Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Регионална игра В.Търново 26-27.06.2010 г  (Прочетена 10052 пъти)

logus

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
    • Профил
Re: Регионална игра В.Търново 26-27.06.2010 г
« Отговор #50 -: юни 24, 2010, 16:04:52 pm »

Дано е тихо времето, че да не гоним палатки по нощите... като знам как вее баш на тоя баир... :D

Ееее, разкри целия замисъл на нощната мисия! :)
Активен

hrabri

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
    • Профил
« Отговор #51 -: юни 24, 2010, 20:19:48 pm »

За лагера е помислено да е на завет ;)
Активен
....и Ботев слязъл от Балкана с Шмайзер в ръка.......

nikeza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 689
    • Профил
« Отговор #52 -: юни 24, 2010, 22:50:10 pm »

Питането ми е за с.Беляковец, може ли да се влезе по някакъв път преди Велико Търново или се влиза в града и по Беляковско шосе се отива до селото ?
Активен

GREENKILLER

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 304
    • Профил
« Отговор #53 -: юни 24, 2010, 23:14:50 pm »

Питането ми е за с.Беляковец, може ли да се влезе по някакъв път преди Велико Търново или се влиза в града и по Беляковско шосе се отива до селото ?

По беляковско шосе - това е пътя, има черен път още преди да се влезе във Търново от посока Софияу но изобщо не се препоръчва !!! Идвайте по цалския път - беляковско шосе.
Активен
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...

logus

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
    • Профил
« Отговор #54 -: юни 25, 2010, 10:36:27 am »

Това са двата най-бързи начина да стигнете до Беляковец.
Надявам се да ви бъдат от полза.

За идващите от София: При влизане в Търново продължавате направо, качвате се на моста и карате по булевард "България", докато не стигнете до кръстовището с Краков и Беляковско шосе (първото след светофара). Там правите ляв завой за да обърнете посоката на движение и веднага след това десен нагоре по Беляковско.

За идващите от посоки Варна и Стара Загора:
Движите се по улица "Магистрална". Подминавате светофара и на следващата пресечка след около 500-600 метра завивате надясно. Точно преди пресечката има гърбица, няма как да я сбъркате (и табела София би трябвало да има). След едно приятно изкачване има светофар - продължавате все направо - улицата ще мине покрай стадиона и ще ви изведе до светофар на бул. "България". Завивате наляво по България и след 250 метра ще стигнете до кръстовището с "Краков" и Беляковско шосе.

Беляковско шосе ви води право в Беляковец.

Uploaded with ImageShack.us
« Последна редакция: юни 25, 2010, 10:47:43 am от logus »
Активен

Aly

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
    • Профил
« Отговор #55 -: юни 25, 2010, 15:55:09 pm »

След тежка битка проведена по кръчмите в чест на новородения ми син C4 Team  се съвзема от тежка реанимация и стяга пушкалата за поредната airsoft касапница.  ;D ;D
Активен
No Free Way!

ANIMAL

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
    • Профил
« Отговор #56 -: юни 25, 2010, 20:28:42 pm »

След тежка битка проведена по кръчмите в чест на новородения ми син C4 Team  се съвзема от тежка реанимация и стяга пушкалата за поредната airsoft касапница.  ;D ;D

този път дезертьорите който бягат на 2-рия ден ще бъдат разтрелвани във гръб  ;D ;D ;D
Активен
"Just remember, when everybody else is shooting, shoot in the same direction." - Black Hawk Down

Aly

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #57 -: юни 25, 2010, 23:47:27 pm »

въй въй си премеся Armor Plate отзад  :D :D :D :D :D :D
Активен
No Free Way!

brent

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
    • Профил
« Последна редакция: юни 27, 2010, 12:20:48 pm от brent »
Активен

TheDRAGON

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
    • Профил
« Отговор #59 -: юни 27, 2010, 15:40:08 pm »

Малко снимки и от моя апатат.
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #60 -: юни 27, 2010, 16:37:29 pm »

АДСКИ добра игра!!!

Поклон до земя на организаторите, размазах се от кеф! Страхотна организация, много идеен поливариантен и многопластов сценарий, много добре промислени и интересни задачи. Теренът беше голям, труден, и като цяло маниакален военен полигон, а логистиката - на най-високо ниво. LARP елементите къртиха мивки и ги лепиха по тавана.

