Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Легион - Пловдив  (Прочетена 24737 пъти)

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 681
    • Профил
Re: Легион - Пловдив
« Отговор #75 -: април 15, 2008, 00:27:13 am »

Blue_Dog впечатлен съм от познанията ти за древен Рим, но бих искал да внеса малко корекция в това което си написал и най-вече в часта за разполагането на римски легиони на територията на днешна България.

Легиона за който пишеш е наистина " Legio I Italica " основател на този легион е Нерон, точната дата на основаването е 22 септември 66 ВС първоначалното сформиране и база на легиона е в периода 68-69 BC е в района днешна Франция край Лион. През 69 ВС легиона е изпратен от Нерон край днешен Свищов, за съществуването на легиона има данни до началото 5 век. Траян по това време е с баща си в Сирия, връщасе в Рим през 91 год.
Легиона е сформиран за да вземе участие в поход към Каспийско море който не се е състоял в следствие на бунтовете в Юдея, едно от изискванията към легионерите е да бъдат високи най-малко 1,83 см. Символ на легиона е бил " Глиган"

Другия легион е бил " Legio XI Claudia Pia Fidelis " основан е от Юлий Цезар през 58 ВС за кампанията му в Галия, след което е пратен по долното течение на Дунав и е бил разположен край Силистра. Командири на легиона са били Юлий Цезар, Октавиан Август, Септимиус Северус. Няма запазени данни за символа с който са се отличавали, предполага се че един от тях е "Нептун".

Предполагам че останалата информация може и сам да си намериш относно пребиваването на римски легиони на територията на България.

Активен

Акулчо

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Профил
« Отговор #76 -: април 15, 2008, 12:13:32 pm »

Баси -  колко неща научих!  :o  Благодаря на всички взели участие в писаниците от последните дни!  :)
Активен

Blue_dog

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
    • Профил
« Отговор #77 -: април 23, 2008, 19:45:36 pm »

Blue_Dog впечатлен съм от познанията ти за древен рим, но бих искал да внеса малко корекция в това което си написал и най-вече в часта за разполагането на римски легиони на територията на днешна България.

Легиона за който пишеш е наистина " Legio I Italica " основател на този легион е Нерон, точната дата на основаването е 22 септември 66 ВС първоначалното сформиране и база на легиона е в периода 68-69 BC е в района днешна Франция край Лион. През 69 ВС легиона е изпратен от Нерон край днешен Свищов, за съществуването на легиона има данни до началото 5 век. Траян по това време е с баща си в Сирия, връщасе в рим през 91 год.
Легиона е сформиран за да вземе участие в поход към Каспийско море който не се е състоял в следствие на бунтовете в Юдея, едно от изискванията към легионерите е да бъдат високи най-малко 1,83 см. Символ на легиона е бил " Глиган"

Другия легион е бил " Legio XI Claudia Pia Fidelis " основан е от Юлий Цезар през 58 ВС за кампанията му в Галия, след което е пратен по долното течение на Дунав и е бил разположен край Силистра. Командири на легиона са били Юлий Цезар, Октавиан Август, Септимиус Северус. Няма запазени данни за символа с който са се отличавали, предполага се че един от тях е "Нептун".

Предполагам че останалата информация може и сам да си намериш относно пребиваването на римски легиони на територията на България.

Браво, само си оправи преди и след Христа където трябва, щото не върви да сложиш императро Нерон по времето на Спартак ;) Иначе да историята на " Legio I Italica " е така.
   А и мерси, Белязан. Сам опроверга свойте хора, че е имало римски легиони по нашите земи, че даже и градче като Нове си имат. ;)

Поздрави
« Последна редакция: април 23, 2008, 20:02:02 pm от Blue_dog »
Активен
Храни куче, да те лае!

Let my armies be the rocks and the trees and the birds in the sky!

insomnia

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #78 -: май 02, 2008, 17:26:40 pm »

;D "Легион Пловдив" продължава да набира членове. Изисквания:
1. Да работят в модни агенции;
2. Да са високи над 170 см;
3. Да не се бръснат по лицето;
4. Да ползват дамски превръзки само няколко дни в месеца;
5. Да си падат по електрически играчки.
За записване можете да се обърнете към всеки от отбора.  ;D

Още ли набирате  ;D ;D защо не направите един кастинг направо "Тип Адреналинки"  ;D
Активен
дивото зове.......

icaka

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 205
    • Профил
« Отговор #79 -: май 05, 2008, 19:08:21 pm »

Разбира се, че набираме.
...защо не направите един кастинг направо "Тип Адреналинки"  ;D
Ако има адреналинки да заповядат. Тях ги набираме даже и без кстинг  ;)
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #80 -: май 06, 2008, 21:17:43 pm »

Отбор ЛЕГИОН - Пловдив вече си има уебсайт:

http://www.legion-airsoft.hit.bg

ЧЕСТИТО МОМЧЕТА!  :D
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

icaka

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #81 -: май 06, 2008, 22:40:50 pm »

Рекон, сърдечно благодарим!  ;)
Активен

Пламски Итали

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 498
    • Профил
« Отговор #82 -: май 06, 2008, 23:13:35 pm »

Благодаря много на Рекорна и искренно ще се радвам всички да отценят и презнаят творчеството и работата която е вложил в изработването на сайта ни.

