Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Проблем с М4А1  (Прочетена 10753 пъти)

Fen4eto

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 153
    • Профил
Проблем с М4А1
« -: март 17, 2011, 09:59:02 am »

Привет! Вчера си купих М4А1, на Jing gong, ІІ ръка, от човек, които не се занимава с еърсофт, бил си я купил просто за fun, да си стреля. В последствие не я ползва 2 години и сега иска да я продаде. Офертата ми се стори добра, отидох с човек, които разбира, пробвахме я и я вземахме.
Проблемът обаче е следният: понеже я пробвахме в кола - не сложихме пълнителя да видим дали изстрелва бибитки. Когато се прибрах вкъщи, разбира се, исках да отстрелям дивана, но не ми се получи. Самите bb, не излизат през цевта, въпреки че се чува съответният звук, излиза въздух и т.н. Когато сваля пълнителя обаче, топчетата ми падат в краката, просто не влизат в цевта явно.
Може ли някой да ми даде решение на проблема или поне да ми каже къде да потърся помощ?
Благодаря предварително!
Поздрави,
Фенчето
Активен
You'll Never Walk Alone!

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 538
    • Профил
Re: Проблем с М4А1
« Отговор #1 -: март 17, 2011, 10:10:59 am »

Ще задам тъп въпрос, но има случки всякакви... Ти навиваш ли врътката на хай-капа поне 10-12 пъти преди да стреляш?
Активен
Screamer

Fen4eto

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #2 -: март 17, 2011, 10:11:55 am »

Да... и моят човек това ме пита, въртях я доста. Вярно е, че досега електрическо оръжие не съм имал, но ... абе въртях си :D
Активен
You'll Never Walk Alone!

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #3 -: март 17, 2011, 10:15:55 am »

Направи един тест: навиваш около 10 пъти (не повече) и дръпваш палчето (от горе) на пълнителя, което пречи на ББ да се разлетят. Така ще видиш дали въобще пълнителят подава топчета.

ПП: Пази очите!
Активен
Screamer

Crazy Something™

• Rogue Warrior
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3 778
    • Профил
« Отговор #4 -: март 17, 2011, 10:23:53 am »

Обърни пушката наопъки така че да виждаш в гнездото на пълнителя какво се случва. Цъкни няколко изстрела и виж там където влизат топчетата има ли един цилиндричен детаил който се метка напред-назад. Това е нозъла, той поема топчето и се "заключва" в цевта. За всяко топче трябва да прави движение  напред или назад.
Активен

Bagera

• Berget 10
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 175
    • Профил
« Отговор #5 -: март 17, 2011, 10:29:54 am »

Дали не е счупена хоп-ъп камера? Или тогава поне ще ги плюе?

nikeza

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 689
    • Профил
« Отговор #6 -: март 17, 2011, 10:54:33 am »

Направи един прост тест, без да слагаш пълнителя, сложи пред отвора на цевта листа хартия и натисни спусъка, така ще видиш поне дали има някаква компресия, после ще се търсят други причини.  ???

Поздрави.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #7 -: март 17, 2011, 14:25:16 pm »

Дали е възможно, след 2 години неизползване, гумичката на хопа да се е згняцала и да не пуска топчета  ???
Активен
Screamer

Sirius

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
    • Профил
« Отговор #8 -: март 17, 2011, 19:51:22 pm »

Все си мисля че проблема е в пълнителя, от стоянето може нещо да е блокирал. Пробвай ръчно да му подадеш съчми да видиш какво ще стане.
Активен

Kris4an11

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
    • Профил
« Отговор #9 -: март 17, 2011, 19:57:06 pm »

Принципно когато извадиш пълнителя от пушката е нормално 3-4 топчета да изпаднат на пода (това само при полужение, че в пълнителя е имало ББта разбира се  ;D) не се притеснявай за това :)
Активен
Code name: Shved :]

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 320
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #10 -: март 17, 2011, 23:10:11 pm »

A що не пробваш да вкараш едно топче оптпред през цевта и да го натъпчеш с шомлула, после стреляй в безопасна посока. Ако стреля значи всичко е ОК.
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

Fen4eto

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #11 -: март 18, 2011, 01:00:01 am »

Благодаря на всички за активността!
В отговор ще кажа:
Кресльо: Пробвах го, без да искам и трябва да ти кажа, че целият ми хол е в бибитки :D
Сириус: Не знам как ръчно да му подам, но определено ще потърся из форума дали има някаква информация и ще опитам. Благодаря!
Крисчан: Явно не си прочел, приятелю, не е проблемът, че падат няколко, а че изобщо не излитат ;)
Гоуст: Ще ти бъда много благодарен, ако ми кажеш какво е "шомлул" и 100% ще пробвам!

За всички други отгвори искам отново да кажа, че съм признателен и ще ги прегледам с моя приятел, които е навътре в нещата, може би пък той ще знае.

Иначе - с това оръжие или с друго - надявам се да се видим в неделя =)
Активен
You'll Never Walk Alone!

Kris4an11

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
    • Профил
« Отговор #12 -: март 18, 2011, 01:41:21 am »

"Когато сваля пълнителя обаче, топчетата ми падат в краката" Ето за това имах предвид :)
Шомпулът служи за почистване на цевта :) погледни дали имаш в комплекта на пушката :)
Активен
Code name: Shved :]

holidaybg

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 636
    • Профил
« Отговор #13 -: март 18, 2011, 04:13:23 am »

Гоуст: Ще ти бъда много благодарен, ако ми кажеш какво е "шомлул" и 100% ще пробвам!
Сигурно има предвид "шомпул" - това е дългата пръчица за почистване на цевта
Активен
If you can't dazzle 'em with brilliance, riddle 'em with bullets

Fen4eto

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #14 -: март 18, 2011, 10:59:16 am »

Супер! Разбрах какво е, но нямам такова. =)
Активен
You'll Never Walk Alone!

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #15 -: март 18, 2011, 11:41:54 am »

Кресльо: Пробвах го, без да искам и трябва да ти кажа, че целият ми хол е в бибитки :D

Екстра! Вече знаеш, че проблема не е в пълнителя.
Активен
Screamer

Aly

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
    • Профил
« Отговор #16 -: март 18, 2011, 17:26:55 pm »

Натисни пълнителя нагоре ,задръж и виш дали ще стреля аз имах същия проблем оказа се че е от пълитеяля .
Активен
No Free Way!

sbk_bg

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
    • Профил
« Отговор #17 -: март 18, 2011, 23:35:46 pm »

Хващаш пушката, обръщаш я с пълнителя нагоре, вадиш пълнителя, в една дупка се вижда ясно че са попаднали топчета, слагаш кутрето там(или молив с гумичката надолу), натискаш и натискайки дърпаш спусъка. Кажи какво се случва тогаз !
Активен

kupona

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 723
    • Профил
« Отговор #18 -: март 19, 2011, 07:09:30 am »

Fen4eto,
Защо не се видиш с някой колега, който е запознат с устройството и принципа на действие на AEG оръжията, ще стане много по-бързо и без риск да се повреди нещо по пушката....така е много мъчително ....... :) пробвай това, пробвай онова.......пък не знаеш какво точно правиш......изпитал съм го.......гадна работа :) :)

Относно твоя проблем ми се е случвало няколко пъти по следните причини:
1. Хоп-ъп на макс. поради високата твърдост на гумичката(обикновенно на пушките DBOY)- топчето не може да премине и задръства цевта.
2. Скъсана пружина на пълнителя, т.е. не подава топчета.
3. Липса на съосност между пълнителя и хоп-ъп камерата, това което колегата посъветва да се натисне пълнителя нагоре(или разклати напред-назад), в случая имаше проблем с гнездото за поставяне на пълнителя, като след лека шлосерска намеса проблема беше отстранен.
4. Счупен зъб на буталото, т.е. имаме само движение на ел. мотора и нозъла(това дето подава топчето от пълнителя към цевта) без обаче да има движение на буталото, няма компресиране на въздух, който да "изстреля" топчето.
5. Липсващо уплътнение ("о" пръстен) на главата на буталото, странно, но след "ъпгрейд" на една пушка колега решил да го сменя,махнал старото,  но забравил да сложи друго ;D ;D еми топчета излизаха ама на 3 метра от пушката падаха на земята.

Дано да съм бил полезен :)

Поздрави :)

Kupona
« Последна редакция: март 20, 2011, 07:39:43 am от kupona »
Активен
"Малкия днес вика: Тате много вкусно готвят тия твоите приятели, почти като мама!" :-)))

Fen4eto

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #19 -: март 20, 2011, 00:45:42 am »

Kupona,

Много ти благодаря за изчерпателния отговор!
Именно както ти казваш имам среща утре с приятелче. Тук събрах доста идейки какво да човъркаме. Като цяло ме беше страх да пробвам някои от съветите, затова си го изчаках да се видим. Според него обаче, най-вероятно ще трябва да се ходи на майстор и мисли, че този във ВИП-а на Г.М. Димитров е най-добър.
Вие какво смятате?

Поздрави,
Fen4eto
Активен
You'll Never Walk Alone!

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #20 -: март 20, 2011, 00:57:16 am »

Снайпа е най-добрият. Не са те излъгали.
Активен
Screamer

Fen4eto

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #21 -: март 21, 2011, 00:05:49 am »

Някаква идея за работното му време? Нещо не мога да го намеря тук и по телефона, та мислех най-нагло да му се изсипя на място...  ;D

Активен
You'll Never Walk Alone!

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #22 -: март 21, 2011, 13:20:31 pm »

Миии... защо не... С пушката, заедно.  :D
Активен
Screamer

Fen4eto

• Зоната
  • Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #23 -: март 21, 2011, 13:25:19 pm »

Намерихме се! Оправи я доста бързо. Неслучайно е най-добрият! =)
В крайна сметка решението на гатанката, която ви бях поставил е следната: от дългото неизползване на пушката, нозълът се е бил сгнясал нещо и просто му е била нужна малко поддръжка. В момента пушката си стреля за страх. =)))
Отново благодаря на всички за отзивчивостта и съветите, също спешъл тенкс на Снайпа, който бе така добър да помогне!
Сега ви препоръчвам да започнете да треперите от страх за идната неделя!  ;D   :D

Поздрави,
Фенчето
Активен
You'll Never Walk Alone!