Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Проектозакон,касаещ и неогнестрелното оръжие.  (Прочетена 17905 пъти)

Kurtev

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 609
    • Профил
Re: Проектозакон,касаещ и неогнестрелното оръжие.
« Отговор #50 -: януари 07, 2010, 22:34:30 pm »

Напълно съм съгласен с thunderchief. Седете си ... "вънка нека си вали". А има и още един вариант, това да се нанесе като поправка във вече съществуващ закон с подобно име. Времето ще покаже.
Активен
"Никога не стреляй, когато няма кой да ти отвърне"

Mad Dog

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 583
    • Профил
« Отговор #51 -: януари 08, 2010, 01:08:34 am »

Действията на служба КОС за вкарване в регистрационен режим на т. нар. "неогнестрелни оръжия" е причинена от нароилите се към настоящия момент случаи на " тинейджър простреля съученичка с газов пищов" и "гимназист простреля бабичка с въздушна пушка" - щото на българина като му дадеш свобода да си подпръцква и той се насира миризливо. За сега аирсофт пушките не са под прицел НО това ще да е до първия случай в който някой пикльо искара окото на съученик с някоя реплика я на Глок , я на Зиг. Иначе по принцип - каквото и да се приеме- отивайки на Конституционен съд пада ако не отговаря на европейските законови норми....
Активен
Две неща никога не са в повече- голяма пишка и АК- 47.

soundmax

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #52 -: януари 08, 2010, 13:37:22 pm »

Здравейте тъй като в момента следим и обсъждаме и в нашия форум малоумията на наще управници, и при нас се замисля да се направи нещо като протестно писмо. За момента разглеждаме внимателно какво се пише в закона и какво ни обхваща ,ако желаете прочетете какво сме написали има отговори относно някои ваши въпроси може би, хубаво да се действа заедно и бързо ако желаете ни подкрепете при нужда. http://forum.bgfta.org/index.php?topic=684.60 тука се обсъжда всичко, но разбира се може да се разграничите от нас и да действате самостоятелно ако намерите за по-добре и не ви засягат настоящите закони. Желая ви успех и дано някой въобще ни обърне внимание, инак отиват на зле работите.
Активен

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 965
    • Профил
« Отговор #53 -: януари 08, 2010, 17:11:10 pm »

Аз съм ... пич!??? Обаче не вярвам в промените, случващите се отдолу нагоре, в едно человешко общество, поне като това в държавата България, където живеем егоистично, лакомично, завистично, лумпенично създадени, отгледани и ошлайфани интелектуални мангали, които всъщност са единствения човешки вид (човешки видове има и сега, ама с всички мурафети: ниво на интелект, фи на анусуитет, праг на болкоитет и т. н., вервайте ми, справка - Столипиново и пр. дупки във времето), който може да живее в държава не на хората, а на тарикатите. В тази държава най-тарикатите са най-добре, за разлика от по-тарикатите, които са по-добре от останалите, които също са тарикати, за разлика от другите, които са тарикатеещи и така до безкрай ...
Ако търговците (тарикати) на полуопасно газово огнестрелно и пневматично оръжие не извадят колкото и за когото трябва (тарикат, малко ПО, добре се е сетил, навреме, така да се каже ... криза е, все пак!), ще го духат, при това без извинение, а ние ... ми ние също сме тарикате и знаем как да го дуваме и надуваме, нали това ни е основната черта, и да оцеляваме и аирсофт да цъкаме, ще се оправим демек!!!
НО!!!
На улица няма да излезем, аммма въ форум макккките им ке разплачем ...
Така че, разчитайте на лобито им (каквото и да е то), поне на МЕКИОТ ВЪЗДУФ да му се размине.
А, иначе, може да си плачем и тежки мнения да пишем (справка, товаписаното  ;D) колкото си искаме. Забелязал съм, че света може да погине, ама в Българско мненията ще умрат последни.  :D

ПП В Холивед съм бил свидетел на много светопогивания  ;D
Който ми преведе кво съм написал няма да го стрелям на следващата игра!  :D
« Последна редакция: януари 08, 2010, 17:13:49 pm от Svetlo »
Активен
Командир на ХИЕНИТЕ. Има ли още лъвове?

Vallez

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 536
    • Профил
« Отговор #54 -: януари 08, 2010, 17:28:39 pm »

Мамка му, мен ще ме стреляш. ???
Активен

Kurtev

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #55 -: януари 08, 2010, 17:56:52 pm »

Светло, аз разбрах  ;D
Активен

Berkut

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 586
    • Профил
    • Rogue Warrior
« Отговор #56 -: януари 08, 2010, 18:11:09 pm »

Светло, нещо ми се струва, че тарикатстваш около новото закон ..  ::) ::)
 ;D ;D
Активен

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 965
    • Профил
« Отговор #57 -: януари 08, 2010, 18:27:52 pm »

Гадове!!! :D Провокация неаква започвате!!! ;D
Активен
Командир на ХИЕНИТЕ. Има ли още лъвове?

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #58 -: януари 10, 2010, 11:03:02 am »

Докато не сме се отплеснали съвсем от темата...
Как ще си защитим правата, какво трябва да направи ЕБ за родните еърсофтъри и как трябва да го направи.
Почти съм убеден че бТВ и Нова ще лапнат на по едно интервю, ако трябва и протест да си спретнем, да си регистрираме и водните пистолети и т.н.
Да направим нещо. Стига седене и чесане на клавиатури и макари.
Активен

ReaPer

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
    • Профил
« Отговор #59 -: януари 10, 2010, 12:43:07 pm »

За сега аирсофт пушките не са под прицел НО това ще да е до първия случай в който някой пикльо искара окото на съученик с някоя реплика я на Глок , я на Зиг. Иначе по принцип - каквото и да се приеме- отивайки на Конституционен съд пада ако не отговаря на европейските законови норми....

