Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ъпгрейд + Ревю Swiss Arms M6  (Прочетена 11280 пъти)

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
Ъпгрейд + Ревю Swiss Arms M6
« -: януари 15, 2010, 17:49:44 pm »

От както си купих прословутата пушка се чудя дали не може да направя нещо за да я направя малко по-мощна  (за малко пари) ??? Днес реших да направя модификацията с тефлонова лента  ;D

П.П Извинявам се за не до там доброто качество на снимките ,но са правени с Nokia 5800  :-\

Да започнем със самата пушка първо :

Пушката се ребрандва от няколко фирми. Cybergun Swiss Arms M6 Black Eagle ,  UTG M234 и Double Eagle M50 са едно и също нещо ,но в различни кутий. Моделът на CyberGun има лого на "Swiss Arms" от двете страни на долния ресивър.
Според това което пише на кутията пушката стреля със сила 100 метра в секунда (~325 fps) .Целият долен ресивър е от пластмаса ,но няма никакви неприятни скърцания на гадна и не добре сглобена пластмаса. Кофти е ,че и спусъка е от платмаса и трябва да се внимава. Метални са - болта , цялата цев и разбира се пикатини релсите за монтаж на оптика и двунога. Като цяло пушката стой доста добре в ръка и е удобна за стрелба. Има добър финиш за артикул от този ценови клас. (Купих я преди 2 месеца за 149лв от български магазин) Тежеста се измества доста към цевта ,защото е метална ,а приклада е кух колкото главите на политиците ни ... Болта за зареждане се дърпа сравнително лесно. В комплекта се вкючва - пушката (имах си аз да е без нея) , ремък , спийдлоудър , 2 пълнителя за по 25 топчета и 3 плочи за удължаване на приклада.

Сега към ъпгрейда с тефлоновата лента. Реших да направя много снимки и да опиша стъпка по стъпка как направих самия ъпгрейд.

Ето какво ползвах  ;D

Започнах с отделянето на долния ресивър от цевта. Пушката пристига в това състояние и трябва да бъде сглобена.

Следва отделянето на външната цеф ...

Махаме металната пластина ...

Следва да махнем "ръчката" с която си настройваме хоп-ъпа ...

Вадим вътрешната цев от външната. Ето как изглежда извадена :)

Продължаваме с разглобяването за да стигнем до хоп-ъп гумичката ... за целта имаме още витове за развиване  :P

Трябва да се внимава да не се изгубят малките части ... например тази малка шибания  ;D ;D ;D

Най на края стигнах до самата хоп-ъп гумичка (която си е напълно обикновенна такава ... BAX системата да ми яде ушити)

Тук реших да почиста цевта. За тази цел използвам шомпола който си върви към пушката (Unjamming & Cleaning Root) . Самото почистване го правя като слагам малко парче плат в "ухото" на шомпола и го напръсквам няколко пъти със силиконовата смазка.След това с въртеливо (навиващо) движение минавам през цевта. * Забележка ... когато тази процедура се прави когато пушката си е сглобена ,винаги изключвайте хоп-ъпа.

Резултата от почистването

Следва намотаването на тефлонова лента около цевта. Съжалявам ,но забравих да направя снимка. На тази се вижда вече как съм намотал лентата и съм сложил от горе хоп-ъп гумичката. 2 намотки са достатъчни :)

Следва сглобяването на цялата тази шибания  ;D ;D ;D (обещавам да се самоцензурирам вече)

Намотах и съвсем малко тефлонова лента на края на цилиндъра за по-добро уплътняване :)

Слгобяваме пушката и е време за тест  ;D ;D ;D ;D

Ясно е ,че индианец като мене не може да притежава хронограф ,но пък за сметка на това попаднах на "хронографа на бедняка"  ;D ;D ;D Аз бих го кръстил "Хронографа на бедния български студент" ,но това е друга тема  ;D ;D ;D ;D
Ето и темата в RedWolf http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/BulletDetail?bulletID=34

Цаката е да разтрелям 2 кутийки от кока кола (кен-чета) Резултатите според RedWolf са следните.

Ако BB-то мине от :

Едната страна
(BB-то остава вътре след като пробие едната страна)    290 до 310 fps   
Двете страни
(BB минава от едната страна и излиза от другата)    350 до 370fps
Дъното (централно)    430 до 450fps
Дъното (в края)    450 до 470fps
Горната част (към ръба)    480 до 510fps
Горната част (централно)    520 до 540fps

Сега при мене се получи малък парадокс ,защото не ъпгрейдвана пушката ми с лекота проби дъното в центъра (430-450 fps) Предполагам това се дължи на факта ,че кенчетата за Европа са различни от тези за Америка.
Няма да показвам снимките на кенчетата от страни ,защото там дори преди да я ъпгрейдна ,топчетата преминаваха като нож през бучка масло.
Ето няколко снимки на изтрели в дъното на кенчето.

