Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Gorka 4  (Прочетена 4068 пъти)

Gr1zu

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
    • Профил
Gorka 4
« -: декември 29, 2015, 14:34:21 pm »

Еми освен да споделя какво ми донесе дядо Коледа и на мен - няколко дни след Коледа, де.. но поне е един ден преди рождения ден:

Горка 4

След дълго гледане, сравняване на цени, избиране точно на коя Горка и активен тормоз над лицата Le Shlem и Ghost.. един ден просто реших да поръчам тая, която звездите ми говореха, че е за мен.

Гледам в сайта - адрес Киев, Украйна.. викам е, пак по - добре.. барем на митницата не се заяждат толкова в стил - "Какво па толко ти пращат от Русия, я да го отворим.."

Поръчах и писах на упоменатия в "Контакти" мейл. Човешки обясних, че ще имам "усложнения", ако напише пълната сума, която съм платил в декларацията и ако може да пропусне декларирането на пратката като "Планинска военна униформа". За мое учудване - няма и 5 минути по - късно ми пишат.. на английски.. свързан в изречение - "Няма проблем, само кажи колко да пиша в декларацията".. Перфектно.

Пича праща, дава ми тракинг номер.. Опааа.. пратката приета в Симферопол, мда.. Симферопол, Крим.. мда, руския Крим. От Симферопол разбира се към Москва, за по кратко през Томск и Магадан. 8 дена в Москва.. кво я правиха тая пратка нямам идея. Стигам до извода, че руските пощи добре биха се конкурирали с наще за последното място по - бързина.

И о, чудо.. дни по - късно пратката вече е проследима и в системата на наще пощи.. о, чудо.. пропусна "Межд.разменна станция" и вече е в кварталната поща.

Ето това взех:

Учудващо.. цялата Горка побрана в 25x20x12см.. с декларирана сума ~30$(щото пише в рубли).

И това излезе от вътре:

За съжаление нямам по - качествен фотоапарат под ръка, като направя първите полеви тестове ще има повече впечатления.

За размерите:
По препоръка си взех - по - големия размер.

Аз съм 185 - взех си 182-188(6'0"), трябваше да взема L(52) размер, взех XL(54).
И всичко ми легна ПЕРФЕКТНО.

За горната половина:
Горната част е тип анорак - не е с копчета отпред, модела е малко като френските коли - или си влюбен или ги мразиш с едри, черни капки злоба. На мен лично ми допада - събличането и обличането не са проблем - като се има в предвид, че аз изпадам в искрен ужас, когато трябва да облека/съблека дреха с тясна яка.

Средния джоб е с размерите горе-долу на нормален admin pouch, тези на ръкавите са с велкро, джобовете за ръце нямат копчета.

За долната половина:
Панталона е може би едно от най - удобните неща, които съм обличал - може и да се пропусне колана - освен, ако няма нещо наистина тежко в джобовете. Когато клякам панталона няма как да се вдигне - 1во заради ластиците около прасеца и 2ро заради лентата, която се закопчава под петата.(как се казва?)

Като излезна на полеви тест - след Нова Година, вероятно на Витоша, ще споделя и какво ми е усещането на ниски температури и въобще дали ми е удобно да ходя с нея.

Засега съм изключително впечатлен и от Горката и от продавача - вероятно ще повторя.
Не давам гаранция, че няма да спират други пратки от него - може би това, че пакета беше малък ме "спаси".
Както каза Каската, аре са един Смерш, едно АК.. и си готов. Епа, почти готов съм си ;D
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 484
    • Профил
Re: Gorka 4
« Отговор #1 -: декември 29, 2015, 15:14:17 pm »

Цитат
Както каза Каската, аре са един Смерш, едно АК.. и си готов. Епа, почти готов съм си

:9:1 :9:1 :9:1
Активен

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 321
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #2 -: декември 30, 2015, 16:18:51 pm »

Браво браво, добре дошъл в Рашън стайла  :D

Аз също си поръчах точно същата Горка, обаче въпреки декларираната сума от $12 ми я спряха на митницата (да им ..... коледните премии ). С митницата винаги е лотария.

Чакам първите работни дни и да ида та да се обзаведа и аз. Точно този модел е много готин.

Честито.
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

Nachev

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
    • Профил
Gorka 4
« Отговор #3 -: декември 30, 2015, 19:46:55 pm »

А читава ли е? Аз се оглеждам за гоека на ССО, ама са ми много кисели предлаганите.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Активен

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 478
    • Профил
« Отговор #4 -: декември 30, 2015, 22:02:29 pm »

И аз да поздравя с добре дошъл в отбора! А за митницата... има европейски сайтове , които също предлагат облекло и товарни системи на ССО.
Писах на лично съобщение, защото ме интересуваше цената на Смерш и ми се струва, че от Фронтовиец илии ВитиязСпец е по-добра офертата.
Активен

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 321
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #5 -: декември 31, 2015, 08:32:10 am »

На ССО са най добри. Шевовете са двойни, копкетата са по здрави  ами.има разлика и в цената. Казвам го защото съм орлеждал горка 3. Но въпреки разликите в последно време все по цесто виждам по снимки бойци с Горка 3 и Горка 4.

За мен лично най добрата Горка за игра е на ССО Горка-Лято. Харесах я преди време от Сталкера поради перфектрата и разчветка. Лятно време скрит в зелен храст играч става практически невидим.
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 988
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #6 -: януари 04, 2016, 09:46:29 am »

Горка 4

За много години и ЧЕСТИТО !
Супер дрешка, сам ще видиш, че става и за ежедневна работа. Извадил си късмет с митницата - къде Крим, къде Магадан - явно са ти
пуснали пратката по газовата тръба на Южен поток  ;D

Сега вече Смерш-а е задължителен  ;D

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Gr1zu

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: януари 04, 2016, 13:02:38 pm »

Горка 4

къде Крим, къде Магадан

Сега вече Смерш-а е задължителен  ;D

Магадан-а беше иронично казано.. защото ми се стори доста странно от Крим към Москва и после насам. Ама вероятно и тук всички изходящи международни пратки ще минат през София.

