Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Въпрос за AKS-74U  (Прочетена 4752 пъти)

valioz

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Профил
Въпрос за AKS-74U
« -: октомври 22, 2008, 14:09:09 pm »

Здравейте, новак съм и ме интересува мнението ви за AKS-74U   http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=194 Ако може да споделите плюсове/минуси, лични наблюдения за дадения еърсофт модел ще съм много благодарен :)

п.п. 5.45 УКС казармена любов
Активен

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил
Re: Въпрос за AKS-74U
« Отговор #1 -: октомври 22, 2008, 14:48:52 pm »

Нямам никакви забележки, перфектно се държи оръжието. Само махни гадния жълт пълнител и си купи няколко мидкап-а.
« Последна редакция: октомври 22, 2008, 14:53:17 pm от Чичо Скрудж »
Активен
T.V.U.

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #2 -: октомври 22, 2008, 14:49:39 pm »

Жесток е съвсем кат истинския, Стреля много яко. Цевната кутия му е стоманена, както и приклада. Една от добрите еърсофт пушки.
Активен
Fucking Predator...

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: октомври 22, 2008, 14:54:53 pm »

Наистина стреля яко.
Активен
T.V.U.

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 538
    • Профил
« Отговор #4 -: октомври 22, 2008, 14:58:57 pm »

А пък аз само се облизвам и завиждам щото съм с М-ка... :-\ :'(
Активен
Screamer

valioz

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #5 -: октомври 22, 2008, 15:08:35 pm »

Мерси за отговорите  ;) Ще се въоръжавам тези дни значи  <3>/
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #6 -: октомври 22, 2008, 18:17:01 pm »

На това АК най-гадния проблем му е, че фронт сета е от ЦАМ. Досега е имало няколко случая на счупване точно на този детайл. На Архангела на АКто се сещам, че му направиха стоманени такива детайли. На фрезист или нещо такова беше (Пайкъра уреди работата). Четох наскоро, че са пуснати и стоманени фронтсети от ДБойс, така че проблема не е трудно решим, ако се появи. :)
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #7 -: октомври 22, 2008, 18:57:04 pm »

цамов е не само фронтсетът, но и цевта, и предният мерник. И трите се чупят мноооооого лесно.
Активен
T.V.U. grawlix

Narcomancer

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
    • Профил
« Отговор #8 -: октомври 22, 2008, 23:37:07 pm »

Аз съм със същия проблем - нацепиха се фронтсета и мушката. Но гиърбоксът е вече на над 20 000 истрела и не е давал никакви проблеми. Единствено са му сменени бушингите.
Активен
Live every day like its the last one and you just might see the next

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
    • Профил
« Отговор #9 -: октомври 22, 2008, 23:53:37 pm »

Абсолютно всички части на моя които не са стоманени се счупиха. Метала е нещо по-лошо и от ABC, порест, адски зле. Сменил съм две от тях(за около 20+ евро) сега остана само фронтсета( не знам дали така се казва, частта зад газовата тръба), още не мога да намеря стоманен такъв. В момента целия се държи на изолирбанд. Дбойс имат същия калшник целия стоманен, с подобрен гиърбокс, определено е по-добрия избор от този. А, също така буталото не прави добра компресия и стреля под 300фпс. Иначе е много удобен, но не бих взел пак точно този модел.
Активен

Storm

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
    • Профил
« Отговор #10 -: октомври 23, 2008, 00:26:27 am »

Под 100 м/с,а не пише ли,че е 130 м/с?  :o :(
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: октомври 23, 2008, 01:24:59 am »

В началото може и да е била толкова, сега обаче не е така,мерих го, около 300,  а и го разглобих и проверих компресията, буталото не уплътнява добре.
Активен

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: октомври 23, 2008, 08:30:07 am »

Под 100 м/с,а не пише ли,че е 130 м/с?  :o :(
130м/с е, стоманен е и е на ДиБойс :)
Активен
T.V.U.

HORNET

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #13 -: октомври 23, 2008, 11:38:45 am »

99% от еърсофт оръжията на пазара са ЦАМ-ови!. АК-то на KLS (D-boys) е със стоманена цевна кутия и приклад и съм ги мерил не веднъж и всички са 125 ~ 130 m/sek.
Ако на ssaraksh автомата стреля с по- мако, то означава, че не го е поддържал както трябва. Ако е счупил метална част, то означава, че оръжието е било изпускано върху фронтсета и мушката си или същите са били ударяни в нещо твърдо или са били удряни с чук при разглобяване на пушката. При нас на едно изложение, на един АК се счупи мерника, като падна от най-високата витрина и се удари с мушката в ръба на една от масите отдолу - счупи се мушката (там където се захваща за цевта), която  в последствие я залепих с течен метал и бе продадена преоценена на Купона. Той може да каже каво е състоянието на пушката сега.

П.С.
 При нас са постъпвали пушки за ''ремонт'' които имаха сериозни следи на немърливо отнощение:
- цвени кутии пълни с пръст.
- Гиърбокс, пълен с пясък.
- Цилндър в който имаще семена от някъква житоподобна трева.
- Цилиндри пълни с пясък.

Иска само да обясня един тънък момент: - Когато вкарате мръсен пълнител в оръжието, в момента в който бутолото отива назад, се създава вакум в цилиндъра, който засмуква през нозъла всичката мъростия, която сте вкарали с пълнителя.

Гореизборените ''повреди'' не се покриват от гаранцията, тъй като са предчинени от немърливо боравене с оръжието.
Активен
Fucking Predator...

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #14 -: октомври 23, 2008, 12:14:58 pm »

абе факт си е сега, че цамовата версия на тоязи конкретно автомат е много зле. Не случайно дибойс побързаха да пуснат на пазара цяло-стоманена версия...

а си прав че 99% от оръжията са цамови.
Но Владо, от цам до цам - има огромна разлика. И от проектен детайл до проектен детайл.
По принцип масово еърсофт оръжията на реномираните производители са си надеждни и здрави, нищо че в огримната си част са цинково-алуминиево-магнезиева сплав. Но да залагаш ти по проект най-силово натовареният ти детайл в горпуса, този който е подложен на найголямо усукване и държи цялото оръжие сглобено - да е със стени под милиметър дебели, че и изработени от некачаствен шуплест цам - това вече не е сериозно. Това вече може откровенно да си се брои като откровен конструктивен дефект и недомислица. Такъв автомат за да остане цял трябва да го третираш като стъклен. Да внимаваш да не го подпираш на цевта, да внимаваш да не го чукнеш някъде... То това за всички еърсофт оръжия важи де, ама в никой случай чак пък в такава степен.

Просто версията на това аксу с цамов фронтсет, цев, и мерник не струва. Те и самите дибойс си го признават - както казах точно заради воя из форумите по света в спешен порядък разработиха новата изцяло стоманена версия... Така че да говориш че се изпочупиха всичките тия автомати само заради кофти обръщение с тях ... еми не си прав батка.
Активен
T.V.U. grawlix

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #15 -: октомври 23, 2008, 12:18:57 pm »

Частта зад газовата тръба е абсолютно удряна, да, доста силно при това.  ;D
Мушката се счупи почти от само себе си, още първия ден, и на всички останали които имат такива пушки при нас се получи същото . Просто отдолу се държи на метал които е под милиметър дебел а се получава лост и при най-малък удар заминава. Но е и вярно че  времето беше доста студено. Частта която захваща долната полуложа отпред ми се счупи в къщи, без изобщо да съм я докоснал. Посля видях че по сайтовете се продават стоманени мушка и тази част, значи едва ли само на мен ми се е случило. За компресията съм склонен да мисля че аз съм си виновен. Гаранция не съм търсил  ;D
Казвам това защото човека искаше мнение, мнението ми е че аз съм взел тази пушка да играя, а не да стои на стената, и ми се иска да не мисля постоянно да не би да закача леко мушката някъде(която между другото е доста важна част, на нея се държи цялата предна част на пушката) С течен метал аз не успях да я залепя, поне не и така че да държи повече от 2-3 дни. Стоманените части от друга страна са бетон(или стомана  ;D) нямат мърдане. Просто тази мушка е проблемна част, както на АК47У приклада примерно беше, комбинацията тънък ЦАМ на края на лост - няма начин да не се счупи. М-ките нямат май много такива части.
П.С. Сори, пайкър е отговорил преди мен
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #16 -: октомври 23, 2008, 13:35:01 pm »

Сега има нов внос на КLS. Ще направя симки на въпросните детайли и ще ги пусна тук .
Активен
Fucking Predator...

Storm

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
    • Профил
« Отговор #17 -: октомври 23, 2008, 20:41:24 pm »

Какъв нов внос,има ли го вече в сайта-да не са случайно пак същите АКСУта,но изцяло стоманени
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре