Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Проектозакон,касаещ и неогнестрелното оръжие.  (Прочетена 17900 пъти)

Доктора

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: Проектозакон,касаещ и неогнестрелното оръжие.
« Отговор #75 -: януари 11, 2010, 10:42:52 am »

Ше спрете ли да си чешете клавиатурите, това не е влязло като проектозакон, проверил съм. В момента се обсъжда в комисия. И кво толко спорите. Като ни забранят па няма да умреме.

Хехе и аз да си почеша малко клавиатурата, че Гого онзи ден ме просветли по темата, макар както знаете не съм виден форумец ;). Първом уважаемият г-н Куртев е прав, трябва да се види какво предвижда внесеният за гласуване проектозакон. Не е тайна че реалните промени в един закон се правя м-у първо и второ четене. Това не значи априори да приемем, че този въпрос не ни засяга и да седим безучастно докато в един момент разберем постфактум, че сме нае....тирирам ририрам ририрам. Ние Airsoft Bulgaria ли сме или на калинката пу6ката. Та изхождайки от горепосочените от мен доводи предлагам:

-Организиране на една обща среща(на сите еарсофтаджии), с цел обсъждане на проблема и подготвяне на официално писмо (със съответната аргументация за ЕПО) до ангажираните институции (Премиера,Министрески съвет,Народното събрание,МВР,служба КОС и арменският поп разбира се) , което да е готово в случай на по горната ситуация тиририрам на първо четене.

-Второ, ако няма резултат от първото да се предприеме медиина атака.Гостуване по различни предавания и медии с цел дезинформация на масовият зрител :)
и разбира се яко писане по форумите.

- Трето ако и второто няма резултат преминаваме на вариант протест, в пълно бойно снаражение (за привличане на внимание ,без пушки разбира се ) с водни пушки и пистолети пред народното събрание, като ще искаме и тях да ги регистрират ;)

А за да оборя песмизма на Светло вижте че и хората от "Българска Асоциация по Фийлд Таргет" обсъждат проблема, а съм сигурен че и доста пеинтболисти ще се включат ако закона ги удря и тях.

Човек ако сам не си помогне и Господ не може.
Толкова от мен ще чакам началството да свири збор........
« Последна редакция: януари 11, 2010, 10:55:31 am от Доктора »
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #76 -: януари 11, 2010, 11:43:17 am »

Пак ще ви го напиша:
1.трябва да сме добре информирани (достоверно)
2.докато не сме организирани,признати за спорт или нещо такова,трябва да се действа само когато се налага,за да не си вкараме автогол
3.един репортаж визиращ проблем,който не съществува,може само да създаде подобен.Най-малкото ще е смешно да се бунтуваш,ако никой не те има впредвид.
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #77 -: януари 11, 2010, 11:51:35 am »

Сталкер, и аз пак ще ти го напиша:
1 Трябва някой юрист да каже попадаме ли в тази категория или не.
2 Трябва да се действа според 1
3 Как доказваме че не попадаме в тази категория като ни спре чичко милиционер, и иска да си заработи премията/потупване по рамото?

Това с добавяне на "метална" според мен не е много интелигентно, всеки лумпен ще зададе въпроса "а какво пречи да сложите метална съчма в пушката си ? "
Активен

Доктора

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
    • Профил
« Отговор #78 -: януари 11, 2010, 12:04:33 pm »

Пак ще ви го напиша:
1.трябва да сме добре информирани (достоверно)
2.докато не сме организирани,признати за спорт или нещо такова,трябва да се действа само когато се налага,за да не си вкараме автогол
3.един репортаж визиращ проблем,който не съществува,може само да създаде подобен.Най-малкото ще е смешно да се бунтуваш,ако никой не те има впредвид.
Сталк така е и аз нали съм го написал, ако на първо четене законът ни ограничава правата тогаз не пречи обаче да обсъдим едно общо становище ако това се случи.Ако не поне ще сме се събрали да пием по бира нищо лошо.
Активен

Bagera

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 175
    • Профил
« Отговор #79 -: януари 11, 2010, 12:19:25 pm »

3 Как доказваме че не попадаме в тази категория като ни спре чичко милиционер, и иска да си заработи премията/потупване по рамото?
Е тва ме интересува най-много. Ако долницата е 4.5 джаула, трябва да си носиме джауломер навсякъде с пушката ли?

