Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Мнение за CM.515[CM] ?  (Прочетена 1640 пъти)

Dedecus

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
    • Профил
Мнение за CM.515[CM] ?
« -: април 12, 2016, 15:03:14 pm »

Здравейте ,
от скоро влизам в хобито. Миналата година си бях взел един пистолет но така и не се бях разровил да участвам в игри. Докато ще пробвам няколко пъти само с него :D се замислям за някаква карабина. Бих желал да чуя мнението ви за http://www.taiwangun.com/en/electric/cm-515-cm-2?from=listing&campaign-id=19  относно стойност като за начално airsoft оръжие. Благодаря предварително за вниманието.
Активен

Small Beer

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
Re: Мнение за CM.515[CM] ?
« Отговор #1 -: април 12, 2016, 16:23:49 pm »

Здравей. Според мен започни с реплика под наем. Направи няколко игри, събери информация от опитните играчи, виж кой какво ползва, и най вече прецени дали това е твоето  хоби, чак след това предприемай покупки.
Поздрави
Активен

Dedecus

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: април 12, 2016, 16:42:58 pm »

По принцип съм голям фен на хобито/спорта . Особено milsim игрите ,защото до колкото знам това е най-близкото в което цивилен може да взима участие що се отнася до симулация на военни действия .  Вкъщи имам едно такова животно http://shop.oragie.com/product_info.php?products_id=2569   което по идея може да върши работа за CQB до средни дистанции ,но като за средно далечно бъдеще почвам да разглеждам насам натам какво има и за това питам кой какво би могъл да ми каже за този модел или нещо подобно което би било добро качество за цената си тип " best bang for your buck" . 
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #3 -: април 12, 2016, 16:50:06 pm »

Дават добри показатели, метал, алуминии и АBS. Остава въпроса кое от какъв материал е...
CYMA по принцип са добри в калашниците...
Активен
Screamer

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 483
    • Профил
« Отговор #4 -: април 12, 2016, 17:26:12 pm »

Имай напредвид,че тялото на тази пушка е от ABS.
По-добре изчакай малко,събире пара и вземи нещо по-добро.
Активен

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 485
    • Профил
« Отговор #5 -: април 12, 2016, 18:34:22 pm »

Хайде и от мен 5 стотинки. Тази серия на CYMA е точно за начинаещи играчи и е "бюджетно" изпълнение. Имаме играчи играещи с реплики от тази серия, но версии на АК ( http://www.taiwangun.com/en/electric/cm-521-cm?from=listing&campaign-id=19 ). То всъщност и не е копие на никой модел на АК, де :) . Не са се оплакали досега. Показват скоростта , която я написана в спецификацията. Но стои и другия въпрос, за материалите. Наскоро се продаваше във фейсбук реплика от тази серия ( 500 ) на части заради натрошено тяло. Тоест при изпускане или стъпкване по невнимание може да има проблеми. Друг въпрос е реализма, усещането при досег с репликата. Пластмасата няма да ти даде това чувство на реализъм , който казваш че търсиш.
Изводи:
1.Ако си нов във хобито и не си идвал на игри, това е реплика за теб.
2.Ако се разочароваш, ще си я ползваш за забавление в двора.
3.Ако я счупиш, може да я пуснеш за продажба на части (цев, хоп-ъп, камера, гиър бокс, батерия и др.)
4. Ако хобито ти хареса и искаш нещо по сериозно (като реализъм или мощност) винаги можеш да смениш пружината и да направиш репликата подходяща за близък бой ( до 100м/с), а новата ( по-скъпа) реплика да ти бъде за основно оръжие.

П.П. Еърсофт пистолета , който си показал във връзката, по параметър - начална скорост на проектила, не отговаря на ограничението за скорост за дистанция под 10метра (до 100м/с)

Доложих.
Активен

Dedecus

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: април 12, 2016, 20:47:20 pm »

Благодаря много за бързите и точни отговори . Какъв е варианта да е паднала скоростта на този пистолет след 1година ? И с какъв тип муниции ги замервате 0.2 или 0.25 ,защото по спомен по някакви ревюта го даваха ,че стреля 115м/с с 0,20 докато аз пуцам с 0,25 по разбираеми причини.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #7 -: април 12, 2016, 21:57:54 pm »

Мери се с 0.20. Шанс за спадане на скоростта след време = 0. Това е газ. Спадане има при пружинните реплики.
Активен
Screamer