Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: UTG  (Прочетена 28451 пъти)

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 583
    • Профил
Re: UTG
« Отговор #50 -: септември 13, 2007, 18:14:32 pm »

Пич - поздравления за ентусиазма НО .... най нереалната симулация в еърсофта е тази със снайперите - при условие че една добре ъпгрейдната пушка като тази на Хорнета дава същата далекобойност като снайпер. Лично аз си имам и гили и съм си правил снайперска позиция поне 30 пъти - но при еърсота не мисля че подобна симулация има някаква ценност. Обикновенно се счита че със снайперното оръжие се работи извън реалната далекобойност на щурмовите пушки - в случая това е по скоро казано химера.

Илюстрирам мнението си с няколко факта:

1.Време за оборудване на снайперска позиция - в реалността - 1-2 часа - при игри - означава загуба на половината игрово време.
2. Време за придвиждване до целта - около 1 час за 500 м. - отново проблема за игровото време.
3. Реална далекобойност на оръжието - 1.5-3 пъти по голяма от тази на щурмовото оръжие - при Еърсофта - почти няма разлика - причината не е в ФПС тата, а в лекото топче - при толкова лек проектил предвидимоста на треакторията е ..... минимална при вятър, дъжд и дори тревички. Отделно - от всички възможни проектили сферата има кажи речи най-лошия балистичен коефициент.
4. Време за изпълнение на задачата - при реалните действия - почти неограничено- зависи единствено от физическите възможности на самия снайперист и количеството храна и вода носени от него. Отново проблема за игровото време.
5. Обезкървяване на противника - първостепенни цели са противниковите снайперисти , команден състав , комуникации. При игрите в момента - особени при респауна или съживяването - реалният ефект е по скоро нулев

Икренно свой,
Аз
« Последна редакция: септември 13, 2007, 18:28:35 pm от Mad Dog »
Активен
Две неща никога не са в повече- голяма пишка и АК- 47.

Vereni

• Гост
« Отговор #51 -: септември 13, 2007, 19:47:46 pm »

Mad Dog ....откъде знаеш ,че съм "ПИЧ" ако това предното е за мен ?
Не знам от кога се занимаваш с AIRSOFT но той не е само 20 минутни битки ::)
Ако един "снайпер " се ъпгрейтне както Хорнета неговата"пушка" бъди сигурен ,че ще има голям ефект в "реализма" и приближаването мксимално до истинска ситуация но в по -малък и не смъртоносен мащаб или поне малко по -голяма далекобойност от автоматичните "пушки".
Понтересувай се още за ФПС тата,  топчета , траектории и т.н.
Не искам да се заяждам на такива теми затова рядко влизам тук и ако ще влизам ще го правя за да помогна всеобщите ни занимания и мании да стават по -добри и да ни носят удоволстрие а не нерви.
Надявам се си ме разбрал, ако искаш да се заяждаш ми пращай ЛС да не цапаш форума
Активен

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #52 -: септември 14, 2007, 00:01:51 am »

Хахахаха.... не се заяждам но ..... Явно за да почнем беседата трябва за начало да попрочетеш мъничко за вътрешната и външната балистика. Ако желаеш ще ти предоставя едно копие на Ultimate Sniper  на Плъстър да попрочетеш някой неща. По темата за ФПС тата топчетата и треакториите - направих един прост експеримент - заложих в балистичен изчислител масата и началната скорост на топчето за да определя треакторията при 180 м/сек - това е над 550 ФПС - системата блокира твърдейки, че не може да изчисли треакторията на обект с толкова малка маса и толкова смотан балистичен коефициент  ;D

От друга страна със подходящо копие на снайперна пушка са възможни тренировки по сталкинг - макар, че не виждам кой ще е "ястреба". НО ДО ТУК.

Може би думи като балистичен коефициент, милирадиан, ъглова минута и прочие на теб да не ти говорят нищо. Ако е така жалко за любовта ти към финното изкуство на снайпера.

Само ми отговори на няколко въпроса... как точно смяташ да изчислиш треакторията на топчето на дистанция примерно 150 м? Как и какви поправки за страничен вятър ще вкараш? Каква повтаряемост ще има оръжието ти на тази дистанция?

