Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Представяне на JG G36C  (Прочетена 28554 пъти)

Storm

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
    • Профил
Re: Представяне на JG G36C
« Отговор #50 -: април 08, 2008, 15:30:27 pm »

A колко пари и искаш,че не разбрах в крайна сметка?
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

nedosegaemia

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
    • Профил
« Отговор #51 -: декември 01, 2008, 07:15:58 am »

А някои можели да ме светне как се сменя гуми4ката на хоп ъпа.
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #52 -: декември 01, 2008, 11:25:06 am »

Трябва да си разглобиш пушката, т.е. да си нарушиш гаранцията. Иначе не е сложно. Въпрос на ръчкане на пинове. ;)
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #53 -: март 09, 2009, 19:12:58 pm »

Някой има ли поглед върху новите модели на G-36/G-36K на JG? Преди 2 месеца си купих G-36K на STAR но 4естно да си кажа несъм много доволен,дори с 9.6V/3300 mA батерия ми се струва малко мудна , а и като я замерих показа 100м/сек,през оптиката след 5 метра нищо не се вижда,някой друг притежател на STAR да каже дали и с неговата Г-36 е така.А ако някой направи съпоставка м/у Г-36 на STAR и JG ще го 4ерпя лятото с бира на морето  ;)
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #54 -: март 09, 2009, 20:18:10 pm »

пфффф -  подготвяй бирата...
За какво сравнение между Star и JG изобщо може да се говори?! Точно оня ден си играх с 2 дълги 36ци на Star... Еми извинявам се, аз принципно по еърсофт G36ци не си падам, че леки възпластмасови и изкуствени ми стоят, но тази на Star ме грабна. Разликата в пластмасата от на китайците може и да е минимална, но я има. Старът е малко по-сив, май има разлика във фактурата спрямо китаеца, и е по-матов и плътен като усещане някак си. Отделно самата пушка е с един "некитайски" баланс и маса. Покритието на цевта и огнеприкривателя е едно такова к'вото си трябва в сравнение с JG. Абе за първи път всъшност харесах еърсофт G36. Бяха със сгъваем приклад с 2 мерни прибора и понеже си имам изкривяване от sa58цата си - усетих остра необходимост от буза за да използвам бързомереца. Но това е лесно.
не стрелях с пушките, но то няма и нужда. Сток Star принципно не са от най-далекобойните пушки ама то коя сток е. Но това не е най важното нещо на света. Както практиката показва не мощността на пушката е най-важното нещо, а ако все пак човек има желание - не е чак такава философия и кеш да си напомпиш мускулите на оръжието.

Общо взето на Star им се носи името на производител, който обръща внимание на детайлите и не се впуска като други производители само емки, калашници и други стандартни пушки да прави. В това отношение 36цата им не е изключение. Макар има много производители на реплики на G36 - тази на Star просто си е класа откъм усещане и реализъм. Пак повтарям - аз, който принципно никога не съм взимал на сериозно еърсофт репликите на G36 - било то на JG или не - много харесах репликите на Star. Просто наистина оставя усещането че държиш истинско европейско оръжие.
Активен
T.V.U. grawlix

komuso

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #55 -: март 09, 2009, 20:31:29 pm »

Благодаря Piker , лятоска като дойдеш на регионална във Варна бирата с лефера е от мен. 8)
Активен

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 151
    • Профил
« Отговор #56 -: март 10, 2009, 12:21:17 pm »

Общо взето на Star им се носи името на производител, който обръща внимание на детайлите...

Не съм имал много опит със Стар, всъщност единственото тяхно оръжие, което съм разглеждал отвън и отвътре е FNC-то на Сталкера. Това което видях вътре обаче ме хвърли в тъча. Шела на гиърбокса е пласмаса, и колкото и да твърдят че нямало проблем и издържа, миналата седмица шела се счупи. Тъй че аз лично предпочитам JG.
Активен

Storm

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
    • Профил
« Отговор #57 -: март 10, 2009, 12:50:45 pm »

Аз също не съм виждал въпросната G36,но съм чел по ревюта,че оптиката и била ужасна (JG говоря)
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #58 -: март 10, 2009, 12:59:47 pm »

