Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Бихме искали да ви предупредим, че пазаруването от сайта на "airsoft bg" е на ваш риск и отговорност. Закупуването на стоки от този сайт и магазин крие в себе си сериозна възможност за проблеми от всякакво естество. Магазините, от които нямаме подобни оплаквания, можете да откриете в банерите горе, вдясно или най-отдолу на страницата на форума. Желаем ви успех !

Автор Тема: Low или Hi cap пълнители?  (Прочетена 28162 пъти)

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 483
    • Профил
Re: Low или Hi cap пълнители?
« Отговор #25 -: юли 04, 2010, 22:22:28 pm »

Нее едно и също да носиш 600 ВВ-тки в 2 Hi cap и 9 Low cap.При 300 ВВ в бункера няма да ти пука за презареждане и икономии и както каза Мечу-"ще ръсиш ВВ-та като Терминатор".Оправдания като-ами на мен така ми харесва щото не ми се презарежда  пълнители,трудно се презареждат,не ми се носят 500 грама повече,няма къде да ги нося са честно казано смешни.Повечето от пишещите тук сме големи хора и игра тип "юруш напред-да видим кой колко повече фрага ще направи,пък мисленето и реализма ще си ги оставим в къщи"нещо не ни кефи.Всички говорим за Бергет,Русия,Чехия,Украйна но там господа си има правила и точно за това е толкова сладко да се играе там.Еърсофта в България отавна нее Terra Incognita, бройката на хората играещи еърсофт отдавна мина числото 1000 а все още продължаваме да си играем на "войници".Цената на Мид капите също нее нещо непостижимо-5 Мид капа за Г-36(130 ВВ) на СТАР струват 50 лева с доставката .
Айде вече да погледнем малко по-сериозно на хобито си.Уверявам Ви-на всички ни ще се хареса,и ще ни донесе още повече емоции.

Аз ще кажа да ходим на пазара да си теглим доматите и краставиците... ;D ;D
Колега това с везната е малко "странно" (да не кажа смешно), не е ли по-добре в този случай да се разчита на коректното отношение на играчите?

Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #26 -: юли 04, 2010, 22:36:19 pm »

Каска,за тези 2 години от както играя съм се нагледал и на "Маклаудовци" и на играчи под 18 допуснати до игра а ти ми говориш за честност за някакви си ВВ.Честно това с бройката беше чиста теория и надали ще се въведе,но доколкото зависи от мен ще се постарая да се приеме изискванията за пълнителите-първоначално на регионалните игри а по-нататък защо не и на неделните.
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #27 -: юли 04, 2010, 23:31:45 pm »

Каска,за тези 2 години от както играя съм се нагледал и на "Маклаудовци" и на играчи под 18 допуснати до игра а ти ми говориш за честност за някакви си ВВ.Честно това с бройката беше чиста теория и надали ще се въведе,но доколкото зависи от мен ще се постарая да се приеме изискванията за пълнителите-първоначално на регионалните игри а по-нататък защо не и на неделните.

Разбирам ви колега  ;D
Аз не съм казал,че съм против това да се играе с мид/лоу кап било на неделни или регионални игри (аз така или иначе играя с такива където и да било).
Просто искам и да кажа,че е хубаво да се има малко вяра в хората и ако уважават себе си,хобито си най-вече и организаторите на дадено мероприятие би трябвало да се съобразяват с това да го наречем "ограничение".
А ако не може да се намери начин как точно да се контролира носенето на не повече 600 бибитки то по-добре е въобще да не се носи пакет с топчета.
Искам само да дам един пример с играта на "Бергет" :
В сайта пише,че хората с „леко стрелково оръжие” могат да носят в себе си не-ограничен брой мид кап пълнители (90 зарядни) и 1200 в пакет.
Така,то хубаво ама мен никой не дойде да ми провери колко зарядни са ми пълнителите или колко топчета нося в раничката (може просто да съм имал късмет и да съм минал между капките както се казва,или организаторите са решили,че не е нужно да играят ролята на падари и да ходят от играч на играч за да му броят бибитките).
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 028
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #28 -: юли 05, 2010, 07:05:49 am »

Така,то хубаво ама мен никой не дойде да ми провери колко зарядни са ми пълнителите или колко топчета нося в раничката (може просто да съм имал късмет и да съм минал между капките както се казва,или организаторите са решили,че не е нужно да играят ролята на падари и да ходят от играч на играч за да му броят бибитките).

