Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Бихме искали да ви предупредим, че пазаруването от сайта на "airsoft bg" е на ваш риск и отговорност. Закупуването на стоки от този сайт и магазин крие в себе си сериозна възможност за проблеми от всякакво естество. Магазините, от които нямаме подобни оплаквания, можете да откриете в банерите горе, вдясно или най-отдолу на страницата на форума. Желаем ви успех !

Автор Тема: Легион - Пловдив  (Прочетена 23941 пъти)

Arxangel

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
    • Профил
Re: Легион - Пловдив
« Отговор #50 -: февруари 21, 2008, 14:45:47 pm »

;D :D ;D it can be done!!!  :D
Активен
Wounds heal, Scars fade, Glory is forever!

Flame

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
    • Профил
« Отговор #51 -: февруари 21, 2008, 17:12:46 pm »

Относно Името- с Flame съм регистриран за Бергет понеже хората не четат Кирилица и смятам че е уместно да сменя профила за да коментирам с адекватен ник.
  А и има един лаф "нови попове нови тефтери"

Активен

Blue_dog

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
    • Профил
« Отговор #52 -: април 11, 2008, 07:06:29 am »

Да очаквам ли въскресението на Юлий Цезар с вас? (Шега, но и в същото време ви причислявам към могъществото на тази световно известна личност)Нещо сайт, нещо римско за знак на отбора ви? (еми сайт верно скоро ще има,ама още го нема в момента) И си формирайте първо манипулите (ами една кохорта се състои от 4 манипули по 120 човека преди Пуническите войни, че сте една шепа народ (ами малко хора сте) и ви миришат краката за една кохорта па за втора ли (просто закачка - спорта е много млад и незнам дали цялото ЕБ може да събере една мкохорта играчи).   Иначе поздрави. (Поздравявам ви момчета и  момичета за вашата организация. Вие сте за пример в българския еърсофт, както Снайпа каза, вие сте най-добре екипирани и не исках да ви засегна с горните думи)
« Последна редакция: април 13, 2008, 22:28:21 pm от Blue_dog »
Активен
Храни куче, да те лае!

Let my armies be the rocks and the trees and the birds in the sky!

Flame

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #53 -: април 11, 2008, 11:50:26 am »

Съжалявам че не съм в България иначе лично щях да доида да ти покажа доста неща от
арсенала на Легиона.
А и не мисля, че това е начина за възхвала. А за шепата хора го приемам като лична обида и това което е последало в изказването и ти ми посочи друг отбор в ЕБ които може да събере толкова организирани и еднакво екипирани хора.
 Благодаря на тези които знаят кои сме и поздрави на ЛЕГИОНА от мен!
Активен

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 151
    • Профил
« Отговор #54 -: април 11, 2008, 12:08:26 pm »

Куче, не се засягай но съм напълно съгласен със Флейм. Към момента хората от легион са най-добре екипирания и може би най-сериозния отбор в ЕБ ( Всяка неделя има техни представители на терена които се вдигат чак от Пловдив), имат единен камуфлаж, не знам колко хора са точно но никак не са малко, така че мисля че им дължиш извинение.
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 028
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #55 -: април 11, 2008, 12:11:46 pm »

Мисля, че Кучето имаше съвсем друго предвид,
един вид заигравка с думите и историята,
но Куче, не всички са се специализирали в историята на Древен  им,
за да разберат хумора ти  ;D

Нека легионерите не се сърдят, той така си пише,
а после ние превеждаме и тогава вече всички се смеят.
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

icaka

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 205
    • Профил
« Отговор #56 -: април 11, 2008, 12:17:43 pm »

Нещо сайт, нещо римско за знамк на отбора ви?
Ако говориш за знак/герб/емблема, имаме отдавна. Чудно как не си я забелязал до сега?!
Ако става въпрос за знаме, и то е готво. Ако играта на 06.04 се беше състояла щеше да го видиш.
Поздрави и от мен!

« Последна редакция: април 11, 2008, 12:20:25 pm от icaka »
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #57 -: април 11, 2008, 12:26:41 pm »

Сайтът на ЛЕГИОН е в процес на разработка и надявам се скоро ще бъде готов.
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Duvi

• София
  • Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 965
    • Профил
    • Duvi`s life
« Отговор #58 -: април 11, 2008, 23:19:51 pm »

Мисля, че кучето влезна оръвша що може из форума и пак ще легне да спи... Куче като не си влизал на форума 1 месец моля не си наваксвай за 3 часа ;)

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 681
    • Профил
« Отговор #59 -: април 12, 2008, 00:05:55 am »

Blue_Dog това което чета във форума не ме прави щастлив, никой от Легион не си е позволил подобно отношение към никой член на отбор та било даже и на майтап. Всички членове на отбора са хора който са приели принципите на сдружението и правилата на поведение. Колкото до това какво правим, непознавам някой друг да пътува 120 км в едната посока всяка неделя за да участава в играта. Ако имаш още коментари може да ми ги кажеш лично още на следващата игра в неделя, мисля че повечето ме познават така че няма как да ме пропусниш.

Не съм очаквал подобно поведение от човек който се нарича ШИПЧЕНЕЦ. Било то и на майтап.
Активен

Vorux

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 795
    • Профил
« Отговор #60 -: април 12, 2008, 01:10:38 am »

Аз не разбирам поста на Blue Dog, затова няма да се опитвам да си го изясня задочно. Мисля, че той ще поясни любезно какво е имал предвид.
И все пак си мисля, че не би било добър тон да вляза в сайта на шипките и да напиша примерно:
Що не се разделите на два подотбора - "камъни" и "дърве"?

;)
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #61 -: април 12, 2008, 08:14:29 am »

За да се спре спекулирането с тази тема,
и по-специално с отношението на Шипките
спрямо Легионерите, мисля че е редно да
спомена, че изпратих задочно своите и от името
на останалите от отбор Шипка извинения, за този
пост на нашия съотборник (чрез ЛС на вашето командир).

Но ако сметнете, че това не стига, спокойно можете да
влезнете и по сайта ни, да ни опишете като "храсти"...
няма да се сърдим.

Но си мисля, че с тези които се познаваме от вас лично,
а то май е с всичките - си знаем отношенията,
които лично за мен са изградени на базата на взаимното
уважение и веселба от играта.
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Flame

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #62 -: април 12, 2008, 21:24:40 pm »

Момчета нека да сложим точка на това и да не го правим на всеобщ панаир.
Мечо е достатъчно авторитетен в нашия отбор и предполагам че като се видите в неделя
ще изгладите отношенията.

Иначе знамето на Легиона се вее на KENTFORTD WEY 4

п.п. Хонория е Глория.    Успех.
Активен

Blue_dog

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #63 -: април 13, 2008, 20:50:49 pm »

Първо искам да поднеса своите искренни извинения за грубия метафоричен език, който съм използвал. Ще коригирам мнението си по-горе за да е в рамките на добрия тон между отборите. Не съм искал да обидя никой. След малко ще коригирам мнението си. Колкото до  имската история, Мечо, прав си. Затова ето една историческа спрявка.

Легион е военна единица в Древния  им.

Думата "legio" означава "събирам", "набирам", което показва, че първоначално това е било опълчение, събирано периодично за водене на военни действия.

Историческо развитие на легиона

Легионът през периода на римските царе

Първоначално под легион се е подразбирала цялата римска войска. Тя представлявала около 3 000 човека пехота и 300 конника, набирани от основните римски родове /курии/. Всеки род осигурявал по 100 човека /1 центурия/ и 10 конника, а отрядът с численост от 1000 човека бил командван от военен трибун /триба = племе/.

Легионът на Сервий Тулий 4 век пр.н.е.

Този цар с етруски произход организирал опълчението по имуществен ценз и възрастово делене. Всички римски граждани били длъжни да се явят на военна служба. Върховното командване било съставено от двама военни трибуна. Легионът на този етап представлявал фаланга с конница, разположена по фланговете и лека пехота, която не влизала в строя. Първият и вторият ред били съставени от богати граждани, носещи бронзова броня и шлем, кръгъл щит и наколенници; въоръжени с меч и копие. Гражданите от задните редове били по-бедни и по-леко въоръжени. Ветераните съставлявали резерва. Заплащане не съществувало, а наградата били трофеите, придобити по време на кампанията.

Легионът по време на  епубликата

След изгонването на последния Етруски цар - Тарквиний Горди, властта била поета от сената, който всяка година избирал по двама консули. Тогава легионът бил разделен на два, всеки под командването на съответния консул.

Войните, които водела  имската република зачестили. Етруските се стремели да си възвърнат господстващото положение в Италия, от север нахлували келтите, а на юг набирал сили Самнитският съюз. Все по-често се налагало провеждането на планомерни и координирани операции. През 4 век пр.н.е. на всеки консул вече били подчинени вече по два легиона. При необходимост били формирани допълнителни легиони.

От 331 г. пр.н.е. начело на всеки легион застанал военен трибун. Структурата на легиона се усложнила и фалангата била заменена от манипуларния строй, гарантиращ на войската по-голяма подвижност и маневреност. Започнало и изплащането на определена сума на войниците за времето през което са участвали във военната кампания.