И не се заяждам - водим приятелски научен спор - никого не съм обидил пряко - в случая просто разсъждавам от моята камбанариика - ако можеш да ме убедиш направи го - но не с доводи от типа - "ти ще видиш"
« Последна редакция: септември 14, 2007, 00:23:34 am от Mad Dog »
Активен

Vorux

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 795
    • Профил
« Отговор #53 -: септември 14, 2007, 00:07:48 am »

Хахахаха.... не се заяждам но ..... Явно за да почнем беседата трябва за начало да попрочетеш мъничко за вътрешната и външната балистика. Ако желаеш ще ти предоставя едно копие на Ultimate Sniper  на Плъстър да попрочетеш някой неща. По темата за ФПС тата топчетата и треакториите - направих един прост експеримент - заложих в балистичен изчислител масата и началната скорост на топчето за да определя треакторията при 180 м/сек - това е над 550 ФПС - системата блокира твърдейки че не може да изчисли треакторията на обект с толкова малка маса и толкова смотан балистичен коефициент  ;D
Значи да пробваме с алюминиеви топчета 0.60? ;D
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #54 -: септември 14, 2007, 00:18:58 am »

апропо замислих се за цилиндроконичен проектил с по- голяма маса - проблема е не само теглото а и формата
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 779
    • Профил
« Отговор #55 -: септември 14, 2007, 10:08:47 am »

И като е цилиндроконичен, какво ще го подава ? Какво ще го завърта ? Кой ще го вади от жертвата ?
Активен

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #56 -: септември 14, 2007, 10:20:58 am »

ХАХАХА и аз това се чудех ..... Всщност проблема с подаването и завъртането може да бъде решен... остава обаче проблема със сигурноста  ;D
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #57 -: септември 14, 2007, 10:28:22 am »

Преимуществото на спринговия снайпер е в това,че е безшумен
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
« Отговор #58 -: септември 14, 2007, 11:15:08 am »

MedDog, ти не оценяваш снайперите, защото ги разглеждаш само като характеристики, съизмерими с тези на другите оръжия. На практика играта със снайпер не е задължително ефективна откъм количество рагове или дори откъм помощ на отбора за победа над противника. За сметка на това, кефът от прокрадването, избирането на позиция, маскирането и малкото, но прицелни изстрели е голям и това е решаващо за много хора. Аз бих играл със снайпер, с ясното съзнание, че това може да намали ефективността ми, за сметка на удоволствието, което ще получа :)
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #59 -: септември 14, 2007, 11:22:25 am »

MedDog, ти не оценяваш снайперите, защото ги разглеждаш само като характеристики, съизмерими с тези на другите оръжия. На практика играта със снайпер не е задължително ефективна откъм количество рагове или дори откъм помощ на отбора за победа над противника. За сметка на това, кефът от прокрадването, избирането на позиция, маскирането и малкото, но прицелни изстрели е голям и това е решаващо за много хора. Аз бих играл със снайпер, с ясното съзнание, че това може да намали ефективността ми, за сметка на удоволствието, което ще получа :)

Хахахха може би си прав, но понеже на мене ми се е налагало да вися на позиция по 4-5 часа за един изстрел и някак вече не ме влече .... ;D
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #60 -: септември 14, 2007, 13:37:33 pm »

Драгони е прав,че снайперизма е начин на мислене и игра-достатъчно е да:
1.Избереш добра позиция  8)
2.Да видиш врага преди той да те е видял :)
3.Да избереш целта по-важност <12>/ или   <14>/
4.Да произведеш първи изстрел   <23>/

5.Ако нямаш другарче за подкрепа-сменяш позицията или се оттегляш
6.Специално за еърсофт-прострелка от позицията,за да знаеш на какво разстояние си ефективен,точно от това място-вятър и тн.

....и.....да имаш оптика :o  и търпение

ПП За да не чакаш 4-5 часа трябва да познаваш терена и навиците на противника

« Последна редакция: септември 14, 2007, 13:47:25 pm от Stalker »
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #61 -: септември 14, 2007, 13:42:46 pm »

Драгони,засега си диверсант <32>/ и то с доста голям коефициент полезно действие  ;)

« Последна редакция: септември 14, 2007, 13:47:57 pm от Stalker »
Активен

ReaPer

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
    • Профил
« Отговор #62 -: септември 14, 2007, 18:57:55 pm »

Хахахаха.... не се заяждам но ..... Явно за да почнем беседата трябва за начало да попрочетеш мъничко за вътрешната и външната балистика. Ако желаеш ще ти предоставя едно копие на Ultimate Sniper  на Плъстър да попрочетеш някой неща.

Може ли едно копие за мен, да попрочета малко.

Може би думи като балистичен коефициент, милирадиан, ъглова минута и прочие на теб да не ти говорят нищо. Ако е така жалко за любовта ти към финното изкуство на снайпера.

В Бг им викаме "хилядни" на mil (miliradian), а в ейрсофта МОА не- просто мащаба е друг.

