Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Glock 17 Ревю + Beretta M92 Ревю  (Прочетена 3438 пъти)

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
Glock 17 Ревю + Beretta M92 Ревю
« -: март 02, 2010, 18:08:26 pm »

Здравейте на всички които са решили да прочетат тази тема  :D
Реших да направя кратко ревю на най-новият ми пистолет и да споделя опита си който имам с GBB (Gas Blow Back) пистолети.
Ще започнем със самия пистолет.

Meister Glock 17 TM (Trade Marks)

Държал съм истински Глок 17 в ръка и първия път когато ми дадоха да разгледам продукта на Meister останаха изненадан колко е съвършенна репликата. Разбира се ,значително по-лек е от оригинала ,но нали е ейърсофт все пак. Пистолета е китайско копие на Tokyo Marui Glock 17 . Всички аксесори са съвместими. Затворната рама е от метал ,а долният ресивър е от ABS . Пистолета има всички оригинални маркировки на оригинала --> MADE IN AUSTRIA/GLOCK INC. SMYRNA, GA. На затвора е изобразено логото на Glock и 17 AUSTRIA 9X19. На ръкохватката от едната страна има логото на Glock ,а от другата пише US.PAT4.539.889 бля бля ... (да не задълбочаваме сега)
Пълнителя е метален и побира около 24 топчета. Аз го зареждам с 17 (повечко реализъм). На гЪзЪ на пълнителя има пластмасова джиджафка ,която предпазва дюзата. (върху която също има логото на Glock) Пистолета има дори сериен номер (който не е уникален) DMD076S . Мерните прибори са "фосфориращи" (тука някой който разбира повече да разясни дали се казва така). Не на последно място имаме и хоп-ъпче което се справя доста добре.
Сега идва ред на личното мнение за пистолета. Първо съм фен на Глок  ;D Пистолета ми е адски удобен. Всякаш са го правили специално за мен. Много е красив (красотата е субективно понятие) и като цяло е пистолет с репутация (истинския Глок) Държал съм Sig Sauer P229 и 226 ,но не са ми удобни  :-X Дръжал съм и Colt 1911  :-X :-X пак не ми е удобен. Смених предишния ми пистолет само заради това ,че не ми беше удобен в ръката (Beretta M92F).
Aко трябва да дам оценка на Глока ,ще е следната :

Реализъм - 10/10
Качество на изработка - 9/10
Комфорт - 10/10
Сила - 9/10
Точност - 9/10

Ето още няколко снимчици  :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

================================================================================

Сега едно кратко ревю и на стария ми пистолет.

HFC M190 Special Force
(Beretta M92)

Принципно HFC (Ho Feng Corporation) станаха известни благодарение на този пистолет. Самата фирма е Тайвантска .
Относно самият пистолет ще ми е много трудно да изброя нещата които НЕ са метални. За сега се сещам ,за устните на пълнителя (мойте ги смених с метални) и двете "плочи" на ръкохватката. Пистолета тежи 1,030 грама ,което го доближава много до оригинала. Кофтито е ,че маркировките му го правят да изглежда нереалистичен. От едната страна пише "M190 Special Force"/"Cal.6mm 2003" ,a от другата "AIR MODEL FIREARMS"/"READ INSTRUCTIONS BEFORE USE" (което ми бъркаше в очите направо) Друга негативна черта е ,че няма хоп-ъп (не ,че е болка за умиране) . Както виждате "негативните" му черти са по-скоро козметични. Пистолета стреля супер !!! Изцяло метален при изстрел затвора издава много готин звук на метал. Стреля приблизително с около 100 м/с (в зависимост от климатичните условия)
Общо взето като изключим това ,че на мен (ЛИЧНО) не ми беше удобен в ръката и фалшивите маркировки ,пистолетчето е супер здраво ,много реалистично от гледна точка на тежеста и със силен откат. Да не забравяме ,че има предпазител за разлика от Глока :)

Реализъм - 8/10
Качество на изработка - 8/10
Комфорт - 5/10 (МНОГО лична оценка)
Сила - 10/10
Точност - 8/10

Ето няколко сравнителни снимки.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

================================================================================

Сега няколко думи и за хората които тепърва ще си купуват пистолет.
Пипни и тогава купи  ;D ;D Общо взето тук важи правилото от при ЕПО-тата. Изберете си това което ви КЕФИ и след това ,това което ви е УДОБНО.
Също така трябва да се има в предвит ,че пистолета в игра я го използвате веднъж я не  ;D ;D ;D В никакъв случай не става само с него да се играе.  От друга страна готино е да го имаш и да знаеш ,че ако ти свършат топчетата или пък батерията на ЕПО-то се скапе може да извадиш "джандака" и да се опиташ да остреляш противника. Като цяло пистолета изисква по различни навици от дългоцевното оръжие и определено си заслужава.

Поздрави
Активен