Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Четиво за нови и стари играчи!  (Прочетена 21970 пъти)

Snaip

• Bad Cоmpany
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 151
    • Профил
Re: Четиво за нови и стари играчи!
« Отговор #25 -: април 11, 2008, 11:09:54 am »

Ми, миналия път, като писахме по тая тема, доста играчи отказаха категорично да носят ленти...
Ленти ще бъдат раздадени на всички който не иска да не носи ама после да не се оплаква че имало френдли файър. Аз винаги съм бил за лентите имайки предвид колко хора станахме напоследък и колко по-трудно става разпознаването.
Активен

Dare_Devil

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 387
    • Профил
    • Блогът ми
« Отговор #26 -: май 13, 2008, 17:20:23 pm »

Аз съм сключил сделката с дявола вече, девойката няколко дни на СПА, аз няколко дни с
чешити-комити ...и дет вика сърбина - с шумкарите :)

Кисел, каква сделка сме сключвали с тебе? Че явно аз нещо съм бил на черешата ;)
Активен

cupakabra

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
    • Профил
« Отговор #27 -: януари 18, 2010, 19:26:08 pm »

Искам да попитам, когато се играе горе долу на какво разстояние играчите се прострелват,защото така като гледам скоростта на оръжията и теглото на топчетата не са големи.Да не би битката да се води през 10 метра.В същност искам да разбера тези оръжия могат ли да изстрелят топчето поне на 50 метра и ако уцели някои той да усети и да разбере,че е уцелен.Виждам,че средно скоростта им варира от 90 до 130м/с,без да броим някои снайпери.
Активен

Bagera

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 175
    • Профил
« Отговор #28 -: януари 18, 2010, 20:33:37 pm »

click

Да, могат да достигнат 50 метра, с правилно нагласен хоп ъп и силна пружина. И не, битката не се води през 10 метра, това не е пейнтбол. Ако отделиш малко време да прочетеш правилата ще забележиш, че от една скорост нагоре, пушките имат минимална дистанция за стрелба, за да не стават инциденти:
Цитат
400-450фпс- 10м,
450-500фпс- 20м,  Само на единична стрелба !

« Последна редакция: януари 18, 2010, 20:37:58 pm от Bagera »
Активен

cupakabra

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #29 -: януари 18, 2010, 20:55:43 pm »

Добре де,аз съм си харесал това оръжие
http://customs.bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=27&products_id=194&zenid=e1e2a0d2d6abf84227253d0e54e6784b
Искам да знам с него,така като гледам му дават доста добра скорост,ако е вярно това,което пише.На какво разстояние най-много ще мога уцеля някой.
А искам и да попитам какво е усещането като те уцелят да речем от около 20-30 метра.
В правилата не видях да пише нищо за параболично уцелване-дали е валидно?Да речем виждам някои на 100 метра и стрелям нагоре и го удрям с парабула?
Активен

SenTineL

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 927
    • Профил
« Отговор #30 -: януари 18, 2010, 21:09:21 pm »

Мен са ме уцелвали от 20-тина метра с оръжие с начална скорост 110 м/с и си боли. Сега разбира се има и значение къде те уцели и до колко си защитен (съответно каква ти е екипировката)
Параболичното уцелване май няма как да бъде вмъкнато в правилата ,защото кой ще ти гледа дали топчето те е ударило с парабола или не. Важно е да го уцелиш  ;D ;D ;D
Активен

Bagera

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 175
    • Профил
« Отговор #31 -: януари 18, 2010, 21:09:58 pm »

Параболично стреляне е прието за неспортсменско. Все пак еърсофта е военна симулация, а не... пейнтбол. Що се отнася до усета - отиди на игра, вземи си пушка под наем и виж как се усеща - доста хора с удоволствие ще ти направят сефтето само и само да си отговориш на въпроса ;D Пък и ще разбереш дали това занимание е за тебе. Чак след това помисли какво ще си купуваш - това мога да те посъветвам.

ПП
С това АК мисля, че спокойно ще целиш хора до 50-60 метра. Някой със 130-ка трябва да каже.

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 965
    • Профил
« Отговор #32 -: януари 19, 2010, 18:04:54 pm »

cupakabra, принципно винаги има разминаване в това, което пишат в ръководството на пушката (за пружината) и реалността  ;). Пример: при пружина 130 м/с ако те ударят от десет метра в задника се усеща като 230 м/с, болии ама ти се припикава, а ако не те уцелят се усеща като ... 0 м/с, това е приятно усещане, нищо не се усеща. Надявам се, че ти описах нагледно, надълго и нашироко усещането, за което питаш.  ;D

ПП Ако все пак нещо не си ... усетил, ще пробвам пак, ама в Недела! :D
Активен
Командир на ХИЕНИТЕ. Има ли още лъвове?

cupakabra

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #33 -: януари 19, 2010, 19:49:12 pm »

Всичко звучи много интересно,надявам се скоро и аз да се присъединя към вас,но май тепърва ще трябва да търся или да вербувам колеги от Плевен,защото тук почти няма играчи,незнам защо.
Активен

Svetlo

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 965
    • Профил
« Отговор #34 -: януари 20, 2010, 19:52:16 pm »

Слави ги е изял, ха ха ха ...
Активен
Командир на ХИЕНИТЕ. Има ли още лъвове?

Skipper

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 752
    • Профил
    • https://www.youtube.com/watch?v=HHk3EqQPXGQ
« Отговор #35 -: март 23, 2010, 08:57:31 am »

Добре казано - и пилезно БЛАГОДАРЯ ТИ  ;D
Активен
„Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da gloriam“

Greeny

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
    • Профил
Re:Четиво за нови и стари играчи!
« Отговор #36 -: март 04, 2012, 14:28:43 pm »

Здравейте всички...Гледам тук предлагате различни идей за сценарий и как да се сортират новите играчи за да не си прави всеки каквото си иска.Аз съм нов новеничък младеж,който никога не е ходил на игра,но скоро и това ще стане,всичко с времето си.Този спорт до колкото съм запознат тепърва се развива в България.Приливът на нови попълнения в спорта тепърва ще започне,което разбира се е много хубаво.
Не си спомням кой предложи новите играчи да се сортират в отбори и да се редуват командирите,но съм твърдо зад тази идея.Съжалявам само че още нямам никакъв опит за да се включвам с предложения в дискусийте,но така ми се струва че е най честно спрямо всички играчи.Всеки се учи да работи в отбор и да го ръководи.С оглед на това че се очакват още много нови хора,а цялото инфо което може да се намери в България за игри,оръжия и тн. е тук трябва да бъде измислен начин да няма вражди с новопостъпилите играчи.Аз съм отворен към всичко в този спорт.Бих се опитал да ръководя отбор така както и бих изпълнявал заповеди от някой.Както някой каза като ще играем този спорт нека да го играем както трябва (като войници) нали това е идеята.
П.П. поздрави на всички новодошли и старите кучета в спорта! :)
Активен
:)!

TheDRAGON

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
    • Профил
« Отговор #37 -: март 05, 2012, 09:42:51 am »

П.П. поздрави на всички новодошли и старите кучета в спорта! :)

Само да те поправя - не е спорт, игра е.... за забавление.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 553
    • Профил
« Отговор #38 -: март 05, 2012, 10:45:46 am »

... е тук трябва да бъде измислен начин да няма вражди с новопостъпилите играчи.

Още една поправка: НЯМА вражди между играчите.
Обърни внимание, че темата е от преди 2008.
« Последна редакция: март 05, 2012, 10:47:58 am от Kreslyo »
Активен
Screamer