Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Избор на CO2 пистолет?  (Прочетена 42820 пъти)

GiN

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
    • Профил
Re: Избор на CO2 пистолет?
« Отговор #50 -: март 21, 2013, 12:58:39 pm »

Едно питане отново...
Какво ще кажете за тоЗИ?
http://customs.bg/Pistols/GP/hk-usp-match-tomb-raider/
Как е като здравина и точност?
Хоп-ъп, дали е регулируем или не?
« Последна редакция: март 21, 2013, 13:26:10 pm от GiN »
Активен

GiN

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #51 -: март 23, 2013, 14:23:29 pm »

И все пак, някой да даде мнение?
Това, че никой нищо не казва, ме навежда на мисълта, че не никой не го ползва, а това пък, че не е добър избор... ::)

asherrr

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 136
    • Профил
« Отговор #52 -: март 23, 2013, 21:08:53 pm »

Щом няма коментари, да се включа аз...Основните недостатъци набързо:
- прекалено е пластмасов - външна цев, оная стърчилка "компенсатор" отпред и тя...
- не е точно копие на HK USP Match ;) - по-скоро икономична версия (разликите са в мерника, ограничителя на спусъка, двустранния предпазител и двустранното освобождаване на затвора - всички липсващи)
- с това ФПС вече не се класираш за игра, ако не го занижиш... За IPSC пък - цевта не е стабилизирана и има голям луфт - много по-подходящ пищов би бил Хай-капата на мечката (за който пък той не иска да каже дали е с добра групираност)
- части - трудна работа, това е екзотика - поддръжката вероятно ще ти коства много нерви и средства
Предимства: цената ;)
Имам този [url=http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=28401]http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=28401[/url] и той притежава почти всички гореизброени кусури, + още няколко - накратко, ужасно съм недоволен. Ако все пак ти харесва, задължително го огледай наживо, преди да купиш - може пък от KJW да са направили чудо. Моя не съм го изхвърлил още само защото...много добре са го докарали на усещане в ръката, тяхната м....
Активен
There's no place like 127.0.0.1 ...

GiN

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #53 -: май 14, 2013, 22:29:12 pm »

Здравейте пак.
Пиша ви пак с голямо разочарование!
Май-май приключих с това ми хоби...
След влагането на доста пари и усилие за туниг на Цо2 пистолета GSG-92, той се повреди на около 500 изстрела!
Повредата е в клапана на пълнителя, започна да изпуска постоянно газ, изпускането е малко, но много дразни.
След последния мод, който му направих, пистолета стана осезаемо по-мощен и малко по икономичен.
Отката се подобри значително.
Тъкмо започнах да му се кефя и след 8 пълнителя се развали.
Всъщност самата повреда не е причината да се разочаровам така.
Проблема идва от това, че няма пукната резервна част!!!!!
Дори и резервни пълнители няма!!!
Преди да го купя, разбира се проучих как стоят нещата.
В Бг. магазините нямаше нищо, но в различни чужди сайтове имаше поне пълнители.
Сега като искам да поръчам, оказа се, че никъде няма налични, да не говорим за поръчка само на клапанче.
Аз приключвам с тази си страст докато Бг. магазините не започнат да предлагат и резервни части.
Единственото място, на което намерих въпросния клапан е тук
http://www.air-gun.ru/show_image.php?id=1651
НОООО, по закона на всеобщата гадост, не доставят до България!
Ето го проблемното клапанче, всъщност проблема е само в това беличкото приличащо на шайба

много малоумно е направено, не можаха да го направят като повечето с гумичките!??
Иначе ето и последното подобрение, което му направих.
GSG 92 Mod for better accuracy without the annoying jingle

Ще си купя отново пистолет, многозаряден и въздушен с блоубек, когато турците направят такъв, сега си оставам с Екол ес55 на който пълнителя му /ПЪЛЕН КОМПЛЕКТ/ струва 15лв и най-важното ИМА го в наличност навсякъде!
 :'( :'( :'( >:( >:( >:(

Разбира се аз мисля, че подобренията, които направих нямат отношение към възникналата повреда.
Надявам се да е така...
Вие как мислите!?!?
« Последна редакция: май 14, 2013, 22:48:52 pm от GiN »
Активен

GiN

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #54 -: юли 06, 2013, 09:04:30 am »

Uploaded with ImageShack.us
Отново в играта.
Но няма да купувам нов пищов, ако не се предлагат резервни части за него в България, без значение дали еърсофт или друг.

Даже се чудя, дали да не ги продам и двата пистолета, че иначе ми дразнят крастата :P

GiN

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #55 -: януари 12, 2014, 02:57:58 am »

Да се похваля, никакви проблеми с единия от новите клапани.
Изстрелял съм към 3000 и нещо сачми, всичко е ток.
Проблем имам само със съчмите, с новата по-тясна цев, определено има проблем, не понася сачми различни от умарексовите, те са най-добре за сега.
за самия пищов мога да кажа, че е екстра, единствено боята "оксидацията" му пада на местата на които има по-голямо триене.
Мода на затворната рама все още е добър и точността не се е променила, предполагам и повишената скорост също, макар да не мога да я измеря...
Само за инфо, понеже оръжейната смазка ми мирише много неприятно и съм я намразил от КНО-то, за този пищов ползвам моя си смазка.
Правя я от вазелин и графит, малко цапа, но иначе върши страхотна работа, не виждам забележимо износване по компонентите на пищова.

Никola

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #56 -: март 25, 2016, 11:23:35 am »

Здравейте.
Нов съм във форума и отскоро се запалих по CO2 пистолетите.Притежавам gamo r77 с късата цев и с счупена игла, ако някой има излишна или може да ми направи, моля да ми пише.
Но не е това въпроса. Наскоро видях тази тема и ми се прииска да си купя нов пистолет задължително метален, с blowback и с минимална начална скорост 120 м/с. Разполагам с 300 лева. За сега ми допадат CZ 75 D Compact, Gletcher PM Blowback и Getcher APS Blowback, като най-много ми харесва третия.
Всички мнения са добре дошли.
Извинявам се на GIN, че му отклонявам темата.
Активен