Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Споделено от опит...  (Прочетена 36473 пъти)

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 019
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
Споделено от опит...
« -: юни 28, 2009, 21:22:56 pm »

Отварям тази тема, за да може всеки да сподели
нещо от опит на терена, което ще бъде полезно на останалите еърсофтъри.
Започвам пръв, но не щото много знам, а защото и сам съм ги усещал тези
неща и ако ги знаех по-рано.....еххх

1. При топло време и при липса на шапка - задължително маскираща кърпа на главата;
първо-спира течащата от челото пот и можеш да избършеш бързо очилата, когато се замъглят,
а и намаля контрастта от цвета на кожата на скалпа.

2. Телефонът се носи в допълнителен калъф или закачен на връзка.
виждали сме вече ударени гсм-и, а и сме търсели такива по поляните.

3. Ръкавиците са удобно нещо, особено когато минаваш през бодливи храсти
и трябва да ги хванеш и отместиш, за да минеш, без да викаш после и да вадиш трънчета.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил
Re: Споделено от опит...
« Отговор #1 -: юни 28, 2009, 21:45:20 pm »

С телефона и аз съм сред "играчите" дето го носат както не трябва-резултата ми е спукан дисплей. Добре че става дума за евтиника стара нокийка.

Да доавя и аз - вдишвайте през носа,издишвайте през устата - забавя ефекта на пресъхване на устата.
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?

logus

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
    • Профил
« Отговор #2 -: юни 28, 2009, 21:52:57 pm »

Аз на игри си нося един стар и изключително здрав телефон, в горен джоб на ризата, под тактическата жилетка, с пакетче носни кърпички за уплътнение отвън. Дисплеят е винаги обърнат към тялото. Така и да има попадение в апарата, той е добре предпазен.
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #3 -: юни 29, 2009, 00:22:08 am »

Не питай старило а патило такава ли е идеята :)
Колеги, айде да не коментираме, а да формулираме едни правила които да спестят пари и ходене по доктори на бъдещите еърсофтъри.

Ръкавиците - задължително цели, тия с рязаните пръсти са много яки по филмите но в реалния живот не струват.

Шапка - както колегата Мечка е казал, поне кърпа, за предпочитане шапо защото ви прави сянка на челото и носа да не изгорите, освен това размива силуета.

Очила - за летен ден с много слънце по добре да са с тъмни плаки, и задължително да са тествани.

Вода - някои ползват манерки, други бутилки, трети хидратиращи системи Кемълбек или Хидрасторм - всички си носят вода, повече вода, имат си вода и в колите/раниците. Абсолютно недопустимо е да останете без вода. Препоръчва се смукането на малки глътки с цел поддържане на баланса в организма без пляскането на вода в тумбака. Някои ползват разтворими електролити - съвсем не лоша идея, както и ако сте с добре изолирана хидратираща система може да я напълните с лед сутринта. Гарантирано работи до 4 часа след напълването.

Наколенки - идеята не е да сте куул, а  да си пазите краката. Гората е пълна с камъни на които да си потрошите колената.

Обувки - тук мнения много, мисля всички са на мнение че трябва да поддържат глезена. Някои колеги правят следния номер - след като са вкарали крачола и завържат връзките минават един пласт тиксо/изолирбанд отгоре. Държи ви връзките да не се развържат от храсталаците, и същевременно ви пази да не влезе камъче/пръст в обувката.

ПП утре пак.
Активен

Vorux

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 795
    • Профил
« Отговор #4 -: юни 29, 2009, 12:02:27 pm »

Това, с ръкавиците, е абсолутно вярно - аз първия път направих грешката да се появя с ръкавици без пръсти и още на първата престрелка едно топче ми спука нокътя - боля ме две седмици ужасно.

А за телефоните е добре да се ползва някакво твърдо калъфче - аз имам алуминиево за моя - ей-такова:

Предполагам, че за почти всички модели може да се намери подобно, а цената му е нищожна на фона на останалата екипировка.
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

Kurtev

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 609
    • Профил
« Отговор #5 -: юни 29, 2009, 16:07:25 pm »

Айде и аз да споделя, което съм пробвал.

