Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Организацията на Една По-Голяма/ Национална Игра.  (Прочетена 3992 пъти)

Ace of Spades

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
    • Профил
    • facebook
Re: Организацията на Една По-Голяма/ Национална Игра.
« Отговор #25 -: август 25, 2009, 20:08:35 pm »

С най-огромно уважение към абсолютно всеки писал в темата.
Начи, ние го започнахме като дискусия, Снайп, човек не се опитваме да намираме кусури на българския еърсофт, точно с оглед на опасноста да го приемете така, съм го написал в поста си много пъти. За бергет си мнооооооооого прав точно така е, но не съм и намекнал че знам повече от вас и че иам опит, нямам го, по 1 или друга причина и в момента не мога и да го набирам, но отваряме дискусия за да може да се обсъди и може и идея да дойде.
@Гого - бате дори и не сме казали че го плануваме. Защото не сме организирали малка, немащабна игра и не сме идиоти да решим че можем да организираме масова игра.
@Пайкър - доказа твърдението си че парите не са първата инстанция, както каза 2 пъти повече- еми така е. Първо не се знае, кой ще дойде, кой няма. Не се знае дали въобще някой ще дойде.Другото, е че не трябва да се хвърли човек на сложното преди да е пробвал с елементарното (художник си, аз също завърших художествено училище и знам как стоят нещата, а те важат за всичко, не само за това).
@Ван- братле, не се обиждай опитвам се да не съм пристрастен в случая (щото е най-лесно на изпсуваш и тва е), Гейм мастър на такова равнище като на ГОЛЕМИТЕ игри в БГ до сега мисля че не е прилаган.
@Сталкер - Пак казвам, не сме се засилили (поне не и все още) да организираме игра, а стартирахме дискусия и то я стартирахме не за да ни наливат колко сме неопитни и нищо не правиме, но да ...100 лева са мнооо пари, аз лично наистина не бих ги дал на нас. Just cool down.
@zbytsam - начи, идеята ни в тази дискусия с Ван, не беше ако се организира такава игра да има строги граници, напротив. (Ако да имаш само Objective, faction и базов лагер е ограничение.....стаа дума да се оставят методите и случайноста да водят играта, но в рамиките на общо приети правила на игра)

Като цяло искам да си позволя да защитя Ван пред вас, не щото ми е другарче от сума години, ами защото когато говорихме с него се каза друго(това е защото се мисли и се пропускат неща).
Така....Целта на темата беше да се разбере кой какво мисли по въпроса за организиране на голяма игра, не кааме че с него 2мата ще организираме български Бергет или нещо такова. Споделяме мнение, че ни е нужно нещо такова.
Причината да се включиме един след друг в темата си беше точно да ни разберете правилно, а не да ни се хвърлите или да не разберете какво се опитваме да кажем.

И ДА......описвам точно БЕРГЕТ, не за друго, а защото това е за мен лично върха на стълбицата, а сме българи и както вие дет ходихте доказахте, че българите са по-добри в играта, може да се докаже че и в организацията са по-по-най!

Не сме казали, ДАЙТЕ НИ ПАРИ, ЩЕ ВИ НАПРАИМЕ БЕРГЕТ ! А искахме да кажем само 1 "Защо пък да няма в България, национална игра като Бергет.

Това е.
С уважение новобранецът Ace of Spades.
Salute!

ПП. не искаме да влизаме в разпри, точно щото като дойдем в неделя примерно, ще ни гледат хората като се едно сме взривили цял град.

Активен
We live in times when a smart bomb is smarter than the average person!

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #26 -: август 25, 2009, 20:52:46 pm »

ще ви кажа три болезнени истини:

1. Ние още тук в България не сме дорасли като еърсофт общество на ниво на което да сме единни, да играем еднакво честно и да се държим еднакво спортсменски един към друг. Камо ли да се обединим към идеята за обща мащабна игра.

2. Когато се събере екип да прави дори една по-малка игра с малко по-сложен сценарии, всеки има свое мнение за посоката на вятъра и тегли в своя посока.

3. Мащабна игра се прави с много пари и докато не се намери някой който да намери начин да печели от това, такива игри няма да има. Защото организацията на такава игра изисква огромен човешки ресурс и много време и нерви. Никой няма да го направи само за идеята... поне не два пъти.

Между другото когато се събират пари за игра... тези които са платили трябва да видят за какво са платили... А не ходи то онзи камък и си представи че е генератор стой две минути до него за да го унищожи...

И също така смятам, че който и да се хване да прави такава игра, най малкото трябва да е бил на поне един Бергет за да види за какво иде реч... Иначе и аз много ги чаткам реактивните двигатели....
Активен
Fucking Predator...

FaustX

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #27 -: август 25, 2009, 22:24:32 pm »

Здравейте колеги.

Аз, макар че не съм присъствал на нито една игра засега поради липсата на екипировка и здравословни проблеми (Все още чакам обаждане за П-90), искам да изразя своето мнение за темата преди да се е превърнала в един безсмислен спор с нападки един към друг.

Мразя да пиша по форумите, защото смятам, че това, което се напише, колкото и добронамерено да звучи винаги може да бъде криворазбрано. Затова винаги съм обичал дискусиите да стават лице в лице. (Но какво да се прави)

Сега по въпроса:

Аз, Ван и Асе може да сме зайци, но всеки човек си има свое мнение и ние искахме да го споделим с всички вас, да обсъдим какво може да се направи и да се поучим от вашите знания. Не сме дошли, тук крещейки "ние сме велики" или "слушайте ни само нас". Не - точно обратното! В сегашното време отдавна индивидуализма е изчезнал и е на почит екипната работа. Основното нещо, което искахме да направим е да се съберем в една тема и да обсъдим различни възможности и идеи за подобрение на игрите, включително и за организиране на едно по-мащабно мероприятие. Дадохме няколко ПРИМЕРА. Подхвърлихме няколко идеи, недруго, желаейки единствено и само мнението ви.

Не сме искали да правим спор, а проста дискусия!

Все пак като играч си мисля, че за да я има играта трябва да има играчи. Всеки един играч ще се радва да се направи нещо, за да се развие любимата му игра и да стане още по интересна и вълнуваща.

Това е, което исках да споделя с вас.
Силно се надявам скоро да мога да присъствам на някоя игра и да има новини относно P90-то!
Активен

Ace of Spades

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
    • Профил
    • facebook
« Отговор #28 -: август 25, 2009, 22:51:34 pm »

ще ви кажа три болезнени истини:

1. Ние още тук в България не сме дорасли като еърсофт общество на ниво на което да сме единни, да играем еднакво честно и да се държим еднакво спортсменски един към друг. Камо ли да се обединим към идеята за обща мащабна игра.

2. Когато се събере екип да прави дори една по-малка игра с малко по-сложен сценарии, всеки има свое мнение за посоката на вятъра и тегли в своя посока.

3. Мащабна игра се прави с много пари и докато не се намери някой който да намери начин да печели от това, такива игри няма да има. Защото организацията на такава игра изисква огромен човешки ресурс и много време и нерви. Никой няма да го направи само за идеята... поне не два пъти.

Между другото когато се събират пари за игра... тези които са платили трябва да видят за какво са платили... А не ходи то онзи камък и си представи че е генератор стой две минути до него за да го унищожи...

И също така смятам, че който и да се хване да прави такава игра, най малкото трябва да е бил на поне един Бергет за да види за какво иде реч... Иначе и аз много ги чаткам реактивните двигатели....

Ето именно това и написаното от Фауст, това са нещата които се опитвам да кажа.
Нямаме опит, но споделяме идеи които може, ако на някой му харесат да ги използва ако ли пък не....да не ги.
Тъй че радвам се че ни разбрахте накрая и че всичко е точно.

@Фауст- точно за това и аз мразя да пиша по форуми.
@Пистолеро- значи екстра, тая неделя аз я пропускам, но след това идвам (работа....работа....и нема бибитки)
@Хорнет- За Бергет-а ще кажа само : СЪГЛАСЕН СЪМ!!!!!!

Salute!
Активен
We live in times when a smart bomb is smarter than the average person!

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 479
    • Профил
« Отговор #29 -: август 25, 2009, 23:33:01 pm »

Господа.....

Та,имаше мнение,че големите и хубавите игри ставали с много пари:Аз съм присъствал във Франция на игри от порядъка на 180-200 души,такса участие 30€,продължителност 2 дена,техника сравнително малко,ама кеф ГОЛЯМ...
И голямата такса за участие не гарантира доброто изкарване на играта,примерно може да дадеш и 100€ за Бергет и нещо да ти е на криво,случва се.....
Но може да дадеш 100€ и да се спукаш от кеф....

Когато се прави игра в голям мащаб не може да се угоди на всички....винаги има недоволни....проблема тук в БГ е,че тези недоволните които чакат да им се даде наготово,после плюят като бесни трактористи огранизаторите....а малко по-така   на ЗАПАД даже да не им хареса играта,това не се коментира по форумите не се псува и т.н.,отива се благодари се на организатора,на отбора на организатора,после кой от къде е....и просто после не идват на следващата такава игра....

Ван Зан,похвално за ектусиазма,айде ако искаш направи една малка анкета да видим кой ще даде 100лв за игра!
Примерно,ако ти обявиш игра с такса участие 100 кинта,бате вервай ми,че ако нещо после не ми хареса,мога да стана голям писател.....
С това искам и да кажа,че когато се прави такова нещо,голямо за много пари,трябва да дадеш доста добра информация за играта.....и на база на тази инфорнация,вече всеки един играч решава дали си заслужава да даде 100лв за играта....т.е това негов тип игра ли е,или не....

МОЛЯ НЕ ДАВАЙТЕ ПРИМЕРИ С БЕРГЕТ......става на въпрос за БЪЛГАРИЯ.....
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #30 -: август 25, 2009, 23:59:12 pm »

няма да ти давам примери с бергет, щото нали. Не съм ходил. А и си имам моето си мнение за това дали можеш да се научиш да готвиш японска кухня с обядване в японски ресторант.
ще дам друг пример. Знаеш ли каква е основната разлика между концерт на U2 и концерт на Слави Трифонов? Ще ти подскажа жокер - разликата е една единствена, и не се състои нито в професионализма на музикантите, нито в качеството на озвучаването, нито дори в инвестираните пари.
Активен
T.V.U. grawlix

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #31 -: август 26, 2009, 02:03:12 am »

Проблема е,че се нахвърлиха някакви мега общи приказки относно как да се работи и какво да се направи.Нищо конкретно.

Ако бяхте написали така: Вижте сега,пичове имаме такава идея за сценарии,намерили сме терен еди къде си,говорили сме за 3 джипки,предвидили сме играта за около 110 човека и имаме нужда от еди какво си.......

Всичко щеше да е ОК.
Активен

Van Zan

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
    • Профил
« Отговор #32 -: август 26, 2009, 09:11:55 am »

Значи последно го пишем отново. И поясняваме какво що.
Първо Темата е направена за предложения и дискусия единствено за това какво може да се направи и как и къде да се започне да се бачка за да се направи една голяма игра.
Второ никой от нас никъде не е казал, писал, намеквал ,че ще организира игра. А са дадени идеи за това ако някой почне да се ангажира с нещо такова да хване една или друга идея от една ползотворна тема с добри мисли. ( Което не стана за жалост :) )
3-то никога не съм казвал ,че трябва да е 100 лева една такса за игра а дадох пример със Чешки евент за тази стойност и те какво са направили. Нито съм имал желание да взимам жалките пари на някой нито да се правя на организатор както и който и да било от отбора ни.
Темата както беше написано 1 милион пъти е за да се дават мнения , идеи и съвети които после да може да се ползват от този който реши да я организира. Ако има нужда от помощ разбира се ще помогнем с каквото можем.
@ - Сталкер точно така само общи приказки това е идеята и никой не е претендирал за конкретност по каквото и да е. Не знам защо след толкова пояснения е криворазбрано. Но Темата е за общи приказки от които после да се извади същината и живот и здраве да се ползва ако е възможно. Не знам защо някой дори си би помислил ,че с тема във някакъв форум се организира такова нещо. Напротив ако мислех да я организирам повярвай ми изобщо няма и дума да напиша във форум. А щях да се обадя лично да се срещна със всички хора на една маса лице в лице и да се започне. Темата е само за общи приказки.

Поздрави Ван.  :)
« Последна редакция: август 26, 2009, 09:20:00 am от Van Zan »
Активен
This moment of Liberty brought to you by your US Army.

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #33 -: август 26, 2009, 09:38:59 am »

Привет на всички пишещи тук.

Прочетох внимателно и цялостно дискусията тук и като един стар и възрастен човек
успях да откроя стандартното измежду общото и неправилното между желаното:

Абсолютно стандартна схема е желанието на "младите" да дават предложения, в това няма нищо лошо,
но обикновенно се получава именно и точно така:
По-старите (които са били млади преди време и са давали същите предложения),
знаят, че подобни идеи, освен ако не се седне и не се направи от даващите идеи,
нямат абсолютно никакъв шанс за реализация.
На идеи имаме доста силни личности, да не кажа десетки
но на практическото изпълнение имаме само двама-трима максимум.
Съответно "старците" минали вече по този път, изказват своят опит, което абсолютно винаги се възприема
от по-младите като "скачане" и "зъбене". А то всъщност - чисто и просто си е опит (бил той успешен или не).
Идеите, да-абсолютно ценно нещо, но идеи бол другари и другарки.
А едни идеи без практика - са си чисто и просто идеи за розово бъдеще.
И както е казал др. Ленин - Дела, дела трябват и пак дела !

Иначе, повярвайте ми, си е напълно безхаберие - ето ви тези идеи, нека някой да ги осъществи.... :)
Видно е, че на никой сега не му се занимава да се натоварва с глобалното
българско организиране на игри по еърсофт, тъй като няма реална полза, а само организационни негативи.
Иначе аз имам желаещи спонсори, но нямам свободата да правя организацията,
вие имате идеите, но нямате желание за организация, Мад Дог-а има танкове и стратегически планове,
но няма настроение за организиране на всичко това.... и тогава какво правим ?
Ами нищо, просто остава неделно да си се забавляваме, понеже еърсофтът в
България се свързва предимно със неделното забавление...

Иначе сте прави - форумите са предимно чесане на клавиатурите  ;)
Поздрави,

Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 583
    • Профил
« Отговор #34 -: август 26, 2009, 10:14:38 am »

Мечка,
Само да ти коригирам малко артилерийския огън- "По-малко двеста три хилядни в дясно". Няма физическо време - не настроение. Ангажираноста ми към настоящия момент както сам знаеш не позволява да си плюя на петите и да ходя на хънда мънда в дивия да организирам нещо за което най-накрая едно, че няма да бъда финансово обезщетен за положения труд и загубените приходи , а и е твърде вероятно да бъда наречен с различни мили имена.
Ако си спомняш преди година може би бях пуснал анкета кой колко би похарчил за игра. Тогава ставаше дума за изграждане на цялостен полигон за ФХ занятия и пейнтбол/аерсофт игри с цялага произлизаща от това съпътстваща организация и пиротехника. Припомни си резултата моля.
И те така .....
Активен
Две неща никога не са в повече- голяма пишка и АК- 47.

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #35 -: август 26, 2009, 10:18:06 am »

Нито съм имал желание да взимам жалките пари на някой...
Е от такива изказвания се дразня много. Мое ли да си толкова КРАСИВ ми кажи. Тука има хора на които една пушка им струва 3000+ лева, има и такива които играят с пушка за 250 и стар камуфлаж. Това не ти дава повод да ги обиждаш ПРИЯТЕЛЮ. И те както и ти са еърсофтъри и са част от това общество.
Да СТАНЕШ ГОЛЯМ ЕЪРСОФТЪР.
« Последна редакция: август 26, 2009, 10:29:36 am от Гламав Гого »
Активен

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 151
    • Профил
« Отговор #36 -: август 26, 2009, 10:18:09 am »

Вижте Ace, FaustX, Van Zan. Не се ядосвам затова че давате идеи, в това няма нищо лошо. Яд ме хвана като прочетох че мнението на Van Zan че еди какво си не се прави правилно в България и оттам нататък съвети как да направим играта. Е да ама не така не става.
Имам предложение за вас тримата. Съвсем сериозно. Организирайте една неделна игра. Напишете един сценарий, инвентара от нас (ако имате интерес на лично ще ви кажа с какво разполагаме и оттам ще си решавате). За да добиете приблизителна представа за какво иде реч.

Каска, защо да не даваме примери с Бергет. Били сме на игра, която ни е харесала и споделяме какво ни е харесало. На същия принцип на теб трябва да ти се забрани да пишеш за Франция, а това би било тъпо нали?

Пайкър, не казвам че само защото съм бил на Бергет мога да организирам такава игра. Дори не мога да си представя каква логистика се изисква за да движиш толкова много народ по терена. Но пък виждам от нещата там какво се използва и какво ни хареса и можем да се опитаме и ние да ги използваме. Оттам нататък всичко е на принципа на пробите и грешките.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #37 -: август 26, 2009, 10:19:17 am »

Само ще си позволя да допълня предходният си пост с още нещо,
което е просто питане:
2 -  Упорита работа в екип със всички “основни фигури” в еърсофт живота ни а именно Еърсофт България, Дивията, Федерацията.
Коя е таз федерация, която е основна фигура в еърсофт живота на България ?

До момента, ако не са идейните екипи на Стормеърсофт и на Еърсофт България,
нямаше да има еърсофт в България въобще. И хубавото е, че това е така.

Поздрави,

п.с. Доги, корекцията приета, разчет въведен, залпов огън отменен.. ;D
Под настроение имах точно това предвид - свободно време. Разбрал си ме. Конец связи.
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #38 -: август 26, 2009, 10:20:37 am »

Темата е само за общи приказки.

Извинявайте приятели, но колегата си е го е написал много точно.
Не виждам защо се ядосвате или палите така... ;D ;D ;D
Айде, приятен ви ден.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Van Zan

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #39 -: август 26, 2009, 11:25:29 am »

@Гого - Ами ,че съм красив красив съм вижда се. Че съм обидил някой ами не както беше написано едно пишеш друго се разбира по форуми.
Не ме интересува дали някой взима 200 лева или 2 милиона лева на месец. Казах ,че никога не съм имал и малката идея да взимам на някой ако искаш да го сложа друго яче за да не сметнеш че е обидно пркрасните пари.
Защото ивинявай но мен точно грам не ме интересуват и не са ме интересували. Мисля ,че много други неща се далеч по важни и затова са жалки за мен.
@Снайп - Човек уважам те много винаги си бил точен и искрен относно всичко. И съжалявам ,че си приел така поста ми, но не това е идеята както и да казвам как не трябва да се прави нещо или ,че е грешно. Напротив давам много идеи които са обмислени и със другите пичове Ейс и фаус само и единствено да ви помогнем с тях ако решите да вземете нещо някой път в някой сценарии.
И дай боже напред в някоя голяма игра.

Поздрави.
Активен

Kurtev

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 609
    • Профил
« Отговор #40 -: август 26, 2009, 11:33:53 am »

Абе а мен нема ли некой да ме уважи, ебаси хората  ;D
Активен
"Никога не стреляй, когато няма кой да ти отвърне"

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #41 -: август 26, 2009, 11:50:23 am »

Грозен си ама модератора ме модерира.
Активен

Van Zan

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #42 -: август 26, 2009, 12:36:17 pm »

Виж какво щеше да ми повече от притеснително ако точно па ти ме смяташе за красив нали се сещаш. Но напълно ми е ясно ,че когато логичните доводи се изчерпат в тезата нa някой се започва с малоумщините и почва да става смешно.
« Последна редакция: август 26, 2009, 12:45:23 pm от Van Zan »
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #43 -: август 26, 2009, 13:05:41 pm »

Е както кажеш, щом така ги виждаш нещата. С тази разлика че ти дуднеш а аз и още няколко човека ти казваме нещата от опит. Някак си хората са организирали игри доста повече от тези на които си бил. И знаят какво говорят.
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 723
    • Профил
« Отговор #44 -: август 26, 2009, 15:55:15 pm »

Van Zan,

Бих искал да обесня ако ми позволиш защо колегите реагират по този начин (да не кажа, че се дразнят :)) на предложенията и идеите Ви за организиране на игра от подобен род........
Ами .......как да го кажа по-меко, вие явно не сте организирали подобни мероприятия, нямате идея как се преговаря с оръжейни магазини за спонсорство и какво се получава като краен резултат, не сте виждали как работи и какво точно прави един гейм мастер (не че аз съм виждал) , не знаете колко лично време е нужно за стиковане на 6-10 отбора, как се събират пари за застраховки (ние събрахме от 50 човека 15-20 лв ;D), как се преговаря с местните власти (МВР, Община......разнасях калашници и колтове в служба КОС и община една седмица ;D ;D), колко лични средства се влагат.........и на края , но не на последно място как се чувства човек ( не визирам себе си) за... семейството си и работата си за два -три месеца за да организира (участва в организацията) такава игра и накрая получил среден пръст и оплют, че не го е направил както трябва!!!

