Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: A&K SVD ревю  (Прочетена 18177 пъти)

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
    • Профил
A&K SVD ревю
« -: януари 13, 2010, 11:16:03 am »

Вчера най после си получих коледния подарък А&К СВД и реших да драсна едно малко ревю.
Та ето я и нея - A&K SVD
Тъй като нямам апарат под ръка използвам снимки от нета, като се прибера събота и неделя ще направя по-подробни снимки и ще ги постна, най-вече на вътрешността и механиката на пушката - там е най-интересно.
На пръв поглед пушката ми хареса МНОГО, изцяло метална с изключение на приклада, ложата и пълнителя. Финиша е страхотен, създава впечатление за доста солидно оръжие, а не играчка. Дължината (поданни от нета, не съм я мерил лично) е 1220мм, масата с пълнител е ~2.7 кг.В общи линии страхотно изглеждащо оръжие.
А сега и няколко думи за механиката - там е интересното. Почваме от цевта - а тя е 590мм ! Свършва точно преди огнеприкривателя, в нета четох че е Tight Bore 6.01mm , но това не съм го мерил лично. Все още предстои да се провери в реални условия и с тежки топчета каква ще е групираноста.
Снайпера е спрингов и с изцяло метална механика - това означава презареждане след всеки изстрел, но за сметка на това лесен и евтин ъпгрейд. Буталото е метално и подозрително прилича на APS II, ударно-спускателния механизъм е изцяло метален, с масивен зъб задържащ буталото. Пружината е от АЕГ и заводски идва с М150 - в нета и по магазините го дават 490 FPS.Замерен "аут ъф дъ бокс" снайпера даде 515-520 FPS с 0.20 . Пружината съответно веднага бе сменена с Guarder M170 - с нея закова 580 FPS. Самата смяна става точно за 1 минута - развиват се 2 болтчета, сваля се водача на пружината и самата пружина, слага се новата пружина и в обратен ред се сглобява. В нета пише че снайпера работи безпроблемно с пружина М190, без допълнителни ъпгрейди. Недостатък на подобен ъпгрейд е трудното презареждане - дори и с М170 презареждането е трудно и е препоръчително да е с ръкавици, иначе след няколко последователни изстрели става доста болезнено.
Ако обобщиме всичко по-горе казано
Плюсове :
Ниска цена - ~ $70-$100 в китайските магазини, моята я взех от gunfire.pl за 116 евро
Изцяло метална, със страхотен финиш
Изключително мощна и лесна за ъпгрейд
Минуси :
Ръчно презареждане,трудно и дори болезнено при по-силна пружина
Покрай проблемите на А&К с жълтото правителство е почти неоткриваема по магазините
Хай-кап пълнител и липсата на мидкапи
Активен
СЛОЖИ СИ КОЛАНА - ОСТАВИ КАТАДЖИЯ ГЛАДЕН !

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 903
    • Профил
Re: A&K SVD ревю
« Отговор #1 -: януари 13, 2010, 12:42:33 pm »

Честита пушка  :D и браво за интересното ревю  :)
Активен

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 151
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 13, 2010, 15:40:12 pm »

Пробва ли я вече как се представя като стрелба или само си я мерил на хронограф?
Изглежда много добре, честито.
Активен

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: януари 13, 2010, 15:55:13 pm »

За съжаление само на хронограф я замерих, не можах да я изтествам обстойно. Пуснах няколко изстрела през прозореца на офиса - на около 25-30м (на окомер) цели тръба от скеле, това с 0.20. В събота ще я тествам по-обстойно на открито с 0.40 и ще пиша.
Активен

kcekelkai

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 223
    • Профил
« Отговор #4 -: януари 13, 2010, 20:39:02 pm »

и аз го гледах туй СВД и мн ми допадна , само добри неща за него в нета , интересува ме отстрани планката за оптиката отделен детайл ли е или е част от цевната кутия ?
Активен

Call me Kce .

НиКолай

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #5 -: февруари 05, 2010, 19:30:16 pm »

.
« Последна редакция: февруари 05, 2010, 21:56:13 pm от НиКолай »
Активен

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #6 -: февруари 05, 2010, 21:24:23 pm »

13 eвро му е доставката с UPS и пристига за 5 работни дни у вас.
Активен
Шофьор на снегорин

НиКолай

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #7 -: февруари 05, 2010, 22:02:05 pm »

В ehobby asia SVD-to е много по евтинo.

Активен

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #8 -: февруари 05, 2010, 22:17:36 pm »

Само така ти се струва. Всъщност това дето колегата е показал в крайна сметка излиза по-евтино откъм пари и време защото идва от Полша и ти пристига на вратата или в офиса на Ин Тайм ако не си в наличност. За другото и до EORI номер може да го докараш. Сам си решаваш де
Активен
Шофьор на снегорин

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: февруари 08, 2010, 16:21:24 pm »

