Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: AKS-74M  (Прочетена 3241 пъти)

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 151
    • Профил
AKS-74M
« -: август 20, 2009, 10:43:20 am »

Мтака, пушката си е китайско производство на DBOYS KALASH. Причината поради която пускам тема за нея е че съм силно впечатлен от тази реплика. Корпуса е от цам, ложата, пистолетната ръкохватка и пълнителя са ABS (удароустойчива пластмаса). Приклада се сгъва настрани (наляво) след натискане на бутон, разположен от дясната страна на пушката, и се застопорява посредством лост от лявата страна на пушката ( за да не се разгъне случайно). Батерията се поставя под капака на цевната кутия и е стандартна пръчковидна, 1100 mAh 8,4 волта никел-метал хидритна. Конекторите на пушката и на батерията са от малък тип. Гиърбоксът е версия 3.
Първото нещо което прави впечатление е, че е много стабилно направена. Има един единствен луфт, между сгъвамия приклад (в разгънато положение) и цевната кутия, но той се дължи по-скоро на конструкцията на системата отколкото на некачествена изработка. Другият проблем, ако може да се нарече проблем, е че болта държащ селектора за стрелбата се развива от честата смяна на режима на стрелба и трябва да се завива непрекъснато. Този дребен недостатък се премахва с лепило против развиване на болтове. Изваден от кутията на хронограф вади от 125 м/сек до 130 м/сек. в зависимост от количеството смазка в механизма (все пак е китайска!!!). Докарва прилична групираност на 45-50 метра, но все пак повечето пушки на DBOYS са с неособено качествен хоп-ъп, затова се препоръчва смяна на хоп-ъп гумичката.
Оръжието е изключително лесно за разглобяване. Маха се капака на цевната кутия. Точно пред хоп-ъп камерата има гумен ограничител, който трябва да се извади нагоре. От двете страни на хоп-ъп камерата има болтове, след като се развият цялата цев с хоп-ъп се избутва напред. Развива се болто на селектора за стрелба, след което отдолу на пистолетната ръкохватка се развива още един болт и тя се сваля. После просто изваждате гиърбокаса от цевната кутия.
Както казах вече гиърбокса е версия 3. Което означава че мотора е закачен за шела на гиърбокса с два болта.
След като отворих гиърбокса останах изунем. Анти-ривърсала си стоеше на мястото. (обикновено при разглобяване, анти-ривърсала, който пречи на колелото с което контактува мотора, да се завърти в обратна посока, вече хвърчи някъде по пода.). Колелата са си стандартни DBOYS. И стигаме до буталото. По принцип при ъпгрейд изпилваме предпоследния зъб на буталото (ако броиш от главата назад) за да се облекчи напрежението върху последния и да не застава буталото на "кантар". Мтакааа, при Ди Бойския калашник за 300 лева това е направено ФАБРИЧНО. Просто предпоследния зъб липсва. Главата на буталото изглежда много добра напревена, мяза на поликарбонатна но не съм съвсем сигурен. Мога да кажа със сигурност че без смяна на каквито и да било части може да се сложи по-силна пружина (аз пробвах с М125, смятам че това е максимума без да трябва да сменя нещо друго). Цилиндъра е без дупка, и главата на цилиндъра стои стабилно без да трябва да се уплътнява допълнително.
А сега за цевната кутия и фронтсета. Двата елемента се отделят един друг чрез избиване на един масивен пин разположен в най-предната част на цевната кутия. След като се избие пина, фронтсета се издърпва напред и вече можете да извадите и цевта с хоп-ъп камерата. За сравнение АКС-74М-а на Класик арми, фронтсета и цевната кутия за закрепени един за друг посредством болтове, разположени отново в предната част на цевтата кутия но там трябва да бъркаш откъм хоп-ъп камерата и пространството е изключително тясно. Едвам се вкарва шестограма.

