Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Представяне на JG G36C  (Прочетена 27249 пъти)

ssdd

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
    • Профил
Представяне на JG G36C
« -: май 29, 2007, 10:52:44 am »

Описание:

- GB / Echo 1 G36 Airsoft AEG (Airsoft Electric Gun)
- Weight: 9 lbs
- Velocity: 350 + fps (0.2 g BB)
- Hi-Cap Mag: 400 Round Capacity
- Folding Stock & Functional Safety
- Steel Gear Set and Metal Gear box
- Built in RIS Rail System
- 8.4V 1100 mAH Battery Included
- Standard Small Wall Charger Included
- Made in China

Това оръжие е точно копие на Tokyo Marui G36C. Нашето мнение, поне до този момент, е че този продукт е най-качественото Airsoft AEG/MPEG, което идва от Китай.
Компанията JG продължава да се развива и да прилага високо качествени продукти в своите оръжия, за разлика от много други производители от Китай. Продължавайте да следите информацията за този модел, както и другите продукти на JG.

Какво е JG или GB или Echo 1?

Абревиатурата  JG е Jing Gong, което е всъщност Китайската фирма Golden Bow, оттук и GB. Това са OEM Jing Gong Airsoft AEG оръжия. Всички тези различни имена за един и същ производител идват малко объркващи, да се надяваме, че тази информация ще помогне за изясняване на всички тези фирми.
   JG направи впечатление, още с първите си оръжия на пазара, но моделът G36C е до този момент  върхът на сладоледа, този модел е създаден, като универсално оръжие, както за жени така и за мъже, без значение дали използват дясна или лява ръка. Стандартно излиза на пазара с един брой Hi Capacity 400 BB`s пълнител. Оръжието тежи около 3 кг. със солидна конструкция, метални части, метален gearbox, 8.4 V 1100 mAH батерия и зарядно. Това оръжие стреля с повече от 350 fps, използвайки муниции 0.2гр. До тук мога да споделя, че това оръжие е перфектна комбинация цена-качество.

Нападателната пушка „Heckler und Koch” G 36 е създадена, като модел НК – 50, проект от началото на 90-те години. Причината за това е Bundeswehr ( Германската армия ), след прекратяване на производството на моделите G-1 и G-41, започва да се произвежда небезизвестния модел G-3, която е пригодена към Натовския стандарт.

По въпроса може да се изпише много, но в крайна сметка, аз съм ужасно мързелив човек и ще спра тук.

Активен

Duvi

• София
  • Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 965
    • Профил
    • Duvi`s life
Re: Представяне на JG G36C
« Отговор #1 -: май 30, 2007, 23:46:14 pm »

За мързелив човек драги ми Дългий, много сте изписали ! И ако може да добавите 1 (една) снимка ще е страхотно.
« Последна редакция: май 30, 2007, 23:47:58 pm от admin »
Активен

abc

• Гост
« Отговор #2 -: юни 02, 2007, 11:15:34 am »

За мързелив човек драги ми Дългий, много сте изписали ! И ако може да добавите 1 (една) снимка ще е страхотно.

admin , ето няколко снимки  :)

И другият път се научи да слагаш правилно снимките :) (By Admin)
« Последна редакция: юни 02, 2007, 14:16:31 pm от admin »
Активен

piperka07

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
    • Профил
« Отговор #3 -: юни 24, 2007, 21:50:44 pm »

за да е пълно ревюто прилагам и снимка на дланта ми, уцелена от 5см с това чудо на китайската мисъл.
след като заредих и монтирах батерията, реших да направя "dry shot", за да видя дали всичко е ОК, но се оказа, че е останало топче в "патронника" (то си пише в инструкцията, че това може да стане, ама кой да ти внимава...). поредното доказателство, че и празна пушка може да стреля (пълнителят беше махнат).
може и да не успява да пробие кожата, но определено пука доста капиляри под нея :)