Кратко обзорче от моя гледна точка:

общо около 50-60... а може би и повече човека - не зная точно. 2 големи фракции и една хаос фракция (търновлии). Меропроятието започна с подробен брифинг по безопасност и правила. Създадоха се 2те фракции, избраха им се командирите, и на всеки командир се раздаде един бая дебел плик със задачи, карти, мисии и т.н. Раздадоха се компаси (които си се използваха бая). За другата фракция не зная много, там бяха Marines, Red Cell, други хора бая, командващ им беше Гангстера.

Ние бяхме DeadZone в пълен състав, C4, Скрудж, хасковлии, хора от Rouge Warriors, Мечката, Хиената и др. Командир на факцията беше Шивачът, замкомандир беше Мечката, а в един момент когато и двамата ги бяха очистили - временно длъжността пое Хиената. Командната структура беше доста добре работеща, командването поддържаше комуникация с хората и много грамотно движеше подразделенията по картата - за което бравус!

Задачите поставени пред фракцията включваха първоначално придвижване и ориентиране по непознат терен, преодоляване на засади, локализиране на точка с оборудване, установяване на FOB, и използването на FOB за изпълнението на поредица от мисии. За целта Шива формира 2 разузнавателни групи (Alpha и Bravo recon teams) и основно щурмово звено.
Браво рекон бяха по същество C4. Te по-скоро си направиха тяхна игра без особена връзка с нас...
Наблюдения върху цялата фракция нямам, тъй като основно бях на мисии в състава на Алфа. Там бяхме аз, инжинер Зо, медик Фил (от Хасково), "навигатор" и свръзка с командването - Animal. Animal се оказа че е тренирал ориентиране и беше много ценен asset. Работеше много точно с картата.

Играта започна с това, че Шива ни пусна напред да разузнаваме и да откриваме пътя пред основната фракция. Едновременно с това да откриваме и засади. Ориентирането си беше баш-бая съвсем истинско такова едно. Готин момент беше едно събитие - явно в този ден военните бяха решили да взривяват някакви боеприпаси, та ни се наложи да поспрем и да ги изчакаме на позиция да си свършат работата, понеже по карта трябваше да минем точно през едни поляни, дето те гърмяха снаряди на тях. Взривовете си бяха баш-бая сериозни и след тях имаше по метър и кусур дълбоки няколко метрови кратери - готино :D :D :D
военните ни се радваха такива едни :)
след като приключиха, ни пуснаха и продължихме по маршрута. Алфа и браво пак бяхме отпред и основната група движеше след нас. Започнахме да се спускаме в едно дере, навлязохме в гора и по едно време налетяхме на засада. С одобрение на командването Алфа скъсахме контакт и продължихме със задачата си. С4 завързаха бой с противника и започнаха да го преследват... и после май никой от основната група не ги видя цяла игра. :D :D :D

Алфа продължихме с разузнаването пред основната група. Animal ни изведе точно по карта на един разклон, след това траверсирахме пътя пред основната група и открихме точката оборудването. Там имаше допълнителни задачи за командването. Там се разпъна палатка с мрежа (FOB) а Алфа през това време пазихме периметър.
След малко ни извикаха при командването и ни връчиха мисия да разузнаем квадрант по карта и да открием... кейс с експлозиви. Там беше едно прецапване на реки, едно придвижване в страхотно гърста растителност... само за да се нанижем на засада. Скъсахме контакт, но загубихме медика си. продължихме напред и локализирахме съответния кейс. Кейсът можеше да бъде взет само от инжинер. Все още под обстрел сложихме периметър и подсигурихме подход за Зо. При опит обаче да я докопа, се оказа че тая идиотщина е минирана с разтяжки като за световно и той ... еми взриви се. Разбрах в последствие, че там част от мините са се задействали и с датчик за движение и преди нас от противниковата фракция някакъв инжинер се е взривил точно на такава.
Последва това, че Animal и аз задържахме позиция, информирахме базата, че сме под обстрел, че сме до пакета, но сме без медик а инжинерът ни е ударен, и че искаме подкрепление. Описахме им точно квадранта в който сме, описахме позицията на лошите и откъде да заходят нашите, за да не влизат в контакт - абе как си трябва :) Получихме като подкрепление 4ка от DeadZone. Направихме по-стабилен периметър, излекуваха Зо, двамата със Станчо обезвредиха и събраха всички мини и после ескортирахме Станчо с пакета до FOB.

