Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: БЕрГЕТ 7  (Прочетена 21956 пъти)

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 965
    • Профил
БЕрГЕТ 7
« -: юли 28, 2008, 20:50:44 pm »

През нощта на 26.06 срещу 27.06, звеното български командоси, едва оцеляло в клането, известно като "КЛАНЕТО", на остров ХАРНО, приютил еърсофтзависимите "BERGET-CREW",  реши да не допусне повече подобни грешки и обявява наборна кампания за БЕРГЕТ-7' 2009.
Всички желаещи трябва да отговарят на следните изисквания:
... май ги забравих ... нищо ... ще измисля други. Ама ... да се наспя ... по-после ...
« Последна редакция: август 08, 2008, 15:23:15 pm от airsoft »
Активен
Командир на ХИЕНИТЕ. Има ли още лъвове?

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 151
    • Профил
Re: БЕрГЕТ 7
« Отговор #1 -: юли 29, 2008, 10:12:06 am »

Светло,....хм.... как да ти го кажа. Смени си дилара, човек. Ужасно много те моля. :)
Активен

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: юли 29, 2008, 13:34:54 pm »

Хе хе. Няма начин да сменя повече от 50 дилъра накуп. Колко интересно! Дилър - Д-р - Доктор!  ;D Снощи бях направо скапан от работа! Отворих темата заради всички, на които им е интересно едно подобно преживяване. Тук ще получат отговори на всички въпроси свързани с опита ни от играта в Швеция. Разходи, екипировка, оръжие, продоволствие, участие, въобще всичко за логистиката на такова мероприятие и евентуално докосване до духа му. Надявам се тук да се организират участниците на следващия Бергет, а защо не и участниците на други международни игри.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 538
    • Профил
« Отговор #3 -: юли 29, 2008, 14:22:27 pm »

Първи желаещ: :D

височина:170см.
тегло:68кг.
с два крака, две ръце
твърди се че може да мисли!
Оружие: М4А1 + пищов S&W Sigma
назнайва енгилизки

Друго?! ;D
« Последна редакция: юли 29, 2008, 14:31:36 pm от Kreslyo »
Активен
Screamer

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 019
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #4 -: юли 29, 2008, 14:25:30 pm »

1.разходи 2.екипировка, 3.оръжие, 4.продоволствие, 5. участие, 6. въобще всичко за логистиката на такова мероприятие

Знам, че е много за писане, но точно тези неща силно ме заинтересуваха.
Давайте...Светл, Скар, Сталк, Хорни - вие сте: инфо, снимки, клипове...

п.с. Признавам си, след един клип от Хорни, вече съм запален и азе по Бергета.
Можем лека полека да сформираме един примерен екип за там и да почнем със стиковката.

Поздрави,
« Последна редакция: юли 29, 2008, 16:49:15 pm от Me4u »
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 681
    • Профил
Re: БЕРГЕТ 7
« Отговор #5 -: юли 29, 2008, 15:50:12 pm »

Светло, друже темата е актуална и мисля че ще има полза от нея, нищо че до Бергет 7 има доста време. Надявам се,че ще има възможност пак да взема участие в играта.

Относно логистиката, още по време на играта между всички нас вървеше дискусия относно евентуалнотони участие на Бергет 7. Въпросите който разисквахме бяха на първо място; какъв транспорт да ползваме? самолет или с автомобили?

За да имате предства за какво говорим мисля, че е най-добре да направим анализ на разходите:
- 98 eur, такса за участие
- 74 eur, транспорт+храна - транспорта е от Съндсвал до Харносанд и обратно, храната е обяд и вечеря за врето на игра
- 430 eur, самолетни билети+ЖП билети в двете посоки

Това са основните разходи, като разходите за транспорт+храна са по желание на участника, и могат да бъдат плащани по отделно. Има дребни разходи за застраховки както на участниците така и на оръжието но това са не повече от 15 eur на човек.

Самата игра свършва в събота 20.00 часа, организаторите дават възможност но играчите да останат в палатките до неделя 10.00 часа сутринта, след което започва събирането на лагера и играчите трябва да напуснат. Поради тази причина, може да се наеме хотел в Харносанд цената за единична стая е 44 eur.
Всеки сам решава какви допълнителни разходи ще направи по време на престоя си. Трябва да се има предвит, че на место може да се наложи да се закупи green gas поради невъзможноста да се транспортира със самолет, също така пълнители и ВВ. За ваша информация цените не са от най-хубавите.

Ако това са разходите които човек прави за да вземе участие, към тях има разходи който се правят на место преди тръгване. Разходи като: екипировка, камуфлажи, спални чували, постелки или надуваеми дюшеци, походни легла, всички необходими неща за да преживеете 4 дни на палатка. Но предполагам това ще бъде тема на по нататъшна дискусия в тази тема след като се определят заминаващите за Бергет 7.
Транспорта е тема важна защото тя ще определи какъв багаж може да вземем с нас. Организаторите позволяват да си донесете собствена палатка стига тя да отговаря на изискванията. А те са палатката да е военна, мисля че това може да се уреди. Вариантите които сме обсъждали са: 1. същия транспорт от тази година, отбора ползва оборудване от организаторите което се свежда само до палатка, 2. тръгваме с коли, няма проблем да носим багаж по наш избор, също така ако имаме подходящо моторно средство може да го включим в играта, но тук трябва да обърнем внимание на разхода за гориво, времето за път, както и таксите за ферибод, 3. пътуваме със самолет по установения маршрут, цялата екипировка се изпраща като "КАРГО" включително и оръжието и се връща по същият начин, трябва да се проучи какви ще са цените от различните фирми, DHL, UPS,FEDEX,InTime etc...

