Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Един новодошъл чуждоземец  (Прочетена 544 пъти)

DesertFire

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
    • Профил
Един новодошъл чуждоземец
« -: декември 22, 2016, 14:15:35 pm »

Здравейте,

Хубава практика има във форумите хората да се представят. Поздравявам ви за правилото за ясна лицева снимка. Не съм го виждал досега в други форуми.

Казвам се Олджай и  живея в Северен Мадрид (почти в планината) от почти 12 години. Преди това вся някак си ми се случваше да живея по Дунава - Никопол, Козлодуй, Русе - докато не станах на 24 и вятъра ме довя до слънчева Испания. И още ме държи тук. Поне, ако не друго, е топъл (вятър).

Занимавам се с компютърни системи професионално вече повече от десетилетие. Линукс, сървъри, мрежова електроника, сигурност и такива неща, но учих хидравлична и пневматична техника. На времето Шкумбата в Шоуто на слави беше се избъзикал по темата (за тва да си учил едно, а да работиш друго), като каза, че в България никой не си гледа работата. Добре, че не съм в България, че да не развалям статистиката  ;D

Също свиря и на китара (Ibanez RG421), като ми се свири и ако любимата не ми намери друга работа.

Та по темата. Що се регистрирах? Ми щот започна да ме кефи тоя спорт и искам да започна да се занимавам (ама не като снайперист  ;D).

Относно жанровете, харесвам милсим, но сякаш повече ме кефят ситуациите в офиси и сгради - SWAT и заложнически сюжети (пример Rainbow Six). Ограничено е от към терен, а гори бол, но какво да се прави.

Четох досега, намерих информация, ходих по магазините да се информирам, избирах си и оръжия. Подариха ми едно списание от 110 страници (020mag.com). Сега си харесвам пушкала. Само трябва да реша, като ги видя на място и ги усетя.

Ето моделите, които гледам засега (като понауча повече може да си сменя мнението). Засега няма да бързам да купувам, само гледам и събирам информация:
- http://www.icsbb.com/product/ics-267-cxp-uk1-r-sr-3/
- http://www.starrainbow.com.tw/product.php?cat_id=4&sub_id=42&pos=3
- Има един на Avalon Leopard (Vega Force Company), който май излиза 2017-та, но не знам характеристики още.

Относно късите, повлиян от CS който играех преди години, съм се запътил към DesertEagle или Beretta
- https://jdairsoft.net/pistol/kwc-desert-eagle-co2-version (този е СО2) има и на батерии

Кой се иска да ми изпрати бадж на българското знаме (от тия с велкро за ръкава)? Че тука са само испански и USA. Ще си платя цената, пощенските разходи и бирата.

И накрая да питам хората, които са разглобявали и са наясно с пуцалките: Едно оръжие ако е дълго, може ли да му се смени лесно цевта (и ако да, само това ли е нужно да се смени?) , така, че да се превърне в CQB версията си? Предполагам, че механизма е същия, но ако се смени цевта, трябва ли да се настройват пружини и т.н.?

Спирам, мисля, че стана достатъчно дълго.

Айде
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
Re: Един новодошъл чуждоземец
« Отговор #1 -: декември 24, 2016, 12:37:17 pm »

Здравей и добре дошъл.

За избора ти на пушка, ще ти дам един единствен съвет ---> отиди и виж на място, пипни и усети кое ти харесва. Каквато и платформа да си вземеш, след време със сигурност ще я тунинговаш и модифицираш.
Активен

DesertFire

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: декември 07, 2017, 15:33:54 pm »

Малко много остаря темата, но да си продължа, че да не отварям нова.

Значи понеже любимата беше бременна и намаше как да не променя приоритетите, спрях за известно време. Сега почвам отново. Ето ги новостите:

Вмсето гореспоменатите оръжия взех един G&G Top Tech MP5SD6 (G&G TGM Q6)

Изнамерих си в OLX едни военни кубинки за 60 лева чифта. Когато носих на времето такива бяха много удобни и много здрави. Реших, че вмсето да давам 60-80 евро за "бокушки" от накой еърсофт магазин, мога да заложа на нещо проверено на половин цена. Много се радвам на избора си. Даже взех два чифта, че трудно се намират.

Ето някоя снимка:

Сега правя едни външни подобрения, като ги довърша ще ги покажа.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 995
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #3 -: декември 08, 2017, 10:59:29 am »

Ейй, кубинкиии.....хахахаа....верно са от по-старите модели. Супер са !

Добро завръщане към приоритетите !

Играй сега, после като проходи, вече ще бъде късно  :P

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

DesertFire

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: декември 08, 2017, 12:11:09 pm »

Няма да е късно. Има тука места за игра със зали/зони за семейството - кафета-мафета, тава-анава. Така, че докато таткото играе, мама и детето/децата са на безопасно място, понякога зад стъкло, че да виждат как се пуцат. Яко!

Кубинките са от стария модел, чисто нови. Недоумявам как все още може да се намери кубинка, модел 70-те и да не е обувана.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 995
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #5 -: декември 08, 2017, 14:35:13 pm »

Моделът все още стои като поточна линия и заготовки.
Но отдавна липсват образците с кафява кожа и/или тези, с подметка пчелна пита.
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 322
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #6 -: декември 10, 2017, 12:13:58 pm »

Аз честно да ти кажа бих си взел от тези кубинки само от носталгична гледна точка, не казвам че са лоши в никакъв случай но има модели които са в пъти по добри.
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

The Black Tiger

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 585
    • Профил
« Отговор #7 -: декември 10, 2017, 13:41:42 pm »

Като разпрах една такава в казармата му исках на старшината да ми ги смени с други.
ония изкара обаче само дясна от някакъв склад и ми я даде естествено подметката полуизтрита.
Слжоих я аз и след 30 мин нещо почна да ме хапе, когато се загледах бълхи. Избих около 20 бр., после потопих обувката във вода с надеждата да умрат гадовете.
На другия ден я обух ставаше ама още го помня тоз случай как му се досвидя да ми даде чифт. А и по добре само сега като се замисля спасих от ухапване левия крак.
Активен
Николай - гр. Пловдив
Оръжие: KLS-RK02 / JG AUG A2 / Well MB05A - MB05UPV / SOCOM Gear 1911 MEU
Радиостанция: PMR - Brondi FX Dynamic
Радиостанция: PMR - Baofeng UV-5R
Камуфлаж: BW flecktarn - гащеризон

DesertFire

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: Вчера в 16:51:43 »

Аз честно да ти кажа бих си взел от тези кубинки само от носталгична гледна точка, не казвам че са лоши в никакъв случай но има модели които са в пъти по добри.

Носих на времето един чифт ежедневно. И аз не казвам, че са най-удобните обувки на света и наистина, като се има предвид, че са на над 40 години модел, няма как да няма по-добри, с по ново R+D, по-удобни и т.н. Но понеже няма как да пробвам и да знам със сигурност, карам на вече пробвано, че да не псувам. Освен това съм с широк крак и не ми става всяка обувка.
Активен