Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Български командоси заминават за Ирак като наемници  (Прочетена 7175 пъти)

Maverik

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
    • Профил

Близките дни 20 бивши командоса от 68-ма бригада специални сили заминават за Ирак да работят като наемници. Те ще охраняват вътрешноста на Зелената зона в Багдат.

Maverik

• Неактивен Неактивен
    • Профил
Re: Български командоси заминават за Ирак като наемниц
« Отговор #1 -: декември 15, 2008, 09:39:36 am »

Въпреки че България ще прибере военния си контингент от Ирак, опитни рейнджъри с мисии в Залива напускат армията и стават частни охранители. За първи път 20 бивши командоси от специалните сили на армията и полицията заминават организирано като охранители в Багдад по договор с американска фирма.

Командосите научили за набирането на доброволци за Ирак от колеги. Подобен слух върви из професионалните среди на специалните части от месеци. За подбора у нас дошли американски експерти. Единственото изискване е било кандидатите да имат поне четири години стаж в силови структури.

"Мотивът е, как да ви кажа, били сме на мисия преди там - доста горещи точки са връщаме се пак - мотивът е заплащането най-вече. Другият мотив е, че уменията и времето, което е вложила армията в нас като единици, излиза, че не се използва и излиза, че е напразно", споделя бивш командос.

Българите ще работят като вътрешната охрана на Зелената зона в центъра на Багдад. Проблемът е, че зоната, като административно сърце на Ирак, е строго охранявана, но и най-атакувана от камикадзета. Репортерът Габриела Наплатанова разговаря с наши рейнджъри.

Репортер: Колко лева ти беше сержантската заплата?
Снайперист: Беше 570-580 лева.
Репортер: Сега за колко пари отиваш в Ирак?
Снайперист: За над 3 хиляди долара - варира заплатата според това какво изпълняваш.
Репортер: Семейството ти одобрява ли тая стъпка?
Снайперист: Не. Значи тежко им е на тях просто нямам избор - тука не мога да се реализирам в тая сфера, в която искам. Просто парите са малко, а и не ти използват на 100% качествата.  Просто аз не искам да работя за България не искам да им плащам данъци - не искам нищо.
Репортер: Това много грозно звучи.
Снайперист: Грозно, но те нищо не са ми дали - дал съм 12 години на армията, питайте жената и децата колко време съм бил при тях и колко внимание съм им обърнал.
Репортер: И реши наемник да станеш.
Снайперист: Ами да. Просто реших като си троша живота и здравето поне да знам за какво го правя
Репортер: Държавата ви е инвестирала във вас, а вие не искате да сте граждани на тази държава - колегата ти го каза.
Бивш командос: Не става въпрос за граждани - просто по-голямата причина е заплащането.

Българите са получили уверение, че фирма поема лечението при травма и изплаща по 250 хиляди долара на семействата им при смърт.  btv.bg

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #2 -: декември 15, 2008, 11:12:17 am »

Ето един мейл, дето го получих от мой приятел, който в момента е на наемна служба:

Zdrasti Vlado! ****** sum. Kaji na  drugi hora ako sa zainteresuvani 4e reqrutera e v BG tazi sedmica i 6te pravi intervuta. Rabotata e v Iraq. Telefona na 4oveka e:**********. Az sum o6te v Afrika.

... Ако някой иска телефона на рикрутъра да ни пише на ЛС
Активен
Fucking Predator...

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #3 -: декември 15, 2008, 11:59:39 am »

3 000 е смешна сума.Преди за конвой през Фалуджа-1000-1500 за ден!!!
Активен

Maverik

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: декември 15, 2008, 12:32:24 pm »

HORNET ако може да ми дадеш повече информация за фирмата и какви са условията  и предагатли за Ирак и каде в Африка  :)
« Последна редакция: декември 15, 2008, 12:39:18 pm от Maverik »
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 479
    • Профил
« Отговор #5 -: декември 15, 2008, 12:41:28 pm »

аабее запишете се във Френският Легион бре там Африка ще я обиколите надлъж и нашир,че даже и Афганистан.....
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #6 -: декември 15, 2008, 13:16:00 pm »

Да ама в Ирак стрелят докато не си признаеш.
Активен

Чичо Скрудж

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 185
    • Профил
« Отговор #7 -: декември 15, 2008, 14:44:47 pm »

И дори да си признаеш- продължават да стрелят!
Активен
T.V.U.

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: декември 15, 2008, 15:08:31 pm »

Да ама в Ирак стрелят докато не си признаеш.
Активен

qwerty

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
    • Профил
« Отговор #9 -: декември 15, 2008, 16:34:38 pm »

$ 3000 наистина е малко, като се има в предвид, че може да те убият...
Бях чувал разни истории за $300-600 на ден. Явно са митове и легенди...
Иначе наемничеството е работа като всяка друга. Ако някой се чувства достатъчно подготвен физически, психически и тактически, що да не изкара парички? ::)

Поздрави,

Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #10 -: декември 15, 2008, 16:58:32 pm »

В Blackwater и някой други частни фирми плащат наистина по 600 $ на ден. при това не само в близкия изток, но и в Африка и Южна Америка. Само че някои се отвориха и на по-евтиния вариант - кадри от източна европа.
Активен
Fucking Predator...