Иначе за Смерш-а.. оглеждането почна :)
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 988
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #8 -: януари 04, 2016, 13:06:59 pm »

Точно, точно....и аз така еротично подходих към новата украинска поща  ;D

Само да те предупредя, че СМерша е направен само и единствено за АК/ПК.
Ако имаш М-4/16 или Г36, ще удариш на руска бреза /греда/,
защото джобовете са по-дълбоки и по-трудно се оперира с тях.

Поздрави,

EDIT: колко ти излязоха транспортните услуги ?
« Последна редакция: януари 04, 2016, 13:17:56 pm от Меч »
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Gr1zu

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: януари 04, 2016, 13:33:01 pm »

Само да те предупредя, че СМерша е направен само и единствено за АК/ПК.

EDIT: колко ти излязоха транспортните услуги ?

Такъв СМЕРШ съм си харесал.

За транспорт 30$ от http://www.sovietmilitarystuff.com/
Активен

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 478
    • Профил
« Отговор #10 -: януари 04, 2016, 14:41:15 pm »

Тук също има СМЕРШ, но май са на друга фирма. http://vitiazspec.com/p/1524/367/smiersz-3-stihi-vog-od-.html
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 484
    • Профил
« Отговор #11 -: януари 04, 2016, 15:27:49 pm »

Смерша пуснат от Гризи е на ССО.
Другия е на ВСО.
Ивчо има от 2-рия модел и ,ако има време може да сподели впечатления. ;D
Активен

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 583
    • Профил
« Отговор #12 -: януари 04, 2016, 17:22:50 pm »

В Украйна има всякакви Горки- и оригинални и местно производство.
http://www.kapterka.com.ua/camouflage-forma-nato-kupit/gorka-kupit-v-kieve/

Грубо може да се смята 10 гривни за лев въпреки че вече е дори нпо малко, а мога да мрънкам и за отстъпка.
Транспорта  не е никакъв проблем.

Активен
Две неща никога не са в повече- голяма пишка и АК- 47.

Gr1zu

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: януари 05, 2016, 21:21:19 pm »

След една кратка вечерна 40-минутна разходка при ~0o да споделя първи впечатления:

Бях се облякъл с:
1/ Термо-бельо - не скъпо.. бяха пуснали в Лидл наскоро за ски-сезона
2/ Горката

След като я раздвижих забелязах няколко неща:
- Определено трябва колан, от самото ходене панталона слиза надолу;
- Има едно определено ниво, на което трябва да е панталона - когато панталона беше под или над това ниво усещах ограничение в движенията;
- През цялото време усещах хладина - горката е достатъчно широка, за да се носи с дрехи отдолу.. все пак при такава температура и средно бързо ходене, не ми беше неприятно;
- Определено няколко човека ме изгледаха странно - разходих се по протежението на Ломско шосе. Не съм сигурен, че е перфектната екипировка за зимна разходка на Витоша.. най - малкото, за да няма след американските командоси в 204, руски десантчици на Витоша;

Все пак мисля, че ще ми свърши работа за Border War-a. Основната причина да я купя беше да мога спокойно да играя при температури от 5-10-15о.
Активен

Havoc

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 365
    • Профил
« Отговор #14 -: януари 05, 2016, 21:26:52 pm »

...тиранти нямаше ли, та колан ... С горките на Барс идват тиранти...
Активен
"Vintage Operator"

"SI VIS PACEM PARABELLUM"
                                   T.V.U

Nachev

• Border War 8
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
    • Профил
« Отговор #15 -: януари 09, 2016, 21:48:25 pm »

В Украйна има всякакви Горки- и оригинални и местно производство.
http://www.kapterka.com.ua/camouflage-forma-nato-kupit/gorka-kupit-v-kieve/

Грубо може да се смята 10 гривни за лев въпреки че вече е дори нпо малко, а мога да мрънкам и за отстъпка.
Транспорта  не е никакъв проблем.

Това "Транспорта  не е никакъв проблем." какво означава? Че си харесах една горка 3 :)
Харесах си и Горка-Е и Смерш РПК от grey-shop.ru, но по груби сметки с ДДС-то ще ми излезне към 600 лв. този комплект. :o
Активен

Gr1zu

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: януари 10, 2016, 01:59:44 am »

...тиранти нямаше ли, та колан ... С горките на Барс идват тиранти...

Нямаше.
Активен

BESLAN

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
    • Профил
« Отговор #17 -: януари 15, 2016, 10:48:51 am »

Здравейте колеги и фенове еърсофт игрите , чисто казано съм нова тука. Новак до толкова, че от вчера имам пълна екипировка. В интерес на истината се зарадвах доста като видях колко предпочитания имам към екипировката на руския спецназ - което мноого ме радва. Аз вече от три години съм горд притежател на костюм Горка 3, от 4 месеца имам и тактическа жилетка на Смерш, а от вчера ( това, което е най-хубавия ми подарък) съм горд приежател на шлем Алтьин на НПО АЕГ. Понеже съм нов тука ще се радвам , да споделям мнения а и Вие вашите, а също мога и да дам инфо за това как си набавих нещата от Русия. Ще се радвам и на запознаства с колегите тука , мога и да оставя и контакт във фейса . Желая Ви успешен ден на всички ...
« Последна редакция: януари 15, 2016, 10:58:36 am от pisaR »
Активен