Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: BoyI HK416 или CM007  (Прочетена 1694 пъти)

Dedecus

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
    • Профил
BoyI HK416 или CM007
« -: юни 29, 2016, 09:05:57 am »

Общо взето се чудя между тези два модела и бих искал да чуя вашето мнение за коя от двете реплики би била по-качествена и по-практична . На пръв погледа леко ме притеснява ,че на Мката предния прицел(този който е над дулото)  като че ли няма махане . Бихте ли ме упътили коя от двете реплики би била най-добре в отношение цена/качество?

BoyI HK416   http://www.taiwangun.com/en/electric/bi-hk416-rear-wire-black-boyi?from=listing&campaign-id=21
CYMA CM007  http://www.taiwangun.com/en/electric/cm-007-full-metal-ris-cm

Благодаря ви предварително .
Активен

evstatiev

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
    • Профил
Re: BoyI HK416 или CM007
« Отговор #1 -: юни 29, 2016, 13:43:06 pm »

Здравей,

Имаме сходна М-ка от същата серия на CYMA в отбора и е сравнително стабилна пушка, като конструкция, всичко е метално.

Проблемна е предната ложа, понеже не е един елемент, а е съставена от 4 отделни детайла, захванати чрез метален пръстен към тялото и лесно се разтраква с времето.

Друг проблем, който имаше колегата е Хоп-ъп групата - самият хоп-ъп променя позицията си при стрелба и се наложи да го застопорим на желаната позиция.

Иначе с малко тунинг и смяна на някои чаркалъци и започна да стреля доста добре.

За втората пушка не мога да изкажа мнение, но поне по снимките виждам, че предната ложа е цяло, монолитно парче метал.

Поздрави!
Активен

Gr1zu

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
    • Профил
« Отговор #2 -: юни 29, 2016, 15:18:03 pm »

Dedecus, трябва да имаш следните две съображения за копието на HK416ката - претенциозна е откъм пълнители, не всички марки пасват на специфичния magwell; Горния reciever е със специфична форма и ще е скъпичко да си сложиш например някоя тактикуул ложа.

Трябва да си сигурен, че и за двета ще се налага малко допълнителна работа, ако искаш да ти служат по - дълго време и да си доволен от тях. Добра идея е да се сложи по - слаба пружина, да се подобри компресията, шимване на колелата в гиърбокса, пресмазване на движещите се части, смяна на хоп-ъп камера и гума, смяна на вътрешна цев с по - качествена или полиране на стоковата.

Всичко това е пожелателно, но ще подобри репликата, като цяло.

Ако горе-долу 200Е ти е бюджета, виж и:
http://www.taiwangun.com/en/electric/pj4-ris-p-j?from=listing&campaign-id=19

A&K уж са от "малко по - добрите китайци". Това си купих аз преди две години. При нея мога да кажа на 100%, че се разглобява предния прицел - това, което те притеснява за Cyma-та. Dboys, Cyma и Airsoft Systems пълнителите пасват перфектно(особено тези на Airsoft Systems), а със стоковия хоп-ъп, гума и цев вкарвах 7/10 в кенче бира на 20 крачки от мен. Тогава платих по - малко за нея, но беше със стария гиърбокс - без бърза смяна на пружината, но предполагам, че не само това са подобрили.
Активен

Dedecus

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: юни 29, 2016, 20:19:43 pm »

evstatiev, колегата ви справи ли се с това разхлабване и колко значително е то? Проблема със хоп-ъп'а би ли се решил със слагане на нова камера?

Gr1zu , за "сървисването" веднага след закупуването на реплика съм чел и е ясно ,че ще си поиграя. С какво би бил модела на P&J по-добър от CYMA'та ,защото на няколко места бях чел във форума ,че като че ли P&J не са особено добри (пак не съм 100% сигурен и за това питам) . Освен че има вариант за бързо сменяне на пружина .

И към всички четящи : Тази камера би ли било значително подобрение или да гледам някъде другаде(или само с гума може да се размине) http://www.taiwangun.com/en/hop-up-chambers/high-performanced-hop-up-for-m16-m4-and-sr25-aeg-guarder?from=listing&campaign-id=19   .

Благодаря предварително за вниманието.
Поздрави!
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 579
    • Профил
« Отговор #4 -: юни 30, 2016, 02:55:43 am »

По отношение на марките, като цяло и обслужването - всяка китайска пушка е добре да се обслужи, преди изобщо да се стреля с нея. Защо :
http://forum.airsoftbulgaria.com/index.php/topic,7654.0.html
Първите две пушки, на ЦИМА и ДиБойс, гиърбокс частите са средна хубост и не трябва да се очаква много от тях. С малко игра може да се постигне добра компресия, но задължително трябва слаба пружина, да речем М100, с която при добро обслужване ще дава около 120м/с (началната скорост е последното, което те интересува). Моторите са скапани, но при слабо натоварване могат да държат. Окабеляването е отврат, това е вероятно първото нещо, което трябва да се смени (защото е и сред най-евтините неща).
P&J - да се избягва. Първо, това че е с quick-change пружина в случая означава, че пружината се маха бързо от гиърбокса, не толкова от пушката (смисъл, не можеш за 1 минута на терен да я смениш). Не че е излишно, напротив. За самите пушки - преди ги даваха с М140-ки вътре, от 2 години някъде минаха на М130 и пак е много. Това е пушка със силни "мускули" (пружина), но слаба "костна система" (зъбни колела и корпус). Отварял съм десетина бройки на фирмата и при всичките или се чупят зъби, заради силната пружина, или изгаря мотор, или си пука корпуса/шела, предната част може да се отдели направо. С достолепния Rider си взехме преди 4 години две еднакви пушки на марката. Цитат от линкатата тема :
Цитат
Имало едно време една пушка, която от кутията вадела около 155м/с, с пружина М140. Двама души си взимат такава пушка, единият от които съм аз. Отворих моята пушка, почистих, пресмазах, прешимнах, сложих М130 пружина и началната скорост пак е около 155м/с. Другата пушка не само че не беше обслужена, не само че не й беше смъкната пружината, ами даже беше сложена по-мощна - М150. Впрочем, с такава пружина и правилно обслужване би се получила начална скорост доста, доста над ограниченията на ЕБ за АЕГ/ДМР.

Какъв е резултатът от двата подхода? Моята пушка си е жива и здрава, след хиляди изстрели (не съм сигурен колко, предполагам 5,000-10,000). Другата пушка, след по-малко от 1,000 изстрела почна да дава проблеми и спря да работи. "Закърпването" (да се опиташ да поправиш/побългариш, стараейки се да не купуваш части) не доведе до нищо...пипнеш едно нещо, закърпиш друго, развали се трето.

Всеки, прочел тази тема, е предупреден за негативите на мощните пружини. Естествено, съществува и елементът на изненадата - не знаеш кое първо ще се развали, хаха. В случая щетите от излишно, нелогично и дебилно мощната пружина са :
 - прецакана цилиндрова глава;
 - изгорял мотор;
 - нагоряла контактна група;
 - изкъртени зъби на зъбни колела.

И една вметка - пушките бяха СР25. Заразлика от същите на G&G (ако не ме лъже паметта именно техните бяха стандартен вер.2 гиърбокс с шантава Т-образна хоп-ъп камера, която да "покрие" разликата в дължината), тези на P&J бяха ver.2-long. При пушката на Райдъра не се пукна корпуса, заразлика от някакви М4/M16/SPR и не знам си какво. Но ако беше - успех с намирането на такава част из нета на нормална цена (шел за ver.2-long).

Надявам се да е полезно.
« Последна редакция: юни 30, 2016, 03:01:51 am от Barney »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

evstatiev

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
    • Профил
« Отговор #5 -: юни 30, 2016, 09:11:00 am »

Dedecus - предната ложа я оправихме с известно количество изолирбанд, но лично мен това ме дразни. Хлопа си доста, без тиксо имаш чувството, че всеки момент ще се разпадне. Самото конструктивно решение на СУМА не е добро. Решение би било цяла нова ложа навярно.

Относно хоп-ъпа - чисто механично направихме да се движи по трудно лостчето за реглаж. Елементарен фикс с подръчни материали и работи без никакви проблеми. Не мога да ти отговоря със сигурност дали проблемът е във хоп-ъп камерата или в нещо друго.

По пушката, в момента, има сменен мотор, понеже стоковия наистина е слабичък, прецизна цев и пружина, пооправена компресия и вади доста добра групираност и далекобойност.

Отвътре пушката изглежда добре за парите си.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #6 -: юни 30, 2016, 17:37:42 pm »

CYMA са добри в калашниците, D-BOY - в М-ките. Напоследък и двете фирми се захванаха да правят и двата вида пушки, което не е добре. (Да се има предвид, че най-верятно двете фирми са един цех с две отделни врати...  ;))
Активен
Screamer

Dedecus

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: юни 30, 2016, 22:56:42 pm »

DBoy де факто BOYI ли са или само името е близко? По идея това би ли била по-добра Mка  от CYMA'та ?

http://www.taiwangun.com/en/electric/bi-5781m-rasii-cqb-boyi?from=listing&campaign-id=21

Поздрави !
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 579
    • Профил
« Отговор #8 -: юли 01, 2016, 02:15:30 am »

Не знам дали са в един завод, но ако гледаш две външно еднакви М-ки за еднаква цена - качеството е еднакво. CYMA имат М-ки от няколко години, ДиБойс от доста повече. Гиърбоксите смея да твърдя са неразличими...освен ако няма надпис. Поне след десетки отворени на двете фирми - не съм намерил разлики (ако са от една и съща година, ценови клас и т.н.) :)
BOYI = DBoys = DBoyi
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.