Общо взето, АКС-74М на китайсите не е толкова добър защото китайците са гении, а защото е копие на VFC ;D. Но пък струва два-три пъти по- малко от един VFC и дори Прическата, който е чупил досега два ICS-a и сумайти други пушки, не успя да повреди калашника, а се пробва в доста игри ;D ;D ;D
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
Re: AKS-74M
« Отговор #1 -: август 20, 2009, 11:56:33 am »

Надявам се елемаг да няма нищо против:
Цитат на: Elemag
Тъй като никой от Marines до сега не се наема да опише своите оръжия “ЗА ПОЛЗУ РОДУ” освен мене. Реших да продължа моите писания вече малко по сериозно, със следващата ми покупка на Airsoft оръжие!!!
И    отново Калашник,  но АКS74 D Boys Kalash . Само че този път STEEL. Е не целия но основните части от него като корпус и згъваем приклад са стомана!!!останалото е от достатъчно здрав метал .
Но да се върна малко назад за да обясня защо точно  ПАК     Калашник!!! 
Това оръжие вече повече от половин век вдъхва респект по цялата планета, със своите качества като здравина надеждност и огнева мощ!!!
А и сравнен на външен вид със зад- океанския си конкурент М16, изглежда  доста по  назлобен. Подобни чувства изпитвам като сравнявам Месершмит и спиидфаер,единия е Боец а другия просто спортист ,че и допинг няма да му помогне!!!!
За това Калашник, е бих предпочел и   Sturmgewehr StG44 но го нема на пазара, макар че не съм сигурен.

Първи впечатления от АК74  -  СТОМАНА, :D  никъде не тропа и нищо не се клати , солидно сглобен и направен! Сравнения с предния автомат е на едно много по високо ниво в почти всяко отношение.
Започвам от зад напред.
1. Приклад- стоманен здраво закрепен за корпуса ,само с едно натискане но бутона от страни в основата на корпуса и той се сгъва сам странично на корпуса.
Със същите движения само че в обратен ред и леко махово движение на автомата  приклада се разгъва.
Палеца който защипва и държи приклада сгънат изглежда солидно направен и стегнат така че няма опасност да се разпъне приклада от само себе си.
2.Корпус- както казах отново стомана, много по реалистичен направен . сериен номер, като на истинския автомати т.н.
3,Ложа и полу - ложа, дървени , ама истинско дърво.покрит с кафяв лак- и това беше първото нещо което премахнах от АК-то, още след първите игри той се обели на места и от долу лъсна бялото дърво,което според мене е доста меко, и под вещото ръководство на Добри който има опит с обработката на дърво,( явно  наследствено) любезно ми услужи с байц, и като нанесох 2-3 ръце на ложите и после покрих с прозрачен яхтен  лак, те придобиха този вид който трябва да изглеждат според мен.
4.Пълнител, пластмасов - глинено кафяв и  побира 500 ВВ. палеца който защипва пълнителя на автомата е с много здрава и стегната пружина, и пластмасата на пълнителя не издържа напрежението му,  гнездото което трябва да притисне палеца на пълнителя е кухо и се счупи на втория месец, По принцип пълнителите на  D Boys според мене не са от най качествените, и тава не е само мое мнение, включително и механиката вътре!!! при пръв констатиран от вас проблем с него го сменете с друг ,но надежден, не са скъпи и се продават и от  Драгони и Владо! Идват за 2-3 дни!! Аз съм много доволен от двата мид-капа на фирмата star които си закупих от Драгони!!!
5.Батерия - оригинална на D Boys1100мАh 8,4.  Никелметалхидритна.  Никога ня я разреждайте нацяло с разрядно, като мене!!!!! зареждайте я когато си поискате тя няма памет! Добре е да си купете качествено зарядно ,по скъпи са но вършат работа,стандартното зарядно не е за предпочитане особено ако сте си закупили по добра и мощна батерия.Моята се скапа на първата национална игра в месноста Узана. Добре че Драгони имаше батерии, и си закупих от него,нова батерия 9,6 -  2000мАh.
Ефекта от нея беше осезаем,-  много по голяма скорострелност. И оръжието звучеше по различен начин!!!
Следващите няколко месеца аз се наслаждавах на това оръжие максимално и пълноценно! При замерване показа с 0,25 - (фпс- 335)а с 0,20 - (385 фпс),
И правех планове за ъпгред, провеждах консултации със съотборниците ми , четях форуми и т.н.защото все пак имаше какво да се желае като точност групиране на истрелите и далекобойност.
Но по- мощната батерия оказва своето влияние на гиърбокса , по- голямо натоварване най вече върху гиърите (зъбните колела)си казаха думата И седем зъба на единия гиър се счупиха и то толкова гладко че първия момент не ги забелязахме..Имаше два варианта или да сменя зъбните колела или целия гиърбокс с нов.
След кратък размисъл и консултиране с нашия най компетентен по тия въпроси Добри ,реших да сменя всичко в гиърбокса. Зъбни колела,цилиндър,глава на цилиндър,бутало, бушинги шиминги, абе всичко което е вътре! Поръчах си цял комплект от Хонг Конг на Guarder SP150 Infinite Torque-Up Kit for Marui AK47 AK47S . Излезе ми 220лв. С доставката. пристигнаха за 10 дни!!! веднага ги сравних с старите оригинални части на овтомата, е не може да става и дума за сравнение, като прецизност на изработка,и използване на  качествени материали , всичко изглежда здраво и надеждно. поликарбенатен пистон , стоманен водач на пружина подсилен с лагери, стоманена глава на цилиндър, нозел,гиърите са от подсилена стомана, зъбите са от наклонен тип за по голяма здравина,цилиндъра изглежда също прецизно изработен и от качествен материал,пружина 150, + смазка за гиърбокс! снимка на комплекта съм приложил накрая. 8-)

И след няколко часа сглобяване и натъкмяване(шимване) :D  на шимингите бушингите и гиърите от страна на Добри( бутилката качествено Българско вино му е малко за тази работа) автомата отново стреля, и то КАК!  Определено по добра компресия на цилиндъра, здравината на усилените гиъри и звука на автомата е по плътен при стрелба, чувства се надеждност и сила!
Само да предопредя че бушингите в комплекта са 6мм и не стават ,за това си поръчайте 7мм. И да не са с лагер а плътни стоманени, А пък 150 пружина не я сложих по хуманни причини! Смятам скоро да сложа 130 пружина, което според мен е максимума за такива оръжия.
Но тези неща изискват и по мощен двигател защото стария ми се чини слаб за този ъпгрейд! И не на последно и прецизна цев-  Но това по нататък! Че празници идат ТЕЖКИ!!!  :lol:
Цитат на: piker
Цитат на: Elemag
...но АКS74 D Boys Kalash...
маринки, отдавна не бях влизал във вашия форум, и жалко - това е наистина страхотно ревю. Имам и аз малко инфо да добавя само:
на мен това ми е резервно оръжие. Като основно си ползвам FN FAL-а на класик арми, ревюто на който ще пусна по-долу. Понеже обаче си обичам калашниците - държа да имам и такъв, дори и само за да ми виси на стената.

Конкретно с този калашник на дибойс се сдобих след размяна - на Архангела от нашия отбор (GSG) поради персоналните габарити му трябваше късо оръжие, а на мен - по абсолютно същите причини - дълго. Аз имах дибойс АКС74У, а той - дългата версия - дибойс АКС74. Така че просто ги разменихме.

Така се случи че неговия се строши почти веднага (и още чака читав фронтсет), а моят - първо трябваше да му се оправя хопъпа, пък после други проблеми...

[size=150]Така - сега конкретно за дългия АКС.[/size] Много приятно усещане създава оръжието, но каквото и да си говорим - е китаец. С всички произтичащи от това следствия.

[size=150]Ламарини:[/size] Стоманени са капакът на цевната кутия, корпусът на цевната кутия, рамата на приклада, муфата на края на цевта, шомполът. Цамови са двете части на фронтсета, цевта, мерниците, основата на газовата тръба, задната стена на цевната кутия, КЛЮЧАЛКАТА НА ПРИКЛАДА и бутафорният затвор. Нямам досег с оръжието като ново. Но предполагам че споделя същия жизнен цикъл като АКС74У, който отначало беше стегнатичък, носле започна да се разхлопва. Предполагам че и дългият дибойски АКС като нов е с доста стегнати сглобки и напасвания, но със времето се разхлопва. Когато ми пристигна в ръчичките, прикладът например вече осезаемо си хлопаше на всички посоки в разгънато положение... с времето хлопането се увеличи, а в момента съм със счупен палец на ключалката и чакам доставка на къстъм стоманен... Отдело забелязах че ми се разхлопа и външната цев, но това го туширахме с изрядно количество уплътнителна тефлонова лента в зоната на закрепване на цевта към фронтсета.

[size=150]Интърнъли[/size] моята калашка доколкото разбрах е от по-последните производствени серии, които се отличава с това че сток са си с пружини от типа на м130. За сметка на това хопъпът на практика не работеше, и още получаването му, го връчих на Драгъни да ми смени гумата хопъпа с по-читава. След което оръжието както си е сток - извади 480-и-нещо-си фпс с 20ци. Доста прилично всъщност. Повече нищо не съм пипал по него от тогава. Редовно прави някакви проблемчета, ама си е китаец все пак - не очаквам чудеса от него. Ако все пак тък репим да играем CQB съм решил да го дам за даунгрейд и да си го ползвам за в сгради... ама не е сигурно.

[size=150]Цялостен външен вид и впечетление[/size] Еми като за еърсофт пушка изглежда рядко добре, много реална, ама... абе не може по никой начин да се да се мери с някои други калашници ся, квото и да си говорим... Покритието на дървените части е кенеф, и ще разпитам тук как точно да си го направя малко по-читаво. Железата не са оксидирани, а боядисани, че то и не особенно качествено. Някаква дебело напластена боя, дето... брррр! Въпроса със боята го реших с пилене със шкурка до метал на места, и отгоре с аерографа тъмносиво и черно за изравняване... общо взето стана като износена оксидация.
Дръжката като цвят и текстура няма нищо общо с оригинала. Да не говорим че е и по-дебела.
Цялостно оръжието е много по-леко отколкото трябва. Казват си думата тънките ламарини на корпуса и леката алумиева сплав. За сравнение дълго време играх с един разкошен ак74 на unicorn, предоставен ми от Драгъни. Страхотно оръжие! Изцяло стоманено до последната джвъчка, дебели тежки железа, груб, остри ръбове, дялан като с брадва, никаква боя, никакъв алуминий, хваща си ръжда, тежи точно като бойното... несравнимо усещане, ще ме извиняват любителите на бластерообразните емки ама... абе красавец си е юникорнът... искам такъв!... уффф отплеснах се  :D  :D  :D

[size=150]Заключение[/size] Но въпреки всичко не е лоша играчка АКС74-ката на дибойс/калаш. С малко усилие започва да изглежда дяволски добре. До такава степен добре изглежда, че въпреки че ми е резервно оръжие редовно предпочитам да играя с нея, вместо с FAL-а си. И този автомат ме накара да взема едно мноооого твърдо решение - В момента в който се появи на пазара изцяло-стоманена газова блоубек версия на АКС74 - си го купувам.

ми тва са ми забележките на мен :)

Активен
T.V.U. grawlix

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: август 20, 2009, 12:09:50 pm »

Пайкър предполагам, че това е бил калащник от страта партида. Ако буталото му е черно значи е от старите. Новите са със бели такива. Външно са абсолютно същите.
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #3 -: август 20, 2009, 12:40:19 pm »

а... не знам за моя -не съм го виждал отворен. Но знам че е от по-новите партиди. Не е от най-новите де - те са целостоманени и малко по-скъпи де.
По Принцип това са цитати от форума на бургазлии отпреди доста време. Там го бяхме коментирали преди доста време. Аз съм безумно доволен от оръжието си. Никакви ъпгрейди, заводски вид, само с гардър гумичка на хопа, и го храня с 28ци! Летят бавно, с много хоп и страшно надалече. И няма толкова прецизна пушка ей! пък че хлопа и се е разлашкала цялата - това само я прави по-автентична :) Смених преди много време палеца на приклада със соманен с дупка - и трябваше да го настроя с чука да не хлопа, но не ми се занимава - не ми пречи така.
Напоследък започна да ми изпада пина за разглабянето на фронсета, но и това е бя кахър. Ако съвсем се разхлопа - ще го лекуваме. Сладкото е че на тия калашници всичко им е евтино. Идеалното резервно, че и основно оръжие. Винаги работи и то работи ДОБРЕ! Супер си е без ъпгрейд:) Тоя калашник и начинът по който стреля с 28ци - ме направи фен на слабите пушки. Даже покрай тая история тръгна лафа на Драгъни, че "всички пушки и пистолети требва да се хранят с 28ци"  :D :D :D
Активен
T.V.U. grawlix

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: август 20, 2009, 14:12:51 pm »

а... не знам за моя -не съм го виждал отворен. Но знам че е от по-новите партиди. Не е от най-новите де - те са целостоманени и малко по-скъпи де.
По Принцип това са цитати от форума на бургазлии отпреди доста време. Там го бяхме коментирали преди доста време. Аз съм безумно доволен от оръжието си. Никакви ъпгрейди, заводски вид, само с гардър гумичка на хопа, и го храня с 28ци! Летят бавно, с много хоп и страшно надалече. И няма толкова прецизна пушка ей! пък че хлопа и се е разлашкала цялата - това само я прави по-автентична :) Смених преди много време палеца на приклада със соманен с дупка - и трябваше да го настроя с чука да не хлопа, но не ми се занимава - не ми пречи така.
Напоследък започна да ми изпада пина за разглабянето на фронсета, но и това е бя кахър. Ако съвсем се разхлопа - ще го лекуваме. Сладкото е че на тия калашници всичко им е евтино. Идеалното резервно, че и основно оръжие. Винаги работи и то работи ДОБРЕ! Супер си е без ъпгрейд:) Тоя калашник и начинът по който стреля с 28ци - ме направи фен на слабите пушки. Даже покрай тая история тръгна лафа на Драгъни, че "всички пушки и пистолети требва да се хранят с 28ци"  :D :D :D
То това му е красотата. Нещо ако се прецака, лесно се намира и не струва много.
Активен

Equilibrium

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
    • Профил
« Отговор #5 -: август 20, 2009, 15:11:11 pm »

Дядо Тим е с такъв Калаш иии само добри думи за него говори... нищо, че изолирбанда е повече от метала по пушката в момента  ;D
Щом го предпочита пред АУГто, което му е по-ново - смятай  ;D
Активен

"Si vis pacem, para bellum"

Hyena

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 674
    • Профил
« Отговор #6 -: август 20, 2009, 17:02:05 pm »

На дядо Калаша май беше пипан от Шивача.
Активен

Shifter

• BorderWar
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
    • Профил
« Отговор #7 -: август 20, 2009, 17:08:28 pm »

ЗА 70 лева му го е "пипнал", но му се радваше като дядо на млада булка :)
« Последна редакция: август 20, 2009, 17:10:19 pm от Shifter »
Активен

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: август 21, 2009, 10:04:46 am »

Дядо Тим е с такъв Калаш иии само добри думи за него говори... нищо, че изолирбанда е повече от метала по пушката в момента  ;D
Бъркаш. На Дядо Тим АК-то е на Сима и е нормално изолирбанда да е повече от метала, защото цевната кутия е от ABS. Само външната цев и гиърбокса са от метал.
Активен

Equilibrium

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
    • Профил
« Отговор #9 -: август 21, 2009, 11:55:19 am »

Бъркаш. На Дядо Тим АК-то е на Сима и е нормално изолирбанда да е повече от метала, защото цевната кутия е от ABS. Само външната цев и гиърбокса са от метал.
Е сега, простено е на новобранците да грешат  ;D
Активен

"Si vis pacem, para bellum"