Ми то случаи вече има >.<
Въпрос на време е.  >:(
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #60 -: януари 10, 2010, 18:12:28 pm »

За нас и пейнтбола, единственото спасение е в текста на закона пред думата ''сачми'' да се вкара думата ''метални'' по този начин еърсофт, пейнтбол и детските играчки, ще бъдат отделени от въздушните оръжия по смисъла на изстрелвания проектил.
Активен
Fucking Predator...

Angel P.

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Профил
« Отговор #61 -: януари 10, 2010, 19:52:47 pm »

Одеве чух, че това щяло да касае пушки над 4KJ. Вярно ли е?
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #62 -: януари 10, 2010, 20:02:48 pm »

Еърсофт обществото е много малко за протести и прочие.95% от хората не знаят какво е това,
а и не разбират защо някой изобщо го прави-демек обществена подкрепа трудно ще се намери.
Такива неща се правят с лобиране,връзки и пр.Най-често бизнеса спасява хобита от подобен род.

Активен

Пламски Итали

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 498
    • Профил
« Отговор #63 -: януари 10, 2010, 20:03:17 pm »

По Новините на БТВ в 19ч имаше репортаж и казаха че не важи за пластмасовите и показаха едно Узи и за такива под 4,5 Джауа енергия....
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #64 -: януари 10, 2010, 20:08:11 pm »

Супер сме значи както казва Токио солджър(малкия брат на Токио маруи)
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #65 -: януари 10, 2010, 20:18:18 pm »

Сталки, говорим за даване на гластност на този проблем. Имаше закон, мисля в германия, че всяко нещо под 10 джаула не е оръжие и на никой не му пука за него.
Кво правиме с мойта пушка като не е пластмасова ?
Активен

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #66 -: януари 10, 2010, 20:20:32 pm »

Сума народ е в положението на Гламавия. Мойте и двете барабар с пистолета са си метални
Активен
Шофьор на снегорин

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #67 -: януари 10, 2010, 20:24:35 pm »

По Новините на БТВ в 19ч имаше репортаж и казаха че не важи за пластмасовите и показаха едно Узи и за такива под 4,5 Джауа енергия....

Дано да е така!  :D

Еърсофт пушка би реализирала 4,5 J с 0,2 грамовото топче при начална скорост от 212 м/сек  (а най- силните снайпери стигат до 170 - 180 м/сек с 0.20 гр топче, което прави 3,24 J) Също така да не забравяме, че еърсофт топчетата за почват бързо да губят скорост и енергия само на метри пред цевта.
Активен
Fucking Predator...

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #68 -: януари 10, 2010, 20:25:37 pm »

Ето току що един приятел от Про БГ предложи да направим репортаж по темата.
Активен

Shifter

• BorderWar
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
    • Профил
« Отговор #69 -: януари 10, 2010, 20:50:46 pm »

В репортажа споменаха също че не важи за играчки, което си е също ключова дума.
Активен

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 320
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #70 -: януари 10, 2010, 21:14:40 pm »

Репортаж по TV е страхотна идея, но смисъла на закона е да се въведе отчетност на притежателите на огнестрелно газово оръжие. В този дух решиха да се регистрират и въздушните пушки. С развитието на технологиите при въздушните пушки се постигаха все по добри показатели на по ниска цена т.е. вече може да се говори за наистина лесно достъпно въздушно оръжие с което могат да се поразяват цели на средно голяма дистанция. Свидетели сма на няколко такива случая.

Еърсофт пистолетите и пушки, както и тези за пейнтбол би следвало да се отнасят или към детските играчки или към развлекателните игри за над 18. В края на краищата това е вид спорт. Моето предложение е да напишем отвотено писмо до Парламента на РБ в което изрично да помолим закона за не огнестрелното оръжие да се цитира боеприпас: "метална съчма".

А арбалетите какво става с тях?
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 167
    • Профил
« Отговор #71 -: януари 10, 2010, 21:40:38 pm »

Ако ще се пише писмо, прошение, препоръка или както щете го наречете официален документ за изменение и допълнение на проектозакона, наистина е по-добре да се говори за определяне на праг за енергията на проектила. Разделение по признак материал на проектила и/или оръжието лесно може да бъде оборено с аргумента, че технологиите позволяват да се направят състеми с достатъчна поразяваща сила от различни материали с цел заобикаляне на закона.
Активен
Memento mori.

Kurtev

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #72 -: януари 11, 2010, 08:19:57 am »

Ше спрете ли да си чешете клавиатурите, това не е влезло като проектозакон, проверил съм. В момента се обсъжда в комисия. И кво толко спорите. Като ни забранят па няма да умреме.
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #73 -: януари 11, 2010, 09:26:41 am »

Ако не си сигурен,че проекта или закона ще те касае,защо да правиш репортаж и да привличаш внимание.Имаме играчки и това е.
Активен

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил
« Отговор #74 -: януари 11, 2010, 09:37:58 am »

Съгласен съм със Сталкера. В предишните ми хобита така си навякоха вниманието върху себе си и беше голяма грешка.
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?