Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Моля за съвет: A&K Dragunov VS Well MB01  (Прочетена 10055 пъти)

Phat Kat

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
    • Профил
Моля за съвет: A&K Dragunov VS Well MB01
« -: декември 03, 2010, 14:37:52 pm »

Тъй като ми предстои покупка и прекарах една безсънна нощ в мъдене кое от двете въпросни пуцала да си взема, реших да направя едно социологическо проучване.За двете пушки тука за няколко дена изчетох повече от колкото съм чел за лекции и все пак ми се ще да чуя вашите пет стотинки по темата.

От т'ва което прочетох и изгледах в тубата май излезе че СВД-то е по-далекобойно, по-точно, по-лесно за ъпгрейд, но по-неудобно/трудно за презареждане.
Та...ако някой има наблюдения, инфо и опит с well mb01, касаещи ъпгрейд и точност нека сподели.И естествено мнението ви като цяло коя пушка да си взема.

Предварително се извинявам за твърдата си глава, но...да искам спрингър  ;D

Поздрави и весел ден на всички. :)
Активен

kcekelkai

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 223
    • Профил
Re: Моля за съвет: A&K Dragunov VS Well MB01
« Отговор #1 -: декември 03, 2010, 15:21:23 pm »

За мене тва чудене дето го правите за първо оръжие не е нужно, взимай каквото ти е на душата. Всичко си има минусите и плюсовете.
Мойте 0.29 стотинки :)
Активен

Call me Kce .

Пламски Итали

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 498
    • Профил
« Отговор #2 -: декември 03, 2010, 15:42:19 pm »

Здравей, на Тентява 27 в магазина на Еърсофт.Бг има наличен МБ 05 спрингов с подсилен пълен сет. Също така има и БАР 10
Поздрави
Активен

Меч

• Администратор
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8 023
    • Профил
    • AirsoftBulgaria
« Отговор #3 -: декември 03, 2010, 15:49:14 pm »

Пламски, момчето най-интелигентно пита кое ще му препоръчаш
като по-добро изделие и характеристики и съответно дава моделите.
Ще му бъде от полза, ако му посочиш кое точно да избере, защо
и вече в последствие да го насочиш към адреса на магазина ти.
Иначе така написано, рекламата просто увисва във въздуха.

Ако мога да бъда полезен:
well mb01 - Такава пушка ползва уважаваният Тигър от Пловдив.
Той може да ти даде квалитетно мнение за този тип спрингър.
Моите впечатления, че това е добро пружинно пушкало, с добра
групираност на попаденията, но следва той да каже какви
подобрения е правил по нея.

СВД - тук основен ползвател е уважаваният Аватар, с него сме
правили опити за зареждане на снайпера - трябва да си мега
мускулна маса и здраво пипнат в ръцете, за да ти се отдаде
зареждането на таз пущина. Иначе на външен вид -оценка 5

Поздрави,
Активен
Д-р Мечков Лечителят
психиатричен гинеколог на свободна практика;
лекува всякакви форумни заболявания

Пламски Итали

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 498
    • Профил
« Отговор #4 -: декември 03, 2010, 16:11:14 pm »

Е да де  ;D Като отиде там ще може да пробва пушката на WELL. Аз също имам такава и с лек абгрейд, който сме правеили с Тигъра успяхме да постигнем завидна групираност и далекобойност... Абгрейда излезе под 10лв, но е патент ;D
А БАР 10 го казах като вариянт , пробван от доста хора. ;)

Мече, баце трябваше иначе да обяснявам с много думи така по простичко отиваш пробваш държиш и копуваш евентуално  ;D ;D ;)

Активен

holidaybg

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 636
    • Профил
« Отговор #5 -: декември 03, 2010, 16:19:58 pm »

Ако достоверноста има значение, СВД на А&К e bolt action, което естествено няма нищо общо с полу-автоматичния оригинал. Иначе го докарва, има даже неква полска преработка с качествена дървения.

