Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Кой бихте избрали AKS-74U или AKS-74M и защо... ?  (Прочетена 8402 пъти)

DjeFF

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
    • Профил
Кой бихте избрали AKS-74U или AKS-74M и защо... ?
« -: декември 01, 2008, 13:20:32 pm »

Здравейте на всички.Питах бая народ и общо взето взех някакво решение, но мисля ако може вие да сте ми последните съветници преди покупката... Все пак вие играете с тия железа и знаете работи, които не ги пише в описанието на оръжията :)
Та, по същество ... спрял съм се на тези 2 модела :
1. http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=194
2. http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=226

Изчетох бая постове и наистина не мога да реша кой е по добър вариант ... на единият му се чупело нещото на мерника ... на другия трябвало да сменям гумичките на хопъпа(каквото и да значи това :) )... Ясно ми е,че винаги ще се намери някой бъгав( надявам се моят няма да е ) , но мен ме интересува друго, а именно Вие кой ще изберете , ако сега ви дам "милионите" и ви кажа да вземете един от 2-та  ;)
Мерси Ви предварително !

Активен

DjeFF

• Неактивен Неактивен
    • Профил
Re: Кой бихте избрали AKS-74U или AKS-74M и защо... ?
« Отговор #1 -: декември 01, 2008, 14:17:53 pm »

Между другото много мерси на The Black Tiger и на  kupona, супер полезни !  Благодарности придружени с биричка само да се запознаем ;)
Активен

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
    • Профил
« Отговор #2 -: декември 01, 2008, 14:28:06 pm »

Това са два варианта на един и същ модел АК.
Изборът ти зависи единствено от целта за която ще го ползваш-ако играеш доста в сгради или на близки дистанции, или си тип "Щурмовак", винаги близо до врага - вземи си късото.
Ако играеш на по-дълги дистанции, и ти е нужна малко повече точност, а също и пространство да се развъртиш - дългия.

Късият си е къс, доста неточен е на по-големи дистанции. Иначе вътрешно, а и външно поне до газова тръбичка това е един и същи автомат, от новата продукция на Д-Бойс.
Но дългият е по-здрав според мен.

« Последна редакция: декември 01, 2008, 14:30:22 pm от ssaraksh »
Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #3 -: декември 01, 2008, 14:44:48 pm »

АКС-74 е изработен от ЦАМ(някаква сплав на алуниния) , на последната регионална игра в Русе с АКС-то на брат ми Иво стана малка инфекция-беше си подпрял автомата на крака докато си слагаше пълнителите по разгрузката,автоматът просто се плъзна по кракът ми и се удари в земята от не пове4е от 50 см,и.... се с4упи то4но от там където дулният компенсатор се завива за цевта,много неприятно се полу4и защото цялата игра вътрешната му цев стър4еше на 3-4 см от дулото и можеше да се напълни с пръст при падане.После се наложи на свалим цялата външна цев и същата да се изработи ит стомана на кораба на брат ми.А за АКС-74У 4етох 4е ве4е има изцяло СТОМАНЕНИ с дървени ложа и полуложа.ЦАМ-а нее работа намери си стоманен и няма да го мислиш.
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

The Black Tiger

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 581
    • Профил
« Отговор #4 -: декември 01, 2008, 14:49:52 pm »

1 глас за Дългия, сега да избирах пак бих взел дългия вариант - по дълга цев - по-голяма точност. По къса цев - по добра маневреност за битки в сгради, но пък този е доста мощен за сгради, а и до сега все в гора съм играл.
Активен
Николай - гр. Пловдив
Оръжие: KLS-RK02 / JG AUG A2 / Well MB05A - MB05UPV / SOCOM Gear 1911 MEU
Радиостанция: PMR - Brondi FX Dynamic
Радиостанция: PMR - Baofeng UV-5R
Камуфлаж: BW flecktarn - гащеризон

DjeFF

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: декември 01, 2008, 14:51:43 pm »

За теб знам Тигре ;)

А иначе komuso ,защо ли си мисля,че стоманения ще бъде минимум 500 лв ...  
Активен

DjeFF

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: декември 01, 2008, 14:55:58 pm »

ssaraksh   целта ще е да ви трепя (ако сте от "врага" де) , а къде ... ми май повече в гората ... вие ще кажете   :)   
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 479
    • Профил
« Отговор #7 -: декември 01, 2008, 15:14:51 pm »

а някой не се ли е замислял,че ако се сложи цев за прецизна стрелба на оръжие с къса цев групираността ще се подобри,за пример ще дам моята пушка мп5а4 с къса цев е и след покупката на такава за прецизна стрелба групираността се подобри няколко кратно,даже давам по-добри параметри от оръжията с дълги цеви които не са сменяни
аз имах късата версия на калашника и си бях доста доволен от него,пляскаше си доволно и на средна и дълга дистанция......
Активен

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил
« Отговор #8 -: декември 01, 2008, 15:59:05 pm »

Късия калашник го имам и съм много доволен, само дето не бих стрелял с него от близо, доста гадни поразии прави- фабрично идва с пружина 130. Иначе нищо не се е чупило по него, хем не само аз съм го ползвал. 3-4 души от нашия отбор са с дългия вариант и доколкото знам нямат забележки, Гадняра скоро ъпгрейдва с прецизна цев май.
Активен
T.V.U.