И изведнъж се появява някой колега като вас, който е пълен с идеи и иска да ни "помогне" (на цялото еърсофт общество) да направим "истинска" игра................ми дразнещо е нали?
Колегите са казали всичко, което бих казал и аз, така че няма да се повтарям, но наистина е хубаво човек да започне подобна тема с конкретно предложение, терен, идея за сценарий.........и така. :)

И един съвет ако ми позволиш, ако уважаваш повече труда на хората (парите им) ще получиш насреща съвсем друго отношение! :) :)

С уважение:

Илиян Илиев
/Командир на Airsoft Team "ПЛАНИНЦИ"/

Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

Van Zan

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #45 -: август 26, 2009, 16:07:20 pm »

Съгласен съм с теб. Изяснихме и със Снайп нещата. Просто нещата не излезнаха явно ( не се изтълкуваха както трябваше и както мислехме ,че ще се).
Но, има нещо за което не съм съгласен уважението на труда на хората няма нищо общо със уважението към парите. Аз уважам личноста не парите му.

Cheers.  :)
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 479
    • Профил
« Отговор #46 -: август 26, 2009, 21:29:23 pm »

Цитат
Каска, защо да не даваме примери с Бергет. Били сме на игра, която ни е харесала и споделяме какво ни е харесало. На същия принцип на теб трябва да ти се забрани да пишеш за Франция, а това би било тъпо нали?

прав си братле,така е,просто аз се изразих не както трябва,исках да кажа,че трябва да си съсредоточим усилията тук в БГ,тези който са видяли игра по западен стандарт да помагат с каквото могат,за да може да се направи игра която да привлече повече играчи.... :)
Активен

askmi

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 431
    • Профил
« Отговор #47 -: август 27, 2009, 00:21:45 am »

Типично по женски малоумно и с шопски привкус ще се "изОкам", без позволение и щото съм с претенциите да съм някъде...по средата.
Към инициаторите на темата: това, че мислите за играта, интересувате се, имате идеи и предложения е похвално разбира се, но също така е на 100% да не кажа 1000 познато. Уви наистина не е нищо ново. Съмнявам се, че не ми вярвате, въпреки че още ви е рано да го осъзнаете (нужно си е време...и с пубертета е така), защото в противен случай излиза, че "старите кокали" тук са абсолютни бунаци, не се интересуват, нямат опит и нищо не разбират от военщина и еърсофт. Това на всички ни е ясно, че не е така, както и вие самите няколко пъти го казвате. Не сте първите (всички сме минали по този път...колко зряло звучи само, а?  :P ) и за щастие (дано, защото иначе еърсофта ще умре) няма да сте последните с такъв ентусиазъм!
Към "старите пушки": (тоя път без грам ехидност и сарказъм!, честна пионерска!) Моите уважения! Всичко писано тук сте го чели и слушали толкова пъти през годините до сега. Почти същите отговори сте давали. И подобни неща продължават да ви жегват. Нужно ли е?! Кому е нужно?! Вие сте по-големите, по-опитните, по-зрелите ако щете. Бъдете такива тогава. Което съм научила (не без да си счупя носа) от бачо ви, дедо ви, както ви е кеф го наричайте, но просто Светло е: позволи на паленцето (без лоши чуВства) да си скача. Ще скочи веднъж, два, може и десет пъти... топлата вода няма да открие, но поне ще се радва, че опитва и като се опари, ще може вече да чуе дъртото изморено кокал (само този път личния ми опит е безплатен- на примосия  ;) )
Слава Богу и на "дъртите" ентусиазмЪТ не се е изгубил в сивото, иначе темата нямаше да е вече две страници.  ;)

пп Бергет го има още, щото не даваме акъли, а просто си плащаме. Ако пишем там...може ние да сме палетата....
пп2 Сори за офтопика и дължината на текста, не се сдържах!  :-\

С уважение:
Аз  ;)

Активен
Чуждата глупост не ни прави по-умни.

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 538
    • Профил
« Отговор #48 -: август 31, 2009, 11:16:56 am »

Типично по женски малоумно ...
С уважение:
Аз  ;)

Ше те тункам по мутунката, сладурана...   :-* :-* ;D ;D
Активен
Screamer