Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Спрингов или газов снайпер ?  (Прочетена 8399 пъти)

viper

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
    • Профил
Спрингов или газов снайпер ?
« -: януари 14, 2010, 13:04:39 pm »

Отварям тая тема, защото ми е любопитно сравнение от хора, които са ползвали газов и спрингов снайпер. Имам си добро АЕГ и мисля за ново оръжие - снайпер с който понякога да се изявявам по балканите ( като ме мързи да тичам като луд най-вече :) ) По принцип няма даме притеснява особено закупуването на газ като консуматив, така че да не се спираме много на това като недостатък. Интересува ме най- вече възможности за ъпгрейд, поддръжка, цена и варианти на серийно ( заводско ) добро оръжие. Е и все пак да имаме предвид, че не бих се оръсил 1000 + лв. са нещо, с което ще стрелям по 2-3 топчета на игра  ;D ;D ;D
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
Re: Спрингов или газов снайпер ?
« Отговор #1 -: януари 14, 2010, 13:22:30 pm »

Според мене по-добре е газов снайпер.

Предимства:
1. Стреля по-мощно от спингър  (около 500-550 fps) От тук следва ,че няма нужда да се прави ъбгрейд (то нз дали е възможно дори)
2. При спринговите като се сложи силна пружина и почва да става трудно презареждането (дърпането на болтовия затвор)
3. Възможността да е автоматичен (при спринга винаги е single shot)

Недостатъци:

1. Цената - газовия снайпер е значително по-скъп
2. Консумативи
3. На студено е меко казано неизползваем (поне такива сведения имам) докато спрингъра си стреля и зимата без проблем

Активен

viper

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 14, 2010, 14:06:14 pm »

Според мене по-добре е газов снайпер.

Предимства:
1. Стреля по-мощно от спингър  (около 500-550 fps) От тук следва ,че няма нужда да се прави ъбгрейд (то нз дали е възможно дори)
2. При спринговите като се сложи силна пружина и почва да става трудно презареждането (дърпането на болтовия затвор)
3. Възможността да е автоматичен (при спринга винаги е single shot)

Недостатъци:

1. Цената - газовия снайпер е значително по-скъп
2. Консумативи
3. На студено е меко казано неизползваем (поне такива сведения имам) докато спрингъра си стреля и зимата без проблем

Благодаря ти за изчерпателния отговор :) То затова не говоря за цена, щото общо взето излиза все тая дали ще ъпгрейдваш евтиния или ще вземеш по-скъп. Все пак ми е любопитно и конкретни модели. При Владо имаше G22 и G23 , които ми изглеждат доста добре като показатели. А със спрингов съм стрелял с L96 без ъпгрейд и ми изглежда добра пушка. Ако някой знае други добри модели на газов снайпер, моля да посочи линк да разгледам...
Активен

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил
« Отговор #3 -: януари 14, 2010, 14:06:52 pm »

В случая в който имаш друга пушка според мен освен спрингов другото е излишно.
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?

viper

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: януари 14, 2010, 14:33:56 pm »

В случая в който имаш друга пушка според мен освен спрингов другото е излишно.
Абе да ти кажа и аз така се насочвам, ама се блазня от мисълта за G23 от Владо - 550 fps и не е зле цената. Е ние все пак работим с него и може би направо него трябваше да питам, но мисля, че ще е интересно и за начинаещите еърсофтъри да видят различни мнения по въпроса. Забелязал съм, че доста хора се увличат по снайперите и затова писах...
Активен

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил
« Отговор #5 -: януари 14, 2010, 14:35:20 pm »

Мда,в действителност той най-добре ги знае нещата
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?

kelesha

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 223
    • Профил
« Отговор #6 -: февруари 25, 2010, 11:47:21 am »

ще се прецака някоя дюза...я си земи една винтофка че да имаш пушкало за зимата.
 Аз туку що поръчах упгреид за 480 евро от PDI което си е дефакто цялата пушка на части - истински части цеф 6,01 и т.н...
Активен
Бай Бербер ( Джелеба - dress code)

viper

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: февруари 25, 2010, 11:50:20 am »