Браво Рекорне!

пп Надявам се скоро да се появи до сайтовете на старите боини другари от ЕБ
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #83 -: май 07, 2008, 12:41:08 pm »

В Rеcon има само 1 "r".  ;D
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Scarface

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 681
    • Профил
« Отговор #84 -: май 07, 2008, 12:50:10 pm »

Браво на Рекона, другият път като се видим аз черпя
Активен

Акулчо

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Профил
« Отговор #85 -: май 07, 2008, 13:11:38 pm »

Чудесна работа! Хареса ми много!  :) Благодарство и от мен!
Активен

Пламски Итали

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #86 -: май 09, 2008, 19:33:10 pm »

Дами и господа имам удоволствието да ви представя най-новото ни попълнение в скромния ни отбор.
VARON е ГОЛЯМ ЛЕГИОНЕР нахъсан и жаден за битки с ГОЛЯМО сърце и чувство за хумор.
Желая му много успехи и много хубави емоции в машината ЕБ и нека да бъде все така мотивиран към играта и отбора ни.
Вароне Добре Дошъл на борда!

п.п Моля те представи се с няколко думи , как се чуестваш ,как се запали по Еърсофта, че скоро ще ти превим клетва и трябва хората да те знаят.<ПРИМЕРНО>
Успех от Мен! :И нека силата да бъде с Теб:

Активен

icaka

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #87 -: май 09, 2008, 19:42:26 pm »

Здрасти VARON! :)
Добре дошъл.
Абе ние кога ще се саберем на по бира. По устав е минимум веднъж в месеца, ама за максимум не пише ништо.  ::)
Активен

Пламски Итали

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #88 -: май 09, 2008, 20:02:00 pm »

Ицак направо ме разби с тази снимка ти си първия ЛЕГИОНЕР КОСМОНАФТ.
 БРАВО!
Активен

varon

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
    • Профил
« Отговор #89 -: май 09, 2008, 20:16:27 pm »

Здравейте, аз съм Стефан от ЛЕГИОНА/вече/...още не го вярвам но е факт. Благодаря на Пламски че ме прие в групата и дано и групата да ме приеме. Запалих се от един стар каталог в който се мъдреха разни пушкала, наглед истински ...но само наглед. Просто , думи нямам. В настоящия момент нищо сносно не ми ражда кратуната. Като се видим на игра ще бистрим. Поздрави на всички  които се густират от тустиране...
Активен

varon

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #90 -: май 09, 2008, 20:20:37 pm »

Простете, последната дума не е Тустиране , а е Густиране...тавата с манджа ми пречи да обзорвам клавиатурата.
Активен

Пламски Итали

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #91 -: май 09, 2008, 20:38:52 pm »

БРАВО.
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #92 -: май 09, 2008, 23:16:27 pm »

Добре дошъл.
Активен

Duvi

• София
  • Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 965
    • Профил
    • Duvi`s life
« Отговор #93 -: май 09, 2008, 23:21:14 pm »

Изглежда страшен на снимката ;)))

Добре дошъл....

icaka

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #94 -: май 09, 2008, 23:48:21 pm »

Хаха! Мен направо щеше да ме е страх да стрелям по него. Добре че е от нашите.  ;D
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #95 -: май 10, 2008, 08:30:51 am »

Разпуквам го и тва е, да се е прикривал :) Изглежда ми масивен и може би ще е лесна мишена :) хаха...
Активен

varon

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #96 -: май 10, 2008, 08:43:50 am »

ХАХАХАХА, В МОМЕНТА СЕ ВТАЛЯВАМ И СКОРО ЩЕ МОГА ДА СЕ СКРИЯ ЗАД 1000 ГОДИШЕН ДЪБ
Активен

SpadE

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #97 -: май 10, 2008, 15:37:40 pm »

Добре дошъл!
Активен

IzrodGaden

• Гост
« Отговор #98 -: май 14, 2008, 09:04:51 am »

Здравейте, аз съм Стефан от ЛЕГИОНА/вече/...още не го вярвам но е факт. Благодаря на Пламски че ме прие в групата и дано и групата да ме приеме. Запалих се от един стар каталог в който се мъдреха разни пушкала, наглед истински ...но само наглед. Просто , думи нямам. В настоящия момент нищо сносно не ми ражда кратуната. Като се видим на игра ще бистрим. Поздрави на всички  които се густират от тустиране...
Пламски те е приел, това хубаво, ама май не ти е обяснил всички правила за новите членове. Като дойдеш на следващата игра в София, трябва да донесеш едно агне за едно чеверме, е тогава вече и оттук ще те приемем за Легионер. Иначе тц!
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #99 -: май 14, 2008, 09:33:59 am »

Аз ще му донеса едно агне ако той те врътне на чеверме, сещаш ли се ?
Активен