абе аз по принцип външното оформление и детайли имах предвид :) - аз от това разбирам - за технически аспекти не ме търси :)
иначе FNCто на сталкера - всъщност навремето Аз щях да го взимам. Колебаех се между sa58 на СА и него. Нооо... ме възпряха ред фактори - първо по западните форуми пишеше че не е от най-удачните им модели, макар и да са го барнали визуално много добре. Ръкохватката на затвора се била изкъртвала лесно. Отделно няма външна цев под гарда - коет мен не ме изкефи никак. И трето - пластмасов гиърбокс ... абе в крайна сметка предпочетох Fal-а на Classic Army. След това обаче туй FNC имай предвид че мина ъпгрейд и как си е ъпгрейднато смени 2ма собстреници преди да стигне в сталкера. Koйто не е като да не поигра с него :)
абе готино пушле е. Още ме кефи - най малкото тежи майка си и баща си. Европейска пушка. Макар че ще изчакам по-читава реплика негова.
Активен
T.V.U. grawlix

Pistolero

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 633
    • Профил
« Отговор #59 -: март 10, 2009, 14:19:48 pm »

Аз също не съм виждал въпросната G36,но съм чел по ревюта,че оптиката и била ужасна (JG говоря)

за оптиката на Джин Гонг - октомври месец разнасях един ден една Г36ица собственост на Шивача (която май беше Ц с релса с оптика от К и външна цев на СПР или нещо подобно) - наистина е зле - трябва да приближиш доста окото си до окуляра за да виждаш изобщо нещо

ами тя и тази на Стар не е особено добра - миналото лято на Вакарел си поиграх за малко в мъртвилото с Г36ицата на Ивчо и реано и оптиката и бързомереца бяха неизползваеми (при оптиката положението даже май беше по трагично и от при джингонгската)
« Последна редакция: март 10, 2009, 14:44:54 pm от Pistolero »
Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #60 -: март 10, 2009, 15:41:41 pm »

Нали това Ви говоря-през оптиката на моят STAR на пове4е от 5-6 метра нищо не можеш да разли4иш,още не съм го отварял моят но ако наистина шела е пласмасов - много яко съм се е...нал  >:(
Активен

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 151
    • Профил
« Отговор #61 -: март 10, 2009, 16:02:13 pm »

Не си се прецакал. Доколкото знам шела на гиърбокса на Г36-ците им е метален. Но на FNC-то, M249-ките им и на повечето други е пласмаса.
« Последна редакция: март 10, 2009, 16:05:49 pm от Snaip »
Активен

Equilibrium

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
    • Профил
« Отговор #62 -: юни 23, 2009, 23:09:30 pm »

Айде и аз се присъединявам към клуба на евтините G36ици  :P
Минах през Снайпа и олекнах с половина заплата, после и през неприета реклама и две трети заплата си заминаха, сега карам на спестявания от закуски  ;D
Иначе, бях на последната сбирка в Бухово, нямаше много екшън и аз го карах лажерно без много стрелба и за това нямам много големи впечатления от оръжието.
Но за краткото ми притежание ще си кажа некомпетентното новобранско мнение:
- оръжието изглежда здраво отвън, нищо, че повечето части от корпуса са ABS.
- лесно се поддържа, разглобяването за основни манипулации е лесно, само липсата на специалното ключе е малко притеснително, но не е болка за умиране.
- малко е обемно, в сравнение с АКСУ примерно (малко ме хвана яд, че не изчаках да събера пари за АКСУ), което го прави леко по-трудно за свикване, особено за първо оръжие.
- има метални релси за окачване и метални прицелни прибори, представям си какъв ад е ако бяха от пластмаса.
- hi-cap пълнител, което за единствен в комплекта е добре на първо време, докато намериш пари/наличност за резервни.
- стреля сравнително точно, без да се правят големи корекции на хопъпа... не съм го човъркал достатъчно, за да го тествам, но малко или много на следващата в Бухово, когато съм свободен ще направя по-прецизно настройване.

На фона на всичките оръжия за 1000+ лева на другите играчи, не изглеждаш толкова жалък и определено е добро за първо оръжие, дали ще е то или АКСУ или МР5 вече зависи от предпочитания и начален бюджет.
Аз за сега съм доволен, трябва да събирам пари за бързомерец, резервни пълнители и КУБИНКИ хахах  ;D
Активен

"Si vis pacem, para bellum"

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #63 -: юни 24, 2009, 09:29:02 am »

- оръжието изглежда здраво отвън, нищо, че повечето части от корпуса са ABS.
- лесно се поддържа, разглобяването за основни манипулации е лесно, само липсата на специалното ключе е малко притеснително, но не е болка за умиране.
Мда, безобразно здраво е, няма значение че е от АБС, тя и истинската пушка е все толкова пластмасова.
Кое ключе ти липсва не разбрах ?
Активен

Equilibrium

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #64 -: юни 24, 2009, 11:10:22 am »

Малкото хексагонално ключе за настройките на задните мерни прибори, монтаж на заглушител и тн. То принципно не е включено в комплекта, което е малко тъпо и трябва като взема заплата да се разтършувам  :P

Иначе си прав, че оригиналната G36ца си е полимер корпуса, но за тази еърсофт реплика всички нежни части са метални (гиърбокс, мерни прибори и тн), единствено ръчката за затвора/хопъпа изглежда малко крехка, но все пак тя се ползва само за настройки, а не я ръчкаш за всяко зареждане, така че ще изтрае и тя  :P
Засега по този показател съм доволен.
« Последна редакция: юни 24, 2009, 11:14:49 am от Equilibrium »
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #65 -: юни 24, 2009, 11:16:07 am »

Никви грижи няма да имаш за ръчката спокойно. За другото ти трябва само един шестогран, и той е на цена около 2 лева че и по малко, не ти трябва цел комплект за 20 лв. (от скъпите демек).
Активен

Equilibrium

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #66 -: юни 24, 2009, 13:58:38 pm »

хаха то било стандартно? Ок, ще се разходя до железарията тия дни. Мерси за инфото  :P
Активен

Berkut

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 586
    • Профил
    • Rogue Warrior
« Отговор #67 -: юли 07, 2009, 19:24:42 pm »

Днес си го закупих от Snaip-а и сега му се кефя.  8)  Това е първата ми пушка. В неделя ако е рекъл Господ, съм на Бухово и ще го сефтосам в игра  <9>/

пс. Дайте предложения за прилична оптика за тва пушкало. Благодаря!

Поздрави
Активен

Equilibrium

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #68 -: юли 08, 2009, 01:32:17 am »

Ха честито... къде се разбърз с тази оптика, аз моята още не съм я разучил много, ама над 30 метра забрави за прицелен огън...  :P
Айде все пак по-компетентните от мен да се изкажат по въпроса.
Иначе честито, аз за сега съм доволен от пушката  ;D
Активен

Berkut

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • Rogue Warrior
« Отговор #69 -: юли 08, 2009, 10:12:48 am »

абе, може би по-скоро бързомерец ще да е, но ще е малко по нататък.  :)
Активен

Shifter

• BorderWar
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
    • Профил
« Отговор #70 -: юли 08, 2009, 12:13:57 pm »

Хайде да ти е честита и от мен!  :D

Ако мислиш за бързомерец виж на Rhino. Неговия много ми хареса и доколкото разбрах не е бил прекалено скъп. Но ако мислиш за оптика моят съвет е да вземеш някоя до 3x, от повече не виждам смисъл(лично мнение, хората които имат повече опит биха могли да споделят опит). Имайки предвид далекобойността на еърсофт пушките, пък и за да е възможно да ползваш оптиката и по движещи се цели ( зрителното поле на една оптика е обратно пропорцианално на увеличението). Вариант е също да си купиш и оптика с вариатор. Има такива на достъпни цени, от порядъка на петдесетина лева. Имай предвид и това, че при оптиките с по-голям диаметър на предната леща прониква повече светлина и ще имаш по-добър при намалена светлина.

П.С. Отиди до ВИП-а, там имаше доста евтини оптики, най-евтината си спомням, че беше 10 лева.

Активен

Berkut

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • Rogue Warrior
« Отговор #71 -: юли 08, 2009, 14:04:17 pm »

Shifter,
мерси за обстойното инфо. Май ще се хвърля и аз на бързомерец. Този на Rhino го видях в eBay-а за $52, доставката е отделно (може би към 20-ина).

Поздрави
Активен

Shmel

• Border War 7
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
    • Профил
« Отговор #72 -: октомври 30, 2009, 10:41:20 am »

В нарушение на т.2 от Правилника за писане във форума на Еърсофт България.
« Последна редакция: октомври 30, 2009, 10:56:30 am от Snaip »
Активен