иначе позициятати много бързо ще бъде разкрита и ти ще бъдеш отстранен. Много от вас залагат на това да изстрелят максимален брой топчета по противника с идеята все някое да го уцели което според мен си е груба работа. Не се засягайте това е моето мнение за автоматите. Изтрел със снайпер си е цяло изкуство така че ако ще си купите снайпер само защото изглежда добре по-добре не го правете.

Драги ми господине....да започнем по темата:
Моята склйофана М 4 прави група 4 см на 15 м - в идеални условия - при вятър и на големи дистанции единствения начин да коригираш стрелбата е повече изстреляните топчета. Освет това практиката показва че често пъти противник ударен с едно топче не го усеща - което означава че или трябва да търсиш само хед шотове или и аз не знам - да спориш на всеки три изстрела.
   Нека да обсъдим приложимостта на снайперите в Айрсофт игрите от гледна точка на реалното им използване:
1. Използване над дистанциите на ефективен огън на стандартното въоръжение - при Аерсофта дрън дрън - топчетата са леки така че максималната дистанция за ефективен изстрел според мен е една и съща.
2.Използване на скрити добре подготвени и маскирани позиции- нека се върнем в реалноста - Аерсофтските топчета трудно минават през храсти  и се отклоняват от тревата - освен това реалните битки стават на дистанции рядко превишаващи 100 м. На тази дистанция дори с анемичното увеличение на моя EYAL снайперската позиция бързо може да бъде детектирана и засипана с огън.
3. Терените за игра -- специално на Вакарел снайперска пушка с оптика лично на мен ми е точно толкова необходима колкото на рибата колело - първо защото няма реалистичен обсег и второ защото дистанциите не биха позволили даването дори и на един изстрел без да бъда засечен. При това едиственият реален шанс за успех е да работиш в двойка с още някой или да имаш поне още едно резервно автоматично оръжие.

НЕ БЪРКАЙТЕ РЕАЛНОСТТА С АЕРСОФТА - ТОПЧЕТАТА НЕ ПРЕМИНАВАТ ПРЕЗ СТЕНИ  ;D

Искренно свой,

Аз
« Последна редакция: септември 10, 2007, 10:06:05 am от Mad Dog »
Активен
Две неща никога не са в повече- голяма пишка и АК- 47.

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
« Отговор #30 -: септември 10, 2007, 11:02:59 am »

А и както вече сме казвали- "снайперизма" в еърсофта е повече до нагласа, отколкото до оръжие. Когато остана сам по време на игра, започвам да използвам подобни тактики- промъкване, дебнене, изстрели от скрита позиция.. Повечето фрагове правя с единичен откос от точно три топчета. Позволявам си откоси от 5-8 топчета само когато стрелям през храсти или на пределни разстояния. Т.е. с моето оръжие (SLR 105A1) успявам да вляза в концепцията. Вярно, ако използвах спрингов или газов снайпер, това щеше да повиши стелт фактора, но пък щеше да ме лиши от възможността да се нагаждам към условията на играта, да атакувам наравно с другите, да водя прикриващ огън, да атакува бързо няколко цели..
Все пак, при наличие на гили, радиостанция и нерви, един снайперист може да е полезен разузнавач за отбора си, като вторичната му функция е да отстрелва единични цели или да тормози противника. Но, честно казано, оръжието, което имаш, има единственото предимство на по-безшумният изстрел, т.е. със АЕG можеш да изпълняваш същата функция.
За мен идеалната пушка за човек, който иска да действа като снайперист е силно ъпгрейднато AEG от вида М-14, SPR, СВД. Със завидна прецизност, добра далекобойност и с възможността да се дават бързи последователнио изстрели, те са наистина подходящи за еърсофт игрите.
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #31 -: септември 10, 2007, 13:27:08 pm »

25 метра не е правилната дистанция

При последната прострелка нагласих нещата до:

Мишена-CD
Топчета-0.30
Дистанция-68 крачки  <25>/

Активен

tredalx

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Профил
Снайпер
« Отговор #32 -: септември 10, 2007, 22:14:55 pm »

Mad Dog не знам какъв опит имаш с истенско оръжие, но като чета твоя коментар сигорно опита та ти се свежда до упражнение №1 което се изпълнява с 9 патрона в казармата, ако въобще си ходил. Съгласен съм че разликата е голяма но това да стреляш със снайпер си остава най-голямото предизвикателство. Абсолютно съм сигурен че стреляш на редове от поне 10 топчета а може и повече като на сватба. Това че не можеш да избереш позиция, да се скриеш и оцелеш нормално за това се си избрал и такова оръжие. А колкото за спора дали съм уцелил с един изтрел няма да има такъв, просто изтрела на място което няма начин да не усетиш.
Пожелавам ти успех в бъдещите игри и дано не попаднеш на кадърен снайперист.

Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 779
    • Профил
« Отговор #33 -: септември 10, 2007, 22:21:49 pm »

Мамин ти нещо не си си пил хапчетата днеска ?
От цял форум само твойто изказване е с цел явна обида на форумистите. С две думи грррррр...     *#&&$№@*#$.
Да запазим добрия тон все пак.
« Последна редакция: септември 10, 2007, 22:26:26 pm от Security »
Активен

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #34 -: септември 10, 2007, 22:26:56 pm »

Mad Dog не знам какъв опит имаш с истенско оръжие, но като чета твоя коментар сигорно опита та ти се свежда до упражнение №1 което се изпълнява с 9 патрона в казармата, ако въобще си ходил. Съгласен съм че разликата е голяма но това да стреляш със снайпер си остава най-голямото предизвикателство. Абсолютно съм сигурен че стреляш на редове от поне 10 топчета а може и повече като на сватба. Това че не можеш да избереш позиция, да се скриеш и оцелеш нормално за това се си избрал и такова оръжие. А колкото за спора дали съм уцелил с един изтрел няма да има такъв, просто изтрела на място което няма начин да не усетиш.
Пожелавам ти успех в бъдещите игри и дано не попаднеш на кадърен снайперист.

Мамин златен понеже си от Пловдив - отиваш на портала на Под. 32 990 - намира се на ул Ген Р. Димитриев в началото иму се вика и 68 Бригада Специални Сили. Питаш за сержант Момчил Костов - случайно се явявя главният инструктор по снайперна подготовка. Като ти го извикат щото теб за разлика от мен вътре няма да те пуснат го попитай дали Калин  Димитров от София може да стреля.... и после ми кажи, какво ти е казал Мони Облото....
Активен

APRIK

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 122
    • Профил
    • Global Communications Bulgaria
« Отговор #35 -: септември 10, 2007, 22:39:43 pm »

Stalker:
samo ot tvoia otbor igraja :-) .....bez gre6kite ot poslednata igra deto se zaigrah s horata v KPP - to jalko be6e , gre6ka , ama nali e igra ta se pouvljakoh...........are 4estito !

ПИШИ НА КИРИЛИЦА - последно приятелско послание !
~модератор~
« Последна редакция: септември 10, 2007, 22:41:47 pm от Me4o »
Активен
In combat you act without passion or hatred. You respect vanquished enemies.
You never surrender either
your dead,
your wounded,
or your weapons.
Code Of Honour
The French Foreign Legion

Dino

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
    • Профил
« Отговор #36 -: септември 10, 2007, 22:42:25 pm »

Mad Dog не знам какъв опит имаш с истенско оръжие, но като чета твоя коментар сигорно опита та ти се свежда до упражнение №1 което се изпълнява с 9 патрона в казармата, ......

леле.. ти от цял форум, как па точно него нацели.. хаха
Активен
Смъртта е по-универсална от живота - Всички умират, но не всички живеят...

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #37 -: септември 10, 2007, 22:50:54 pm »

Mad Dog не знам какъв опит имаш с истенско оръжие,  ако въобще си ходил в казарма.

Аз също си мисля, даже съм уверен, че Мад Дог даже не е виждал газов пистолет.
Да не говорим, че за него казармата е като поредната видео-игра - недостижима цел.
Затова предлагам да му дадем едно КНО и да го пуснем срещу tredalx,
ако го намери и порази, тогава срамът ще бъде измит.
Ако ли пък не уцели, то тогава значи tredalx ще се окаже прав
и ние всички дружно ще го признаем за почетен шаман на снайперското движение.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #38 -: септември 10, 2007, 22:58:02 pm »

Mad Dog не знам какъв опит имаш с истенско оръжие,  ако въобще си ходил в казарма.