Там разбрах, че Шивачът е успял след цигански пазарлък, обещания за истински пържоли, ракия, бира и по няколко хиляди игрови евра на калпак да подкупи хаос фракцията (планинци) да се присъедини към нас и да сложат сини армбанди.
Скоро Алфа получи нова задача. Изманеврирахме в гръб на нападащи FOB червени, избихме ги много лошо и локализирахме позиция за установяване на комуникационна точка на няклко стотин метра от FOB. На тази позиция имаше телефонна слушалка. Разположихме периметър и скоро при нас се появи Станчо, който влачеше на гръб през деретата голяма тежка и неудобна макара с кабел. Свързахме слушалката и... ЕБАССИ ЯКОТО - имахме си работещ телефон с базата :) :) ;)

по телефона ни възложиха следващата мисия. Тук вече бяхме само аз и Animal от алфа, втората двойка беше Станчо и Буга от роговете. така или иначе те бяха медик и инжинер така че беше ок. Задачата се състоеше в това да намерим и унищожим намираща се в близост до базата на червените ПВО и комуникационна база. Решихме да направим едно обходче и да им излезнем в гръб. това означаваше да се катерим по едни баири, идеално :).
Тук обаче липсата на сработка си каза думата, и аз не зная как стана, уж двете двойки заобикахяхме някакво препятствие от двете му страни а повече не се видяхме. А и радиокомуникацията беше зле заради терена... С Animal намерихме ракетите и след напразни опити да се свържем с другата двойка внимателно се промъкнахме до тях, само за да открием че са взривени няколко минути по-рано от Станчо. Е... какво пък. Поругахме я техниката на червените с изписване на едно небезизвесно уравнение върху единият от задните стабилизатори на едната ракета и ... нали :D :D :D
по пътя наобратно излязохме на позиция много близо до спорещи гласове. Разпознах гласа на Купона, който се обясняваше нещо за пари и идеализъм. Понеже бяхме страшно влизо до червена база заключих че очевидно преговаря нещо с червените. А уж шивача го бил подкупил!!! Казах на Animal да предаде в ефир до всички за възможно предателство на планинци. При което след това веднага чух да щракат затвори и сащисаните оправдания на Купона... :D :D :D :D :D Оказа се че макар и близо до базата на червените, цялата ситуация се разиграва между сини. Размина им се засега де, но Шива си запази подозрението към тия продажници и в последствие разработи и задейства много пъклен план... така де - не може да се има вяра на хора, които се продават за черпня с ракия, бира, пражоли и игрови евра...  ]:->
Идеята беше преди края на играта да се направи финален и решителен щурм на базата на червените, да я превземем отново, и в момента в който това стане - под заплаха от оръжие Планинци да бъдат обезоръжени и арестувани, като съпротивляващите се бъдат разстреляни. За целта, за да им се протъпи бдителността, беше договорено да им се изплати на момента цялата сума игрови евра, та да си мислят че всичко е ОК и да ги изненадаме максимално... за огромно съжаление не успяхме да приложим този план поради настъпилия край на играта. :D :D :D :D :D Те парите си ги получиха де :)

Като цяло играта беше стра'Отна ;) За мен беше лудница, поради това че постоянно бях на мисии, постоянно далече от базата, постоянно дълбоко в противниковата територия и наистина се почуствах като член на recon team.
Интересна иновация беше наличието на точкова система за оценяване при изпълнението на всяка мисия. Именно тази точкова система (а не флагове и т.н. истории) беше критерият за излъчване на победител. Това привнесе лек спортен привкус на нещата накрая на церемонията за оценяване. Като победител беше излъчена синята фракция, разбира се с уговорката, че това е полушеговито, и че печеливши са всички участвали. Раздаваха се купи, Шивачът отнесе купата са синята фракция, Гангстерът - купата за най-полезен играч, а Мечо - купата за най-коректен играч. Цялото нещо стана под бурни аплодисменти и купоносителите използваха купите си по предназначение - за пийеньйеее!!! :)
толкоз от мен :) - аз искам на Търново ПАК! :D
« Последна редакция: юни 27, 2010, 16:39:40 pm от piker »
Активен
T.V.U. grawlix

nikeza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 689
    • Профил
« Последна редакция: юни 27, 2010, 17:07:29 pm от nikeza »
Активен

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #62 -: юни 27, 2010, 18:15:05 pm »

Пайкъра е казал повечето неща за казване, аз искам само да благодаря още веднъж на домакините. Терена беше супер добре подбран(че си и приличаше на Африка), сценария интересен и играта динамична. Верно трябваше да се сетя да си взема кукрито с мене(ако не сте виждали джунгла, да знаете че там е подобно), ама да съм се сетил. Най-накрая така ме беше треснало, че просто поттичквах пред противниковата база и си сеех ;D
Активен
Шофьор на снегорин

Aly

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #63 -: юни 27, 2010, 18:21:25 pm »

От Името на C4 Team искам да изкажа големи благодарности на домакините и техните гости за прекрасния екшън който се разигра в събота  ;D Висчко беше направо невероятно ,а и с гордост мога да кажа че така не си бях пострелял отдавна .Едно голямо браво на домакините за красивите макети и готиния сценарий. Желая да споделя това което ние преживяхме за да разберат останалите членове на синята фракция какво свършихме,предположих че сте останали в невидение на това какво направи малката груптичка на C4 Team,но такава беше и целта ни.

