Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Desert Eagle - Tokio Marui  (Прочетена 623 пъти)

Tony_

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Профил
Desert Eagle - Tokio Marui
« -: януари 30, 2019, 11:25:03 am »

Купих си го буквално от нямане какво да правя. Работя в чужбина и прекарвам доста време там, макар да си идвам всеки месец в България. Докато съм навън имам твърде много свободно време, което се чудя как да запълвам. Няма да изпадам в детайли.

Една вечер преди месец блеех из един от моловете (беше студено и мокро за разходки навън) и напред-назад попаднах на магазин за екипировка, ножове, въздушно оръжие, еърсофт, мечове и други подобни. Намъкнах се, повъртях се, подминах неизброимите лавици с ножове с всевъзможни видове и размери, парцалките и позабавих пред витрината с пистолеДи. Пропуснах тия с “чашки“ и газовите и се спрях на еърсофт. Все пак предпочитах нещо подходящо за домашна употреба. Позяпах, позяпах и помолих персонала да ми даде да пипна две реплики на Desert Eagle – едната на Tokio Marui другата на Cybergun. Почудих се кое от двете и макар цевта на тази на Cybergun да беше метална някаси финиша на цялото оръжие беше някак твърде матов и всяко пипване с пръст оставяше неприятен отпечатък. Звука на затвора – приятен, неособено метален, изработката като цяло и на двата много детайлна, без хлабавини, всичко е подравнено много добре. Няма хлопкане, няма тропкане, стегнато, чук. Награбих и двата и рекох “кво му се чудя, ше ги взема и двата“. Явно доста съм се захласнал в изучаване на детайлите на единия и другия, щото хората ме зарязаха след има-няма 5 минути да си смуча биберона и да изследвам. И двете реплики много ми харесаха, а се спрях на тях заради това, че два пъти съм стрелял с боен такъв във вариант .44 магнум. Изчаках да се появи някой и докато чаках реших, че ще е прекалено да си тръгна с два пищова и малък меч (пропуснах го в историята). Поогледах и след кратко кол...ие оставих този на Cybergun за следващият път. Завиха ми другия след като го тестваха, купих топчета, газ и у дома, тоест в квартирата.

Тъй като ми се стори доста шумен изчаках до другия ден, че да не ошашкам съседите с късни стрелби. Напълних гориво, сложих десетина топчета и погледа ми се спря на кутия от обувки. Помислено – сторено. Сложих я до стената и гръмнах около пет пъти от около 5 метра...

След като топчетата спряха да падат върху мен отворих очи и се нахилих до ушите. Тутакси ми стана ясно какво толкова му се кефите на тоя спорт. Нямах представа с каква сила се изстрелват топчетата и че ще минат гратис през кутията, ще се мацнат в стената и ще отскочат по аматьора, имал глупостта да не изгледа поне едно клипче по въпроса. Добре, че нося очила. Стана ми много смешно, особено като видях вдлъбнатините по стената и се зачудих какво ще обяснявам на хазаина. Докато бях във весела еуфория натъпках един пуловер в кутията, напълних пълнителя с максималното допустимо количество топчета и го изпуках целия. Останах изненадан а) след като свършиха топчетата остана още газ и б) от blow-back-а, който беше доста впечатляващ. На кутията изрично пише hard kick, ама не му хванах много вяра: все пак не е боен пистолет. Изстрелях останалия газ на сухо, оставих го настрана и чак тогава се поразрових в интернетя.
Май трябва да кача снимки.

Имам питане – какво наричате “бюджетна реплика“?
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 019
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Re: Desert Eagle - Tokio Marui
« Отговор #1 -: януари 31, 2019, 10:25:34 am »

Бюджетна реплика - това е еърсофт изделие, което влиза в рамките на добра цена-качество, съотносимо към стандарта на живот в България и средната месечна заплата.  ;D
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Tony_

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 31, 2019, 11:48:47 am »

Снощи поразрових да огледам и сравня цени в България, Германия, Австрия, Чехия и Словакия. Използвах конкретен продукт за сравнение на цената. Малко статистика:
Цена Австрия и Германия почти идентична – 180-190 евро
Чехия – 130 евро
Словакия – 140 евро
България ~ 204 евро (399 лв)

Оказва се, че у нас сме с най-висок стандарт на живот.
В Братислава платих 134 евро за пистолета, 9 евро за бутилка газ (1л) и 8 евро за килограм топчета 0.25.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 019
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #3 -: януари 31, 2019, 13:32:48 pm »

Хахаха....айде сега, провери цената на маслото и бензина и ще видиш,
че ние тука сме си надскочили на масрафа  ;D ;D По-богати от назе, няма.

И все пак - токио маруи, за нашите стандарти, не е бюджетна реплика.  :9:0
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания