Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Бихме искали да ви предупредим, че пазаруването от сайта на "airsoft bg" е на ваш риск и отговорност. Закупуването на стоки от този сайт и магазин крие в себе си сериозна възможност за проблеми от всякакво естество. Магазините, от които нямаме подобни оплаквания, можете да откриете в банерите горе, вдясно или най-отдолу на страницата на форума. Желаем ви успех !

Автор Тема: С какво да започнем?- Тема за начинаещи !  (Прочетена 26363 пъти)

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил

Напоследък все по-често се срещат теми от сорта на „Препоръчайте ми нещо като за начало”,
„С какво да започна” и т.н.
Тук ще се опитам накратко да обясня какво да правите когато решите да купувате електрическо еърсофт оръжие...

ПЪРВО ИЗЧЕТЕТЕ ПРАВИЛАТА И ТАЗИ ТЕМА И АКО НЕ СТЕ СЪГЛАСЕН,НЕ СИ РАВЕТЕ ТРУДА ДА ЧЕТЕТЕ ДОЛНОТО:
http://forum.airsoftbulgaria.com/index.php/topic,2924.0.html

Като за начало отидете да погледате играта,подръжте и усетете оръжието,което сте харесали.Разкажете мераците си на играчите-какъв искате да сте, какво искате да правите с оръжието и съберете информация кои модел отговаря на Вашите изисквания и представи.
Първото необходимо нещо е навършени 18 години.Е поне , за да си я закупите от магазин с гаранция и да можете да посещавате игри.

Вариантите да си набавите пушка са три-чрез чуждестранен еърсофт магазин:

В този вариант нямате гаранция на оръжието си , не се знае какви проблеми ще си създадете с митниците,а и не винаги модела , който сте видели на снимка , отговаря в действителност на това,което се върти в главата Ви.Но можете да спестите някой лев,който обаче не винаги е оправдан.

Вторият вариант е да си закупите продукт от борсата на форума -втора употреба:
 Проверете пушката в гаранция ли е, свържете се с продавача,изисквайте реални снимки и разпитайте за евентуални проблеми.Съберете възможно най-много информация за модела.Консултирайте се и с по-опитни играчи.

Третият и най-рационален вариант е да си закупите оръжие от Български еърсофт магазин.
Преди да решите да закупите модел пушка е желателно да отидете във някой магазин,да разгледате, за да добиете представа какво аджеба е еърсофт оръжието.Да пипнете и усетите пушката в ръката си , да се информирате от квалифициран консултант. Българските магазини предлагат ГАРАНЦИЯ.Обикновено тя е 2 години.
Аз ползвам услугите на http://www.customs.bg.com/ и този магазин задоволява всичките ми изисквания,но във форума има раздел МАГАЗИНИ,който можете да посетите.

Еърсофт оръжията делим на три основни групи-електрически,газови и спрингови. И за трите има обособени раздели във форума.Прегледайте ги преди да попитате.Отговора на вашият въпрос много често се крие там.Тук ще се спрем на електрическата и малко ще засегнем другите.
След като си закупите модел,първо прочете книжката 2 пъти след това правете каквото и да било.Ако комплекта съдържа зарядно и батерия внимавайте с формулата , по която смятате времето за зареждане.
Ако модела не стреля или нещо не е във ред,не го побългарявайте или отваряйте! Първо прочете книжката ако не намирате обяснение в книжката отиде в магазина от където сте го закупил,ако и там немогат да го направят попитайте тук -във форума. Не бързайте веднага да пускате тема „Пушката ми не иска да стреля какво да правя”....

Но преди всички тези стъпки усамотете се във някоя стая поставете модела пред вас и помислете къде може да е проблема.
Има многооо теми във форума където са обяснени най-честите проблеми.

Особено ако сте без личен автомобил,Ви препоръчвам наред с пушката да си закупите и калъф за нея. Той ще запази пушката Ви от драскотини,а вас от проблеми с властите. Полезен за вашето удобство е и ремъка. Триточков,бънджи-няма значение-важното е да ви е удобен.

Купете си смазка и се информирайте отнсно почистването! Как се използва шомпела. Изобщо не щадете консултантите откъм въпроси!

ПОМНЕТЕ!!!МЯСТОТО ЗА ДЕМОНСТРАЦИЯ НА ОРЪЖИЕТО Е ЕДИНСТВЕНО И САМО НА ТЕРЕНИТЕ ЗА ИГРА.ДЕМОНСТРИРАНЕТО МУ ИЗВЪН ТАЗИ ЗОНА МОЖЕ ДА ВИ ДОНЕСЕ НЕПРИЯТНОСТИ И НЕ СЕ ТОЛЕРИРА!!!

Друга категория , по която делим оръжията е ценовия клас -Бюджетни и Елитни. Ако сте убедени , че еърсофт е Вашето хоби с главно Х , то най-добре инвестирайте директно в елитно оръжие на доказал се производител. Рано или късно ще стигнете до този вариант.Ако не сте сигурен и по - евтина пушка е алтернатива,пък винаги може да я продадете или надградите. Повечето елитни пушки се продават без зарядно и батерия-за това прегледайте и темите за захранване на пушката Ви , при условие , че тя е електрическа.
Ако избирате бюджетен модел, то се оглеждайте за най-продаваните модели или тези, които винаги са дефицит.Те са се доказали.

Почти всички модели имат възможност за подобрение(външно и вътрешно) .Наричаме го Ъпгрейд Попитайте консултантите от магазина за тези опции,като когато "ъпгрейдвате" началната скорост,преди това погледнете Правилата за максимално допустима начална скорост. Измерва се в метри/ секунда (м/с) и в foot per second(fps).

Основно се използват 6мм топчета и в някой модели 8 мм. Другата характеристика на проектила е неговата тежест. попитайте консултанта кой проектил е най-подходящ за Вашата пушка.За тотален реализъм има и черни топчета,там ще трябва да разчитате само на мерните си прибори.Плюса е че проектила  е невидим не само за вас , а и за противника.Не използвайте проектили,вече изстреляни веднъв от оръжието Ви.

Ето и най - разпространените модели оръжие , според категориите:
Пистолет - Glock,Sig sauer,Colt (обикновено газови)

Картечен пистолет - Mp5(подробна информация за тях има по съответните раздели)
MP5

карабина - М4А1,G 36c,Калашников  - на съответните производители.
M4A1

G 36 c

калашников AKS- 74 M

Снайпер - SR25.
SR 25

Eто и някои по-често срещани термини;
1.Hop up - Представлява устройство, в началото на цевта, което при стрелба придава обратно въртене на топчето, като по този начин се създава подемна сила и се изправя траекторията на полет и по този начин се постига максимална далечина на прицелния огън.

2.High cap-многозаряден пълнител-съдържа голям брой проектили ,които се подават чрез пружинен механизъм.Минуса е че трябва да навъртате въпросния и се губи част от реализма.

3.Mid cap-среднозаряден пълнител-не се изисква завъртане на пружинен механизъм.

4.Low cap-нискозаряден пълнител-обикновено съдържа брой проектили близки до броя на проектилите в бойния пълнител.Най-реалистичен.

5.LiPo NiCd,NiMh-класове батерии -в раздел Електрически има подробна тема.

6.Speed loader-устроиство което по бърз и удобен начин зарежда пълнителите(Mid cap и Low cap)
speed loader

Ето на практика какво се случва като произвеждаме изстрели с eърсофт оръжието си:

Имаме мотор , Гиъри(колела) , Пистон(буталото) , Глава на бутало , пружина , Tappet plate,нозъл(тръбичката , която "изкарва" въздуха.

Значи спусъка затваря веригата от батерията към мотора , в следствие на което мотора се завърта.Пиньона на мотора завърта първото колело (Bevel),което завърта голямото колело в средата(Spur),а той върти секторното колело (което контактува с буталото).В момента когато пружината се натегне ,зъбите на секторното колело свършват и буталото се освобождава от натягане и пружината го връща в начална позиция,в резултат на което се произвежда изстрел.Едновременно с това се мести таппет плейта,който пък подава топче от пълнителя.Тапет плейта и съответно нозъла също тръгват назад с буталото и когато се изпусне буталото,нозъла вече е избутал топче и затваря(уплътнява). Самият изстрел е шумен и реалистичен,без да е опасен за слуха.

Елитни марки оръжия са някой по-скъпи китайски реплики, Марката ICS  и Systema PTW,Tokyo Marui,King Arms,Classic army

При ниски температури има голяма вероятност да счупите оръжието си, повечето детайли в пушките стават крехки и трошливи при температури под ~ 5 градуса и не хоп-ъп ефекта не работи добре, за това не е препоръчително да се играе през зимата. Винаги има и вариант за зимен ъпгрейд - ниска скорост и специална хоп-ъп гумичка.