Легионът наброявал вече 3 000 тежковъоръжени пехотинци /принципи, хастати и триарии/, 1200 лековъоръжени велити и 300 конника.  азличните категории се набирали сред гражданите в зависимост от имуществения им ценз. Легионът бил разделен на 30 манипули / 120 войника, с изключение на манипулите на триариите - 60 войника/, всяка от които съставена от 2 центурии от по 60 човека. 300-те конници били разделени на 10 турми.

Манипуларният строй се състоял от 3 линии, във всяка от които участвали по 10 манипули. Между линиите, както и вътре в самите тях имало празни пространства, равни на фронта на една манипула:
Първата линия била съставена от хастати /1200 човека = 10 манипули = 20 центурии; по 60 човека във всяка/.
Втората била съставена от принципи /1200 човека = 10 манипули = 20 центурии; по 60 човека във всяка/.
Третата линия се състояла от триарии /600 човека = 10 манипули = 20 центурии по 30 човека във всяка/.

Велитите били извън манипуларния строй, а кавалерията се разполагала по фланговете. Към започването на Пуническите войни числеността да легионите била увеличена до 5 000 -5 200 човека /броят на войниците в една центурия нарастнал на 80/. Освен това към легионите били добавени и отряди на римските съюзници allae /криле/ под командването на префекти. въведени били и вспомагателни отряди - ауксилия /auxilia/.

Кавалерията equites се деляла на лека и тежка. Тежката кавалерия се набирала измежду богатите и влиятелните младежи и била престижен род войска. Тя била средството последните да се издигнат в политиката и да направят кариера. 300-те кавалериста, които съставлявали легионната конница били организирани в 30 подразделения /декурии/ под командването на декурион. В последствие през II в. пр.н.е. легионната конница била реорганизирана в 10 ескадрона - турми /от 30 човека/, във всяка от имало по три декуриона, командващи съответната декурия. Освен тежката кавалерия била формирана и лека такава. Тя се набирала най-често от по-бедни римски граждани или съюзници. Функцията и била да прикрива фланговете на легиона от непосредствена атака и да преследва бягащия противник. Освен това тя разузнавала за засади и била използвана за предаване на съобщения.  имляните не ценяли много конницата, разчитайки изцяло на ударната мощ на легиона. Това имало понякога плачевни последствия - например при битката при Кана /216 г. пр. н.е./. След Втората Пуническа война конницата се набирала главно сред нумидийците.

Командването на републиканския легион

През целия републикански период легионът нямал един главнокомандващ. Управлението му преминавало от един военен трибун към друг през ден или през месец. Трибуните се назначавали от консул или диктатор, а след 362 г. пр. н.е. били назначавани от римския народ. Встъпвали в длъжност от 1-ви януари и оставали на този пост цяла година. Във всеки легион имало 6 трибуна. Те били избирани от сенаторското съсловие /tribuni laticlaves/ или от конническото съсловие /tribuni angusticlaves/. От друга страна трибун можело да стане и гражданин, участвал поне в пет военни кампании или служил 10 години. Командващият центурия съответно се наричал центурион. След въвеждането на манипуларния строй във всяка манипула имало 2 центуриона /prior i posterior/. В целия легион те били 60: 20 за хастатите /съответно 10 hastati priori и 10 hastati posteriori/, 20 за принципите /10 principi priori и 10 principi posteriori/, 20 за триариите /10 pili priori и 10 pili posteriori/. Помощникът на центуриона бил optio /основната му функция била да обучава войниците/ - първоначално назначаван от трибуните, а впоследствие и от самите центуриони. Броят им бил също 60.

Ще пусна инфо и за реформирането на легиона по времето на Юлий Марий.
Активен
Храни куче, да те лае!

Vorux

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #64 -: април 13, 2008, 20:55:54 pm »

Ибаси - главното р вече излиза с две квадратчета???
 ;D ;D ;D
Активен
И Исус го попита: Как ти е името? А той Му каза: Легион ми е името; защото сме мнозина.

