Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Избор между Well MB01C и MB11D  (Прочетена 922 пъти)

razr88

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Профил
Избор между Well MB01C и MB11D
« -: май 01, 2016, 21:36:11 pm »

Здравейте на всички!  :)

Решил съм да си закупя снайпер и имам нужда от вашите съвети,които да разсеят колебанията в избора ми,или да ме вкарат в още по-голяма дилема :)

Спрял съм се на два модела:

Well MB01C  L96

http://gunfire.pl/product-eng-1152189698-Warrior-I-sniper-rifle-replica-with-scope-and-bipod-black.html  и

Well MB11D

http://gunfire.pl/product-eng-1152197839-MB11D-sniper-rifle-replica-with-scope-and-bipod-.html

Единият в момента е на промоция, не фрапиращи виждам разлики  между двата и затова ако може да ме ориентирате заслужава ли си по-високата цена единия или да грабвам промоцията,който и между другото е с 30FPS по-мощен,поне на хартия...  :D

Пояснявам,че съм наясно,че спринговите оръжия не са добър избор за игра,особено снайперите,, това ще ми бъде първото airsoft оръжие и по-конкретно просто ще си стрелям по мишени с него и ще разучавам,докато навляза по-навътре в материята...  :)

Благодаря предварително.
Поздрави!
Активен

doktora7347

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
    • Профил
Re: Избор между Well MB01C и MB11D
« Отговор #1 -: май 01, 2016, 21:54:45 pm »

Привет. Само да спомена нещо - да си снайперист не е за всеки и ако само го пробваш дали ще ти допадне като стил на игра по-добре започни с М4 или АК, като платформа.

Относно пушките които си линкнал.

Първата е тип L96, а втората е тип VSR. Двете платформи са различни, като разликата е че L96 основно се ползва за репликите на Accuracy International, a VSR  за репликите за Remington 700 и M40A3. Има леки разлики в обема на цилиндъра, но и двете могат да се туниговат страхотно. Която и да избереш обаче ще трябва да смениш, на практика, всичко вътре.

Разликата във FPS-a не е фактор, защото за да бъде наистина точна и да стреля на по-далеч от повечето АЕГ-та ще трябва тунинг, който ще увеличи скоростта.

Поздрави
Активен

razr88

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: май 01, 2016, 22:29:48 pm »

Благодаря много за бързото включване.Попрочетох теми свързани със снайперите из форума и разбрах,че не е удачен избор за игра,или по скоро не е за всеки,но ми е мерак,а и аз го взимам главно за стреляне по мишени и т.н,както се казва да си начеша крастата,а по-нататък ще се ориентирам и към по-подходящо електрическо оръжие за игрови цели. :)

До колкото разбрах и двата модела могат да се ъпгрейдват и общо взето няма значение кой ще избера....намерих L96 на много по-добра цена в Taiwangun,но доколкото виждам е на друг производител-AGM ...но сега видях,доколкото успях да си преведа,че двуногата и оптиката не са включени в цената,снимките са само примерни...
http://www.taiwangun.com/en/sniper-rifles/002-black-style-agm

и така стигаме до следващия ми въпрос,а именно някой ако може да ми даде малко яснота относно шипинга,таксите и т.н при поръчка от Taiwangun или информация дали някой не прави общи поръчки от там?

Поздрави
« Последна редакция: май 02, 2016, 11:19:31 am от razr88 »
Активен

doktora7347

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
    • Профил
« Отговор #3 -: май 02, 2016, 14:07:24 pm »

Този, който си линкнал е тип VSR, нищо че е с тяло на Accuracy International. Има тип L96 за около 100 евро на Well в същия сайт.

Двунога не ти трябва, еърсофт игрите са прекалено динамични за да я ползваш по предназначение...ако ти харесва пушката как изглежда с нея е друг въпрос.

Оптиката няма смисъл да е с по-голямо увелиение от 5-6х - просто не играем на чак такива дистанции. Масовите са 3-9х и вършат чудесна работа.

Общи поръчки от Тайвангън вече няма. До колкото знам над 100 евро доставката е безплатна и понеже идва от Полша няма мита и тн.

Поздрави
Активен