P.S. болеше зверски :)
« Последна редакция: юни 24, 2007, 22:08:29 pm от piperka07 »
Активен
07, piperka07
UMAREX MP5 A5 (Spring), KJW USP Compact (GBB - неоперативен), КJW Glock23 (GBB - неоперативен), JG G36C (AEG), KSC USP .45 (GBB)

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #4 -: юли 03, 2007, 15:23:15 pm »

Ами то хората са казали такова пуцало да не се дава на деца, ама кой да помисли... ;D ;D ;D
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Vorux

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 795
    • Профил
« Отговор #5 -: август 05, 2007, 13:29:49 pm »

Здравейте, искам да попитам нещо за тази пушка и по-специално за приклада й:

На много места из форума виждам негативни мнения за сгъваемите приклади - отнасят ли се те и за този G36?
И също може ли да се сложи батерия с по-голям ресурс, като няма място в приклада?

Благодаря ви предварително!
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #6 -: август 05, 2007, 14:59:54 pm »

За батерията нищо не мога да кажа, но доколкото знам приклада на точно тази пушка не прави проблеми.
А самата пушка стреля супер!
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Vorux

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: август 05, 2007, 17:47:20 pm »

За батерията нищо не мога да кажа, но доколкото знам приклада на точно тази пушка не прави проблеми.
А самата пушка стреля супер!
Благодаря, мисля че ме зариби - ще си я закупя...
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
« Отговор #8 -: август 06, 2007, 00:52:12 am »

Прикладите нямат грешка. Батерията се помещава в ложата, единственият начин да сложиш нещо по-голямо от единична малка батерия е батерия тип "нуначако", от две едноредни части, специфична за този вид оръжие. За сега подобни батерии не се продават в БГ, пък и струват доста. Хората си играят с батериите, които идват с оръжието и не се оплакват (най-вероятно щото не са пробвали оръжия с голяма батерия ;) ) :)
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

Vorux

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: август 06, 2007, 08:56:12 am »

Благодаря за бързите и ясни отговори. Сигурно се сещате, че имам цяла торба с въпроси и всички са с вашите имена на тях...

Та:
Има ли възможност да стреля тази пушка с топчета с боя, подобни на тези:
http://www.amazon.com/Flying-Colors-Seamless-Airsoft-Paintballs/dp/B000FBF1Q2/ref=sr_1_3/102-9839014-3797749?ie=UTF8&s=sporting-goods&qid=1186379658&sr=1-3
?

Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #10 -: август 06, 2007, 11:28:16 am »

Не би трябвало да има проблеми при стрелбата с подобни топчета, но не мисля, че е препоръчително (те и без това са си скъпи), защото има известен риск топчето да се спука, докато е в хоп-ъп камерата, и да замърси оръжието. Преди време четох, че стрелбата с такива топчета не е особено препоръчителна.
Активен

Vorux

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: август 06, 2007, 13:12:25 pm »

Да, бе, ама на тези пише, че стават, ако пушката го позволява. Та заради това разтегливо изречение се чудех...
А и проблемът ми е, че искам да увлека в игра едни адвокати - фенове на пейнтбола, дето са нечестници и не си признават, ако няма петно ;D
То и аз доскоро си падах по пейнтбол, ама не ме кефи да се стрелям с нещо, дето повече прилича на воден пистолет...
Активен

Vorux

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: август 07, 2007, 19:51:40 pm »

... Батерията се помещава в ложата, единственият начин да сложиш нещо по-голямо от единична малка батерия е батерия тип "нуначако", от две едноредни части, специфична за този вид оръжие. За сега подобни батерии не се продават в БГ, пък и струват доста. Хората си играят с батериите, които идват с оръжието и не се оплакват (най-вероятно щото не са пробвали оръжия с голяма батерия ;) ) :)

http://www.airsoftmart.net/catalog/largetypebattery84v3300mahnimh-p-876.htmlЗа това ли говориш?
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
« Отговор #13 -: август 07, 2007, 23:00:58 pm »

Това е голяма батерия (large type). Не може да влезе посмъртно в lложата на G36C.
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

Vorux

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: август 08, 2007, 09:40:08 am »

Това е голяма батерия (large type). Не може да влезе посмъртно в lложата на G36C.
Ясна ми е работата - няма да стане с поръчка по нета. Ще трябва да се завлека до София и да се цъкля по шоурумовете...
Активен

BlaDeR

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #15 -: август 08, 2007, 10:28:02 am »

И да, и не. Не може да влезе в нормалната ложа на G36C. Може да влезе обаче в ей тази.