Но пък ако някой от тях ако те види с хай-кап на леко стрелк. оръжие,
по правилата на играта директно те извади от игра и не му пука
колко евро си платил, за да участваш в това събитие  ;)

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

TheDRAGON

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
    • Профил
« Отговор #29 -: юли 05, 2010, 10:38:47 am »

Здравейте всички,
Моите 5 стотинки по темата:
Очевидно е, че подкрепям играта с midcap пълнители, хихихих… (два реда са все още, Greenkiller, но ако кажете и три мога да ги направя, и без това ми е малко лекичка жилетката ;);) ).
За да навлезе масово такава употреба обаче трябва да има ясно разбиране и приемане на идеите какво се цели с нея – по-голям реализъм и приближаване до истинските оръжия. Нещо, което повечето хора, идващи на игра споделят и към което се стремят (по мои наблюдения), но има една немалка част, за които неделното пуцане е просто по-добра разновидност на пейнтбола и гледат да им е весело и да направят n-броя фрагове, а не целят реализъм. Друга част са сега навлизащите играчи, на които не им е ясно дали си струва да влагам пари в нещо, за което не знаят дали ще им стане постоянно хоби. Има и хора, които не им е по финансовите възможности да се обзаведат с n-броя Midcap-а само, защото е решено да се играе масово с такива. Знам фразата „че, кеф цена няма”, но нека да погледнем реалностите и да не отблъскваме хора, които на бъдещ етап биха приели тези идеи, само защото в момента не им е възможно.

Мисълта ми за големите регионални и национални игри е да се прецени много внимателно дали въвеждането на ползването на само на low/midcap пълнители няма да изгони известна част от играчите. Хората практикуващи тази игра са много, но като цяло за игри не съм виждал да се събират повече от 80-100 човека в последните близо две години, а мога да твърдя, че съм бил на повечето големи игри за периода.
Алтернативно решение е да се въведе ограничение за броя на топчетата, които всеки може да носи в себе си – дали само в пълнители (без значение High/ Mid/ Low cap) или пълнители +насипни.
По-добре да играем колкото се може повече хора заедно, отколкото малко, но пък с Midcap-ове.

Предложенията ми ако искаме да се въведе ограничение са:
-Топчета само в пълнители (High/ Mid/ Low cap), зареждане само в базата;
-Ограничено количества топчета, независимо дали в пълнители или пакет или пълнители+пакет , зареждане пак в базата.

Контрол върху носените топчета:
Предложението на komuso е добро (според мен) – при измерване на оръжията се претеглят определеното количество топчета и се дават на играча. За улеснение могат и трябва да се претеглят няколко опаковки, които се надписват на съответния играч, за да не се губи време вече в игра да се теглят и дават нови. Останалите пакети остават в базата/или мъртвилото и се вземат след изчерпване на пакета в играча.

Също така ще вметна и една мисъл да обсъдите – не мисля, че трябва да има еднакъв подход при преценяване на количеството топчета за играч, който играе със снайпер, картечница и щурмова пушка/картечен пистолет.
Запас от примерно 600 топчета за снайперист (особено ако е с болтов затвор) е нещо, което няма да изстреля за 3 големи игри, не за една. В същото време това е по-малко от половин пълнител за картечница или само 6 Midcap пълнителя за щурмува пушка. Помислете и върху това.
Толкова от мен засега.
Поздрави.
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #30 -: юли 05, 2010, 12:16:18 pm »

Цитат
Но пък ако някой от тях ако те види с хай-кап на леко стрелк. оръжие,
по правилата на играта директно те извади от игра и не му пука
колко евро си платил, за да участваш в това събитие 

Поздрави,

Тук веднага мога да ви контрирам Бай Мечон.
Докато отбивахме атаките на нашата база в продължение на 7 часа имаше доста хора с Хай-кап пълнители.
Това бе докладвано на нашия ротен,от там на Бергет Крю.
Краен резултат 0-лев  ;)
Просто явно тази година огранизаторите и полевия екип не си даваха много зор да следят дали се спазват правилата.
Друг пример мога да дам,когато дойдоха да ни вземат камионите за да ни докарат до базата на 23-ти.
По пътя попаднахме в доста лоша засада (сигурно срещу нас бяха 200 и кусур човека) тЪ командира пусна 2 артилерийски удара по позицията на противника (на места имаше скупчване от порядъка на 50-60 човека) и резултата беше:
2-ма или 3-ма убити  ;D
Бергет Крю не си напраха труда да маркират убитите.

пп.
поста ми не е с цел заяждане,просто изказвам мнение и гледна точна от страната на рейнджърския взвод.

Поздрави
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #31 -: юли 05, 2010, 12:17:50 pm »

Цитат
Предложенията ми ако искаме да се въведе ограничение са:
-Топчета само в пълнители (High/ Mid/ Low cap), зареждане само в базата;
-Ограничено количества топчета, независимо дали в пълнители или пакет или пълнители+пакет , зареждане пак в базата.

+1 Ето го  :)
Активен

Aly

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
    • Профил
« Отговор #32 -: юли 05, 2010, 12:33:11 pm »

Здравейте уважаеми дами и господа. Бих искал и аз да споделя моето мнение по въпроса. Според мен (лично мое мение) играта с mid и low cap пълнители би била много по забавна и леко по динамична, но това е мое мнение има хора на които им се играе airsoft а не mil sim, т.е с  две думи гледа се на практичността а не на това да сменяш пълнители като луд,и да пестиш от консумативи.  :D относно броя на бб-ките аз лично повече от 700-800 на голяма игра не ползвам. А и само да оповестя че mid/low cap за Type 98 няма..... Това означава че трябва и да сменя любимото си оръжие за да се забавлявам. Нека всеки от вас си направи сметка за себе си би ли се отказал от това което харесвш поради липса на такива пълнители? Експертите тук ще ми кажат "не е така от М4 пълнителите стават". Да стават с хлабина от 3мм при хопъпа,а това според световните airsoft форуми е загуба на 15% от налягането. Пак желая да кажа че това е лично мое мнение което искам да споделя а не да налагам. Иначе принципно съм за малките пълнители (в Търново и аз играх с такива за М5).
Активен
No Free Way!

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #33 -: юли 05, 2010, 18:56:25 pm »

Тук веднага мога да ви контрирам Бай Мечон.
Докато отбивахме атаките на нашата база в продължение на 7 часа имаше доста хора с Хай-кап пълнители.
Това бе докладвано на нашия ротен,от там на Бергет Крю.Краен резултат 0-лев

Ъъ, нещо не те разбирам бай Каскен.
Ако видиш в обзора за Бергет, то и моя милост яко оревава орталъка, заради липсата именно на съдийство.
Още повече, че лично аз съм докладвал за финландец с хай-кап и резултата - нанайси.
Но както и ти отбеляза, просто тази година бергет съдиите си бяха дали релакс.
Въпросът е, че по принцип описах как е на големи събития, давайки пример с идеологията на Бергет
като цяло, а не в частност на Б8. Предполагам, че в Унгария/Чехия/Украйна, положението е същото.
Според мен, вече ме разбра най-правилно. Поздрави на 3Рейндж.

