Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Споделено от опит...  (Прочетена 30980 пъти)

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
Re: Споделено от опит...
« Отговор #50 -: февруари 15, 2010, 01:17:33 am »

... Трябваше да изпробвам една батерия ,но не беше препоръчително да щракам без топчета (повреди и тн.)
Какви повреди очакваш ако "щракаш" без топчя? Механизма вътре работи по един и същ начин без значение дали е пълна или празна цевта пред нозъла, неа се плашиш. Стреляй по чаршафи или възглавници ако трябва да тестваш ;)

Ако стрелям без топчета няма ли да повредя главата на буталото и нозъла ? Говоря за продължително стреляне :) сгъстения въздух който е между топчето и нозъла го няма и по този начин буталото бие ли бие без "спирачки"
По въпроса със чершафите и възглавниците - ТРАГЕДИЯ
Възглавницата ми беше първата жертва ... от 3-4 метра на автоматична я направих  на "гъ*" .Радвам се ,че полицая нямаше заповед за обиск ,защото щеше да се натъкне на брутално убитата от мен възглавница на леглото ми ... Явно пушката е доста силна и си пробива без проблеми каквото и падне.
« Последна редакция: февруари 15, 2010, 01:21:56 am от SenTineL »
Активен

Toto_QuaTTrO

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
    • Профил
« Отговор #51 -: февруари 15, 2010, 01:39:54 am »

Ти си се разминал само с възглавница а при мен беше пълна трагедя. ;D ;D ;D
Едвам дочаках да минат часовете за зареждане на батерята пълнителя фул с 0.25 и у нас беше мазало няколко крушки шишета буркани стъкла на всякаде стериопори картони котката беше в пълен стрес. ;D ;D ;D ;D На всякъде топчета още не мога да изчистя.А за изражението на наще като се прибраха не ми се припомня. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Активен
LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE Honda CRFRpower

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил
« Отговор #52 -: февруари 15, 2010, 03:47:27 am »

Игра ви трябва и товае - е изврънкайте Гого да ви заведе до Бухово некоя неделя като и него го хванат лудите...нищо че е зима то температурите паднаха.
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?

Toto_QuaTTrO

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #53 -: февруари 15, 2010, 04:18:56 am »

Оооо да да с най голямо удоволствие. ;D ;D ;D ;D Бе то Снайп да ми напраи пушката аз и сам си играа у нас .Куче котки ваобразяеми противници яко се пукаме стаа лудница. ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Активен

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил
« Отговор #54 -: февруари 15, 2010, 04:46:37 am »

Значи никакви кучета и котки!!! Марков каза ли ти нещо на тебе за животните?!?!?

Марков, понеже знам как се дразниш на избиването на животни, измислих компромисен вариант:

точка 20 от Правилата на Еърсофт България-Избиване на животни!!!

точка 20,алинея 1: Животни могат да се избиват само и единствено , ако представляват заплаха. Ще дам пример: Аз и Гого да речем,обикаляме гората ,а Гого се е сдобил с истински Барет. Изведнъж от гората изкача заек.Ако преценя, че заека ме гледа лошо и представлява заплаха за живота ми,трябва да изкрещя със всичка сила: ИДВА ПРАВО СРЕЩУ МЕН!!! И Г. вади барета и му пръска главата. Не съм ли изкрещял ИДВА ПРАВО СРЕЩУ МЕН  обаче, и Гого си е позволил да стреля, то тогава сме виновни.

Ето тук чрез анимация е показано как трябва да реагира Гого, за да е всичко по правилата:

алинея 2 също е по собствена преценка-оглеждаме гората и преценяваме. Ако гората е малка, то започваме масова сеч на всичко що мърда. Защо? Ами защото ако гората е малка , а животните се размножават , в най-скоро време тя ще се пренасели с животни, няма да има място и прехрана за тях и те ще умрат от глад и мизерия. В случая даже лъсва благородното и човешкото в мойта идея или с други думи: УБИВАМЕ ГИ, ЗАЩОТО ИНАЧЕ ЩЕ УМРАТ!

« Последна редакция: февруари 15, 2010, 08:32:54 am от zbytsam »
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 724
    • Профил
« Отговор #55 -: февруари 15, 2010, 11:21:20 am »

Относно стрелбата по никое време и в "урбанизирана" ;D ;D ;D среда аз от две години съм си решил проблема така:

Взвех празна кутия от моторджиските си обувки, сложих в нея парцали, отпред закачих мишена, а отзад сложих една торба с календари за всеки случай ако топчетата пробият кутията да не стигнат до стената. Та взех тая мишена и я поставих в .............спалнята <10>/

Тук се вижда ICS-a какво е направил с "лошия" цилиндър ;D ;D

А тук се вижда, че не винаги оцелвам кутията, подобни следи има и по алуминиевите щори................и в хола ;D ;D ;D

Ама момчета много зависи до колко ви обича съпругата ви...............та първо помислете дали мястото е подходящо преди да сложите такава мишена някъде!

Поздрави :)

Kupona
« Последна редакция: февруари 15, 2010, 11:23:39 am от kupona »
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #56 -: февруари 15, 2010, 12:36:39 pm »

А грамотата по която стреляш за какво е  :P "Най-добър боец в спалнята" (така де  ;D airsoft)
Иначе това с подобна мишена съм го пробвал ,но тогава взех няколко кутии от пица и ги наблъсках с вестници. Беше интересно ,докато несъзнавано не си надупчих част от стената...
Активен

Toto_QuaTTrO

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #57 -: февруари 15, 2010, 14:42:08 pm »

Е кажи ми как да си прежала кутйте. :'( :'( Аз съм измислил друг вариант от кашони си направа мишени като хора и си ги нареда в двора. ;D ;D ;D ;D Че у нас вътре вече много демидж става. ;D ;D ;D

[attachment deleted by admin]
Активен

Toto_QuaTTrO

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #58 -: февруари 15, 2010, 14:44:01 pm »

А като си зема снайпера и си тренирам у нас разполагам с най добрия съгледач. ;) ;)

[attachment deleted by admin]
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 000
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #59 -: февруари 15, 2010, 15:05:17 pm »

Колеги, тази тема е за новозапалили се по еърсофта.
Предлагам нашият типичен хумор и излишен спам,
да се плодотвори по други теми и раздели,
за което предварително ви благодаря.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

iradew

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
    • Профил
Re:Споделено от опит...
« Отговор #60 -: ноември 14, 2011, 18:55:56 pm »

Здравейте и евала за якия форум. Та по въпроса... Мисля си, че за да се избегнат излишни главоболия с властите когато искам примерно да стрелям в гората, на село сам по кашони не е ли добре да се измисли някакъв документ или нещо, идващо с покупката на оръжието, което би отговорило на 10000 въпроса на полицаите? Все пак едва ли е задължително да стреляме само по време на организирана игра. Щото макар че съм ходил в казарма и съм стрелял с АК според мен ще е добре първо малко практика преди да се впусна в големите боища, която да тренирам на село или на Витоша.
Активен
Свободният човек може да има оръжие, а робът не.

Bagera

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 175
    • Профил
« Отговор #61 -: ноември 14, 2011, 19:08:28 pm »

Стреляй и тренирай където искаш - закона не задължава собственика на еърсофт реплика да представя никакви документи.
Тука всички се надяваме и така да остане, и за това като си пуцаш по горите или витоша гледай да няма хора наблизо, да не
застрашаваш никой и да не изглеждаш като някой теро-реро докато го правиш.

resd

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
    • Профил
« Отговор #62 -: ноември 16, 2011, 17:34:53 pm »

Ами закона за регистрация на газовите оръжия?
Активен

Barney

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 580
    • Профил
« Отговор #63 -: ноември 16, 2011, 17:48:47 pm »

Ами закона за регистрация на газовите оръжия?

Частта от закона, която третира неогнестрелните оръжия (газови и въздушни) задължава въздушни оръжия (според закона еърсофт репликите са такива) да се регистрират в КОС само когато имат над 24Дж. дулна енергия. Такива еърсофт няма, въртят се между 1 и 4Дж.

Но на мен веднъж ми се случи следното - пренасях си еърсофт оръжие в сак, нито една негова част не се виждаше. Полицейска проверка/обиск :
 - Ма, кво е тва?
 - Еъросфт пушка.
 - Какво е еърсофт?
 - Въздушно оръжие с ел.мотор, стреля с топчета.
 - Къде ти е регистрацията?
 - Нямам такава, не се изисква.
 - Е, как така не се изисква, ти закона чел ли си, бе, момче?
......................
И така десетина минути обяснения. :) В крайна сметка копче не могат да ми кажат, законът си е закон. И си тръгнаха.

Цитат
са длъжни в 14-дневен срок след придобиване на газово и сигнално оръжие и/или пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула да уведомят писмено началника на РУ на МВР по местонахождение на обекта за съхранение или по постоянния адрес на физическото лице.

Оръжието няма кинетична енергия, освен ако не го хвърлиш. Нито се казва на кой метър се мери, кой го мери и кой изобщо държи ножа и хляба.
« Последна редакция: ноември 16, 2011, 17:58:35 pm от barney2x4 »
Активен
Форумът се превърна в персонална касичка на собственика, Меч, който реши на гърба на всички колеги да прибира пари, вместо те да отиват за развитие на хобито като цяло. Което едва ли някой друг тук би си позволил. Едва ли и някой ще пренебрегва мнението на мнозинството играчи, развиващи това хоби дълги години. Явно ще се минава във Фейсбук.

resd

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
    • Профил
« Отговор #64 -: ноември 16, 2011, 20:25:50 pm »

Ух ,вече ще спя спокойно. ;D
Активен

Hyena

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 674
    • Профил
« Отговор #65 -: ноември 16, 2011, 20:48:39 pm »

Доколкото знам, по принцип се мери кинетична енергия на проектила на дулния срез. Колкото дотова кой мери - ако има съмнения май се прави експертиза от "органите". Нека по-сведующите да се изкажат.
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #66 -: ноември 17, 2011, 15:26:25 pm »

Доколкото знам, по принцип се мери кинетична енергия на проектила на дулния срез. Колкото дотова кой мери - ако има съмнения май се прави експертиза от "органите". Нека по-сведующите да се изкажат.

Точно това се гледа. Кинетичната енергия на проектила на дулния срез. Кой и как го мери, не става ясно ...
Активен

ivo_morski

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #67 -: декември 08, 2011, 16:09:40 pm »

Здравейте и от мен , нов съм тук и в тази тръпка "airsoft" , ако всичко е наред ще се запознаем и на терена пролетта. :)
Та по темата , относно запотяването на очилата - водолазен трик е да се наплюнчат стъклата и да се размаже след това, под водата помага , помага и на "сушата" . Не е от най-приятните начини , но е начин - евтин и винаги под ръка! :)
Активен
накратко може да ме наричаш - дългия

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 779
    • Профил
« Отговор #68 -: декември 08, 2011, 16:11:47 pm »

Ей, не се спряхте бе !
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #69 -: декември 08, 2011, 16:26:49 pm »

Приятелю Морски,
добре си дошъл във форума.
Метни един поглед върху тези две теми за плюнченето,
които доста разисквахме вече: Тема "Очила" и Тема: "Запотяване на очила"
Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #70 -: декември 08, 2011, 16:34:23 pm »

Здравейте и от мен , нов съм тук и в тази тръпка "airsoft" , ако всичко е наред ще се запознаем и на терена пролетта. :)
Та по темата , относно запотяването на очилата - водолазен трик е да се наплюнчат стъклата и да се размаже след това, под водата помага , помага и на "сушата" . Не е от най-приятните начини , но е начин - евтин и винаги под ръка! :)
Колега водолаз, средата в която описаната от тебе техника помага е много по-различна от тая в която се ползват еърсофт очилата от гледна точка на доста неща. Разбирам желанието ти да помогнеш, не знам пробвал ли си на практика на сушата, ама да ти кажа не давай такъв съвет без да си запознат със спецификите и на двете. Щото не знам дали искаш да си останеш със засъхналата слюнка върху очилата. Не е гот някакси, а няма морска вода, която да я отмие в случая.
« Последна редакция: декември 08, 2011, 16:36:44 pm от thunderchief »
Активен
Шофьор на снегорин

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #71 -: февруари 20, 2012, 13:06:59 pm »

<2>/

<2>/
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Мартин

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #72 -: януари 17, 2018, 21:04:51 pm »

здравейте.. Искам да попитам от името на по-макият ми братовчед,който е на 15,може ли да носи със себе си механичен спирингов пистолет.. но факта че е метален изисква ли се нещо като години за притежание и др.
Активен

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 482
    • Профил
« Отговор #73 -: януари 17, 2018, 22:28:13 pm »

Няма такова законово изискване. Еърсофт репликите са просто играчки. Но тъй като доста от тях изглеждат доста реалистично, е препоръчително да не се носят открито. Еърсофт общостта в България е създала правила, и едно от тях е репликите да не се носят открито. Откритото им носене би предизвикало нежелано, но похвално внимание от страна на будни граждани и/или органи на закона, а последствията от това биха могли да бъдат от кратък разговор, през задържане за известно време до бърза, но болезнена смърт в следствие на огнестрелни рани.
Активен