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил
« Отговор #80 -: януари 11, 2010, 12:36:12 pm »

Какво се случи навремето с ендурото?
Подобен проблем-тогава решиха да продават някакви големи парцели гори,уж за горски стопанства пък те частни,пък ще се ограждат.ставаше дума за някакви оггромни площи.Тогава се оказа, че това ограничава нас(каращите мотокрос,ендуро) и ловците.С идеята че гората е на всички, реши се да се протестира по посочения и от Вас начин.Пусна се подписка събраха се 5000 човека , подкрепящи подписката. В деня на гласуване на закона се реши да се протестира пред парламента. Беше делничен ден и на протеста бяха 20 човека точно. И 60 ловеца. Общо към 80 човека.Кой беше на работа, кой от провинцията и не можеше да дойде-а бе накрая стана така че полицайте,дошли да пазят бяха малко по-малко от нас.Това като имате в предвид че, джипари , мотористи,АТВ-исти и ловци наброяват значително броя на еърсофт (трите му разделения) + пейнтбол.Гадното беше че трябваше да се протестира в деня,когато се приема закона,който винаги е делничен.Ми 80 души протестиращи на фона на 6 000 000 не е общество и закона си го приеха.
 Имаше даже един депутат , който ни подкрепяше. И той човека каза, че е очаквал малко по-сериозна агитка един вид.Просто 200 човека не са общество и не знам дали протестни действия,при условие че никой не е казал нищо на еърсофтърите са нужни. Против съм да се стои и бездейства , но не знам дали това е най-добрия начин.
« Последна редакция: януари 11, 2010, 12:39:25 pm от zbytsam »
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?

Kurtev

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 609
    • Профил
« Отговор #81 -: януари 11, 2010, 12:55:40 pm »

Относно дали попадаме в графата юристи не ви трябват! Айде да погледнем реално, ето ви определението за пневматично оръжие:

9. „Пневматично оръжиe “ е техническо средство, което чрез използване енергията на
сгъстени газове може да изхвърля съчми, имащи дулен пробег, които получават целенасочено
движение и причиняват механично поразяване на целта;

Такааа, дотук попадаме май в графа регистрирай си репликата. А като отидеш в КОС кой точно уникален идентификационен номер ти записват?!?!?!?!? Така, значи не попадаме.

Друг вариант е отивате до РПУ-то ви по местоживеене и питате трябва ли да си регистрирам 6-те калашника или мога да си стрелям те така  ;D
Активен
"Никога не стреляй, когато няма кой да ти отвърне"

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #82 -: януари 11, 2010, 13:13:30 pm »

Е тва ме интересува най-много. Ако долницата е 4.5 джаула, трябва да си носиме джауломер навсякъде с пушката ли?
Е и мене ме притеснява точно това.
Активен

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #83 -: януари 11, 2010, 14:17:11 pm »

Като те спре милиционер решил да заработи потупване по рамото, нерегистрираната реплика ти е най-несъществения проблем, щото в първия момент ще я вземат за нещо съвсем друго.

Варианта дай да си траем, белким не ни забележат също не е много добър, защото може спокойно да се окаже, че е трябвало да се действа, а сме изтървали момента. Още повече, че в случая не сме единствените засегнати (колекционерите също го отнасят, много по-здраво от нас, все едно), така че може би един телевизионен репортаж, след като някой си даде компетентното юридическо становище, не е лова идея.
Чудно ми е сред еърсофтерите няма ли някой работещ във ведомството вносител на предложението(предполагам МВР), ама не примерно редови полицай, а държавен служител от централната администрация? Такъв човек може да ни каже къде е в момента предложението. Шефа на дирекцията вносител ще бъде привикан поне два пъти в комисията дето го гледа, за да разкаже за какво иде реч. А такава информация наред със становището на юрист може да ни каже какво трябва да се направи
Активен
Шофьор на снегорин

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил
« Отговор #84 -: януари 11, 2010, 14:18:42 pm »

нема , аз съм си в СОБТ. ;D ;D
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 965
    • Профил
« Отговор #85 -: януари 11, 2010, 20:56:14 pm »

Друго си е да имам играчка с уникален сериен номер  ;D!!! Остава да сложа такива и на боеприпасите си???
Най-разумно ми се струва мнението на Доторе съчетано с това на Сталкера умножено по това на thunderchief разделено по това на Гого. Достатъчно мераклиии за помощ и съдействие се изписаха, просто трябват адекватни действия от адекватни хора, които съм сигурен, че ще направят каквото трябва. И ако сега ни се размине, това, разбира се, не означава, че еърсофтът като дейност ще остане незабелязан от законодателя и законоприлагателя. Предполагам, че рано или късно ще има регламент и за нас, дано е логичен и коректен.
Активен
Командир на ХИЕНИТЕ. Има ли още лъвове?

cupakabra

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
    • Профил
« Отговор #86 -: януари 11, 2010, 21:52:59 pm »

Аз притежавам три газови пищова и една въздушна пушка и следя развитието по темата с този нов закон.От скоро се запалих и по airsoft оръжията и не знам те влизат ли в категорията "пневматично оръжие".По мое мнение не би трябвало да влизат,но знае ли човек.Ако закона влезе в сила ще трябва някои да ни осветли по въпроса.Ето и едно клипче от новините по БТВ.

http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=150571
Активен

Kurtev

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 609
    • Профил
« Отговор #87 -: януари 11, 2010, 23:14:19 pm »

Нищо логично не е чуждо на българския законотворец. Не е важно какво той, а какво ние ще направим! В момента има безмислена тревожност! Ако има нещо то ще се разссмърди, вервайте ми ...
Активен
"Никога не стреляй, когато няма кой да ти отвърне"

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #88 -: януари 12, 2010, 01:13:27 am »

Хора, сега малко сериозно по темата, защото обсъждате проектозакон който не сте чели и давате компетентни мнения по материя която не ви е ясна, като се позовавате само на слухове:

Първо нека да обясня, че едва ли има по-заинтересован от мен, еърсофт репликите да не влезнат в категорията ''въздушно оръжие'' за щото тогава вносът им ще бъде по съвсем други закони.

Второ: почти всички оръжейни търговци в момента работят сериозно по въпроса  свързан с този проектозакон и неговото изчистване откъм недоразумения.

Трето: вече е 99% сигурно, че еърсофт репликите няма да подлежат на регистрация (защото са под 4.5 J). А дори и да стане така че да подлежат, за вас това означава просто една разходка до РПУ-то и попълване по една бланка за всяка реплика. Нищо повече. Не бъркайте ''регистрационният режим'' с ''разрешителният режим''. Както казах ако влезне еърсофта на регистрационен режим (което вече е ясно, че няма да стане) главоболията ще са по-големи само за търговците и КОС.

Четвърто, когато проектозакона влезе на първо четене, много от текстовете вътре ще бъдат изменени, допълнени и оправени. Но въпреки това закона ще бъде съобразен с Европейските директиви.

Така, че престанете да пишете глупости! Какви протести, какви 5 лева? Кротувайте си, не вдигайте шум и оставете тези които са най-заинтересовани и знаят какво правят да си свършат работата.
Самосиндикални изяви и излишно привличане на вниманието, могат само да навредят.

Активен
Fucking Predator...

Berkut

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 586
    • Профил
    • Rogue Warrior
« Отговор #89 -: януари 12, 2010, 10:13:20 am »

Отлично обобщение, Владо.  ;)
Предлагам модератора да заключи тази тема с цел избягване на по нататъшно спамене по въпроса. Смятам, че доста се изприказва по въпроса и засега темата се изчерпа. Благодаря на всички колеги за разбирането!  8)

ПоЗдрави
Активен

Stalker

• Бергет 9
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 270
    • Профил
« Отговор #90 -: януари 12, 2010, 18:53:06 pm »

Е като ви рекох,бизнеса ке опраи нещата,вие айдути ке стаате.
Активен