Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: ICS MP-5A5  (Прочетена 5861 пъти)

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
ICS MP-5A5
« -: юни 12, 2007, 23:40:43 pm »

Ще гледам да напиша по-подробно ревю, ма да драсна да не забравя тези неща:
При разглабянето на оръжието бях неприятно изненадан, основно от следните неща- пластмасови бушинги (!?!) и пластмасов водач на пружината; пружината е свързана с пистона, като главата на пистона няма открит винт. На някои места няма шиминги и гиърите се трият директно в бушингите. Кабелите, които свързват батерията и мотора са ужасно тънки и не позволяват дори батерия с висок дисчардж рейт да функционира добре оръжието.
Толкова за "най-добрата МЦnbsp;-5 в света" :( Жалко, първоначалните впечатления бяха добри.
« Последна редакция: юни 14, 2007, 01:01:53 am от Dragony »
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

duvi

• Гост
Re: ICS MP-5A4
« Отговор #1 -: юни 13, 2007, 08:54:17 am »

Бате сигурен съм, че и бойна пушка да отвориш и на нея ще и намериш кусури :) Казвам го в добрия смисъл (Навътре си в нещата и си ги знаеш и това добре) Само малък проблем с тия чуждици (бушинги, шиминги и тн.) Ако имаш време да направиш един речник със снимки (ще помогна ако трябва) и всеки да знае кое какво е :)
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #2 -: юни 13, 2007, 09:33:33 am »

Тези Мр5 са поръчани от Umarex- може би затова е така
« Последна редакция: юни 13, 2007, 09:46:12 am от Stalker »
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: юни 13, 2007, 10:17:27 am »

Ми, кутията си е стандартната на ICS. Не вярвам да имат разлика с останалите.
А колкото до наименованията на частите в гиърбокса- смятам, че е по-удачно да се използват оригиналните наименования, а не да се опитваме да ги превеждаме, един вид да приемаме тези думи като термини.
В един от последните броеве на GUNS.BG имаше статия за гиърбокса. В скоро време ще опитам и аз да спретна нещо набързо, което да публикуваме тук, за да имат ясна представата за какво се говори.
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #4 -: юни 13, 2007, 21:43:36 pm »

Dragony, тази МP5-ца идва с пружина 1 Joule. която не натоварва гиърите и поради това не са необходими метални бушинги. В дадения случай поликарбонатните бушинги са за предпочитане, защото нямаш триене метал в метал и випрациите от гиърите не се предават на шела на гиърбокса. Не случайно Tokyo Marui слагат пластмасови бушинги. Ако си запознат с автомобилната механика, например лагрите на валовете са с пластмасови втулки, които вършат същата функция като бушингите. Метални бушинги са необходими при иползване на пружини от М100 нагоре. Пружната е фиксирана към буталото, за да не слагат по-силни пружини на това бутало. За това си има други тунинг бутала, глави и пружини.
Всички детайли в този ICS са напълно адекватни за гиърбикс с пружина 1 J. Наистина има фирми, като СА например, които поставят метални бушинги без това да е необходимо, но го изпозват като рекламен трик.
Ето нещо което е по-важно от бушингите и начина на захващане на пружината - Корпусите на СА са от цам, а тези на ICS от дуралуминй!
До колкото си спомням когато закупи тази МP5-ца бе напълно доволен от стрелбата й и качеството на изработката. Ако наистина си толкова разочарован от МP5-цата, бързо мога да ти намеря купувач, който да те отърве от нея.

P.S. кръстил си темаа МP-5A4 всъшност MP5 A4 e със цял приклад, твоята MP5-ца е със телескопичен приклад и модела е MP5 A5.
Активен
Fucking Predator...