Нещо много важно което, за малко да пропусна. Когато се регистрираме, регистрацията трябва да бъде направена отборно, за да може да се обособим като самостоятелна единица със свое командване. Системата позволява мулти регистрация за Бергет.

Много бих искал да видя мненията и предложенията както на тези които бях ме там, така и на тези които биха искали да дойдат догодина.

Активен

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: юли 29, 2008, 18:01:34 pm »

..., нищо че до Бергет 7 има доста време...
Точно същото си говорихме с др. Ме4у. Ако искаме да се подготвим подобаващо и разходите за предприятието да не се усетят, трябва да започнем отсега. Ако искаме да десантираме като сглобена бойна единица на Бергет, трябва да помислим за това отрано. Никак не ми се иска да ни треснат за началник отново някой като Rocco, който само дето не искаше разрешение, за да пишне :P, ако въобще се сетеше да си отвори устата. През времето до броене на есенните ВВ-тки би трябвало, да се изчисти приблизително състава на мераклиите и след избор на командир да започне подготовка за ВОЙНА! Ако в предварителния пазарлък с организаторите не успеем да минем под общото комадване на някой от утвърдените добри Бергет-командири, който и да ни натресат ние да разчитаме на нашия си за изпълнение на мисиите. Но, каквото и да правим трябва да го правим отсега!
Активен

Zyl Maimun

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 329
    • Профил
« Отговор #7 -: юли 29, 2008, 22:05:07 pm »

Ехаааа... супер! Са остава и некой да ми даде 2000 леа, та да дойда и аз
иначе мерак има и съм навит  ::)
Активен
Маймун - горд Бай Xyй примат!
My game's finesse. It's for pain and stress.
I train to press and leave a pain in your chest.
You came to test my team, it's dangerous.
You're playin' the best at the game of death...

Vorux

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 795
    • Профил
« Отговор #8 -: юли 29, 2008, 22:14:36 pm »

ДОбре, де, ако се следва планът на Скарфейс от 2-ра точка, не би трябвало да излезе повече от 700-800 лв всичко.
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

Storm

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
    • Профил
« Отговор #9 -: юли 29, 2008, 22:43:23 pm »

Вижте темата за стария Бергет някой там беше споменал за сумата от 500 евра
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #10 -: юли 30, 2008, 07:53:21 am »

Сметкопланът на Скара е писан три поста по-нагоре.
Не виждам за какво си хабите умовете, че да смятате отново разходите.
Грубо е към 602 евро всичкото описано от него, което в бг лева е равно на 1204.
(Към това обаче трябва да се прибави и малко паре за екипаре  ;D)
Веселото е, че това е бъдещ разход, за който ако отсега се започне да се мисли,
то в последствие няма да се усети така мощно.

Доколкото разбирам, целта на тази тема не е да си броим стотинките,
а всеки един реално да си прецени:
1. Иска ли да участва в такова мащабно, колосално и епохално събитие
2. Ако иска - ще му стиска ли (пътуване, събиране на пари, несгоди, дисциплина на терена)
3. Готов ли е да остави хай-капа и безсмъртието си тук и да предпочете удоволствието от
истинският военен екшън, от който три дена няма излизане

Та доколкото разбирам Светло и Скара, двамата по-активни участници от изминалия Бергет,
целта е всеки да си прецени за себе си тези критерии и да реши
дали би искал реално да участва догодина на Острова.
Защото ако се съберем повече хора, то това значи, че отиваме там като бг-екип.
И че за да изглеждаме наистина като бг-екип, трябва синхрон още от сега.
За да се говори за нас, като за словенците, финландците и португалците.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: юли 30, 2008, 12:17:51 pm »

Ме4у, както обикновенно, право в десетката!
« Последна редакция: юли 30, 2008, 12:19:38 pm от Svetlo »
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #12 -: юли 30, 2008, 17:50:04 pm »

Цитат
Та доколкото разбирам Светло и Скара, двамата по-активни участници от изминалия Бергет,

Как па го реши това,ние с Владо да не сме били за гъби!!!!!???????Нещо са бъркаш.Това,че не досаждаме на хората с Бергет не означава,че не сме активни-просто сме професионалисти:
отиваме,свършваме си работата и обратно в БГ. :)
« Последна редакция: юли 30, 2008, 17:51:35 pm от Stalker »
Активен

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: юли 30, 2008, 18:49:18 pm »

Нещо оспамихте темата, моля админа да въведе ред, ако трябва и с "брутална сила".

Темата е за предложения, мнения, и в крайна сметка подготовка за участие в един бъдещ Бергет 7.
Активен

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: юли 30, 2008, 18:55:43 pm »

Сталк, Ме4у според мен, имаше предвид, че сме по-активни във форума и темата, а не на терена на острова  :D. Скар по същество, а аз по спамство. ;D
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #15 -: юли 30, 2008, 19:00:54 pm »

<7>/Fox4Forever
Активен

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: юли 30, 2008, 19:02:48 pm »

Опазил ни Бог, от досаждане на приятелите във форума  :D! Темата, която отворихме е по наше на тебе, Хорни, Скаро и Светлъ, решение, да направим опит за голямо участие на следващия Бергет. Не се притеснявай, след 3 дена, чудото ще премине и чак до началото на зимата, когато организаторите обявят новия сценарий и обявят датата за първото букване, никой няма и да се сети за Бергет 7.  ;D

<7>/Fox4Forever
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #17 -: юли 30, 2008, 22:05:41 pm »

Ако автора на темата се обърне за съдействие и модериране,
то моментално ще го направя, защото темата е достатъчно сериозна
за наистина сериозни хора.

Има теми и цели раздели за хумор и закачки,
но сякаш вътрешно в себе си тая надеждата,
че именно дисциплината и правилата на Бергет
ще ни върнат онова усещане за нормална игра,
нещо което напоследък силно изгубихме.

Поздрави,

Активен
Д-р Мечков Лечителят

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #18 -: юли 31, 2008, 10:57:38 am »

Светло, светулке, при все цялото ми и безгранично уважение към теб, искам да изясниш някои въпроси.
Първо: "Всички желаещи трябва да отговарят на следните изисквания" - Пред кой да отговарят и защо ?
Второ: "Ако искаме да десантираме като сглобена бойна единица на Бергет"
Активен

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #19 -: юли 31, 2008, 14:11:54 pm »

Гламавия ;D ! Естествено, че това беше шега, тъпа, но шега! Повече глупости по темата няма да има от мен. А за сглобената и т.н., идеята ни е, участниците на следващия Бергет да са добре организирани като тим преди всичко: командир; структура (стрелци, снайпер, лека картечница, медик, дженер, летописец  ;D);  стандарт на оръжието (доколкото е възможно - fps, съответно ВВ, пълнители); единен камуфлаж; някаква базова лична и отборна тактическа подготовка. Ако имаме желание ще стане, иначе ... Ако проявят желание само двама души няма да стане и толкова  :D .
Активен

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #20 -: юли 31, 2008, 14:27:24 pm »

Светло, аз познавам поне 5-ма които догодина ще вземат участие, мисля че ти също ги познаваш, ако успеем да намерим още 5-10 човека мераклий ще се получи идеално. Ако пък хората са повече още по-добре, си искараме много яко.
Активен

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #21 -: юли 31, 2008, 15:30:18 pm »

Ако автора на темата се обърне за съдействие и модериране,
то моментално ще го направя, защото темата е достатъчно сериозна
за наистина сериозни хора.
Мисля, че няма да се наложи  :D ! Всъщност аз, откривайки дискусията, го направих малце идиотски, така че каквото повикало такова се сбадило. И все пак, вече има двама сериозни кандидати, а и общо взето мненията и въпросите, като се почне със Скаро, през Гого и теб, са сериозни и свързани с идеята. Просто ще си поприказваме първоначално и лека полека ще стигнем до сериозните мнения и решения  ;D.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #22 -: юли 31, 2008, 16:23:23 pm »

Аз мисля, също да участвам в събитието.
Така че бройте и мен.

В тази връзка предлагам да обособим една опознавателна среща,
където сериозно желаещите да представят своите предварителни виждания и мироглед;
ветераните да разкажат за по-детайлните откъм игра и правила неща от преживяното в Швеция;
и да се види на място - кой какво мисли и какво е хубаво да се започне да се прилага.
А тук после да се дава сентенцията на тези разговори, за да не се пълни темата с излишни неща.
Предлагам петък вечер или събота следобеден ?

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 538
    • Профил
« Отговор #23 -: юли 31, 2008, 16:24:59 pm »

http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/dyn/controller/Cartes

Това е сайта с който се съветвам когато ми предстои командировка в чужбина с кола. По мои наблюдения информацията е приблизително точна по отношение на километри, но показаните разходи обикновенно са занижени. Проблема ми е, че не знам пощенския код на Бергет и точната дестинация не ми се получава.
Поиграйте си и вие с маршрутите за да се ориентирате с програмата.

П.П
Не ми се иска да видя лицето на митничар, който отваря багажника на колата ми и вижда пушките! Ходи доказвай на онея ръбове. че не си писал "Под игото". Имам предвид сърби и унгарци- и без нищо са ми правили ядове.
« Последна редакция: юли 31, 2008, 16:51:10 pm от Kreslyo »
Активен
Screamer

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #24 -: юли 31, 2008, 16:54:14 pm »

Ако ще се пътува с кола забравете Сърбия, евентуалния маршрут е Румъния,Унгария,Полша и от там ферибот за Швеция
Активен