ще се прецака някоя дюза...я си земи една винтофка че да имаш пушкало за зимата.
 Аз туку що поръчах упгреид за 480 евро от PDI което си е дефакто цялата пушка на части - истински части цеф 6,01 и т.н...
А основата коя е - т.е. на кое оръжие ще го правиш?
Активен

Narcomancer

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
    • Профил
« Отговор #8 -: февруари 25, 2010, 16:45:18 pm »

И двата варианта си имат предимства и недостатъци.
Гзови снайпери:
     Предимства:
Реализъм (няма го този изтумбен затвор за 21мм патрони).
Лесно презареждане при болтовите (почти нулево съпротивление, като изключим триенето).
Висока мощност - в някои случаи могат да прехвърлят 700fps.
Възможност за полуавтоматичен огън (при съответните модели, разбира се ;)).
     Недостатъци:
Цена на консуматива (газ).
Цена на пушката (в никакъв случай не вземай китайски газов снайпер - още не са се научили да ги правят като хората).
Лоша консистенция на изстрелите - след всеки един газта изстива и при бързи последователни такива силата пада сериозно.
Не се спрявя добре през зимата, както всяко газово оръжие.
Газови дюзи - всички ги мразим.

Спрингови снайпери:
     Предимства:
Цена - повечето масови модели са на, а понякога под, цената на масовите електрици. Няма нужда от допълнителни консумативи.
Консистенция - всеки изстрел е идентичен с миналия.
Не капризничи - стреля при всякакви метеорологични условия.
По-висока точност - по някаква неизвестна за мен причина спрингърите се справят (общо взето) по-добре в тази графа. Сигурно е свързано с горните два фактора (разбира се това зависи и от качеството на изработка).
     Недостатъци:
Гореспоменатият огромен затвор - в игра няма да ти пречи, но на тези свикнали с визията на истински карабини може да им боде в очите.
Позиция на пълнителя - пак във връзка с горния недостатък, дебелият затвор е лаком и на дължина, затова пълнителят е няколко пръста по напред. Отново козметичен недостатък.
Ниска начална скорост - пропорционална на силата и мазохизма на стрелеца. Трудно презареждане в легнала позиция.
Много механични части под напрежение - колкото и добре да са направени винаги могат да ти изиграят лоша шега, а ако го направят могат да потрошат и други със себе си.

100% съм изпуснал някои особености, но да се надяваме, че не са критични. Аз харесвам и двете категории, не смятам че има категорично по-добри. За газов мога да препоръчам с две ръце KJ Works M700 (още се чудя с какъв акъл го продадох моя) - отлична машина, винаги ми е служила добре. За спринговите имаш доста богат избор, но първо трябва да решиш дали искаш да я ъпгрейдваш (по-скъп и прецизен модел) или да си вземеш нещо по което ще има минимално бъркане (китайци бол). Успех с избора <23>/
Активен
Live every day like its the last one and you just might see the next

kelesha

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 223
    • Профил
« Отговор #9 -: февруари 25, 2010, 17:52:58 pm »

Цитат
А основата коя е - т.е. на кое оръжие ще го правиш?

http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=38&products_id=158&zenid=ff1ec98590eddeea6fb38be98b6da2a9
Активен
Бай Бербер ( Джелеба - dress code)

viper

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #10 -: февруари 26, 2010, 13:59:34 pm »

И аз се бях замислил точно за тая пушка - евтина основа и може лека полека да се пипне. Надявам се като довършиш проекта да споделиш впечатления ;)
Активен

CToMaHa nePHuK

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #11 -: май 10, 2010, 16:34:28 pm »

А някой може ли да каже предимствата и недостатъците на електрика! ? аз съм нов в бранша, нищо не съм си купувал но много ми се иска да мога да си позволя един снайпер... но искам да разбера плюсовете и минусите на - електрика,спринговите,газовете, и ако има други за които незнам ще се радвам да ги разгледам и да се поуча...  ;) Благодаря! пр ден
Активен