Активен
Anger, for I know all is lost. It's my night, endless night,
But I'm not falling, cause I stand proud until the end,
When lights descend and smiling is no more,
In my own endless night.

И да не забравяме... БУАХАХАХАХАХАХА !!!

Vorux

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: август 10, 2007, 01:54:50 am »

Купих си я, купих си я, вие сте виновни!

П.П. Как може да си стреляте в ръцете с това нещо, бе, аз го пробвах на кутийка от безалкохолно от 20 см:

Входно

И изходно отверстие...

« Последна редакция: август 10, 2007, 11:16:22 am от Vorux »
Активен

Rogue

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
    • Профил
« Отговор #17 -: август 10, 2007, 13:56:05 pm »

хмммм,
странно!
...
...
странни напитки пиеш ти, Vorux. Камуфлирани едни такива с алое вера ;)

Честито за пушката, и аз съм с такава, добър избор! :)

Активен
-=Truth is the first casualty of war.=-

Vorux

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #18 -: август 10, 2007, 14:38:57 pm »

хмммм,
странно!
...
...
странни напитки пиеш ти, Vorux. Камуфлирани едни такива с алое вера ;)

Честито за пушката, и аз съм с такава, добър избор! :)

Хихихи - много е яко тъпото алое - особено с боровинка...

Я да те питам - четох някъде, че натягането на пружината "зарежда" 30-50-70 топчета. Владо ми каза, че не трябва да въртя повече от 10 пъти, обаче така се зареждат около 25 топчета. Това нормално ли е, или аз не правя нещо както трябва?
Активен

Акулчо

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Профил
« Отговор #19 -: август 10, 2007, 15:58:23 pm »

Естествено, че не е нормално да пиеш нещо си с "алое вера"!!!  ;D  И от там идва отговора на твоя въпрос - ти не правиш нещо както трябва. ;D  ;D  ;D
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #20 -: август 10, 2007, 16:22:37 pm »

Едно питане за пълнителите на JG G36C : подавача на топчетата в предната част ли е или в задната?
Активен

Vorux

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #21 -: август 10, 2007, 16:28:04 pm »

Едно питане за пълнителите на JG G36C : подавача на топчетата в предната част ли е или в задната?
В предната част е. В задната е отвора за пълнене с топчета.
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #22 -: август 10, 2007, 17:58:38 pm »

Някой може ли да каже коя версия е гиърбокса на JG G36C?
Активен

BlaDeR

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #23 -: август 10, 2007, 18:54:42 pm »

Някой може ли да каже коя версия е гиърбокса на JG G36C?

Що не си чел речника, аааааааа ? Там съм го написал. Гиърбоксът е версия 3.

А за питието от алое вера - ами не ти ли растат после косми в гърлото или нещо такова ? Т'ва не беше ли за здрава коса ?
Активен
Anger, for I know all is lost. It's my night, endless night,
But I'm not falling, cause I stand proud until the end,
When lights descend and smiling is no more,
In my own endless night.

И да не забравяме... БУАХАХАХАХАХАХА !!!

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #24 -: август 10, 2007, 18:57:39 pm »

Прочетох речника с огромно удоволствие!  :)
Но по-рано днес попаднах на една тема в лючимия ми източник на разузнавателна информация(www.airsoftforum.com), че има G36C на JG/Echo 1  с версия 3 гиърбокс. За това отправих горното питане.
Активен