Blue_dog

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #65 -: април 13, 2008, 23:05:21 pm »

Така, сега се дистанцирам от ШИПКА. Даже го пиша с големи букви. ДИСТАНЦИ АМ СЕ ОТ ШИПКА И НЕ ИСКАМ ДА БЪДЕ Т ЕТИ АНО ТОВА КАТО ОТБО НО МНЕНИЕ, А КАТО ЛИЧНО ОТНОШЕНИЕ НА МЕН С ЛЕГИОНА. Това мнение да се шчита като за влизане във спор и нецеля обида към никой.
  Драги ми Легионери, играл съм с вас веднъж два пъти и ви имам за сериозни хора и играчи. Друго обаче ми прави впечатление. За мен вие се подрасърдихте от една закачка, която беше направена от мен с доста римски поддекст.
 Щом се имате за ЛЕГИОН от римското време, за това съдя по изказванията за формирането на кохорти, би трябвало да знаете нещичко наистина за историята на  им поне малко от военния и характер. И понеже се съмнявам кой какво знае за Древен  им пуснах предишния пост. Барем ако имате нужда от светлина щое туй онуй за римската войска да си изясните.
   И съжденията ми за броя ви имат повече отношение към това, с което се оприличавате, а не с еърсофта. Не искам да се караме, нито па някакви мнения, МА АЗ ТОВА НЕ СЪМ ГО ОЧАКВАЛ ОТ ШИПЧЕНЕЦ.

Ами и аз не очаквах  умен Петков близо месец да се забави с оставката си ма ей го. По-рано днес я подаде. Той е министър и се пошегува с цялата държава и народ, па не сте се засегнали от него, нали?  ;) Поздрави и без лоши мисли. Даже предлагам за да не възникват такива недоразумения, админите да вземат да открият някаква голяма тема "Принципи (Мантра) на отборите" или нещо от тоя род, за да се пише за самото име на отбора, отделно за всеки отбор темичка. Върху какво стъпват отборите като принципи и на какво приличат (оприличават). Поздрави
Активен
Храни куче, да те лае!

Blue_dog

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #66 -: април 13, 2008, 23:08:33 pm »

Аз не разбирам поста на Blue Dog, затова няма да се опитвам да си го изясня задочно. Мисля, че той ще поясни любезно какво е имал предвид.
И все пак си мисля, че не би било добър тон да вляза в сайта на шипките и да напиша примерно:

;)

Колкото до теб, къде видя че съм настоявал да си правите едикакви си групи и къде съм нареждал АЗ, на вашия отбор какво да правите вътре в него??? Просто изразих базик-несъгласие с термините които прилагате.

А нашия отбор можем да го разделим на камъни, дървета, и като свършат тия две подгрупи ще дойдат и подгрупа телата, след като някой се изкряска.  ;D Прощавай ма се напикавам от смях.
Активен
Храни куче, да те лае!

Flame

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #67 -: април 13, 2008, 23:58:28 pm »

Така предложих да сложим край на този спор и продължавам да настоявам за това.
Като командир на Легион Пловдив( аз съм Пламски Итали, но от тук немога да ползвам кирилица за паролата ми) искам да те уведомя за няколко неща
  Името ЛЕГИОН го използвахме поради следните пречини
1 предполагам знаеш но на Българска земя никога не е имало разположен римски Легион
най-близкият е бил в сегашна Сърбия.
2 Пловдив е градът с наи-богата древноримска история и голяма част от символите на града
са свързани с нея. Или по твоита логика трябваше да се кръстим може би Хисар Капия и ние да бяхме заптиета защото са по малко в един отряд.
3 Поради това че имахме идея и все още е имаме да привлечем още хора от градовете в
които имаме офиси(това е мои си проблем)

Не искам да изпадам в подробности но рескуваме да влезнем в нещо доста дълбоко
 с това обвинение за невежеството ни относно древноримската история защото
предполагам не знаеш профисионално с какво се занимават част от хората в Легиона.

Презовавам Легион Пловдив и играчите му да не испадат в излишни спорове по тази
тема. Нека не си разваляме собственото УДОВОЛСТВИЕ от тази игра

Поздрави на всички
Активен

Flame

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #68 -: април 14, 2008, 00:19:54 am »

Голям проблем виждам с писането, не се виждат буквите  така че моляви не ме караите да
 да вземам повече отношение по темата
Активен

Blue_dog

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #69 -: април 14, 2008, 01:46:26 am »

Пламски, сега ако ще ми засягаш некви странични  неща, говориме от какво се състои римския легион, а не къде е бил и що е бил разположен по нашите земи, или па кой какво работи от отбора.  имските легиони са главно по границите и са разполагани според геостратегическите планове на държавата. И не ми се влиза в спорове, кой град имал повече римски символи, щото ако си направиш една справка, ще откриеш че на Балканите е един от трите грандиозни амфитеатри, но само да ти кажа че не е в Пловдив. Първия е Колизеума на Веспасиан в  им, втория Колизеум е в Мадрид третия е тука на Балканите.   За да има такова здание за забавление, значи че  този град е бил с много по-голямо културно, икономическо и стратегическо значение, за да привлича толкова народ. Няма да споменавам града.