Също така оптиката за СВД може да се окаже проблем, или ще трябва да вземеш реплика на ПСО-1 или подходящ монтаж. Мисля че споменатия многоуважем Аватар си беше взел монтаж преполагам че ще те ориентира.
Активен
If you can't dazzle 'em with brilliance, riddle 'em with bullets

The Black Tiger

• 10GRU
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 581
    • Профил
« Отговор #6 -: декември 03, 2010, 16:22:07 pm »

Здравейте, да се включа по темата, Снайпера който притежаам е Well MB05 с начална скорост, 130 м/с с 0,20г. топчета и 100 м/с с 0,36г. топчета Доста е точен на 50 метра прави група в човешка глава на 70 метра съм свалял цел.
Малко ме излъгаха при покупката от Полския сай, като според тях давал 505 FPS и всичко било сменено вътре, но като го отворихме със Палмски си беше стандартна окомплектовка.

За да се зареди MB05 и другите от вида са необходими 4 движения на лоста: Повдигане нагоре, издърпване назад, бутане напред, свалане надолу, докато при SVD e необходимо да се издърпа само назад. Незнам дали се връща от пружина в предно положение или трябва да се бута питай Аватара.

Иначе играта със спрингов снайпер е много зарибена и си има своите добри моменти!
Имал съм моменти при разигравания, където съм избивал патрулна група от 6 човека без да открият откъде идва стрелбата защото духаше вятър и дърветата шумяха, имал съм и моменти където не съм уцелвал никой цяла игра.

това което казва Холидей-бг също трябва да се има предвид, за SVD трябва монтаж за оптиката, защото релста е от страни, а при Well си има стандартно с пушката отгоре

Вземи каквото ти е кеф
Активен
Николай - гр. Пловдив
Оръжие: KLS-RK02 / JG AUG A2 / Well MB05A - MB05UPV / SOCOM Gear 1911 MEU
Радиостанция: PMR - Brondi FX Dynamic
Радиостанция: PMR - Baofeng UV-5R
Камуфлаж: BW flecktarn - гащеризон

Phat Kat

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: декември 03, 2010, 16:27:49 pm »

Благодаря на всички за мненията! :) Явно Well mb01 също е добро оръжие. Ще се покумя още малко и ще поръчам едното от двете.Сега остава само да реша дали съм достатъчно дете да си поръчам Уел-а само заради начина му на презареждане. ("виж, виж, като истинска пушка се зарежда!!") :D:D Отново благодаря на всички и се надявм скоро да се видим по бойните полета. :)

Весел ден! :)
Активен

Phat Kat

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: декември 03, 2010, 17:27:47 pm »

От кумене пропуснах да си внеса пари в картата и поръчката се отлага.Ако има някой на който да са му останали 5 стотинки по темата може да ги дава :P

Весел ден! (весела вечер звучи тъпо.) :D
Активен

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
    • Профил
« Отговор #9 -: декември 03, 2010, 17:43:56 pm »

Ми за СВД-то :
да почнеме от оптиката - или си взимаш китайско копие на ПСО-1 (поне 200 кинта) или слагаш монтаж за бързомерец за калашник (моя е на цима) и отгоре вече нормална оптика. Втория вариант е по-евтин 30лв монтаж + 40-50лв оптика, ма пък не е толкова реалистично.
зареждането - правиш само едно движени (издърпване назад) , АМА ПЪК КАКВО ДВИЖЕНИЕ ! иначе затвора има втора пружина и сам се връща в предно положение. Оригинално идва с пружина М150, аз сложих М170 на Гардър (реално дава около 178-179м/с с 0.20), пружината е стандартна за АЕГ. И в двата случая обаче зареждането е доста тегаво, май ще жертвам външния вид и ще мисля някакво удължаване на ръкохватката.
цев - дълга (по спомен 590мм) и дава страхотна група. По разни чужди форуми четох че била 6.01 , но лично не мога да го потвърда. Иначе дава страхотна група - на 40м ги събира в 15см
далекобойност - над 70м с мадбул 0.40
хоп-ъп - отвратителен за настройка. Настройва се със шестограм след сваляне на капака на цевната кутия. Оригиналната гумичка (уж няква специална V не знам си кво си) е отвратителна - няма 2 еднакви изстрела. Още не съм я сменял, ама по спомен е стандарта за АЕГ, кофтито е че за смяната се разглобява цялата пушка.