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил
Re: ICS MP-5A5
« Отговор #5 -: юни 14, 2007, 01:01:28 am »

Владо, аз не съм чувал за счупен корпус на СА, по тази логика  корпусите от дуралуминий са рекламен трик ;) Понякога се увличаш в лобирането за ICS..
Шегите настрана. Оръжието стреля добре и има добър корпус. Това обаче не значи, че е идеално. Вътрешностите на гиърбокса са една класа под това, което очаквах за този ценови диапазон.
Специално за бушингите- често качествени бушинги са единственото нещо, което сменят хората които нямат възможност или желание за по-скъп ъпгрейд. Както и да го погледна, 6мм пластмасови бушинги не са като 7мм метални. Това за предаването на натоварването е несериозно, сам казваш, че са предназначени само за 1 джаул пружина. Триенето на метал в пластмаса има следният недостатък- пластмасата се износва повече от метала и лесно се деформира. Което пък веднага ни говори за потенциални проблеми с гиърите (споменах ли, че на места даже шиминги няма?) и необходимост от смяна на бушингите при ъпгрейд. Пластмасовият водач на пружината, пистонът, за който сам казваш, че не издържа по-силна пружина, затворената глава на пистона и свързаната пружина са пълно копие на Маруй, което въобще не е положително (Маруй имат прекрасен контрол на качеството, но използват евтини решения и материали)
Въобще, сигурно само колелата не трябва да бъдат сменяни при ъпгрейд с М120 пружина, но и за тях има данни, че не издържат интензивна стрелба след ъпгрейда. Все пак, това не е последна серия М-4.. И не е толкова въпроса до ъпгрейда, а до това, което получаваш с оръжието. Все пак, приятно е да имаш повече от абсолютния минимум в гиърбокса.
Кабелите заслужават отделен абзац. Когато започнах да експлоатирам оръжието си мислех, че малката батерия е виновна за ниската скорострелност и бавната реакция при натискане на спусъка. Това отчасти е така, но релано изключително тънките кабели, свързващи мотора с батерията имат своя немалък дял. Това лесно може да се види, като се свърже батерията директно към уайъринга на гиърбокса. Докато при някои модели оръжия тънките кабели са продиктувани от малкото пространство в корпуса, тук е направо загадка за мен защо няма по-сериозни проводници.
С удоволстие бих сравнил тази МP-5-ица с тази на СА, любопитно ще е паралелното ревю.
С всичко това, не искам да дискредитирам оръжието в очите на потенциалните куповачи, а искам да дам субективната си оценка за това, което видях при разглабянето му. Аз съм много доволен от представянето на МЦnbsp;-5-ичката, не мисля да я ъпдгрейдвам, само ще заменя бушингите иможе би водача на пружината (който за сега показва съвсем малки признаци на износване).

Извинявам се за грешката в модела на оръжието, още в миналия форум я допускнах. Сигурно подсъзнателно искам другия модел ;)

Не мисля да сменям оръжието, но все пак ми пиши на ЛС или на кю-то за каква сума мога да се "отърва" от него. Кой знае какъв акъл ще ми дойде  ;D
« Последна редакция: юни 14, 2007, 09:32:48 am от Dragony »
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #6 -: юни 14, 2007, 10:28:32 am »

Dragony и аз исках моята пушка за 1000 лв да дойде направо с цилиндър М130, но дойде с М100. Дори SYSTEMA PTW идва с цилидър М90, а стеува $1200-1400 в Щатите  и същата сума но евро в Европа. Приеми факта, че всички фирми предлагат продуктите си с базово (минимално) ниво на окомплетовка. Иначе просто нямаше да има пазар за ъпгрейди, който между другото е по-голям от този за оръжията. Единствено китайците нещо се засилиха да предлагат пре-упгрейдвани оръжия, но това е защото се борят с пазара на тайванците, а също така си знаеме че китайците, когато става въпрос за завладяване на пазари са много нахални, което е добре за нас. Обаче за съжанение след време водещите китайски производители ще се остановът като маркови и ще захвант същата игра, която в момента игрят и тайванците.
Това е относно по-високите ти очаквания. (имаше една реклама на Chevas Regal, която гласеше "Примирете се с факта, че животът е несправедлив").

