Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Бихме искали да ви предупредим, че пазаруването от сайта на "airsoft bg" е на ваш риск и отговорност. Закупуването на стоки от този сайт и магазин крие в себе си сериозна възможност за проблеми от всякакво естество. Магазините, от които нямаме подобни оплаквания, можете да откриете в банерите горе, вдясно или най-отдолу на страницата на форума. Желаем ви успех !

Автор Тема: Low или Hi cap пълнители?  (Прочетена 28219 пъти)

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
Low или Hi cap пълнители?
« -: юли 03, 2010, 18:19:35 pm »

Колеги,искам да Ви питам колко от Вас използват Mid/Low cap пълнители?
Да уточня,че става въпрос за широко разпространените АЕГ-та(АК,М-16/М-4,МР-5,Г-36),а не за модели за които не се произвеждат такива пълнители(SR-25,FN-FAL,M-14) и картечници.Питам защото има идея следващата регионална игра във Варна(която ще се проведе в средата на септември т.г.) да се проведе с Mid/Low cap пълнители и ограничено количество ВВ.Колко от Вас са съгласни да играят при тези условия?
Благодаря!
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

Hyena

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 674
    • Профил
Re: Low или Hi cap пълнители?
« Отговор #1 -: юли 03, 2010, 18:26:24 pm »

М4, СВД с low-cap.
Активен

Vallez

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 536
    • Профил
« Отговор #2 -: юли 03, 2010, 18:27:11 pm »

А, за тези които попадат в другата категория (за която не се произвеждат пълнители), ще бъде ли наложено ограничение(евентуално)?
Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: юли 03, 2010, 18:33:46 pm »

Ограниения за игра на тези играчи няма да има,идеята е те да участват в играта с един Hi cap пълнител.Затова Ви питам-съгласни ли сте да участвате в такава игра или да не въвеждаме тези ограничения за играта?
Активен

Vallez

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: юли 03, 2010, 18:35:21 pm »

На мен лично ми звучи много по-добре. Определено звучи като вдигане на нивото на игрите.
Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #5 -: юли 03, 2010, 18:49:30 pm »

Идеята е играчите да започнат играта с неограничено количество Mid/Low cap пълнители,и с един Hi cap пълнител за тези модели АЕГ-та за които не се произвеждат други видове пълнители и един бункер за картечниците.И презареждането с ВВ да става само в базата на съответната фракция(няма да бъде позволено презареждането извън тези бази).
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 016
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #6 -: юли 03, 2010, 18:57:31 pm »

Ако го направите това с въвеждането на мид-лоу пълнителите,
просто ще изстреляте нивото на играта в буквалният Еърсофт - Космос !
Реализмът и красотата на играта реално ще стигнат така
жадуваните 90%, вместо досегашните 50%.

Играта с подобни пълнители е просто неземно чувство.
Изпитах го на Бергет, мечтата ми е да го изпитам и тук на родна земя..
+++ 1 За подобна идея !!!

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #7 -: юли 03, 2010, 19:18:38 pm »

Цитат
SR-25
Има лоу кап пълнители(50), само че трудно се намират на нашия пазар и искат малко донаритване за да работят с най-масово разпространената у нас пушка на A&K. Има и такива за 170 топчета, които си работят перфектно с пушката на А и К.
Тотално подкрепям такова ограничение. Всъщност що не въведете направо ограниченията от Бергет?
Активен
Шофьор на снегорин

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 479
    • Профил
« Отговор #8 -: юли 03, 2010, 20:38:42 pm »

Цитат
Всъщност що не въведете направо ограниченията от Бергет?

А за кои по-точно ограничения на Бергет говориш,че нещо не ми е ясно?

Аз съм за такива ограничения с пълнителите и топчетата,които ще ти бъдат позволени да носиш с теб.

пп.
Живот и здраве това ще го видя и изпитам след 2 месеца на играта в Чехия.
Активен

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #9 -: юли 03, 2010, 20:50:10 pm »

Цитат
Всъщност що не въведете направо ограниченията от Бергет?

А за кои по-точно ограничения на Бергет говориш,че нещо не ми е ясно?

Аз съм за такива ограничения с пълнителите и топчетата,които ще ти бъдат позволени да носиш с теб.

