Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Що е еърсофт реплика ?  (Прочетена 17986 пъти)

pro_hunter

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
    • Профил
Що е еърсофт реплика ?
« -: октомври 15, 2007, 01:14:22 am »

Много се извинявам за така начечената от повечето потребители "тъпа" тема, обаче моля, пак казвам моля запознайте ме с това нещо наречено пневматично AirSoft Оръжие. Ето това което знам. Прави се от пластмаса или стомана, използва се за игра като паинт бола, има така наречените три вида, или спрингово гаозво и ел., това което незнам е каква е разликата от тези Еирсофт оръжия и общоизвестните въздушни пистолети-пушки? Смисъл Каква е разликата между двете? И какво точно представлява разяда на оръжието, с боя ли е пълно и т.н. Трябва да оставя следа, все пак е състезателна игра. Също така и скороста на "куршума" трябва да е по малка, все пак няма да се убивате :) Много благодаря на тези които ще ми отговорят акуратно, също така и разбирам тези които ще кайат нещо за майками - разбираемо е. А и щях да забравя - знам че е възможна автоматична стрелба, обаче си нямам и на представа как е възможно, ориентирам се по въздушните оръжия зато моля и там малко светлина, за принципа де.
« Последна редакция: януари 18, 2018, 09:17:42 am от Меч »
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
Re: Help Please De!
« Отговор #1 -: октомври 15, 2007, 08:44:31 am »

Pазликата между двата типа оръжие е в предназначението най-вече. Еърсофт репликите стрелят с 6мм пластмасови топчета, чието тегло е от 0.12г до 0.45г (най-разпространени в България в момента са 0.20г). Топчетата може да са пълни с боя, но може и да са плътни(използването на топчета с боя може да повреди оръжието, затова не е препоръчително).
Еърсофт репликите не могат да стрелят с друг тип боеприпас, освен предназначените за тях топчета.

Еърсофт пушките, конкретно електрическите, се задвижват от ел. мотор и акумулаторна батерия. Мотора движи редукторна група от 3 зъбни колела, която  изтегля едно бутало и нагнетява въздух в цилиндър. При връщане на буталото се изстрелва топчето. Моторът върти непрекъснато (докато е натиснат спусъка), а на последното колело - това, което движи буталото има само половин ред зъби, т.е. при достигане на крайно задно положение на буталото, колелото го изпуска напред и след това пак го захваща.

Газовите еърсофт реплики изстрелват проектила с помощта на газ под налягане, който се зарежда през дюза в пълнителя, или в самото оръжие. Газът, който се ползва е пропан със силиконови масла. И за тези реплики важат ограниченията, важащи за гореописаните.

Скоростта на изстреляния поректил зависи от вида пружина, който се използва при електрическите и от вида газ при газовите. Варира между 80 и 135м в секунда, като не съм сигурен че това е горната граница.
Надявам се да съм бил полезен.
« Последна редакция: април 29, 2008, 13:31:20 pm от ReconProG »
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

miros

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
    • Профил
Re: Help Please De!
« Отговор #2 -: ноември 12, 2008, 11:32:52 am »

Еърсофт пушките, конкретно електрическите, се задвижват от ел. мотор и акумулаторна батерия. Мотора движи редукторна група от 3 зъбни колела, която  изтегля едно бутало и нагнетява въздух в цилиндър. При връщане на буталото се изстрелва топчето.
Въздуха се нагнетява при връщането на буталото, а не при изтеглянето му!!!
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
Re: Що е еърсофт оръжие ?
« Отговор #3 -: ноември 12, 2008, 18:53:11 pm »

Моя грешка. Изках да кажа, че обема на цилиндъра се изпълва с въздух при издърпването на буталото.
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 779
    • Профил
« Отговор #4 -: ноември 13, 2008, 09:57:32 am »

А докато не се изпълва с въздух е пълен с минерална вода...
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #5 -: ноември 13, 2008, 10:04:07 am »

Айде ше се вържа. :)
Когато буталото е в предно положение, в цилиндъра няма въздух (изключваме въздуха в нозъла). Ей на - виж:
Активен

dtk

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: ноември 20, 2009, 21:23:47 pm »

А докато не се изпълва с въздух е пълен с минерална вода...
[/qu
ot  e]

тъй ка то съм нов и много много не съм запознат с това оръжие да ми кажи те го ре до лу с каква сила удря това топче и максимално на колко метра отива
Активен

F_I_R_E

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 485
    • Профил
    • Airsoft Team Планинци.
« Отговор #7 -: ноември 20, 2009, 22:49:13 pm »

го ре до лу с каква сила удря това топче и

Много зависи от колко далече ще те целнат и каква е пружината на пушката (също така теглото на топчето и  ред други работи), но да кажем, че с 90м/с ако те гръмна от 10м/с няма да е кое знае какво или примерно с 120м/с ако си на 20-30м също не е толкова болезнено. Но стават и грешки, аз лично имам попадение от около 10м с снайпер (130-140м/с). Не е приятно

максимално на колко метра отива

Тук ще чуеш много легенди ;D ;D ;D, едно обикновенно пушкало (разбирай масовите пушки - 300-500лв) стрелят без проблем до 50м. За повече трябва да се бръкнеш за по-силна пружина, цев и ред други работи.

Поздрави.

П.П. Сложи си ясен лицев аватар да не те модерират ;).
Активен
Страхливите умират много пъти преди смъртта си, храбрият умира само веднъж.

Kingsize

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: май 10, 2011, 22:54:12 pm »

Здравейте и от мен, току що се регистрирах във форума, и основния ми въпрос е, за пушките с ел. мотор. Може да прозвучи глупаво въпроса ми, но все пак: за тези пушки не е нужен флакон с газ нали ? Другото което искам да попитам е, коя пушка е за предпочитане, с газови флакони или с батерии?
Предварително благодаря !
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #9 -: май 11, 2011, 00:36:04 am »

за начинаещ - електрическо.
другите изискват по-различна поддръжка.
« Последна редакция: май 11, 2011, 00:38:43 am от piker »
Активен
T.V.U. grawlix

Angerfist

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
    • Профил
« Отговор #10 -: май 11, 2011, 09:01:55 am »

Като за начало прочети всички правила- на играта и на форума, след това сложи ясен лицев аватар и се запознай с търсачките.  ;)
Добре дошъл.
Поздрави,
Активен
Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

Jenniar

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: юли 27, 2013, 04:40:47 am »

Приема оръжие е незаконно в Китай.  :-[
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
« Отговор #12 -: юли 27, 2013, 07:03:11 am »

Приема оръжие е незаконно в Китай.  :-[

:6:4 колко ще ти се зарадва  ;D ;D
Активен

Дилян

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 485
    • Профил
« Отговор #13 -: януари 17, 2018, 22:31:08 pm »

Май е чужденец. И не е лошо да се смени заглавието на темата. Вместо "оръжие" - "реплика".
Активен