Така след установяването в базата ни беше дадена команда от главнокомандващите фракцията :

First Mission - Да отидем и да помогнем на хората които са попаднали в засада.--->  (попаднахме на цялата партизанска група и бяха избити до крак. <1>/ <1>/ <18>/ <18>/) Mission  Complete

Secondary Mission - Да установим ракетната база и да я превземем.---> Мission Complete ( с помоща на партизанската група ) <22>/ <32>/.

Тhird mission - Навлизане в Базата на червената фракция разузнаване откриване на червения флаг--> Mission Complete.  :10:9

Fourth mission - Превземане на базата на червените и опазване на флага 30мин --> Мission Failed.(успяхме 25мин все пак сме 5 човека срещу 26  <4>/ <4>/ ;D ;D ;D,а и подкрепа от нашите Легионери така и невидяхме.)

С нетърпение очакваме следващата игра в Търново  :D ;D
Поздрави от Русе :10:10

« Последна редакция: юни 28, 2010, 15:56:08 pm от Aly »
Активен
No Free Way!

Dexter

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 491
    • Профил
« Отговор #64 -: юни 27, 2010, 20:33:36 pm »

Големи благодарности на Купона, грийнкилъра и всички планинци за отличната организация на играта! Благодарско и за достойната и феърплейската игра на нашия противник- легиона. Отлична игра на съотборниците ни- В.А.Т. и Марийнс. Благодаря и на Мечо и Гангстера за шоуто вечерта ;D А на дедзоун, честит ви нов камуфлаж :P Планинци, очаквам с нетърпение следващото ви представяне като отлични домакини!
Активен
a.k.a. killboy         redcell.hit.bg

hrabri

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
    • Профил
« Отговор #65 -: юни 27, 2010, 20:33:51 pm »

....... Желая да споделя това което ние преживяхме за да разберат останалите членове на синята фракция какво свършихме,предположих че сте останали в невидение на това какво направи малката груптичка на C4 Team,но такава беше и целта ни.....

Абе... ,  то налитате като оси и всичко след вас е разфасовано и обезкостено ;D ;D

Много се изкефих след като се появихте от нищото и разтреляхте почти 90% от събралите се на "моабет" Планинци , а един млад юнак изненадващо за мен опря дуло на пушкало в гърба ми  и каза:
- ти жив ли си ? - аз му отговорих:
-вече не !
супер яко беше  :D

п.с.
Комусо вече може да е сигурен , че на "фрегатата на Сандокан" няма по добър топчия с  "аркебуз" от него ! :) :) :)

« Последна редакция: юни 27, 2010, 20:37:01 pm от hrabri »
Активен
....и Ботев слязъл от Балкана с Шмайзер в ръка.......

GREENKILLER

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 304
    • Профил
« Отговор #66 -: юни 27, 2010, 21:15:36 pm »

Комусо беше зашеметяваш артилерист !
Както се вижда, артилерийската точка бе построена точно според правилата на задачата.

Целите бяха добре прикрити и изглеждаха заплашително !

но морския вълк запази самообладание, а опита му в бойни мисии го направи безпощаден към противниковите цели.

така червената фракция - правитилствини части Гокон получи пълен брой точки за тази мисия.

Организаторите планират в бъдеще да има цяла артилерийска батарея, чийто командир вече е известен на всички - КОМУСО. Благодарим, за отговорността проявена при изпълнение на задачата, както и на бойците помогнали за осъществяването и !
« Последна редакция: юни 27, 2010, 21:55:44 pm от GREENKILLER »
Активен
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #67 -: юни 27, 2010, 21:57:17 pm »

