Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Въпрос: Kalash RK-10 - слаби части и ъпгрейд  (Прочетена 2662 пъти)

setekh

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
    • Профил

Здравейте всички, аз съм пресен що се отнася до еърсофта, купих си  някакво АК ( RK-10 Kalash Airsoft ) що годе метално с дърво, дръжката е пластмаса, четох че било с метален гиърбокс в.3, но нямам и бегла идея дори. Понеже ми казаха, че е доста разпространено като оръжие и ми се искаше хора които имат такива и са играли с тях да изкажат мнение, кои са им слабите части, има ли някакви особенности, кое е най-добре да ъпгрейдвам първо и т.н. ( преди да ме опсувате, прочетох каде каквото намерих, ама пък и всички знаете, че е по-лесно да питаш :) ) Само не успях да закачча идиотския ремък отзад, явно съм дори по-прост от колкото се предполага, ако някой ме упъти как се слага тоз ремък ще съм много благодарен :)
Тази седмица изпуснах игрите, но следващите ще дойда и аз, дано се намери местенце и за мен в някой отбор, тъкмо аз ще съм виновен за всичко като новак ;)

Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
Re: Въпрос: Kalash RK-10 - слаби части и ъпгрейд
« Отговор #1 -: юни 13, 2010, 23:48:29 pm »

що е дълъг дибойски калашник - все е кораво говедо. Съдейки по моя - не е проблем да го хвърляш, блъскаш, удряш, и дори (стига да го правиш с приклад) да забиваш пирони с него. За да стреля добре обаче задължително трябва да му смениш гумата на хопъпа с хубава. Опитът покава най-добри резултати с гардърска такава. Оттам насетне нужда от ъпгрейд може да се каже че няма. Поне моят забраних да ми го ъпгрейдват :) :) :)

А да - моят ръждясва. Кофти момент с пушките дето са си от стомана. Да го имаш предвид като играеш на дъжд.
Провери дали (и кои) части са цамови. Обикновено цевта винаги е, но муфата и предния мерник - зависи. Също и фронтсета де. Ако си с някоя от по-алуминиевите версии - избягвай да го хрърляш върху камъни и цимент, нещо може да се отчупи. Но тори и да го счупиш, части за калаш има колкото щеш в нета и са евтини, да не ти дреме.

edit: забравих да спомена - батерият, която идва с пушката като правило не струва. Зарядното направо си е за боклука. Направо отсега си го предвиди като разход читаво зарядно и добра батерия.
« Последна редакция: юни 13, 2010, 23:56:42 pm от piker »
Активен
T.V.U. grawlix

kcekelkai

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 223
    • Профил
« Отговор #2 -: юни 13, 2010, 23:57:38 pm »

Ако си със RK-10S значи си със фулл-стиил версията на която едниственото нещо дето е от метал а не е стомана е цевта . Аз имам RK-10S и мога да потвърдя казаното от Piker , но много внимавай с приклада и по специално заключвалката . Моята за сега е добре , но в чуждестранните форуми казват че се чупи , ама яко. А това после сам ще трябва да го отваряш , лепиш и тн.

Ето тоя клип ще ти помогне да си сложиш ремъка , гледай го от 50та-та секунда натам . Няма значение че е с АКСу техниката е същата. А и на АКМСа ремъка е малко по дебел метала на карабинката накрая и си е малко мъка ма давай смело.
Активен

Call me Kce .

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #3 -: юни 14, 2010, 10:11:05 am »

Не зная как е хавата с конкретно ключалките за моделите като на setekh, но за 74ките - да, прави са хората - наистина се чупят, потвърждавам.
Обаче се продават за около 20тина лева стоманени ключалки, с дупка, така че и това е бял кахър.

edit: предната карабинка на ремъка е слаба. Може направо отсега да си я смениш с едно от онези малките карабинерчета за ключодържатели.
« Последна редакция: юни 14, 2010, 10:14:26 am от piker »
Активен
T.V.U. grawlix

setekh

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: юни 14, 2010, 12:48:18 pm »

Мерси много за всичко, на кутията пише само 10 без С, цефта е алуминиева. Мерси за филчето с ремъка, аз го измагарих някак след 10 мин. мъчене, ама не мислех, че може да има филмче, понеже съм лежпер махнах щипката отпред ( верно е здрава гадта, тормозих го с клещички, на ръка неможах да го сгъна достатъчно, кекав съм ;) ) и го нанизах някак, ама за игра без ремък ще ми се откъснат ръцете предполагам. Вие какви батерии ползвате ? Знам, че е още един идиотски въпрос, но предполагам има разлики между различните производители както на батерии, така и на зарядни, та опита си е незаменим и затова питам. Хрумна ми, че човек спокойно може да си сглоби такава батерия от елементи, та и зарядно дори, някой правил ли е опити? Ще е яко да се изкоруби една лаптопска батерия от по-старите, те са с такива елементи кръгли и да се направи пакет за еърсофт :) Аз първо мисля да поиграя, да посъбера опит и акъл от вещи в занаята :) и тогаз да му отсвиря гаранцията, то отсега ми е ясно, че няма начин първото пушкало да не го счупя грозно, пък по-натам ще се метна на една система ( ако джобовете издържат ) кефещи са, ама що правят само М-ки ( поне само М-ки видях ).
Принципно видях, че се продава само мотора от Система, това може ли да се вложи в някаква АК база и кой може да го направи от-до ( разбира се срещу заплащане ).
Мерси много, супер готини хора сте и се надявам да се веселим доволно.
Активен

Glindor

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
    • Профил
« Отговор #5 -: юни 14, 2010, 23:35:03 pm »

колега тва с правенето на батерии от моя скромен опит с правенето от компоненти не е много рентабилна схема а и не стажат по добри от магазинските
имам 3 такива батерии от които едната само стана много сполучлива другите 2 едната я опържих а другата иска адски много ток за зареждане и се изхабява бързо 1 игра максимум
Ако имаш стара батерия от лаптоп направи си ако ще купуваш елементи по добре си купи батерия
Активен

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил
« Отговор #6 -: юни 14, 2010, 23:44:17 pm »

Здрасти,
от това което чета направо ме стряскаш. Като ти казах когато го купи че е едно от най-добрите в съотношението цена-качество,значи е факт, така че не отсвирвай гаранцията си, а още по-малко пък отписвай хубава пушка като тази. 2 години гаранция си е 2 години гаранция.

За батериите-докато оригиналната ти стреля-не виждам смисъл да сменяш с друга-да има много по-добри батерии с много по-добри зарядни и ми е най-лесно да ти покажа "мерцедеса" на нещата, ама не е идеята да те издоим в магазина, а да се забавляваш. По нататък ще смениш с Ли-По батерия и така, но ПО–НАТАТЪК.

Мотора на Система е една добра инвестиция,с това съм съгласен. Ако искаш заповядай ще ти го покажа,ще ти покажа на уредите предимствата му и така.(Мотора на Система е различен от този в пушката Система М4А1)

Накратко винаги и по всички въпроси си добре дошъл в шоурума.
Като отидеш на игра живот и здраве - ще помолим някой колега да ти настрои хоп-ъп , ако не се справиш (това нямна как да направя в офиса-нужно ми е пространство).

« Последна редакция: юни 14, 2010, 23:48:08 pm от G.H.O.S.T. »
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?

setekh

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: юни 15, 2010, 06:40:21 am »

За батерията просто ми хрумна та питах, не че ще хукна да го правя :) Инак попринцип говоря за напред във времето като се понауча тогава да го ъпгрейдвам - това имах предвид под "отсвиря гаранцията" защото предполагам и при вас да го донеса да го ъпгрейднем гаранцията ще отпадне, не става въпрос да го майсторя сам, не съм добър с финни чаркове, при все че принципно се занимавам с компютри в жичкаджийството ме няма никакъв, а и с тези мойте дебели пръсти смятай ще е повече вреда от колкото полза да пипам каквото и да е финно :) Сега само чакам другата неделя да организирате игра и да мога да дойда та да се запознаем и попукаме. Бири-мири, скари - носиме ли или ? :)
Активен

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил
« Отговор #8 -: юни 15, 2010, 08:38:53 am »

Стига да решиш да правиш ъпгрейд и същия бъде направен при нас, то гаранцията ти не отпада ,получаваш гаранция и на самия ъпгрейд но има време за ъпгрейди и модификации.Със скарите и бирите колегите ще те запознаят със схемата:) След игра е почти задължителна.
« Последна редакция: юни 15, 2010, 08:40:40 am от G.H.O.S.T. »
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?