За потенето на очила, на ОМВ се продава препарат против потене за мотористи и всякакви бабаити, ако не всеки от вас трябва да има силиконова смазка за пушката си! Пръснете отвън и отвътре на всяко ОЧиЛО и го почиства с с парцал, като така се оставя тънък филм. В зависимост от горещината помага за известно време, може и цяла игра, пробвано е работи.
Активен
"Никога не стреляй, когато няма кой да ти отвърне"

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: юни 29, 2009, 16:36:02 pm »

Или си кyпувате очила пелтор за 35 лева или ревижън за малко повече - и си имате истински очила с балистична защита и си джиткате с тях без потене и т.н.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #7 -: юни 29, 2009, 16:50:35 pm »

Точно Пелтора ми се изпоти, тъй като от жегата нахлуваше
люта пот право в миглите ми, понеже не носех кърпа/шапка/шамаг...

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: юни 29, 2009, 16:57:37 pm »

Пелтора ти се е изпотил защото са ти били потни очите и влагата няма от къде да излезне. Слагаш ги половин милиметър напред а не опряни в челото и си пич. Също така когато вали ако сте без шапка сте прецакани много, освен че ви влиза вода навсякъде, капчиците отиват и по очилата което е неприятно. Козирката е доста задължителна в този случай.
Активен

Shifter

• BorderWar
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
    • Профил
« Отговор #9 -: юли 02, 2009, 22:06:02 pm »

Цитат
Също така когато вали ако сте без шапка сте прецакани много, освен че ви влиза вода навсякъде, капчиците отиват и по очилата което е неприятно. Козирката е доста задължителна в този случай.

Челният опит показва, че козирката на шапката предпазва очилата и от запотяване.
Активен

The Black Tiger

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 581
    • Профил
« Отговор #10 -: юли 02, 2009, 22:14:33 pm »

Здравейте, против изпотяване ползвам един спрей за автомобили против изпотяване на стъкла "anti condens" от мистър бириколаж. пръскаш цайските, изчакваш малко да "поизпръхне" забърсваш със сух парцал и няма конденз. даже съм си минал и оптиките и бързомерите ей така профилактично.

« Последна редакция: юли 02, 2009, 22:35:54 pm от The Black Tiger »
Активен
Николай - гр. Пловдив
Оръжие: KLS-RK02 / JG AUG A2 / Well MB05A - MB05UPV / SOCOM Gear 1911 MEU
Радиостанция: PMR - Brondi FX Dynamic
Радиостанция: PMR - Baofeng UV-5R
Камуфлаж: BW flecktarn - гащеризон

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #11 -: юли 02, 2009, 22:33:32 pm »

Челният опит показва, че козирката на шапката предпазва очилата и от запотяване.

Абсолютно никога не съм ползвал смазки за еърсофт очилата си (само за тези плуване).
Очилата които аз ползвам са няк'кви практикерски. Със защита отстрани. При все че съм с широк лицев череп ми осигуряват сравнително добро проветрение. В комбинацията с широкопола шапка руйвалк ефектът е уау. Очилата не се запотяват почти никога, а когато все пак се случи - те са си на телескопични дръжки - леко изнасяне напред елиминира проблема за секунди. За илюстрация - на играта в СЗ, когато ни удави проливното дъжд - аз май бях от малкото които не се оплакаха, че им са се запотили очилата ;)

тъпото на практикерските е че често тябва да се сменят - лесно се драскат.
Активен
T.V.U. grawlix

Garga

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
    • Профил
    • Гаргов блог
« Отговор #12 -: юли 02, 2009, 23:38:43 pm »

Без спрей си е ад. Няма значение от марка очила и т.н. И козирките не помагат... Така, че спрей му е майката, моя опит го доказа ...
Активен
T.V.U.

"Would you die for this?"

Shifter

• BorderWar
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
    • Профил
« Отговор #13 -: юли 02, 2009, 23:41:52 pm »

Аз също нямах проблем със запотяването. Новата реколта от очила в Бриколаж е доста сполучлива.  ;D
Активен

Bagera

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 175
    • Профил
« Отговор #14 -: юли 03, 2009, 08:50:38 am »

Цаките ми са също от Бриколаж и от известно време насам съм забелязал, че колкото и да им духам и лъхам, не се запотяват грам. Това без да ги мажа с нищо, даже ги мия на мивкята и ги забърсвам добре след това... явно имат някакви сполучливи попадения :o

Иначе имам спрей от OMV против запотяване, който ползвам за другите ми очила.
« Последна редакция: юли 03, 2009, 08:53:04 am от Bagera »
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #15 -: юли 03, 2009, 08:58:56 am »

а когато все пак се случи - те са си на телескопични дръжки - леко изнасяне напред елиминира проблема за секунди.

Точно това имам предвид по горе. Очилата трябва да дишат и това си е, аз ги мърдам по същия начин един два милиметра напред. Имам и Ревижън маска, която е така направена че ако си в движение - дори и да ходиш, няма проблем, в момента в който спреш се позапотява леко.
Активен

GREENKILLER

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 304
    • Профил
« Отговор #16 -: юли 03, 2009, 21:02:58 pm »

Все си мисля, че най - важно е колко се поти играча. Аз се потя много и когато е поваляло дъжд и след това жега направо ... ада не говорим на дъждовно и леко хладно. Така че на различните хора този показател си е много различен, чак след това идва иновациата на очилата или ефекта на спрейовете.
Аз играя с маска с решетка. Под нея слагам очила с диоптър/ доста малки по размер са лупите / и пак тези с диоптъра се изпотяват, а през решетката е доста проветливо.
« Последна редакция: юли 03, 2009, 21:05:36 pm от GREENKILLER »
Активен
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...

El Commendante

• Marines
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
    • Профил
« Отговор #17 -: юли 05, 2009, 13:32:33 pm »

Ето едно друго решение на наш съотборник:
Представям ви очила модел "Франкенщайн"   ;D  ;D .Много ефективни

[attachment deleted by admin]
Активен

GREENKILLER

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 304
    • Профил
« Отговор #18 -: юли 05, 2009, 15:54:18 pm »

Впечатляващо! А вентилатора от какво е , видеокарта или ?
Активен
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...

FDGO

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 204
    • Профил
« Отговор #19 -: юли 05, 2009, 17:45:46 pm »

Както сподели колегата GREEN потенете на отделния играч е индивидуално. Аз също играя с очила с диоптър и в/у тях слагам подобни на тези от картинката с вентилатора. До сега не ми се е случвали да ми се запотят очилата незнам на какво се дължи.Играя и с буне и може от там да идва ефекта че то задържа стичащата се пот.
Може ли да помоля за снимка на тези очила от Бриколаж че да си поръчаме такива .
Относно консумацията на вода както стана въпрос по горе е добре да се пие на малки глътки ил да се жабуриш само и после да изхвърлиш водата, помага и само намокряне на усните (личен опит).
Активен
Див човек и силен ветър, нищо не може да ги запре!

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #20 -: юли 06, 2009, 09:55:34 am »

да се жабуриш само и после да изхвърлиш водата, помага и само намокряне на усните (личен опит).
Съветваш хората да се дехидратират по време на игра ли ? При 30 градуса че и отгоре ?
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #21 -: юли 06, 2009, 14:31:04 pm »

Още един съвет от мен:

Когато си в гората, в походна колона или в засада....за предпочитане е
когато се комуникира, това да става с понижена тоналност, като се избягва нормалният говор,
а се набляга на шептенето и подаването на команди посредством къс звук и ръчни сигнали.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #22 -: юли 06, 2009, 15:11:36 pm »

...когато се комуникира, това да става с понижена тоналност, като се избягва нормалният говор,
а се набляга на шептенето и подаването на команди посредством къс звук и ръчни сигнали...
Абсолютно, но това важи само за комуникация със съотборниците. Сигнали към противникови играчи се подават чрез структурирани в стегнат откос топчета.
не можах да се сдържа :-)
Активен
T.V.U. grawlix

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #23 -: юли 06, 2009, 16:47:54 pm »

Ако тестваш екипировка и оръжие по 4-5 часа можеш да прецениш дали ти е удобно.За да разбереш дали е надеждна ти трябват 12-15 часа или няколко дневна "игра". :)
Активен

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил
« Отговор #24 -: юли 11, 2009, 08:35:51 am »

ВАЖНО!!!
За тези , които обичате да хрупате солети по време на игра -така издавате позицията, така че сутрин вместо солети си купувайте пликче гумени мечета Харибо. ;D
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?