Преди да седна да напиша подробен отчет за великолепната игра ,искам да изкажа най-искренните си благодарности към организаторите и мой добри приятели - Илиян(Купона),Тошко(GREENKILLER),Йонко(hrabri) и всички бойци от отряд Планинци.Нисък поклон за перфектната организация както на играта така и на мероприятията след нея и за гласуваното ми доверие да бъда "Първи Еърсофт Топчия"  ;D,надявам се че не съм Ви разочаровал.За мен е удоволствие и чест да присъствам на всичко организирано от Вас ,и още веднъж приемете моите хиляди благодарности.
Освен това искам да благодаря както на колегите от "червеният" тим-вечните ни партньори във всички регионални и национални игри-момчетата от "Marines",отлично подготвените тактически "Red cel" и колегите от София-Илийката и Аватара  както и на съотборниците ми от V.A.T.
Чест и почитания и на противниковият "син" тим-"Дед зоун","ОЧЗ"-Хасково,"С4","RW",Пайкър,Хиената,Мечо и колегите които нямах честа да познавам до тази игра.
Подробен отчет за играта ще напиша по късно и ще кача снимките които направих както по време на играта така и след нея.
Още веднъж - благодаря Ви момчета за отличната игра!
« Последна редакция: юни 28, 2010, 09:18:47 am от komuso »
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

FDGO

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 204
    • Профил
« Отговор #68 -: юни 27, 2010, 22:12:14 pm »

Момчета тук е и клипа по презентацията на въпросния  БГ airsof катрофен топ , само че поради липсата на Бори мечката  става и .....Комусо. ;) :1:

А тук малко снимки само от веселата част на събирането:
http://fdgo.snimka.bg/other/25-27-06-2010g.513282
« Последна редакция: юни 27, 2010, 22:25:26 pm от FDGO »
Активен
Див човек и силен ветър, нищо не може да ги запре!

Shivacha

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 244
    • Профил
« Отговор #69 -: юни 27, 2010, 22:21:44 pm »

След коментара на Piker  небих могъл да напиша каквото и да е но ми липсва малко и  резиумето на Ме4ката....щото ще разкаже как покосяваше вразите само с ръмжене на ел. мотора :)

pp.Beshe qkooooooooooooooo
Активен
В името на играта

Skype-Shivachabg

Zo

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
    • Профил
« Отговор #70 -: юни 27, 2010, 22:48:52 pm »

Страшна игра!!! Евалата на всички

Снимки: http://picasaweb.google.bg/109494460281734898309/VelikoTurnovo
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #71 -: юни 27, 2010, 22:55:30 pm »

Абе май се преее.....ах че не дойдох а?
МЕКО КАЗАНО!
друг път да знаеш - в Търново игрите са яката раутта!
Активен
T.V.U. grawlix

aleksandar92

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
    • Профил
« Отговор #72 -: юни 27, 2010, 23:24:45 pm »

Аз също искам да изразя свойте благодарности на организаторите за прекрасното събитие, съотборниците ми за колегиалността и проявеното разбиране, противника за феърплея и на Аватар за пушката. Благодаря пак момчета.  :)
За пръв път ми беше да стрелям с еърсофт реплика, както и първа игра. Беше супер, определено си струва бъдещи инвестиции това 'хоби'. Единственото за което съжелявам(силно казано) е, че не взех участив в някой от щурмовете на червената база. Но пък за сметка на това с чест осигурявах(пак силно казано, по-точно се опитвах  ;D ) защитен периметър на базата.
Активен
Celer, Silens, Mortalis

Meine Ehre heit Treue

Skipper

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 752
    • Профил
    • https://www.youtube.com/watch?v=HHk3EqQPXGQ
« Отговор #73 -: юни 28, 2010, 13:24:36 pm »

Привет и от мен искам да похваля Планинци за добрата организация и интересните съоражения който бяха изиобретили най ме впечатли мината със сензор която издава звук. Всички и червени и сини бяха мотивирани и играта беше добра и на много високо ниво.  Благодарности на колегите от Бургас и Варна с който работихме в екип. И на сините за "подлите им атаки" бяха добър противник. Но най коварни бяха Планинци който така и не разбрах че са от лошите. За сметка на това вторият ден бяхме в една група.
Имахме възможнаст да разгледаме крепостта Царевец  и споделяме малко снимки с вас:

Благодаря колеги от името на RED CELL

Ето малко снимки:

http://avgustratraiana2010.snimka.bg/sports/regionalna-igra-v-t-rnovo-2010.513358.19406169

« Последна редакция: юни 28, 2010, 22:09:06 pm от Skipper »
Активен
„Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da gloriam“

Grne Teufel

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
    • Профил
« Отговор #74 -: юни 28, 2010, 19:08:54 pm »

Някой щеше да разузнава какви са тия странни бръмбари.(според мен извънземни,според Гангстера мутирали от обеднения уран на боеприпасите които взривяваха военните :D ;D )
Активен
Der Kampf geht weiter!