Toва е най-общото при избиране на ел. пневматична еърсофт реплика.
Приятно четене на по -подробната информация и ако и там не намерите отговор,не се притеснявайте да питате! Не бързайте-Рим не е построен за един ден!

И накрая най-важния съвет-забавлявайте се с вашата пушка,купете това,което най ви е на сърце.

Когато понатрупате опит с вашата пушка-може да ни я представите. Ето една примерна тема за ревю на една пушка:
http://forum.airsoftbulgaria.com/index.php/topic,1343.0.html

« Последна редакция: юни 14, 2010, 10:19:23 am от Me4u »
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
Re: С какво да започнем. Тема за начинаещи .
« Отговор #1 -: януари 06, 2010, 12:28:31 pm »

Мисля ,че е редно да поставим в раздел елитни и бащата на гиър бокса Tokyo Marui  :)
Също така аз лично смятам ,че марки като G&G и King Arms заслужават да бъдат в този раздел  :)

Активен

Cartman

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 06, 2010, 12:32:50 pm »

поправрно и добавено.
давайте смело допълнения какво трябва да знае един начинаещ за електрическата еърсофт реплика ,после да зачисстим темата да добавим снимки и ако админите и мода я одобрят да я заковем, че хората да се ориентират
« Последна редакция: януари 06, 2010, 12:42:34 pm от zbytsam »
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 028
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #3 -: януари 06, 2010, 13:46:04 pm »

Мнението на Тъндъра за екипировката е преместено
в Съвети за новодошли.
След като тук се избистри тематично идеята,
с помоща отново на Збитсъм, ще я отсеем и
направим още по-пригледна.
Днес със Збитсъм правим жесток ментален тийм.  ;D

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #4 -: януари 06, 2010, 16:56:47 pm »

Да, отбора на изпръщелите.
Убитсъм, вкарай и онова гифче дето показва нагледно как работи пневматиката, и мънинко за топчиата.
Активен

Storm

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
    • Профил
Re: С какво да започнем?- Тема за начинаещи !
« Отговор #5 -: януари 06, 2010, 19:26:40 pm »

Както и най-купуваните оръжия :) (примерно някаква статистика кое е най-купуваното в България и защо-нещо като съвсем кратко ревю)

Аз мога да помогна само с едно кои са най-добре от китайските марки-JG,Dboys & A&K.

Надявам се да съм бил полезен!

Поздрави,Сторм!

Едит:И още нещо при студено време пистолетът трябва да се държи на топло място(примерно с кобур дето се носи под блузата) тъй като при по-ниски температури еърсофт пистолетите СЪЗДАВАТ проблеми.
« Последна редакция: януари 06, 2010, 19:30:50 pm от Storm »
Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 151
    • Профил
« Отговор #6 -: януари 07, 2010, 10:49:28 am »

при по-ниски температури еърсофт пистолетите СЪЗДАВАТ проблеми.
Eдна малка поправка, ако ми позволиш. Еърсофт оръжията които използват газ създават проблеми при по-ниски температури.  :)
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #7 -: януари 07, 2010, 10:56:19 am »

Добавка.
При ниски температури има голяма вероятност да счупите оръжието си, повечето детайли в пушките стават крехки и трошливи при температури под ~ 14 градуса и не хоп-ъп ефекта не работи добре, за това не е препоръчително да се играе през зимата. Винаги има и вариант за зимен ъпгрейд - ниска скорост и специална хоп-ъп гумичка.
Активен

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 151
    • Профил
« Отговор #8 -: януари 07, 2010, 11:30:32 am »

Добавка.
При ниски температури има голяма вероятност да счупите оръжието си, повечето детайли в пушките стават крехки и трошливи при температури под ~ 14 градуса и не хоп-ъп ефекта не работи добре, за това не е препоръчително да се играе през зимата. Винаги има и вариант за зимен ъпгрейд - ниска скорост и специална хоп-ъп гумичка.
Фирмите производители съветват да не се използват оръжията при температури под 5 градуса.
Активен

cupakabra

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
    • Профил
« Отговор #9 -: януари 07, 2010, 12:39:37 pm »

Добре де,сега и аз искам да задам този клиширан въпрос.Искам да ми преопъръчате някакъв калашника до около 300 лв.Предпочитам да е от типа 47 или 74 или 103,но може и АКСУ.
Активен

Angel P.