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: декември 01, 2008, 16:41:24 pm »

Стоманения е по-добрия избор естествено, цената му е почти същата.
Ако се сложи прецизна цев 100% ще стане по-точен, само че това са още 50 долара ;D
Активен

DjeFF

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #10 -: декември 01, 2008, 17:01:58 pm »

ssaraksh  дай някакъв линк да видя кой е този стоманения за който говориш ?
Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: декември 01, 2008, 21:07:12 pm »

Ето линк
http://www.uncompany.com/
цена 110 $
Активен

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
    • Профил
« Отговор #12 -: декември 02, 2008, 13:25:33 pm »

Аз лино предпочитам късия, не е чак толкова къс и лек колкото изглежда по снимките и според мене е оптимума като размери и маса. В момента съм точно с такъв - стария калашник на Каската и стреля повече от прилично. По далекобойност не отстъпва на другите , само малко му куца групираноста ама с малко по-дълъг ред и това се решава  <3>/ За догодина съм му намислил една прецизна цев и по-мек хоп и ще стане трепач. Но както съм казвал и в други постове - вземи си този който ти харесва повече, който ти е по-удобен и приятен и с който ще ти е кеф да играеш. Разликите в характеристиките са пренебрежими и нещата опират до лично предпочитание.
Активен
СЛОЖИ СИ КОЛАНА - ОСТАВИ КАТАДЖИЯ ГЛАДЕН !

DjeFF

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: декември 02, 2008, 16:32:45 pm »

komuso интересен сайт . Някой поръчвал ли си е от там ?
М/у другото ми харесаха 2 пушкала ... едното е това стоманеното за което ти говориш : http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=23784
а другото е  : http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=23785

Ами сега какво ще кажете  :) ?
Активен

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил
« Отговор #14 -: декември 02, 2008, 18:29:56 pm »

Ще ти кажа че АКС74У е по-добре да си го купиш от България, защото е с 2 години гаранция и в момента този който се предлага е с по-силна пружина(130 м/сек.), същото важи и за дългата версия.

П.П. Генералисимус, що не си сереш във федерасткия форум?
Активен
T.V.U.

komuso

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #15 -: декември 02, 2008, 19:52:41 pm »

komuso интересен сайт . Някой поръчвал ли си е от там ?
М/у другото ми харесаха 2 пушкала ... едното е това стоманеното за което ти говориш : http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=23784
а другото е  : http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=23785

Ами сега какво ще кажете  :) ?

Ами доста мом4ета от V.A.T. са си поръ4вали от този сайт и досега вси4ко си е идвало,аз последно полу4их преди 2 седмици един G-36K на STAR плюс 4 мидкап пълнителя , 4акането е 2-3 седмици след датата на поръ4ката.
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #16 -: декември 02, 2008, 20:27:53 pm »

твърдо дългият. Освен ако късият не е изцяло стоманената версия. Абе... всъщност - и двата. Ама като за първи - дългия ;)
Активен
T.V.U. grawlix

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 479
    • Профил
« Отговор #17 -: декември 02, 2008, 20:31:02 pm »

твърдо дългият. Освен ако късият не е изцяло стоманената версия. Абе... всъщност - и двата. Ама като за първи - дългия ;)

що тъй бре Пайкъре,защо определено трябва да е дългия,обоснови си отговора моля  :)
Активен

DjeFF

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #18 -: декември 02, 2008, 21:40:04 pm »

Това ,което ми направи впечатление е,че е с бая по-висока скорост дългия ,а и това,че е дълъг нали казахте,че групира по добре изтрелите.А иначе аз съм си харесал http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=226    + това за нищо не си заменям 2-те години гаранция :)
Тия от uncompany просто са интересни предложения ... :)
Активен

ssaraksh

• Marines
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #19 -: декември 03, 2008, 00:38:29 am »

Взимай този дългия. Като му сгънеш приклада не е толкова дълъг бтв :)
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #20 -: декември 04, 2008, 13:53:28 pm »

що тъй бре Пайкъре,защо определено трябва да е дългия... :)

еми първо дългият дори и да е разгънат не е чак пък толкова дълъг. Не е като да е някой снайпер или нещо... Второ за дългия няма значение че фронтсета му е алуминиев, защото детайлите са с нужната якост и издържат на бой. (Всъщност на моя дългия единственото нещо което се счупи беше палеца на ключалката на приклада, и то защото много старателно я пердасах с чук ;D ;D ;D - но сега си чакам новата ключалка да пристигне де :) ) Трето дългия стреля една идея по-групирано.

а защо в последствие и двата ли!? - еми щото ако ще си фен на калашките... си си фен на калашките :) проблемът е че късите алуминиеви калашки нямат и половината от якостта на дългите. Демек трошат се като солетки:) Затова като дойде момента и за къса калашка - задължително изцяло стоманена... аз поне така ще правя... друг въпрос че вероятно ще си я звема и да е газов блоубек, ама това е друга тема :)
Активен
T.V.U. grawlix