За телата на СА и ICS, нямам в превид че цамовите тела се чупят, просто цама е гаден материал. За цама трудно хваща боя и лесно се люпи и жули (мисля че имаш наблюдения по този проблем). Цама много по-лесно се подбива при изпускане. Цама е значително по-тежък от Алуминия. В крайна сметка да си чувал блок на двигател изработен от цам? - Всички съвременни двигатели са с алуминиеви блокове. И на последно място алуминия освен че държи по-добре боята, подлежи и на анодиране, което е много по-устойчиво покритие от боята и се прилага при бойнте оръжия.
Забравих да спомена, че цама е и значително по-тежък от алуминия.

Ето тука едно ревю на ICS MP5 A4 - любимото ти, което с абсолютно същия гърбокс като твоето: http://arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/reviews/ics_mp5a4/ics_mp5a4.htm

Активен
Fucking Predator...

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: юни 14, 2007, 11:58:55 am »

Ся, не рзбрах какво ми казваш- да се примиря, че вътрешностите не са по-добре, щото това било положението? Ми, че аз съм се примирил, нямам проблем с това, макар че, както и за всеки друг, ми е приятно, когато получавам повече за парите си. Просто споделям наблюдения. А и "базовото ниво" на различните фирми е различно и поколения оръжия е различно. Не би ми направило впчеатление устройството на това оръжие, ако не го сравнявах с други.
За корпусите- ясно, ма аз съм недоволен от интърналите, не от корпуса. Ако можем да върнем разговорът към тях.
А в статията пича не пише нищо за чаркаляците, освен, че са съвместими с другите АEG (каква изненада) ;)
И въобще, пак повтарям- не мисля, че оръжието е лошо, няма защо да ме обеждаваш в противното, просто е хубаво да не се премълчават слабите му страни.
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #8 -: юни 14, 2007, 13:00:06 pm »

Драги Dragony с нищо не искам да се примиряваш, напротив. Сравнението с рекламата бе за това, че политиката на производителите е такава и ние порсто нищо не можем да направим по въптроса, освен като си купим някоя пушка, да си я ъпгрейдмеме така като би ни задоволявала. Мойто мнение е че все пак по важен е корпусът от колкото бушингите, защото бушингите са евтини и могат лесно да се сменят, а корпуса не.

Относно кабелите се сетих да ти кажа, че мойта пушка, като и SYSTEMA PTW използват някъкви много тънки и твърди кабели. Не разбирам от кабели, но на мойта пушка всичко работи перфектно, без забавяне на изстрела. Току що направих справка в каталога на ICS и там за твоята пушка пише, че батерията трябва да е 9,6 V. Пробвай с такава и мисля, че нещата ще си дойдат на място. Ако нямаш такава, аз имам и може на следващата игра да пробваме.

Снощи изпробвах¦nbsp; стандартното бутало (бял поликарбонат) на ICS с пружина М130, направих около 300 изстрела, след което свалих и огледах зъбите - нямаше видими деформации. Въпреки това смятам, че това бутало не е за такава пружина. Наистина главата на цилиндъра, няма винт от предната страна. Главата се отвива като хванеш с парцал буталото и завъртиш главата обратно на часовниковата стрелка докато се отвие. След което от вътрешната страна на буталото ше изпадне металният фиксатор на пружината. Като махнеш тези неща, към това бутало можеш вече да поставиш всяка една пружина и глава.

Нека да се върна малко към така интересния ни спор: Една интересна гледна точка, която ми пусна на мейла един мой познат от Германия, който има магазин и сервиз за еърсофт оръжия. Това, което пускам е превод на мейла, за да могат да го прочетат всички.
" Ние НЕ препоръчваме стоманените бушинги, защото тогава триенето на осите на гиърите в бушингите, води до равномерното износване на двата детайла. Препоръчваме при екстремен тунинг да се използват стоманеи бушинги с лагери. Ние също предлагаме и медни бушинги, които не износват осите на гиърите и са по издържливи от платмасовите."
- За мене това което казва той има много логика, все пак по-дпбре е да сменяш пластмасови или медни бушинги, ведниж в годината например, отколкото гиърите поради износени оси. Въпреки, че като се замисля, бая стрелба трябва да падне за да износиш осите на гиърите.

P.S. Забележи обаче, как пича е нарекал МP5_цата на ICS  - "The Ultimate MP5", просто явно човека не си е правил труда да разглобява пушката си, а вместо това я скъсва от стрелба и се радва на безпроблемната й работа, след като преди това е счупил 8 МP5-ци от други фирми.
« Последна редакция: юни 14, 2007, 13:06:12 pm от HORNET »
Активен
Fucking Predator...

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: юни 15, 2007, 01:34:26 am »

Драги Владо ;) , пак ми отговаряш, все едно казвам, че оръжието е лошо. Сякаш се опитваш да ми обясниш колко е хубаво. Ми това аз си го знам :) НЯма нужда да ми го рекламираш или да го "защитаваш".

Кабелите, конкретно на това оръжие са с високо съпротивление. Описах как лесно всеки може да се убеди. А това, че оръжието изисква 9,6 батерия за да работи добре, не бих нарекъл въобще реклама. А и си представям, колко ще се загряват същите тези кабели. Ето какво казва това ревю за батерията. Забележи че геори за версията с фиксиран приклад и лардж тайп батери:

Цитат
The battery used is any 8.4v large type battery.  You can use a 9.6v battery if you must, but this is not necessary in most cases and you will have to modify the inside of the stock to make it fit.  The ICS MP5 also comes with a High Torque motor, lessening the need for higher voltage batteries.  In all but the most extreme of cases, an 8.4v battery will do nicely.

Сматам да сложа такъв приклад, защото ми се вижда доста проблематчно да събера 9,6V батерия в ложата, аи малките батерии 9,6v имат близък дисчардж рейт до големите 8,4V.

Запознат съм с начина на махане на главата на буталото, това е стандартния за всички ТМ и техни копия. 300 изстрела са нищо, някои хора изстрелват толкова след смазване на хопъпа, за да са сигурни, че пушката им работи стабилно :) Съгласен съм с мнението ти, че сток пистон не бива да се използва на ъпгрейднати оръжия.

Колкото за бушингите- наскоро четох сериозна дискуся за тях. Всички, са на мнение, че по-меки бушинги пазят осите на гиърите, но са поенциално опасни за оръжието, по причина износване и промяна положението на зъбните колела едно спрямо друго. Хората обсъждаха и стоманениете бушинги. Оказва се, че макар и "стоманени" те не са от високовъглеродна стомана с голяма твърдост, именно по посочената от теб причина.. Ще се опитам да намеря дискусията и да дам линк. Тук е момента да помислим колко хора си сменят бушингите на оръжията в България..

P.S. Това ревю е една от причините да си купя това оръжие, макар в ревютата много хора да обявяват разни оръжия за ултимативни и страхотни ;) Струва си да се спомене, за тези, които не са чели ревюто, че човекът е счупил 8 (осем!?!)  MP-5 на Токио Маруй, хахаха, това е анекдотично направо  :D

За да приключим темата- оръжието е страхотно. Има супер корпус и стреля мощно. Като недостатъци мога да посоча тънките кабели, които заедно с малката 8,4V батерия дават забавяне на изстрела и нисък темп на стрелба, както и евтиното изпълнение на гиърбокса. Всеки сам може да прецени колко сериозни са тези недостатъци. Според мен, единствено първият може да се усети реално. Другият е проблемен само потенциално, при нужда от ъпгрейд или дълговременно използване на оръжието. Не вярвам, обаче, някой да ъпгрейдва точно това оръжие. Защо мисля така- 1) добро представяне направо от кутията 2) малки размери и къса цев, които го правят по-подходящо за CQC, където допълнителната мощност е по-скоро проблем 3) щом за да стреля добре сток му трябва 9,4V батерия, ще е невъзможно да се навре по-голяма след ъпгрейда.
Както казах, иска ми се да сравним това оръжие с MP-5-иците на CA.  В този смисъл, жалко, че Пиперката се отказа от оръжието, което продава Верени ;)
« Последна редакция: юни 15, 2007, 09:24:26 am от Dragony »
Активен