До останалите читатели и писатели в тази дискусия:
Моля ви, не преекспонирайте темата и нещата, разисквани в нея....
Дискусията се води доколко за предстоящата регионална игра,
която ще се организира от Морските вълци е приемливо да се изтества подобен вариант,
а не посевместно от утре да почнем да мъкнем мид-капите. Има огромна разлика.
И другото което следва да се приеме, че на Регионално-национални игри мноого рядко
идват пълни новобранци, с пистолет в ръка само. На подобни мероприятия се идва организирано
с отбори, за 90% от които гарантирам, че идват не за обикновенната неделна пукотевица,
която биха си я организирали и вкъщи, у двора, нали ?!

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #34 -: юли 05, 2010, 20:25:04 pm »

...На подобни мероприятия се идва организирано
с отбори, за 90% от които гарантирам, че идват не за обикновенната неделна пукотевица,
която биха си я организирали и вкъщи, у двора, нали ?!
...

Мечо, за това в удивително голяма степен НЕ си прав. Да не кажа, че даже си подведен на 180 градуса. Поне що се касае общопрофилните игри, независимо дали ги наричаме регионални или национални. Това са в много по-голяма степен социално ориентирани прояви, отколкото симулационистки. От лично моят опит в комуникацията с хората от страната, обикновено фокусът при "четенето" на такива прояви, е "да се съберем, да се видим, да поиграем, да метнем една скара и да вдигнем наздравица"...В което няма АБСОЛЮТНО НИЩО ЛОШО!!! Дори напротив - това е страхотен начин да си почине човек в приятна компания. Други хора така ходят на риболов. И точно както при риболова хората предвиждат като основна част от екипировката за подобни игри разгъваемите маси и столчета, като мога да те заверя, че смисловата натовареност на цитирания инвентар драстично измества значимостта на мидкапите/хайкапите :D :D :D .
Mисълта ми е - за такъв клас мероприятие преакцентирането във военносимулационистски аспекти от вида ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ мидкапи е ненужно. На такива прояви хората трябва да имат свободата сами да решат как ще играят и как ще изградят играта за себе си. Защото обратното означава, че този тип игри трябва да е от съвсем друг характер. Тогава може би е добра идея да заправиш изобщо за общия лагер, да се откажеш упростената игрова структура на фракциите, и от още други неща. Насила тая работа не става. Става с различни по характер игри. Общопрофилните трябва да си останат точно такива - МАСОВИ и ОБЩОПРОФИЛНИ.

А разбира се има го и другия момент - просто има оръжия, за които мидлапи достъпни няма. За съжаление. Разбира се е решение човек да закупи или вземе на заем за играта друго оръжие, но какво стана с общодостъпността на играта й като социално събитие тогава... веднага залитаме в конкретизиране и милсимизиране на мероприятието.
Активен
T.V.U. grawlix

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #35 -: юли 05, 2010, 21:12:47 pm »

Пайкър,общодостъпни и масови трябва да са неделните игри а не тези които ние наричаме "регионални" и "национални"-на тези игри за сметка на някой "ограничения" трябва да се вдигне качеството на играта,а за тези на които неим харесват правилата-моля никого не задължаваме насила-има си неделни игри.Доста колеги вече ходиха на игри извън България,аз например съм бил на игра в Украйна(ако е рекъл бог и тази година ще бъда)и там хората са поставили дори неделните си игри на едни 50% по-нагоре от нас,но това е така защото там са приети правила и са приети не от един или два отбора а от УСФ(Украинската Страйкболна Федерация) там например има игри в които неможеш да участваш ако не отговаряш на дрес кода(не си с подходящият камуфлаж).Но това е част от тръпката от адреналина.И затова все повече български играчи ще търсят този адреналин извън България.И защо да става така,защо в България да не става този фън,заради това че българина мрази да му се турят ограничения и заповеди,че в него гори още огъня на волният хъш  ;D.Красотата иска жертви-който не му харесва-ами да си играе на Терминатор в неделите а на тези които искат адреналинат и удоволствието от играта да им е на 100% ще се съобразяват с правилата.
Малко се натоварих като писах това но ми писна за 2 години откакто играя еърсофта в България още да си стои на ниво "игра на войници",за да се завърти колелото все от някъде трябва да се започне.
Поздрави!
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

Van Zan

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
    • Профил
« Отговор #36 -: юли 05, 2010, 21:30:05 pm »

Ако мога да вметна ние реално си играем на войници и реално ще продължим да си играем на войници.
Това ще спре единствено когато по едно или друго стечение на обстоятелстава се намерм до колене в кал И мозъка на другарчето ни не се пренесе върху лицето ни.
Тогава няма да си играем на войници а ще бъдем такива ;)

Cheers.
Активен
This moment of Liberty brought to you by your US Army.

сТрахо

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 561
    • Профил
    • Rogue Warrior
« Отговор #37 -: юли 05, 2010, 21:40:22 pm »

...общодостъпни и масови трябва да са неделните игри а не тези които ние наричаме "регионални" и "национални"-на тези игри за сметка на някой "ограничения" трябва да се вдигне качеството на играта,а за тези на които неим харесват правилата-моля никого не задължаваме насила-има си неделни игри.Доста колеги вече ходиха на игри извън България,аз например съм бил на игра в Украйна(ако е рекъл бог и тази година ще бъда)и там хората са поставили дори неделните си игри на едни 50% по-нагоре от нас,но това е така защото там са приети правила и са приети не от един или два отбора а от УСФ(Украинската Страйкболна Федерация) там например има игри в които неможеш да участваш ако не отговаряш на дрес кода(не си с подходящият камуфлаж).Но това е част от тръпката от адреналина.И затова все повече български играчи ще търсят този адреналин извън България.И защо да става така,защо в България да не става този фън,заради това че българина мрази да му се турят ограничения и заповеди,че в него гори още огъня на волният хъш  ;D.Красотата иска жертви-който не му харесва-ами да си играе на Терминатор в неделите а на тези които искат адреналинат и удоволствието от играта да им е на 100% ще се съобразяват с правилата.
Малко се натоварих като писах това но ми писна за 2 години откакто играя еърсофта в България още да си стои на ниво "игра на войници",за да се завърти колелото все от някъде трябва да се започне.
Поздрави!

Подкрепям те на 1000 %!

С уважение,

Дедо ви сТрах
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #38 -: юли 05, 2010, 21:55:00 pm »

....И затова все повече български играчи ще търсят този адреналин извън България.

Уникално прав е Комусото за пореден път !
Ще видите, че някой ден, ако варненци не рискуват и не приложат това правило
като начало на развитието на това хоби, то все някога ще стане и това ще доведе
само до положителни неща като реализъм и мисъл в играта.
Амин, моята битка за тази кауза ще продължи на тихият фронт.  :)

Поздрави,

п.с. Пайк, за някои неща си прав, но за отборите по събиранията на рег.игри не си.
Общо взето на тези игри се събират най-увлечените по еърсофта,
най-идейните и най-дисциплинираните. И това са най-вече отборите.
А фънът си е фън, понеже ние си го правим.
Активен
Д-р Мечков Лечителят

Pike'

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #39 -: юли 05, 2010, 22:17:13 pm »

Мечо, понеже очевидно оставам неразбран от теб... си давам сметка че може би просто не си информиран. За последните 2 години в България участвах в организацията на 6 игри в които бяха застъпени правилата за които говориш. С пълната му там забрана на хайкапи, с ограничения на топчета - и т.н. и т.н. Последната от тях едно че беше първата официално международна българска игра с играчи от поне 4 държави, а второ че беше най-масовата за последните години игра в България изобщо. Недоволството на Комусо е абсолютно разбираемо и повече от оправдано. Еърсофтът разбира се трябва да има някаква перспектива.