Преди :

След :

Хахах както се вижда разлика няма ...  ;D ;D ;D ;D

Ето сега нещото което ме изненада доста приятно. Изстрел в горната част на кутийката.

Преди да си разглобя пушката и да я мумифицирам ,изстрела в "покрива" на кенчето не беше много впечатляващ.
След като си балсамирах  ;D пушката ,изстрела проби горната част и влезна в кутийката. Според "хронографа на бедняка" пушката в момента би трябвало да стреля със сила около 520 до 550 fps ,което разбира се е смешно  ;D ;D ;D Според мен в момента стреля с около 420-450 fps максимум.

Цена на ъпгрейда :

3.20 лв ... 1 лев тефлоновата лента , 1.10 лв х 2 кенчета фанта пРотокал  ;D :P

Благодаря за вниманието  ;D ;D ;D

« Последна редакция: януари 16, 2010, 22:20:05 pm от SenTineL »
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
Re: Ъпгрейд + Ревю Swiss Arms M6
« Отговор #1 -: януари 15, 2010, 19:16:13 pm »

Браво за ревюто и начина на представянето му. Кефиш!

P.S.
Само имай в предвид, че тефлоновата лента дето си я сложил на нозъла няма да издържи дълго.
Активен
Fucking Predator...

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 15, 2010, 22:25:37 pm »

Само имай в предвид, че тефлоновата лента дето си я сложил на нозъла няма да издържи дълго.

Да много си прав  :) след около 100-тина изстрела почна да се "набръчква" и се наложи да я извадя.
Иначе пушката ме радва повече сега  ;D ;D Мишена която преди уцелвах с хоп-ъп да речем на 40 % сега я целя с напълно изключен такъв  ;D ;D ;D

Забравих да кажа ,че за теста ползвах 0.20 гр. топчета и прострелвах кенчетата от 2-3 сантиметра :)
« Последна редакция: януари 15, 2010, 23:03:44 pm от SenTineL »
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7 982
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #3 -: януари 16, 2010, 07:52:22 am »

Уникално ревю, нагледен снимков материал и анализ.
Спокойно бих казал, че се изкефих максимално.
Страхотно усърдие и прецизна подготовка.
Благодарим за старанието наистина!!

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: януари 16, 2010, 23:33:17 pm »

Някой може ли да ми каже колко ще ми струва една прецизна цев ... 6.03 или 6.06 ???
« Последна редакция: януари 19, 2010, 00:17:19 am от SenTineL »
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: януари 19, 2010, 19:41:35 pm »

Днес замерихме пушката в шоурума на customs.bg Благодаря за което на HORNET и на Snaip :) Даде около 415 fps ~ 125-127 m/s :)
Което си е добре поне според мен за ъпгрейд за 1 лев  ;D ;D ;D ;D ;D
Активен

viper

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
    • Профил
« Отговор #6 -: януари 21, 2010, 15:18:42 pm »

Супер ревю - кефиш наистина. Много успехи и точни попадения ти желая и винаги Кока Кола :)
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: януари 21, 2010, 23:13:06 pm »

:P :P :P ааа не ... кока кола не обичам  ;D ;D ;D виж фантата е друго нещо  ;D ;D ;D
Активен

Vallez

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 536
    • Профил
« Отговор #8 -: януари 21, 2010, 23:30:12 pm »

Тогава се поздрави с това. :)
Активен

GEGATA

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • Профил
Re:Ъпгрейд + Ревю Swiss Arms M6
« Отговор #9 -: август 23, 2011, 12:20:58 pm »

Искам да питам къде точно се намотава тази тефлонова лента... ?
От самото начало на цевта или само в края на гумичката, колкото да се уплътни издишащия въздух ?
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #10 -: август 23, 2011, 12:33:46 pm »

Само където е хоп-ъп гумичката. Виж снимките ;)
Активен

GEGATA

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: август 23, 2011, 12:36:54 pm »

Само където е хоп-ъп гумичката. Виж снимките ;)
Не, имам предвит дали застъпва тази дупчица на цевта, или от нея надолу ?
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #12 -: август 23, 2011, 12:39:38 pm »

Да да моя грешка  ;D чета и не разбирам какво чета  ;D ;D

Намотаваш от самото начало на цевта.
Активен

GEGATA

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #13 -: август 23, 2011, 12:45:37 pm »

Да да моя грешка  ;D чета и не разбирам какво чета  ;D ;D

Намотаваш от самото начало на цевта.
Мерси, ся ще го направя на АК-то и ще видим как стреля :) !
Активен

GEGATA

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: август 24, 2011, 23:00:57 pm »

Същия резултат на D-boyското ми АКСУ... вече дупчи горната капачка без проблеми  ;D Междодругото направих и една намотка там където хоп-ъп камерата се свързва с гиърбокса и далекобойността се вдигна общо с около 10тина метра, че и по-плътен звук вади. Аве зверска стана пушката !