Приключвам да пиша по тази тема.

Извинявам се на засегнатите. Още веднъж поздравления за отбора и пожелавам много много успехи и разрастване. И дай боже наистина да станете 480 човека.

П.С.: Я с едно мнение предизвиках раздвижване тука, което не е виждано от февруари.  ::)
« Последна редакция: април 14, 2008, 02:07:03 am от Blue_dog »
Активен
Храни куче, да те лае!

Vorux

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #70 -: април 14, 2008, 07:25:34 am »

;)

Колкото до теб, къде видя че съм настоявал да си правите едикакви си групи и къде съм нареждал АЗ, на вашия отбор какво да правите вътре в него??? Просто изразих базик-несъгласие с термините които прилагате.

А нашия отбор можем да го разделим на камъни, дървета, и като свършат тия две подгрупи ще дойдат и подгрупа телата, след като някой се изкряска.  ;D Прощавай ма се напикавам от смях.
Какво да прощавам - нали това ми беше идеята? Другия път ще дойда с табелка Сюлейман. ;D
Обаче видя ли - и ти се закачи за моя бъзик и ми върна сериозно-обиден пост. Хайде стига сме се бъзикали в тая тема и да се изнесем в смешния раздел, че стават разправии ;)
Активен

Blue_dog

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #71 -: април 14, 2008, 11:20:40 am »

1 предполагам знаеш но на Българска земя никога не е имало разположен римски Легион
най-близкият е бил в сегашна Сърбия.

Огромния античен военен лагер Нове, разположен върху площ от 250 дка на 4 км от Свищов, се проучва от 1959 г. от българо-полска археологическа експедиция, оглавена от проф. Димитър Димитров и проф. Майевски от Археологическия институт с музей при БАН.

Лагерът е бил основан през 45 г. сл.Хр. по заповед на римския император Клавдий и както голяма част от обиталищата на наша територия е разположен върху по-ранно тракийско селище. А първите заселници на това място са от времето на неолита - 3000-2600 г. пр.Хр. Траките в този регион около 30 г. сл. Хр. са покорени от Марк Лукреций Крас. През 69 г. тук се установява I Италийски легион, изпратен по времето на император Траян да защитава границите на римската империята срещу варварите (даките) отвъд Дунава. Именно около лагера на този легион се развива мощен град, тъй като е бил разположен на важен кръстопът, през който се е минавало от отвъддунавските земи към Филипополис и Константинопол, както и към Черно море.

Активен
Храни куче, да те лае!

icaka

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 205
    • Профил
« Отговор #72 -: април 14, 2008, 13:48:35 pm »

"Легион" е еърсофт отбор, който има своя собствена структура и правила. Той не е римски легион. Отборът не се стреми да пресъздава точно и достоверно структурата на римски легион и не е длъжен да го прави. Пламен обясни защо за отбора е избрано това име.

Тъй като това е тема, за еърсофт отборът "Легион", а не за история на Рим искам да помоля модераторите от името на командира и на отбора да изтрият или преместят последните няколко поста (или определни части от тях), които нямат нищо общо с темата. Все пак тази тема е създадена за да бъде полезна и интересна на членовете на отбора, и на тези които се интересуват от него.
Мисля, че е напълно неуместно и безмислено  да се продължава зародилият се спор от която и да било страна.

С най добри чувства. Поздрави на всички!
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #73 -: април 14, 2008, 16:38:16 pm »

Към момента сам не мога да го направя,
нямам и основания, тъй като не е нарушено нито едно форумно правило.
Но ако Пламски-вашето вожд поиска това от мен,
ще го направя моментално и безпроблемно.

Поздрави на тепетата най-сърдечни.
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Blue_dog

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #74 -: април 14, 2008, 19:40:15 pm »

"Легион" е еърсофт отбор, който има своя собствена структура и правила. Той не е римски легион. Отборът не се стреми да пресъздава точно и достоверно структурата на римски легион и не е длъжен да го прави. Пламен обясни защо за отбора е избрано това име.

Тъй като това е тема, за еърсофт отборът "Легион", а не за история на  им искам да помоля модераторите от името на командира и на отбора да изтрият или преместят последните няколко поста (или определни части от тях), които нямат нищо общо с темата. Все пак тази тема е създадена за да бъде полезна и интересна на членовете на отбора, и на тези които се интересуват от него.
Мисля, че е напълно неуместно и безмислено  да се продължава зародилият се спор от която и да било страна.

С най добри чувства. Поздрави на всички!

Гледал ли си осмата миля?
Активен
Храни куче, да те лае!