Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Бихме искали да ви предупредим, че пазаруването от сайта на "airsoft bg" е на ваш риск и отговорност. Закупуването на стоки от този сайт и магазин крие в себе си сериозна възможност за проблеми от всякакво естество. Магазините, от които нямаме подобни оплаквания, можете да откриете в банерите горе, вдясно или най-отдолу на страницата на форума. Желаем ви успех !

Автор Тема: Малко помощ :)  (Прочетена 4783 пъти)

Spetznaz

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Профил
Малко помощ :)
« -: май 10, 2007, 21:33:44 pm »

Тъй като не е известно кога ще си взема някакво добро оръжие искам да ви попитам колко струва нещо метално, спрингово? 1вия път като бях имаше 1 пич, който беше със спрингова mp5 (метална май :) ) и глок - и искам да ви попитам да ме насочите... 1во мислех да си зимам помпа от Илиенци, ама изобщо не ми харесва - бие 2 пъти повече от сегашното ми оръжие ама не ми харесва мн ... исках mp5 да си купя, ама ми казаха, че дръжката за зареждане много лесно се чупела, така че ... HELP!  :D
Активен

piperka07

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
    • Профил
Re: Малко помощ :)
« Отговор #1 -: май 11, 2007, 10:25:26 am »

аз съм човекът с MP5-ицата. пушката се внася от Сотис и струва около 60лв. пластмасова е, но лостът за зареждане, релсата на приклада и цевта са метални. има фиксиран hop-up и като далекобойност гони хубавите електрички. доста е точна. имам я от около 10 месеца и досега проблеми не е правила (дано и не прави).
има и други читави спрингови внасяни от Сотис, но те са без hop-up и не стрелят добре (топчето пропада рязко). метална "пружинка" струва около 200лв. поне снайперите са толкова. абе ако ще взимаш спринг, MP5 е номер 1 за парите си :)
Активен
07, piperka07
UMAREX MP5 A5 (Spring), KJW USP Compact (GBB - неоперативен), КJW Glock23 (GBB - неоперативен), JG G36C (AEG), KSC USP .45 (GBB)

Spetznaz

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: май 11, 2007, 13:44:49 pm »

ще я зема до края на месеца мерси мн за инфото :p a ще може ли някакъв линк да я видя :), защото и незнам къде се намира магазина :)
« Последна редакция: май 11, 2007, 14:09:42 pm от Spetznaz »
Активен

piperka07

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: май 11, 2007, 19:06:26 pm »

ами можеш да идеш до МСА Арми - там също ги продават. иначе магазинът на Сотис е в Люлин. в Мусагеница имат само офис. адресът е тук - http://sotisbg.com/contact.htm
Активен
07, piperka07
UMAREX MP5 A5 (Spring), KJW USP Compact (GBB - неоперативен), КJW Glock23 (GBB - неоперативен), JG G36C (AEG), KSC USP .45 (GBB)

Barderax

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
    • Профил
« Отговор #4 -: май 12, 2007, 03:30:11 am »

И аз имам същата MP5-ца! Супер оръжие е... стреля на 35-40 метра! Като изкл. снайперите и R34 на Crossman , няма друго спринг оръжие с по-добра далекобойност от нея.

Найстина зареждането е много удобно. За времето за което с R34 ще направиш 1 истрел, с MP5 правиш 3 ... :)

Единственият недостатък е прикладът, който има малък улфт когато е распънат докрай.
« Последна редакция: май 12, 2007, 03:34:48 am от Barderax »
Активен

United we stand, divided we fall
Gotta gotta go !!!

Spetznaz

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: май 12, 2007, 07:58:23 am »

добре, мерси много за инфото, а някой ще може ли горе-долу точна цена да ми каже...? а и на 35-40 точно или 35-40 максимум?
« Последна редакция: май 12, 2007, 08:05:30 am от Spetznaz »
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
« Отговор #6 -: май 12, 2007, 13:40:47 pm »

Хмм, малко да поохладя ентусиазма. Оръжието е хубав спрингър, но за сравнение с "хубавите електрички" просто дума не може да става.
Ако имаш търпение, утре Владо ще донесе хронограф и ще можем да замерим началната скорост на bb-тата :)
Лично за мен големите помпи са фаворит сред евтините спрингъри, не MP-5.
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

piperka07

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: май 12, 2007, 18:56:45 pm »

според мен помпите имат две предимства - по-удобно се зареждат и са по-евтини. като сила как са не знам, но като точност и далекобойност на малкото пръстче не могат да стъпят на MP5 (дават и 0.5 J, има hop-up и метална цев). другият им проблем е, че не могат да стрелят, ако са насочени нагоре, защото там единствено гравитацията подава топчетата.
Активен
07, piperka07

Barderax

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
    • Профил
« Отговор #8 -: май 13, 2007, 17:30:57 pm »

Спрингърите върху които съм имал наблюдение са :

Помпа
+ евтина
+ зарежда се  лесно
+ може да исползва евтини топчета
- малко неточна
- фулл пласмаса
- не става за далечна стрелба

MP5 Umarex 60 кинта

+ точен (хопъп)
+ като за спрингър  има добра далекобойност
+ метална цев
- последното топче не се истрелва
- не е препоръчително да стреля с евтини ББ-та
- улфт на приклада (само когато е распънат докрай)
- пласмаса

R34 Crossman 150 кентавъра ...!

+ Адски точен (хопъп)
+ 300 FPS
+ точна стрелба се води на 45-50 метра!
+ релса съвместима с тази оптика -> http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=102&products_id=290 (10 лева...)

- Безумно скъп за такъв род спринг оръжие (не си струва)
- Зарежда се отвратително
- Водят го някакъв АБС ама според мен е малко по-качествена пласмаса ...
- Задължително е да стреля със скъпи ББ-та

Активен

United we stand, divided we fall
Gotta gotta go !!!

piperka07

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: май 13, 2007, 22:39:01 pm »

съгласен за оценката на MP5. моята я ползвам само с .20 и .25г топчета (с тия евтините не ми се рискува). 150лв за пластмасов спринг няма да дам :)
Активен
07, piperka07