пп.
Живот и здраве това ще го видя и изпитам след 2 месеца на играта в Чехия.
90 топчета на пълнител за АЕГ
30 за снайпер и колкото поеме за картечницата  и 1200 парчета на калпак с АЕГ и 3600 със съпорт оръжие - за тези
Активен
Шофьор на снегорин

GREENKILLER

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 304
    • Профил
« Отговор #10 -: юли 03, 2010, 21:17:19 pm »

Не е ли добре да се ограничи и лоу каповете. Ейго дракона, сложил три реда / да е жив и здрав че го споменаваме / , пък бат Тоша да обикаля с двечки или да се хвърля по шопинг.
Шегата настрана. Според мен е добре да се въведе ограничения на проектилите за играта / като бройки  ;D /, и примерно за картечницата или без или с ограничение х15 от обикновения играч, но да има паритет в поддържашите пушкала.
Примерно 800 бибитки, дъл ги слагаш в два лоукапа или в 10 - твоя работа. Опита ми показва обикновено изстрелвам двата си лоукапа и ако не съм ударен почвам хай, но често за малко и айде презареждане в мъртвилото
Ама, кой и как ще брои ?
Активен
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: юли 03, 2010, 21:25:52 pm »

Не е ли добре да се ограничи и лоу каповете. Ейго дракона, сложил три реда / да е жив и здрав че го споменаваме / , пък бат Тоша да обикаля с двечки или да се хвърля по шопинг.
Шегата настрана. Според мен е добре да се въведе ограничения на проектилите за играта / като бройки  ;D /, и примерно за картечницата или без или с ограничение х15 от обикновения играч, но да има паритет в поддържашите пушкала.
Примерно 800 бибитки, дъл ги слагаш в два лоукапа или в 10 - твоя работа. Опита ми показва обикновено изстрелвам двата си лоукапа и ако не съм ударен почвам хай, но често за малко и айде презареждане в мъртвилото
Ама, кой и как ще брои ?
Така де - броя на топчетата в крайна сметка ще ти ограничи и броя на лоукаповете(докъм 10 при ограничение 900). А кой и как ще брои - предполагам колегите дето са били в Шведско могат да сподлят как е било там
Активен
Шофьор на снегорин

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #12 -: юли 03, 2010, 22:09:18 pm »

Страхотно се радвам, че започна подобна инициатива.
Още повече подета от черноморските ни братя по оръжие, отдавна славещи се
с максималният реализъм и истинско желание за игра (с изключение на онзи жълт пощальон ;D)
По шведски докладвам:

Реализъм хората видях да достигат на максимално ниво, като ограничават т.нар. масово поливане.
Тоест играча не джаска неделен Куейк, а стреля - но стреля с мисъл !
Защото едно е да поливаш гората с милиарди бели проектили и ако някое от тях
случайно удари противника, си безумно щастлив, друго е когато мислиш и преценяваш.
А тук ние играем все едно всеки има в себе си картечница, раз`ш ли и затова се търсят фрагове...

На Бергет лично аз като радист-автоматчик носих 8+4 пълнителя Лоу-кап.
Отделно ти дават да носиш в себе си спидлоудър и половин пакет топчета.
Останалото си седи в базовия лагер.
При всичките тежки битки, едва на последната вери биг битка използвах максимално всичките пълнители,
като на два пъти ги допълвах. Стреляш максимално на сигурно и горе-долу си представяш колко още имаш.
Защото най-хубавият звук в гората е като се стреляте с противника и по някое време на 2мин
пушката му изтрещи напразно и имаш 40 сек или да се изтеглиш или да го атакуваш, докато той презарежда.
Тръпката е невероятна.
Грубо един лоу-кап пълнител излиза към 10лв, което е напълно достъпна цена,
ако искаме да се доближим максимално до неосезаемото до този момент.

По отношение на броенето или проверката - разчита се на честността отново.
Но пък като те видят с хай-кап съдиите...директно ти показват пътя към палатките
и на следващата година е възможно да не ти одобрят поканата за игра.
Поне това е идеята - максимален реализъм, а не кънтърстрайк дебилизъм.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 479
    • Профил
« Отговор #13 -: юли 03, 2010, 22:22:06 pm »

Цитат
90 топчета на пълнител за АЕГ
30 за снайпер и колкото поеме за картечницата  и 1200 парчета на калпак с АЕГ и 3600 със съпорт оръжие - за тези

Разбрахме се (аз се заблудих с друго нещо)  ;D
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 723
    • Профил
« Отговор #14 -: юли 03, 2010, 23:18:53 pm »

На мене също много ми допада  идеята, аз използвам Lou-Cap пълнители (65-68 топчета) за М4-ките си и за MP5-цата си(G3-ката е на път да се сдобие с такива..... ;D ;D ;D), мислете за максимален брой топчета с които може да разполага всеки играч!
Притеснява ме само, че има колеги, които просто не разполагат с такива пълнители и ще трябва да си купят за целта....... :-\

Поздрави :)

Kupona
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

hafte

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • Профил
« Отговор #15 -: юли 04, 2010, 07:50:56 am »

Най важно е според мен броя на топчетата. А в какво ще ги слагаме - който иска реализъм с малки пълнители.
Който няма, мързи го да ги зарежда или такива като мен дето няма къде да ги носят ще си играят с хи-кап, до момента в който се оборудваме с пучове и пълнители.

Аз имам един лоу-кап и го ползвам за резерва на хи-капа, че и той се пълни трудно като си под обстрел  ;D

А максималното количество ББ за носене в игра според ме е някъде м/у 600 бр. (10 бр. Лоу-кап) до към 1000 бр.

Само, че как ще се броят кой колко носи и т.н. незнам. Настроен съм скептично по въпроса, поради доста елементи в играта на които еденични бройки от играчите така и така не гледат на сериозно.

Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #16 -: юли 04, 2010, 12:22:30 pm »

Нее едно и също да носиш 600 ВВ-тки в 2 Hi cap и 9 Low cap.При 300 ВВ в бункера няма да ти пука за презареждане и икономии и както каза Мечу-"ще ръсиш ВВ-та като Терминатор".Оправдания като-ами на мен така ми харесва щото не ми се презарежда  пълнители,трудно се презареждат,не ми се носят 500 грама повече,няма къде да ги нося са честно казано смешни.Повечето от пишещите тук сме големи хора и игра тип "юруш напред-да видим кой колко повече фрага ще направи,пък мисленето и реализма ще си ги оставим в къщи"нещо не ни кефи.Всички говорим за Бергет,Русия,Чехия,Украйна но там господа си има правила и точно за това е толкова сладко да се играе там.Еърсофта в България отавна нее Terra Incognita, бройката на хората играещи еърсофт отдавна мина числото 1000 а все още продължаваме да си играем на "войници".Цената на Мид капите също нее нещо непостижимо-5 Мид капа за Г-36(130 ВВ) на СТАР струват 50 лева с доставката .
Айде вече да погледнем малко по-сериозно на хобито си.Уверявам Ви-на всички ни ще се хареса,и ще ни донесе още повече емоции.
« Последна редакция: юли 04, 2010, 12:41:45 pm от komuso »
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #17 -: юли 04, 2010, 12:50:45 pm »

Комусо, адски много си прав.

Решението е едно. При поканата за играта се казва, задължителни са три екипировъчни условия:
- предпазни очила; - маркиращ плат; - мид/лоу кап пълнители;
Оттук нататък всеки си преценява дали иска подобаваща игра или просто неделно поливане.
Още повече, ако това стане традиция при Регионалните игри, не виждам някой, който ще откаже
на подобна игрова покана, при това от толкова сериозни отбори засега, като горските и вие морските !
Незнам какво е мнението на другият форум, или на другите отбори, но си мисля,
че трябва да се обединим около тази идея.
Красотата на играта пред "фраговете" и нереалността.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Van Zan

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
    • Профил

Лично ползвам мидове, но това дали ще се използват хай или мид от един човек би трябвало да бъде изцяло негово решение.
За специална игра или някаква национална такава ако се ограничат от организаторите ок. Но прилагнето на ограничения за Неделните е недопустимо.
Активен
This moment of Liberty brought to you by your US Army.

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria

Но прилагнето на ограничения за Неделните е недопустимо.
Да, да...подобни лозунги слушах преди време, когато имаше хора, които
протестираха срещу въвеждането на ограничение за стрелба под 5м...... ;D

Радвам се, че си избрал правилната страна и си с мид-капове.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Bagera

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 175
    • Профил
« Отговор #20 -: юли 04, 2010, 17:07:24 pm »

За неделна и аз съм на мнение, че опита да се задължат играчите да не си ползват хай-капите би се отразило зле на бройката участници. Представете си някой, който даде пушка (я под наем, я ей така, че има) на новобранец - тя ще си е по начало с хай кап. Трябва да намери мид/лоу капи, ок - да кажем, че намери. Само че тези 5-Х пълнителя къде ще си ги държи новобранката? Дава му се и багажна система. И като изстреля топчетата, как ще си ги напълни пак? Получава и спиид лоудър.

Според мене за такова задължения трябва да се гледа само към по-опитните играчи и отборите. Ако всички те преминат на мид/лоу капи, от контактите им с нови играчи вторите ще останат с впечетление, че това е нещо, което и те трябва да направят в близко бъдеще (или за да влезнат в някой отбор примерно? ;)).

Хубавото на Бергет е, че хората, които отиват там, насила възприемат подобни промени в играта си. И като се върнат са разбрали замисъла зад това правило. Наистина, ако всички стари кучета и отбори преминат на мид/лоу капи, българския еърсофт ще стане още по-качествен.

Браво за инициативата!

komuso

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #21 -: юли 04, 2010, 18:33:46 pm »

Някой колеги зададоха много добър въпрос-как може да се контролира количеството ВВ допускано за игра.След еднодневно чесане на бочката  ;D стигнах до следното решение - ако в игра например се допускат играчи с 5 Мид капа и 600 ВВ(останалите се намират в базата/мъртвилото ),при замерването на оръжията играча идва със своя пакет ВВ,там с електронна везна се измерват тези 600 ВВ които се поставят в предварително подготвен плик и се връчват на играча.Тук следва въпроса-как аджеба с кантар ще измериш 600 ВВ,ами така-най-широко използваните ВВ-та са 0.25,демек-1 ВВ тежи 0.25 гр. и от тук-100 ВВ-25 грама,600 ВВ-150 грама.При направените измервания с златарска везна 150 грама 0.25 ВВ излизат между 598 и 604 ВВ,смятам че никой няма да прави проблем за 5-10 ВВ повече/по-малко  ;D
Какво ще кажете за това?
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #22 -: юли 04, 2010, 19:02:22 pm »

Лично за мен контролът върху количеството е по-дребният детайл.
Основното е да се преборим с хай-капното фрагуване и с общи усилия
да дадем възможност на хората да усетят по-реалното.

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Vallez

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #23 -: юли 04, 2010, 19:38:01 pm »

Да ви дам и мойте 5 стотинки по темата. На този етап на неделни игри това няма как да стане. НО! Ако си поставим за цел на големите игри да не се допускат такива пълнители, всички които желаят реализъм, ще си закупят и ще дойдат на тези игри.
Качеството на игрите ще се вдигне значително! От там - като пропуснеш една игра щото си против пълнителите, като пропуснеш и втора, заради същата причина и на третата ще си вземеш, щом ти се ходи. А ако не ти се ходи - няма за какво да си говорим. След това - хората като са си купили 5 пълнителя за регионалните игри, да не мислите, че ще ги оставят вкъщи и ще ги вадят само тогава. Ще почнат да идват с тях на неделните игри - и от там всичко става медено.
Активен

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил

Гласувам с "нямам мнение" тъй като съм за това хоби всеки да си го разглежда както си иска.
Но иначе по-клоня към мид лоу кап. Като изключим снайперистите, някак неестествено ми е да има жилетка пък да няма пълнител в нея, подрънкването на топчета едно на ръка издава , другото е че те вади от филма и ти напомня "че това са само топчета" .
Относно по-сериозните игри - там пък не е честно един да мъкне сумати кила картечница,друг да се мотае с едно оръжийце-и да стрелят еднакво.

Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?