По-евтино е ама е аут ъф сток от няколко месеца.
kcekelkai, планката не е отделен детайл, а е част от цевната кутия. Добрата новина е че на планката идеално пасва CYMA монтаж за бързомерец за АК, което значително разширява възможноста за ползване на различни оптики - иначе едно копие на ПСО-1 излиза повече от пушката.
За сега проведох едни пробни стрелби, но времето беше прекалено ветровито за да мога да дам ясен резултат за точност и групираност. Иначе далекобойноста впечатлява - с мадбул 0.40 на около 70 м гледаш как топчето ичезва от погледа без да променя траекторията.
Забелязах и един сериозен недостатък на пушката - ложата и самата външна цев не са захванати достатъчно здраво за цевната кутия и при опиране на цевта или ложата в някаква опора се мърдат т.е. променят ъгъла си спрямо цевната кутия и оптиката съответно. Като ми остане малко време ще я разглобя да видя как точно са захванати и как може да се отстрани проблема.
Активен

holidaybg

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 636
    • Профил
« Отговор #10 -: февруари 10, 2010, 15:10:55 pm »

И аз я гледах, единственото ми притеснение беше за набавянето на оптиката...Ти взе ли си някаква?
Активен
If you can't dazzle 'em with brilliance, riddle 'em with bullets

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: февруари 11, 2010, 10:23:48 am »

Използвах ето този монтаж : http://www.неприета реклама/index.php?main_page=product_info&cPath=166_167&products_id=717&zenid=780a3ebdf99f719dd682ab9d242165b1 , по принцип е за АК но пасна идеално на релсата на СВД-то. Отгоре е стандартна пикатини релса, взех си китайска оптика 3-9х40 , марката май беше Галилео, цена 50лв, и високи монтажни пръстени - 21лв.
Активен

Zimski

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
    • Профил
« Отговор #12 -: март 10, 2010, 17:08:14 pm »

Прекрасна пушка, колега! Само се чудя удобна ли е? Защото АК-тата ми се струват доста зле издялани  ;D
И още един въпрос - нужен ли е всъщност ъпгрейда? И не е ли много трудно зареждането с по-силна пружина...  тъй като от снимките ми се струва, че лоста за презареждане е доста малък?
Активен

kelesha

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: март 10, 2010, 17:28:11 pm »

Аиде честито това трябва да е мечтата на всеки краен руски фен ;D
 Пиши за хоп ъпа и стрелба на по сериозни разстояния много ми е любопитно
Активен
Бай Бербер ( Джелеба - dress code)

kcekelkai

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: март 10, 2010, 17:55:47 pm »

Аиде честито това трябва да е мечтата на всеки краен руски фен ;D
 Пиши за хоп ъпа и стрелба на по сериозни разстояния много ми е любопитно
Да и мен това ме интересува , иначе мечтата на всеки краен руски фен е СВДто на Real Sword   ;D ;D
Активен

Call me Kce .

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #15 -: октомври 09, 2010, 16:47:58 pm »

Какво стана?Замери ли СВД-то,каква му е далекобойноста?Питам защото гледам отново се появи в нета(92$ без оптика и 173$ с ПСО-1)и ако си заслужава смятам да си взема една(като няма РПК  :().
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

kcekelkai

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: октомври 10, 2010, 20:47:22 pm »

Какво стана?Замери ли СВД-то,каква му е далекобойноста?Питам защото гледам отново се появи в нета(92$ без оптика и 173$ с ПСО-1)и ако си заслужава смятам да си взема една(като няма РПК  :().

+1

ПП:komuso мани ги тея ПСО-та дето вървЪт с такива китайски СВД-та. Вземи си от Ебай-ъ или други, оригинално беларуско за да не береш после ядове (по 150$ са)

Поздрави !
Активен

Call me Kce .

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #17 -: октомври 10, 2010, 21:54:45 pm »

защо да се занимава с ибей>?! - има ги във всички нормални оръжейни магазини в България за точно същите упоменатаи количества доларчета=левчета...
Активен
T.V.U. grawlix

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #18 -: октомври 10, 2010, 21:57:50 pm »

(като няма РПК  :().
тоест каото как пък тъй пък да няма РПКта?!?!?!? - в моя отбор има таман 3. Еднозначно признати за най-добрите и функционални картечници за еърсофт. И една купчина производители ги произвеждат. хм.. изненадващ комент!
Активен
T.V.U. grawlix

komuso

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #19 -: октомври 10, 2010, 22:03:28 pm »

Пайк,ако беше прочел Купувам-Продавам щеше да видиш,че търся РПК(на CYMA),СА-са много пара за мен + още толкова пара за М-140/М-150 ъпгрейд а РПК-то на SRC никой не говори ласкаво за него.
Активен

Shifter

• BorderWar
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
    • Профил
« Отговор #20 -: октомври 10, 2010, 22:19:41 pm »

Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #21 -: октомври 10, 2010, 22:26:38 pm »

Мм,добре изглежда  :9:1 и каква му е цифрата?
Активен

Shifter

• BorderWar
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
    • Профил
« Отговор #22 -: октомври 10, 2010, 22:34:22 pm »

350$ по западните сайтове.
Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #23 -: октомври 10, 2010, 22:39:09 pm »

О да  ;D това ще е РПК-то .Ако не те затруднява дай едно линкче към магазин в който се продава това чудо.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #24 -: октомври 11, 2010, 10:02:28 am »

О да  ;D това ще е РПК-то .

Братле, това ти е пушката.
Стискам ти палци, ако трябва и с наш "куриер" ще я вкараме.
Само да я има !

Подрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания