Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Ревю на GFC P-90  (Прочетена 5492 пъти)

holidaybg

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 636
    • Профил
Ревю на GFC P-90
« -: юни 16, 2010, 19:43:22 pm »

Миналия ден си получих новата играчка от Полша и реших да напиша едно кратко ревю - има я налична в customs.bg, може да е от полза на които няма възможност да отскочи до шоурума. Първо ревю ми е, а и съм лаик...така че моля не ми придиряйте много.

Риъл стийл

P-90 (Project 9.0) e проектиран и се произвежда от белгийската FN (Fabrique Nationale) Herstal в края на 80-те и началото на 90-те години на миналия век. Използва 5.7x28mm боеприпас като патроните в пълнителя стоят перпендикулярно на цевта. За пълнене използва уникална ротираща система която завърта патрона преди непосредственото му подаване. На въоражение в над 25 държави и повече от 200 агенции в САЩ.

Опаковка и комплектност

Пристига в картонена кутия без никакви маркировки, вътре в стандартна стиропорова изолация. В комплекта:

Батерия 8.4 1200 mAh
Шомпол (аз успях да загубя моя на 10-тата минута :)
Спийд лоудър
Стенно зарядно (някакъв странен стандарт)
Пликче с бибитки
Low cap пълнител с имитационни патрони
Упътване (което в секцията за пълнителя описва Hi-cap такъв)

Според упътването това е KSP 90 TR така че очевидно поляците от GFC ги ребрандват...незнам какво са пипали (ако са), преполагам че Хорнет или Снайп могат да дадат повече инфо.

Външен вид

Като цяло изглежда добре и автентична (помолих един белгийски колега да я огледа - имаме тая практика с един британски приятел, като вземем нова реплика да помолим някой "ползвател" на оригинала да си каже мнението - военни от разни ВС валяло поне. Аз консултирам руски/източно европейски образци, тия с които съм се сблъсквал поне). Пластмасата е ок, матова, не лъщи, с добра текстура, няма стърчащи ръбове при щампошането...
Горната част на цевната кутия (upper reciever)  е метална, моята има малък луфт, незнам дали аз съм карък или си е специфично за тоя модел, ама не е нищо екстремно.

Същата се освобождава с натискане на един бутон и излиза заедно с хоп-ъпа и цевта...няма такова лесно разглобяване :)

Достъпа до хоп-ъпа в сглобено положение е през едно плъзгащо се панелче над ръкохватката

Пълнителят изглежда и подава добре, с принудително пълнене е, знам че има такива с гравитационно, които не струват. Един от имитационните патрони дори е полуротирано положение.

Спусъкът е ергономичен и работи като при оригинала - в автоматичен режим при полуспускане произвежда единичен, при пълно автоматичен.

ТТ Данни

От сайта на GFC, засега нямам възможност да тествам сам...

Начална скорост: 400 фпс
Гиърбокс: версия 6
Дължина: 550mm
Дължина на цевта: 240mm
Маса: 2200 гр
Регулирем хоп-ъп: Да

Колкото до устройство, честно и почтено си признавам че не отварям...Каквото съм разглобил досега все ми остават части като го сголобя и не смея :)))
Мисля че това е достатъчно, като я пробвам в игра ще ъпдейтвам с впечатления :)
Активен
If you can't dazzle 'em with brilliance, riddle 'em with bullets

ReaPer

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
    • Профил
Re: Ревю на GFC P-90
« Отговор #1 -: юни 16, 2010, 19:58:37 pm »

Добро ревю.
Интересува ме следното:
Мерни прибори?
Точки за окачване на ремък?
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #2 -: юни 16, 2010, 21:20:28 pm »

holidaybg - чудесно ревю!  :9:1
Активен
T.V.U. grawlix

holidaybg

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: юни 16, 2010, 23:27:27 pm »

Добро ревю.
Интересува ме следното:
Мерни прибори?
Точки за окачване на ремък?