Но от друга страна опитът ми лично мен ме научи на едно - а именно че България не е Украйна. Нито пък Русия. Еърсофтърите които са дори и най простото нещо - във ФИЗИЧЕСКА ФОРМА която да им позволи да пробягат километри марш на скок за изпълнение на задача в България все още са единици. ИСТИНСКИТЕ командири, които могат да водят сложно подразделение в бой се броят на половината пръсти на едната ръка. Специализирани подразделения НЯМА. Истински специализирани играчи също все още няма.

В този конкретен момент да се измества фокуса на общопрофилните игри към симулационизъм НЕ Е ПРАВИЛНО. Защото социалният и социализиращият фактор на тези игри е прекалено важен за еърсофта като цяло.
ДА! - трябва да се правят все повече и повече игри. ДА! - трябва полека полека да се възпитават командири. ДА! - трябва полека лека хората да свикват да работят като войници в бойни подразделения. Но това е абсолютният максимум до който общопрофилните игри в този конкретен момент трябва да стигат. Защото обратното твърдение е равнозначно на това да кажем на едно момче, което влиза в магазин за китари - "искаш да свириш гръндж? - НЕ МОЖЕ! на китара се свири само Vai и Satriani!!!"
Активен
T.V.U. grawlix

Vallez

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 536
    • Профил
« Отговор #40 -: юли 05, 2010, 22:29:47 pm »

Пак има от "четящите". Още във първия пост на Комусо пише, че за моделите за които не се произвеждат(или не масово) пълнители, няма да страдат от това ограничение. Ама чукча писетел, не читател. По някакъв начин трябва да се стимулира ползването на малкозарядни пълнители. Това което ми хрумва на момента е, че може, просто хората с хай-капи да им се позволява да носят 300 вместо 600 топчета. Или дори - да не им се позволява да носят топчета извън това. Като искаш с хайкап - ще тичаш до базата, понеже нямаш пълнители които да ти тежат. А и по този начин ще се им се наложи да пестят много! Така - и с хайкапи на игра, и реализъм повишен.

П.С. Най-открито говоря за двоен стандарт и дискриминация. Все пак - трябва да има някакъв стимул.
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #41 -: юли 05, 2010, 23:05:38 pm »

edit: валез тръгнах да обяснявам някви неща ама що ли си правя труда... ок, прав си, нищо не чета, нищо не знам брат :) америка е някъде там, открий я :)
« Последна редакция: юли 05, 2010, 23:13:39 pm от piker »
Активен
T.V.U. grawlix

Vallez

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 536
    • Профил
« Отговор #42 -: юли 06, 2010, 00:18:25 am »

edit: валез тръгнах да обяснявам някви неща ама що ли си правя труда... ок, прав си, нищо не чета, нищо не знам брат :) америка е някъде там, открий я :)

Добре.
Активен

Le Shlem

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #43 -: юли 06, 2010, 01:36:15 am »

Цитат
Ъъ, нещо не те разбирам бай Каскен.
Ако видиш в обзора за Бергет, то и моя милост яко оревава орталъка, заради липсата именно на съдийство.
Още повече, че лично аз съм докладвал за финландец с хай-кап и резултата - нанайси.
Но както и ти отбеляза, просто тази година бергет съдиите си бяха дали релакс.
Въпросът е, че по принцип описах как е на големи събития, давайки пример с идеологията на Бергет
като цяло, а не в частност на Б8. Предполагам, че в Унгария/Чехия/Украйна, положението е същото.
Според мен, вече ме разбра най-правилно. Поздрави на 3Рейндж.

Разбрахме се  ;D

Цитат
Ако мога да вметна ние реално си играем на войници и реално ще продължим да си играем на войници.
Това ще спре единствено когато по едно или друго стечение на обстоятелстава се намерм до колене в кал И мозъка на другарчето ни не се пренесе върху лицето ни.
Тогава няма да си играем на войници а ще бъдем такива

Cheers.

Я дай пак!
Активен

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #44 -: юли 06, 2010, 09:24:59 am »

Но от друга страна опитът ми лично мен ме научи на едно - а именно че България не е Украйна. Нито пък Русия. Еърсофтърите които са дори и най простото нещо - във ФИЗИЧЕСКА ФОРМА която да им позволи да пробягат километри марш на скок за изпълнение на задача в България все още са единици. ИСТИНСКИТЕ командири, които могат да водят сложно подразделение в бой се броят на половината пръсти на едната ръка. Специализирани подразделения НЯМА. Истински специализирани играчи също все още няма.
Ето тука искам да те контрирам, при все че не исках да пиша по форума.
На еърсофт няма къде да пробягаш километри. Отдавна по всенародните армии придвижването се извършва със самолети, джипове и хеликоптери, и на физическата подготовка се гледа с друго око. Да не говорим че аз лично не мога да изтичам и един километър, но това не ме прави по лош играч от някой който може да припка 20, нали така.

Ако оставите половината хора да си тичкат с хай-кап получавате дисбалансираност. На Бергет, като се чуе отсреща картечницата - всичко спира. Психологическия момент че някой срещу тебе не презарежда е много голям. Има риск на такава игра да се появи и някой с 4 батерии и 6 хай-капа примерно. Разликата в стрелбата на картечница и пушка е пренебрежимо малка и какво получаваме - нещо малко и леко което върши същата работа.
Накратко това е схемата хора които искат да играят с картечница да го правят с копие на истинска такава, а не с нормално М4 или АК с мидкапове на корем, и батерии в джоба.
На сериозните игри е забранено да се ползват и пълнители повече от 90-100 топчета.

ПС дефинирай ми моля те "сложно подразделение"  ;D

вечно твой
адаш ти
Активен

Cartman

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 131
    • Профил
« Отговор #45 -: юли 06, 2010, 09:33:01 am »

Съгласен съм Гого, но не гледай нещата от своята камбанария. Колко време се занимаваш-4 и повече години.
Нали се сещаш че един нов играч докато презареди ти ще си го убил 94 пъти.
Да има го момента че така ще го стимулираш и той да се научи да презарежда , ама все пак си трябва техническо време.
Активен
Пречи ли ви шума в главата ми?

Aly

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #46 -: юли 06, 2010, 10:17:21 am »

Явно на повечето от вас ви се разхожда с пушки в гората.......
Активен
No Free Way!

Bagera

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 175
    • Профил
« Отговор #47 -: юли 06, 2010, 13:00:44 pm »

Явно на повечето от вас ви се разхожда с пушки в гората.......
Истината, поне за мене, е някъде по средата - нямам против да се разхождам с пушка, но предпочитам балансиран микс от стрелба и преход. За игра без ходене - спиидбол и пейнтбол.

Aly

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #48 -: юли 06, 2010, 20:33:20 pm »

Имах предвид конкретно .. 2 Shell-a за гранатомет с по 320 бб и си аут от играта поради преминаване на броя на полагащите се 600 бб-тки.
Активен
No Free Way!

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #49 -: юли 12, 2010, 11:08:57 am »

Комусо, справката до момента сочи следното:

Общ брой гласове: 51
1. За (Искам реалност - искам лоу/мид пълнители)  42 (84%)
2. Против - (Искам просто фрагове безброй)  5 (10%)
3. Нямам мнение  3 (6%)

За две седмици, мисля че това е максимума на гласуващи.
На база на тази справка, спокойно можеш да прецениш доколко това може да се
води като представителна извадка при определянето на условията на бъдещата
Морска Регионална Игра.

Поздрави,

Активен
Д-р Мечков Лечителят