HORNET

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #11 -: декември 15, 2008, 17:04:20 pm »

HORNET ако може да ми дадеш повече информация за фирмата и какви са условията  и предагатли за Ирак и каде в Африка  :)

Ако някой се интересува от конкретна информация, т.е. има реално намерение да ходи, да ми пише на ЛС. Има позици за Ирак и за Африка. Работата е като високо-рискова охрана или в учебни центрове за подготовка на местни кадри.
Активен
Fucking Predator...

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 681
    • Профил
« Отговор #12 -: декември 15, 2008, 17:40:47 pm »

В Blackwater и някой други частни фирми плащат наистина по 600 $ на ден.

Владо е прав по не официални данни вмомнета в Ирак има около 40 000 наемника който изпълняват различни мисии. По журналистическо разследване 0,40$ цента от всеки долар който плаща федералното правителство отива за фирми който осигоряват наемници. Blackwater например не се знаеше нищо официално за тях докато техен конвой не беше нападнат от бунтовници в Ирак в следствие на което наемниците бяха избити, а телата им изгорени и овесени на мост. Но доколкото пише в сайта на Blackwater за да си част от тях, трябва да имаш минимум 7 години военна служба в американската армия и задължително условие е да си американски гражданин. Заплата е от 600$ до 1000$ на ден зависимост от мисията която изпълняват.

За който се интересува, малко разследваща журналистика
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: декември 15, 2008, 18:25:17 pm »

Scar ще те поправя малко,говорил съм с легионери на тази тема във Франция,има много бивши легионери които отиват в Blackwater и не са американци,в Англия имат база за тренировка,курса струва между 3000 и 5000 евро,но за условията си прав искат минимум 7 години или в армията или полицията.....
« Последна редакция: декември 15, 2008, 18:31:10 pm от kacka »
Активен

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: декември 15, 2008, 18:29:53 pm »

Не претендирам да съм спец по този въпрос, просто цитирам какво пише в тяхния официален сайт относно желаещите да се запишат като наемници. По всяка вероятност набират хора от всякъде, но ги пресяват съобразно стандартите си. Незнаех че трейнига се заплаща! Това е интересно.
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #15 -: декември 15, 2008, 18:35:42 pm »

Не претендирам да съм спец по този въпрос, просто цитирам какво пише в тяхния официален сайт относно желаещите да се запишат като наемници. По всяка вероятност набират хора от всякъде, но ги пресяват съобразно стандартите си. Незнаех че трейнига се заплаща! Това е интересно.

аз не се заяждам в момента,аз просто вкарвам информация която знам от  хора които вече са се пробвали там,и си прав за пресяването,много е тегаво,по думите на моя френд който е ходил,той е издържал 5 дена и са го махнали,грубо казано 1 на 15 души успява след пресяването.....
Активен

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: декември 15, 2008, 18:58:48 pm »

Каска, не ме разбирай погрешно, не се заяждам. Съжалявам ако така е прозвучало.
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #17 -: декември 15, 2008, 20:02:17 pm »

Каска, не ме разбирай погрешно, не се заяждам. Съжалявам ако така е прозвучало.

не,не съм те разбрал погрешно всичко си е ОК,аз също се извинявам ако моите постове са ти прозвучали така  :) :) :) ;D ;D ;D
Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #18 -: декември 15, 2008, 20:40:11 pm »

Абе незнам , нещо много трябва да си закъсал или голям авантюрист за да отидеш в Ирак или Авганистан.Преди 10-на години за Ангола замина бащата на един много близък приятел,4овека беше с 20 г. опит като пилот на Ми-24,нае го някаква южноафриканска компания уж като инструктор но дефакто като пилот с заплата 10 000 $ месе4но , но 4овекът не издържа и 2 месеца и после едва успя да се прибере в България защото му бяха прибрали вси4ките документи.
През 2004 г . големият ми брат който живее в Канада , ме агитираше да се запиша в Кралският Флот на Нова Заландия,тъкмо тогава те бяха полу4или 3 4исто нови произведени в Германия фрегати и нямаха квалифициран екипаж за тях , 4е набираха офицерски и изпълнителен състав с опит и стаж , дори предлагаха жителство след първият контракт(3 г.)
На шега попълних и изпратих документите , и за мое у4удване след около 3 месеца ми писаха 4е съм удобрен на 1-во ниво и ми беше насро4ено интервю в посолството им в Сърбия,но благодарение на едно усърдно ВКР и интервюто и работата се оте4е , а следващото ми звание което трябваше да полу4а същата година се отложи за след 4 г.
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #19 -: декември 16, 2008, 11:59:57 am »

На твое място нямаше амааа грам да се замисля,грабвам си куфарчето и бегам...... :)
Активен

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 965
    • Профил
« Отговор #20 -: декември 16, 2008, 19:50:59 pm »

Некъде там, некви зъби има ли нужда да се праят? Щото аз съм специализиран в правенето на зъби! Изкарал съм 2 годишен полеви курс по правенето на зъби. Правил съм на балканци, на европейци ше праим и на други, шиити, сунити и пр. Религията няма значение, сичките искат да са им удобни, хубави и здрави и АЗ ДА ИМ ГИ ПОДАРЯ!
Активен
Командир на ХИЕНИТЕ. Има ли още лъвове?