Г-н капитан, по въпроса мога да доложа следното:

Мерни прибори - на горната RIS, прорез/мерник/ в задната част, мушка в предната, нерегулируеми, един вид обезпечават елементарно мерене...Ясно е че точно в тоя модел (TR) се очаква да са афтермarket...аз лично си поръчах EOTech тип холограмен бързомерец...
подлежи на доставка.

Точки за окачване на ремък - прорез в задната част на приклада/цевната кутия (фиг. 1)

фиг. 1

По въпроса доложих! :)
Активен

ReaPer

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
    • Профил
« Отговор #4 -: юни 17, 2010, 00:32:44 am »

Salute!

Активен

Пламски Итали

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 498
    • Профил
« Отговор #5 -: юни 17, 2010, 13:27:06 pm »

Пушката е доста добра ;) Вчера имах удоволствието да е дам на човек от 68ма за късо оръжие. Стреля колкото МП5 Нави от същия производител.
Относно луфта при мерните прибори на тази при мен не съм забелязал такива неща иначе останалото е абсолютно точно и едентично с описаното.
Аз давам добра оценка на пушката и очаквам да видя как се държи в игра най-вече заради малкия пълнител и групираноста. Има доста плътрен звук спрямо другите АЕГта в офиса в Пловдив.
Друг голям плюс, който бих изтъкнал е мястото за батерията. Независимо от компактноста на пушката има възможност да поставиш батерията без да се притесняваш ,че може да прекъснеш кабелите, както при някой други модели.  Също така има място дори за по обемна батерия или различна от оригиналната.
Активен

holidaybg

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: юни 17, 2010, 14:03:00 pm »

Относно луфта при мерните прибори на тази при мен не съм забелязал такива неща иначе останалото е абсолютно точно и едентично с описаното.

Хм, луфт на мерните прибори няма...просто горната част на цевната кутия (тази която се отделя) не е неподвижно фиксирана (поне при мен) съвсем леко се клати...не повече от половин/милиметър ляво-дясно, аз го отчитам като що годе нормално, просто като става дума за оръжие/реплики съм свикнал нещата да стегнати като абитурентка от френската гимназия :)

Иначе си е солидно шумна, да :)

P.S. Пламски през август ще си идвам в отпуск, ще мина през шоурума да се запознаем официално  ;D
« Последна редакция: юни 17, 2010, 15:26:54 pm от holidaybg »
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #7 -: юни 21, 2010, 12:13:39 pm »

Привет и от мен,
много хубаво ревю, описателно и нагледно.
Само една молба - ако може некст тайм
чехлючките да са извън кадър   ;)

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

holidaybg

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: юни 21, 2010, 19:04:28 pm »

Привет и от мен,
много хубаво ревю, описателно и нагледно.
Само една молба - ако може некст тайм
чехлючките да са извън кадър   ;)

Поздрави,

Мерси, поинт тейкън...ще гледан да не ми се подават табаните :)   ;D  ;D
Активен

Kestrel

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #9 -: юни 22, 2010, 18:11:30 pm »

Спр е оръжието мен мн ми допада ... Но въпросче частите му от куф материал са? Корпуса здрав ли е? И относно съвета ти за реплика с по-дълго дуло дуло. Ще ти се похваля че в ebay продават на мн ама мн сносна цена фронт части с цел удължаване на цевта и + бонос заглушител...  ;) ::)
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 538
    • Профил
« Отговор #10 -: юни 23, 2010, 09:55:29 am »

Спр е оръжието мен мн ми допада ... Но въпросче частите му от куф материал са? Корпуса здрав ли е? И относно съвета ти за реплика с по-дълго дуло дуло. Ще ти се похваля че в ebay продават на мн ама мн сносна цена фронт части с цел удължаване на цевта и + бонос заглушител...  ;) ::)

Нищо не ти разбрах... ???
Активен
Screamer