А за всичко останало си прав. СНАЙПЕРИЗЪМ в Ерсофта е невъзможен, само че закъсня с доказателствата и във всички западни форуми има пуснати дискусии по темата.
http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php?board=8.0
http://www.airsoftforum.com/board/index.php?s=2cc2f312319add6092c2383349797b2c&showforum=87
http://groups.google.com/group/asgar/topics?hl=en

Активен

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #63 -: септември 14, 2007, 19:31:34 pm »

ок за Плъстър нямаш ядове ....

Имам и разни други материали основно на електронен носител
Активен

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 681
    • Профил
« Отговор #64 -: септември 17, 2007, 15:05:21 pm »

Здравей те, попаднах на изказвазния в този форум на хора който се представят от името на други. Бих искал да ви се представя аз съм от Пловдив и наскоро си купих снайпер и някой други неща. Чета изказвания на хора, който търсят някаква провокация която аз не мога да разбера. Всеки има право на избор, и само времето и опита ще покаже кой е прав. За да е ясно на всички в ново сформиращия се отбор в Пловдив, няма човек с nickname Tredalx. Ще се радваме ако може да участваме във вашите игри.
Активен

4ydo

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
    • Профил
« Отговор #65 -: септември 17, 2007, 19:38:17 pm »

До Пловдивския отбор: Петък смятам да съм на линия в Асеновград, ако ми оставите телефон искам да се свържа с вас, за да се видим, а и да обменим малко инфо, кой, 'що и откаде.

Поздрави
Активен

Duvi

• София
  • Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 966
    • Профил
    • Duvi`s life
« Отговор #66 -: септември 17, 2007, 20:15:04 pm »

Когато и както пожелаете Идвате в неделя играем :)) А това за снайперите всеки има право на това което му харесва ... Важното е да се забавляваме ;)) /мойта мечта от дете е Барет Лайт 50 БМГ/ някой ден ще го имам ;))

Айде градски поздрави :)) и да мокажем че и от Пловдив го можем :)))

Vorux

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 795
    • Профил
« Отговор #67 -: септември 17, 2007, 22:47:44 pm »

Засега сме приготвили едно 4-членно ядро, което да се появи в неделя на Вакарел. Ако на Акулчо не му се наложи да събаря един покрив, или на мен не ми излезе важно мероприятие, ще вилнеем ;D
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
Re: Ето нещо нагледно
« Отговор #68 -: септември 18, 2007, 13:14:49 pm »

Понеже се заговорихте на тема снайперизъм, малко нагеден материал от личният ми опит.

Ето как се стреля: ;)

Групата е направена от 5 изстрела на дистанция 100 метра.

Външен размер на групата - 12 мм.
Реален размер на групата - 5.6 мм.
Инервали между изстрелите 1,5 - 2 секунди.
Оръжие: DPMS A-15 semiauto
Калибър: .223 Rem.
Патрон: 63 грейна soft-point Isr. sniper ammo.
Стрелец: HORNET  8)

Активен
Fucking Predator...

bushisho

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
    • Профил
« Отговор #69 -: септември 18, 2007, 13:32:23 pm »

Не мога да разбера тая черната точка отстрани каква е
Активен
Смисъла на воината не е да умреш за родината а да накараш другите копелета да умрат за своята

HORNET

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #70 -: септември 18, 2007, 13:41:27 pm »

Ха сега де, каква е тази черна точка?

Я да видим кой ще познае?
Активен
Fucking Predator...

BlaDeR

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #71 -: септември 18, 2007, 14:05:27 pm »

Ха сега де, каква е тази черна точка?

Я да видим кой ще познае?

Аз може ли ? :)
Активен
Anger, for I know all is lost. It's my night, endless night,
But I'm not falling, cause I stand proud until the end,
When lights descend and smiling is no more,
In my own endless night.

И да не забравяме... БУАХАХАХАХАХАХА !!!

Vereni

• Гост
« Отговор #72 -: септември 18, 2007, 14:43:00 pm »

Точката е калинка нинджа <20>/  А  hornet щото е добричак я оставил жива  ;D иначе БРАВО ;)
« Последна редакция: септември 18, 2007, 14:45:15 pm от Vereni »
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #73 -: септември 18, 2007, 14:57:56 pm »

BlaDeR и Mad-Dog, не участват в гатанката :)
Активен
Fucking Predator...

Акулчо

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Профил
« Отговор #74 -: септември 18, 2007, 16:09:16 pm »

Предполага се, че не участват и тези, които са чели и последния брой на GUNS.BG?  Щото тая снимка май беше там... ;D  <23>/
Активен