Иначе пушката на външен вид е страхотна, изцяло метална, страхотен финиш. Вътре всичко също е метално, включително и буталото.

Поздрави
Активен
СЛОЖИ СИ КОЛАНА - ОСТАВИ КАТАДЖИЯ ГЛАДЕН !

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #10 -: декември 03, 2010, 21:14:07 pm »

Последни 2 стотинки по не съвсем темата,
Ако това ти е първо оръжие много помисли дали ти се купува спрингов снайпер. Оръжието предполага определен вид игра, който на моменти може да изглежда страшно скучен(щото може да ти се наложи дълго време да висиш на едно място без някой да се за) и е добре да решиш дали такъв начин на игра ти допада. Така и така си пропуснал покупката, предлагам ти да направиш следното - помоли някой колега да ти даде спрингов снайпер на заем и изиграй една игра с него, за да видиш как ще ти пасне.
Освен това имай предвид, че такава пушка почти задължително води със себе си покупката на второ оръжие за близка защита(най-вероятно електрически пистолет, малък картечен пистолет от типа на MP-5K или по-редкия vz. 61) и на гили костюм(средна цена към 75 кинта)
Активен
Шофьор на снегорин

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #11 -: декември 03, 2010, 21:19:27 pm »

И далече не на последно място. Всеки снайпер - какъвто и да е-води след себе си още около 200 кинта разходи(цифрата е силно приблизителна, може да е малко по-надолу, но може да е и много по-нагоре) за двунога(помага за дълъг хубав изстрел с ъпгрейдвани снайпери от сорта на БАР 10 или Well), хубав мерник(в случая под хубав се има предвид не такъв с голямо увеличение примерно, а такъв чийто окуляр е достатъчно широк, за да ти е удобен именно на тебе и да не ти напряга окото) и монтажи за мерника
Активен
Шофьор на снегорин

kelesha

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 223
    • Профил
« Отговор #12 -: февруари 18, 2011, 12:19:37 pm »

Well MB01 - бая тежичко пушкало ако толкова те кефи вземи си на Tokyo Marui (всички останали копират от тях с 50% от качеството на оригинала)
 Най добрия спрингов снайпер е Tokyo Marui VSR 10 а това е най-gazarskata разновидност
http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Sniper_Rifles_Tokyo_Marui_Tokyo_Marui_Pro_Hunter_VSR_10_Wood_Stock.htm
 СВД - то си е полуавтомат и "трябва да е електричка ;)" ...аз имам СВД на RealSword бая тежичак е :P но пък стреля добре и изработката е уникална.

« Последна редакция: февруари 21, 2011, 18:52:23 pm от kelesha »
Активен
Бай Бербер ( Джелеба - dress code)

Wolf

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 120
    • Профил
« Отговор #13 -: февруари 18, 2011, 13:17:33 pm »

Друже, моят съвет към теб е: преди да поръчваш изчакай активния сезон, иди на игра и виж на живо нещата, защото thunderchief мисля е много прав, че снайпера си е друга игра и реално хубаво е първо да видиш нещата в игра и тогава да си прецениш.
Активен

Pike'

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 429
    • Профил
« Отговор #14 -: февруари 19, 2011, 03:45:57 am »

тъндъра е безумно прав... е може би с изключение на двуногата - там всъщност си има палитраа други начини, но нали.
аз конкретно за далечно поразяване така и не можах да се откажа от автоматичната или полуавтоматична стрелба на DMR-а. Тоя "снайперистски" бъг дето на единична да се мъчиш да удариш някого си, в динамична обстановка, когато и твоите и лошите маневрират... е... хм... movies much?!

мое мнение.

а иначе за севедето си има газови цилиндри, които елиминират практически цялото усилие от зареждането и цялото нещо се случва с движение с един пръст. И пак си я имаш голямата мощност и точност. Само дето трябва да дадеш някой допълнителен грош за газ-цилиндъра.
Активен
T.V.U. grawlix