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Профил
« Отговор #10 -: януари 07, 2010, 12:42:47 pm »

Гледам в магазина имат в наличност само този
http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=194&zenid=f843bbcf6b4af65ae2627e280662b817
Активен

Cartman

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: януари 07, 2010, 12:45:21 pm »

аз ти препоръчах в предишните ти постове в друга тема.Виждал съм , държал съм и съм стрелял и с посочения от теб модел и с този който ти препоръчах.
Активен

Storm

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: януари 08, 2010, 00:17:36 am »

аз ти препоръчах в предишните ти постове в друга тема.Виждал съм , държал съм и съм стрелял и с посочения от теб модел и с този който ти препоръчах.

Подкрепям мнението тъй като и аз съм бил с такъв :)

За парите си е перфектен аз иначе съм с М4-ка просто защото ми е по-удобна(препоръчително е да видиш и да усетиш как ти стои самото оръжие преди да го купиш)

Активен
"U gotta problem,I got problem,and resolver,and his name is Revolver" из "Natural Born Killaz" на Др.Дре

cupakabra

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: януари 10, 2010, 21:41:07 pm »

А като фирма производител коя е най-добра в ценови клас около 300 лв.Все още не съм наясно с различните фирми,които произвеждат тези оръжия,но като за начало искам да ми предложите нещо по-ефтиничко.
Активен

Storm

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: януари 10, 2010, 21:44:26 pm »

А като фирма производител коя е най-добра в ценови клас около 300 лв.Все още не съм наясно с различните фирми,които произвеждат тези оръжия,но като за начало искам да ми предложите нещо по-ефтиничко.
Dboys...
Калашника и повечето им версии на М4ките са добри(от личен опит ти го казвам)  :)
Активен

cupakabra

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #15 -: януари 10, 2010, 21:53:58 pm »

А тази фирма J.G.-не знам как е цялото и име как е?
Активен

De4o

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
    • Профил
« Отговор #16 -: януари 10, 2010, 22:20:03 pm »

А тази фирма J.G.-не знам как е цялото и име как е?

Името и е Jing Gong. Имам тяхна G36-ца и до момента съм много доволен от нея.
Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #17 -: януари 10, 2010, 22:30:51 pm »

Тройката на добрите китайски фирми за мен е :
1.A&K
2.Jin Gong
3.CYMA
Di Boys(Kalash)-отдавна изостанаха от тази тройка.JG правят най-добрите бюджетни G-36 и MP-5,произведените след средата на 2009 са с фабричен ъпгрейд М-120/М-130 ,прецизна цев и е необходимо леко да се пипнат и стават наистина великолепни оръжия.
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

cupakabra

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #18 -: януари 10, 2010, 22:44:32 pm »

За това имаш ли някакво мнение
http://shop.gunman.biz/product_info.php?cPath=67&products_id=523

или това е по-добро?

http://shop.gunman.biz/product_info.php?cPath=67&products_id=614
Активен

De4o

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #19 -: януари 10, 2010, 22:51:41 pm »

За това имаш ли някакво мнение
http://shop.gunman.biz/product_info.php?cPath=67&products_id=523

или това е по-добро?

http://shop.gunman.biz/product_info.php?cPath=67&products_id=614

Според мен втория калашник е по-добър(метален е и е с по-висока начална скорост). Но нямам преки наблюдения върху нито един от двата модела.

ПП: Тука го има на по-ниска цена http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=194
« Последна редакция: януари 10, 2010, 22:54:04 pm от De4o »
Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #20 -: януари 10, 2010, 22:52:33 pm »

Определено второто е по-добро."Тактическият" АК-47 е от оръжията "първо поколение" на ЖГ.За АКСУ-74 питай Мечо-до скоро това му беше любимото плякало  ;)
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

cupakabra

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #21 -: януари 10, 2010, 23:06:31 pm »

Да разбирам ли че е по-добро и от g36c
Активен

De4o

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #22 -: януари 10, 2010, 23:16:18 pm »

Калашника е с метален корпус, докато G36 е с пластмасов(за сметка на което е по-лек), и стреля по-силно. Но пък мене по ме кефи на външен вид G36 и поради тази причина го избрах. Но все пак е най-добре първо да пробваш кое ще ти е по-удобно.
Активен

bojo_921_bs

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #23 -: януари 24, 2013, 11:32:54 am »

:10x доста полезна информация!
Активен