Благодарско...

Поздрави,
« Последна редакция: август 24, 2011, 23:04:25 pm от GEGATA »
Активен

Angerfist

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
    • Профил
« Отговор #15 -: август 25, 2011, 01:02:36 am »

Понеделник идваш в нас да правим ъпгрейд значи... Вече знаеш как става...
Активен
Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: август 25, 2011, 03:00:28 am »

Същия резултат на D-boyското ми АКСУ... вече дупчи горната капачка без проблеми  ;D Междодругото направих и една намотка там където хоп-ъп камерата се свързва с гиърбокса и далекобойността се вдигна общо с около 10тина метра, че и по-плътен звук вади. Аве зверска стана пушката !

Благодарско...

Поздрави,

Само да не е станала над 130м/с  :D :-\
Активен

GEGATA

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #17 -: август 25, 2011, 21:29:22 pm »

Понеделник идваш в нас да правим ъпгрейд значи... Вече знаеш как става...

На работа съм... почивам вторник и сряда + Събота и Неделя....

Само да не е станала над 130м/с  :D :-\
Дай Боже... няя лошо в тва :D
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #18 -: август 25, 2011, 22:11:53 pm »

Има ... правилата за автоматично оръжие. Нали се сещаш, че с 130м/с ще е доста болезнено за хората с които играеш. Колко м/с всъщност беше пушката ??? Моя снайпер беше 100м/с и след тефлона стана 127 м/с ...
Активен

Roshavv

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 275
    • Профил
« Отговор #19 -: август 25, 2011, 23:04:13 pm »

супер ревю  ;D браос ... :D

...ам като намотаеш лентата,нали цевта има едно каналче отдолу..после не се ли размества гумичката като я навираш...? демек тая пъпка или нз как и се казва....застава ли точно горе...?а и не схванах мноо...навиваш ли и през отвора който излиза въпросната пъпка ;D...тоест кадето завърта вече топчето..там има ли лента...?и ако има не пречи ли на хоп-а...доста стегнато става предполагам...натиска ли както тряа....

кажи,че да разглобявам и аз  ;D

поздрави'
Активен

Храбрия

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #20 -: август 25, 2011, 23:19:34 pm »

Един въпрос: Не е ли опасно да остане силиконова смазка в цевта?
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #21 -: август 25, 2011, 23:36:34 pm »

Roshav тея процедури съм ги правил преди година и нещо  ;D ;D Забравил съм  ;D ;D виж обаче помня, че имаше такова каналче и помня че върху него си минах без проблеми. То тефлоновата лента е адски тъни и полепва перфектно. Уплътнява се малко пространство (то няма некви огромни луфтове та да намотавам 5 см намотка)  ;D ;D

@Храбрия Мен така са ме учили разни филмчета от нета, че се почиства цевта ... разбирам, че по тоя начин май си убиваме хоп-ъпа за първите няколко изстрела. С какво да почиствам цевта ?
Активен

Roshavv

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 275
    • Профил
« Отговор #22 -: август 26, 2011, 01:02:33 am »

офф не видях датата....ам схванах идеята...
а чистя с парцалче и чист спирт 95 градуса... от аптеката ... ;D
Активен

GEGATA

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #23 -: август 26, 2011, 21:51:37 pm »

Има ... правилата за автоматично оръжие. Нали се сещаш, че с 130м/с ще е доста болезнено за хората с които играеш. Колко м/с всъщност беше пушката ??? Моя снайпер беше 100м/с и след тефлона стана 127 м/с ...
На кой му пука... xD
Иначе пушката ми я дават 130 м/с, ама един авер каза, че като я замерил била 117 м/с. Може и да ги е надхвърлило така като гледам какъв резултат си постигнал с твоя снайпер :D... правилата никой не ти ги гледа. На национални игри (където замерват пушките) не мога да участвам, защото нямам 18...
« Последна редакция: август 26, 2011, 21:53:31 pm от GEGATA »
Активен

Храбрия

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #24 -: август 26, 2011, 21:56:28 pm »

На кой му пука... xD
Иначе пушката ми я дават 130 м/с, ама един авер каза, че като я замерил била 117 м/с. Може и да ги е надхвърлило така като гледам какъв резултат си постигнал с твоя снайпер :D... правилата никой не ти ги гледа. На национални игри (където замерват пушките) не мога да участвам, защото нямам 18...

То въпросът е дали я ползваш срещу хора или не, защото като стане някой гаф... цялата ЕБ ще духа супата.
Активен