piperka07

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
    • Профил
« Отговор #10 -: юни 15, 2007, 12:59:24 pm »

без да съм много "навътре" в нещата - пушчицата на ISC има радиаторче на мотора, което, ако съдя по предназначението нa същото при модела М15 на СА, може би е сложено с цел предотвратяване прегряването на двигателя при използване на 9,6V батерии вместо 8.4V. дали няма да му вреди по-високото напрежение идея си нямам
Активен
07, piperka07
UMAREX MP5 A5 (Spring), KJW USP Compact (GBB - неоперативен), КJW Glock23 (GBB - неоперативен), JG G36C (AEG), KSC USP .45 (GBB)

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: юни 15, 2007, 13:07:34 pm »

Ми, на двигателя- едва ли. Най-много да се загряват кабелите или да прегори контактната група.
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: юли 19, 2007, 19:15:12 pm »

Съвсем наскоро поставихме фиксиран приклад от G-3SAS. След малко изпилване, той побира голяма батерия*. Такава беше поставена след смяна на конектора от малък на голям. За сега батерията е 2400mAh, NiCd.
Оръжието направо се СЪБУДИ. Все едно става въпрос за друго оръжие. Скорострлността се повиши на над 800 и/м, достига я веднага, без забавяне. Единичните изстрели са изключително рязки, може да се дават изключително бързо един след друг. И освен това, броя на изстрелите които могат да се дадат нарастна в пъти :) Изключително доволен съм. За пореден път се убеждавам в голямото предимство на оръжията с голяма батерия.

*Lаrge type battery
« Последна редакция: юли 20, 2007, 13:03:53 pm от Dragony »
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: юли 20, 2007, 11:40:29 am »

Всъщност, оръжието вече е MP-5A4 ... най накрая  ;D
Активен

logus

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
    • Профил
« Отговор #14 -: юли 20, 2007, 12:56:51 pm »

За пореден път се обеждавам в голямото предимство на оръжията с голяма батерия.

*Lаrge type battery
Извинявай, просто не се сдържах. :)
Сега оръжието изглежда доста по-добре от преди. А знаеш ли дали има как и АУГ-етата да бъдат снабдени с по-големи батерии?
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #15 -: юли 20, 2007, 13:03:20 pm »

Благодаря, ще го поправя!
Аз имам този проблем на шорт търм мемъри- като пиша бързо и бъркам фонетично близките букви, понякога дори на абсурдни места.. :(

А за AUG- да, могат да бъдат сложени бокс тайп батерии без модификация или батерии малък тип, но с повече селове, след изрязване на долната част на пластмасовата планка, която придържа гиърбокса отзад.
« Последна редакция: юли 20, 2007, 13:05:04 pm от Dragony »
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #16 -: юли 20, 2007, 13:17:09 pm »

Дали ако набутам оназ твойта 2 600 милиампера батери,
на мойто древно, но всяващо страх и топчета АКСУ,
освен силата, ще му осигуря и дълговечност на живота ?
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #17 -: юли 20, 2007, 13:21:10 pm »

Батерията няма отношение към силата на изстрела, а само към "ряза", скорострелността и броя изстрели, които могат да се дадат.
Едва ли ще има съществена разлика в живота на оръжието, при ползване на 8,4V батерия, било то и с висок ампераж.
Да ти нося ли батерия тази неделя, ако искаш можеш да пробваш с 3500mAh?  ;D
Активен