Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Бихме искали да ви предупредим, че пазаруването от сайта на "airsoft bg" е на ваш риск и отговорност. Закупуването на стоки от този сайт и магазин крие в себе си сериозна възможност за проблеми от всякакво естество. Магазините, от които нямаме подобни оплаквания, можете да откриете в банерите горе, вдясно или най-отдолу на страницата на форума. Желаем ви успех !

Автор Тема: Помощ за начинаещ! :)  (Прочетена 42314 пъти)

Onufrii_fichev

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
    • Профил
Помощ за начинаещ! :)
« -: юли 22, 2008, 18:27:47 pm »

Здравейте на всички! Наскоро гледах разни клипчета в нета и адски много се запалих по това, което правите, обаче имам няколко въпроса.
1. Каква е задължителната екипировка, която трябва да си купя?
1.2. Ако можете ми кажете някаква ориентировъчна цифра за горното. :)
2. Най - важното!!!!  ;D Не знам дали е проблем, че съм на 16, но ще ви помоля да ми кажете (четох правилата - пише, че лица под 18 могат да играят с разрешение от организаторите) дали ще мога да играя с вас.
 Благодаря предварително!

P.s Моля ви, не ми разваляйте кефа!!! Много ми се играе!!!  ;D ;D ;D  :P
P.s 2 От София съм.  :)
« Последна редакция: юли 22, 2008, 18:40:56 pm от Onufrii_fichev »
Активен

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил
Re: Помощ за начинаещ! :)
« Отговор #1 -: юли 22, 2008, 18:45:14 pm »

Оръжие можеш и под наем да си вземеш, колкото да пробваш тръпката, иначе таван за цените няма- една пушка, която да става за игра е около 280-350 лв, има и за хиляди пари стига да можеш да си ги позволиш. Защитни очила си купи задължително, защото не винаги се намира играч, който да носи резервни и да ти услужи с тях, но за сметка на това пък винаги има някой без очила или с неподходящи такива ;D Колкото до разрешението от организаторите- ще чакаш те да се изкажат по въпроса :)
Активен
T.V.U.

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 017
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #2 -: юли 22, 2008, 18:55:35 pm »

Никой не иска да ти разваля кефа,
но пък ти предлагаме да прочетеш това тук:
http://www.airsoftbulgaria.com/forum/index.php?topic=382.0
Описва доста основни неща.

Иначе по отношение на годините, рядко се допускат лица
под 18години, тъй като този тип военен екшън често е съпроводен
от евентуална опасност за здравето, от типа на травма или нараняване,
което е предпоставка за търсене на отговорност от твоите родители
спрямо организаторите на игрите. А те не искат това - оттам и ограничението.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Onufrii_fichev

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: юли 22, 2008, 19:41:55 pm »

Мисля, че проблемът с родителите няма да го има. Гарантирам 100%, че няма да се търси никаква отговорност от никой, но не знам дали това ще послужи. И все пак кажете ми дали има смисъл да се опитвам. Много ми се играе!!!!  ;D ;D
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 538
    • Профил
« Отговор #4 -: юли 22, 2008, 20:12:53 pm »

Цитат
Мисля, че проблемът с родителите няма да го има.

Не звучиш убедително ;)
Активен
Screamer

Onufrii_fichev

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: юли 22, 2008, 20:32:52 pm »

Добре. Ще мога ли да играя, ако родителите ми подпишат документ, в който се казва, че няма да се търси отговорност от никого и те я поемат изцяло? Според мен това трябва да стане.  :)
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #6 -: юли 22, 2008, 20:38:09 pm »

Не става. Когато се приемаха правилата през февруари се реши да не се допустак лица под 18г. понеже този тип документи нямат стоиност в съда.
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Onufrii_fichev

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: юли 22, 2008, 20:46:00 pm »

Добре де няма ли някакви неофициални срещи, в които мога да дойда?
Активен

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: юли 22, 2008, 20:58:20 pm »

Освен да зарибиш и баща си... ? ;)
Активен
T.V.U.

Onufrii_fichev

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: юли 22, 2008, 21:00:43 pm »

Никакъв шанс!!!  ;D ;D ;D Сериозно няма ли някакъв вариант да играя?
Активен

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #10 -: юли 22, 2008, 21:15:33 pm »

Айде няма да изпростявам с повече предложения ;D
Нека се изкажат все пак по-компетентите. Някъде из темите, мисля че в Благоевград се спомена за някакъв пич, дето се беше появил на игра с баща си, не за да играе бащата, а да се увери за каква игра става дума и да види за какво евентуално ще отиват парите му, като се стигне до покупка на оръжие и екипировка за момчето. Рови из темите и чети, не губи надежда, въпреки че шанса май не е голям :)
Активен
T.V.U.

kcekelkai

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 223
    • Профил
« Отговор #11 -: юли 22, 2008, 21:19:34 pm »

ДА аз съм тва момче имам си сичко ама незнам дали ще мога да играя
смятам този уикенд да доида на отворената игра НО.......
Активен

Call me Kce .

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: юли 22, 2008, 21:23:11 pm »

Ми образовай го набора ти, как е протекла процедурата, какъв е резултата, какви са надеждите и шансовете и т.н. Мераклий сте то се вижда, ама...
Активен
T.V.U.

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: юли 22, 2008, 21:43:44 pm »

Цитат
Добре. Ще мога ли да играя, ако родителите ми подпишат документ, в който се казва, че няма да се търси отговорност от никого и те я поемат изцяло? Според мен това трябва да стане.

;D ;D ;DДоведи още десетина приятели с тебе. Може и аз да ти напиша документите... с квито искаш подписи отдолу
хихихихихихи ;D

Виж тука:
http://www.airsoftbulgaria.com/forum/index.php?topic=350.0
Може и да има надежда.  ;)
« Последна редакция: юли 22, 2008, 21:46:06 pm от Kreslyo »
Активен
Screamer

kcekelkai

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 223
    • Профил
« Отговор #14 -: юли 22, 2008, 22:32:15 pm »

ние ни сме малолетни ни сме пълнолетни А са де  ;D ;D
Активен

Call me Kce .

Vorux

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 795
    • Профил
« Отговор #15 -: юли 22, 2008, 22:36:27 pm »

Може би сте непълнолетни? ;)
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #16 -: юли 22, 2008, 23:36:14 pm »

Добре. Ще мога ли да играя, ако родителите ми подпишат документ, в който се казва, че няма да се търси отговорност от никого и те я поемат изцяло? Според мен това трябва да стане.  :)
всъщност независимо какво ти казаха всички останали над мен - МОЖЕШ!
Ако родителите ти формулират изрично писмено пълномощно, че ТЕ поемат отговорността пред съда, и държавата за всички понесени от теб емоционални, физически и юридически вреди, и ако това пълномощно бъде заверено от нотариус - то тогава ти реално ще си приносител на докумет, който ще има валидност пред всеки правно дефиниран юридически и физически субект в държавата. респективно и пред еърсофтБългария.

Друг въпрос че този документ ще даде право на еърсофтБългария емоционално да те унижат, физически да те пребият, и юридически да те ограбят, и цялата законова отговорност за това нещо ще го понесат собствените ти родители  ;D ;D ;D Че и ще е заверено от нотариус. Така че айде пак си помисли дали не е по-идейно да си изчакаш нужните годинки ;)

нищо не ти пречи обаче докато чакаш, да се екипираш и да си правиш тренировки насухо. Еърсофт "оръжията" са весели играчки, които не подлежат никакъв разрешителен режим, така че си в правото да си напълниш цялата къща с ЦАМ така че като му дойде времето да си "винаги готов" (ееех колкото пъти го кажа това ми се козирува и ми се пее... и ми се връзват възли с парчета текстил) ;D
« Последна редакция: юли 23, 2008, 10:48:20 am от piker »
Активен
T.V.U. grawlix

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #17 -: юли 23, 2008, 09:46:18 am »

Цитат
Друг въпрос че този документ ще даде право на еърсофтБългария емоционално да те унижат, физически да те пребият, и юридически да те ограбят, и цялата законова отговорност за това нещо ще го понесат собствените ти родители  Grin Grin Grin Че и ще е заверено от нотариус. Така че айде пак си помисли дали не е по-идейно да си изчакаш нужните годинки Wink

:D :D :D :D :DПайкър кажи сега че на си гаден!!! ;D ;D ;D Продавач на надежда си ти! ;D
Активен
Screamer

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 151
    • Профил
« Отговор #18 -: юли 23, 2008, 10:26:35 am »

които не подлежат никакъв разрешителен режим, така че си в правото да си напълниш цялата къща с ЦАМ
Tук малко бъркаш. Забранени са за продажба на лица под 18 години по принцип. Това че някои го правят е съвсем отделен въпрос. Въпреки че ако момчето дойде с родител, на който се обяснят всички потенциални опасности и вече родителят направи покупката няма да представлява проблем.
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #19 -: юли 23, 2008, 10:33:45 am »

може ли да ми цитираш частта в българското законодателство, в кояте се постулира тази забрана?
Активен
T.V.U. grawlix

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #20 -: юли 23, 2008, 10:37:11 am »

може ли да ми цитираш частта в българското законодателство, в кояте се постулира тази забрана?
В българското законодателство еърсофта не е дефиниран. Но по смисъла на нашия закон се водят въздушни оръжия, а въздушните са забранени за продажба на лица под 18 години.
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #21 -: юли 23, 2008, 10:41:18 am »

Не. Не са.

Имаше подобно ограничение касаещо Газ-Сигналните оръжия и Пневматичните оръжия, но преди около 3 години ако се не лъжа то беше атакувано и отменено. По смисъла на закона нито ГСОтата нито пневматичните оръжия подлежат на какъвто и да било разрешителен режим.

Друг въпрос че много от търговците от морални съображения отказват да продават пушки на келеши. Което си е тяхно право. Но подобна формулирана забрана няма.
« Последна редакция: юли 23, 2008, 10:44:17 am от piker »
Активен
T.V.U. grawlix

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #22 -: юли 23, 2008, 11:05:00 am »

Може и да бъркам но разрешителен режим означава че трябва да се регистират в полицията след закупуване. В този смисъл да на свободна продажба са и да още преди години отпадна това изискване за ГСО и въздушно оръжие.Продават се свободно НО на лица над 18 години. 
Активен

Dare_Devil

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 387
    • Профил
    • Блогът ми
« Отговор #23 -: юли 23, 2008, 11:35:07 am »

Всъщност Снайп, доколкото си спомням (може и аз да бъркам де, не съм чел закона от бая време), нито ГСО-тата, нито пневматичните оръжия са дефинирани където и да е в закона като подлежащи на каквато и да е регистрация. Дефинирано е единствено огнестрелното оръжие, като формулировката беше такава, че излизаше, че всичко що не е огнестрелно не подлежи на какъвто и да е контрол - било то разрешително или регистрация след закупуване.

П.С: Бе няма ли някой закона под ръка, че да прочете и да не се чудим?
Активен

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #24 -: юли 23, 2008, 11:41:02 am »

И аз това казвам, че не подлежат на регистрация. Дискусията е дали трябва да имаш 18 за да си закупиш такова.
Активен