Аз също си мисля, даже съм уверен, че Мад Дог даже не е виждал газов пистолет.
Да не говорим, че за него казармата е като поредната видео-игра - недостижима цел.
Затова предлагам да му дадем едно КНО и да го пуснем срещу tredalx,
ако го намери и порази, тогава срамът ще бъде измит.
Ако ли пък не уцели, то тогава значи tredalx ще се окаже прав
и ние всички дружно ще го признаем за почетен шаман на снайперското движение.

Поздрави,

Имам предложение - tredalx си взима неговия снайпер, а аз моя служебен и ще се дебнем - е аз ще го дебна от малко по далеко -  с Вlaser LRS II 338 Lap.Mag.  мисля, че ще го превъзхождам леко като обхват  ;D
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #39 -: септември 10, 2007, 23:03:24 pm »

Да бе ... и ако той те уцели пръв ?

;D ;D ;D ;D ;D
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #40 -: септември 10, 2007, 23:04:49 pm »

Да бе ... и ако той те уцели пръв ?

;D ;D ;D ;D ;D

от 400 м. ли ? ;D ;D ;D
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #41 -: септември 10, 2007, 23:10:08 pm »

Със какво да го уцели ? Специялно ъпгрейднато топче по балистична крива с пик 400 метра ? Колко ъглови минути му е отклонението ? Тва ще да е като да пуснеш 10 стинки в язовир искър и да ги чакаш у вас на чешмата...
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #42 -: септември 10, 2007, 23:23:36 pm »

По-скоро ще чуя звън на стинки в мивката ми,
отколкото Мад Дог да успее да уцели tredalx-а !
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #43 -: септември 10, 2007, 23:24:08 pm »

Долагам - .338 Lapua 250gr FMJ-BT (LockBase)
на 400 метра - при прострелване център на 600 м - отклонение 70 см. нагоре или около 6 ъглови минути - шеста долна точка на Мил дота
скорост на куршума на 400 м. 719 м/сек.
отклонение при вятър 4 м/сек на 3 или 9 часа - 211 милиметра в посоката.
Енергия - около 4000 джаула ;D
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #44 -: септември 10, 2007, 23:30:12 pm »

Питай го младежа сега колко мила е висок :) да си направиш аритметиакта предварително.
Активен

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #45 -: септември 10, 2007, 23:43:33 pm »

Хайде момчета посмяхме се по темата стига..... че от други форуми знам какво чудо започва...
Активен

Акулчо

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Профил
« Отговор #46 -: септември 11, 2007, 13:24:18 pm »

Просто искам да направя едно уточнение във връзка с този, надявам се, приключил вече мини конфликт.Това, което искам да кажа е, че не съм сигурен, че човекът, с който Mad Dog води своя задочен спор е Пешо от нашия пловдивски отбор...  :)  <23>/ <11>/
Активен

SiLkk

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
    • Профил
« Отговор #47 -: септември 11, 2007, 18:02:28 pm »

Със какво да го уцели ? Специялно ъпгрейднато топче по балистична крива с пик 400 метра ? Колко ъглови минути му е отклонението ? Тва ще да е като да пуснеш 10 стинки в язовир искър и да ги чакаш у вас на чешмата...

Хахах много яко сравнение  ;D

П.С. - Съжалявам за спама ама не са сдържах  ;)
Активен
"The Quick or The Dead" / "The Only Easy Day is Yesterday" ( U.S. NAVY Seals )

"No better friend, no worse enemy" (1st. Marine Division USMC )

"Who Dares Wins" ( Special Air Service (SAS) Regiment )

bushisho

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
    • Профил
« Отговор #48 -: септември 11, 2007, 23:18:17 pm »

Тоя приятел tredalx не ми харесва как се заяжда с хората,по време на игра незнам какво ще става
Активен
Смисъла на воината не е да умреш за родината а да накараш другите копелета да умрат за своята

Vereni

• Гост
« Отговор #49 -: септември 13, 2007, 18:04:32 pm »

Не се заяждайте излишно , все пак всичко това се прави за удоволствие.
Не мисля , че това е начина "големи хора" да си мерят п....е ( не пушките)

Превържениците на снайпера и "битката" с такова оръжие да погледнат това
 http://vereni.com/forum/viewtopic.php?p=227#227

Активен