Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: Новите светци - мъчениците от Батак  (Прочетена 23677 пъти)

taki

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
    • Профил
Re: Новите светци - мъчениците от Батак
« Отговор #100 -: юни 23, 2011, 13:41:48 pm »

Ай, от мен да мини, ша ви пусна един гювеч  ;)

Тук авторитет от Мека дал съвет относно секс робините, които мюсюлмани са пленили от християнски народи или от немюсюлмани - да се купуват и да се използват от мюсюлманите... И тази с промития мозък тук, помага на едно младо момче, че мноого харесвал жените, вай, вай, завалийката, да си прави секс, я.

Пък за вас, дето само глупости пишете за християнството - абе хора, вземете и прочетете Новият Завет, стига сте показвали неща, за които не сте специалисти. Дава се мнение за нещо, за което си направил труда си да го изследваш/изучиш. Иначе звучи смешно.

Ай със здраве, и по-малко нихилизъм и повече патриотизъм!
Активен

Angerfist

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
    • Профил
« Отговор #101 -: юни 23, 2011, 14:04:52 pm »

Чел съм достатъчно Новия и Стария завет, за да разбера, християнството е една голяма заблуда като всяка друга религия. Мен пък ми звучат смешно "големите" вярващи, било то християни и не знам си какви, като седнат да ми обясняват къде съм щял, да отида защото не съм им почитал факаното божество..
А относно патриотизма
Цитат
Patriotism is your conviction, that this country is superior to all others because you were born in it
George Burnard Shaw.
Поздрави =]
Активен
Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #102 -: юни 23, 2011, 14:09:13 pm »

Какво беше казал чичко Ленин по въпроса помните ли-Религията е опиум за масите.
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

holidaybg

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 636
    • Профил
« Отговор #103 -: юни 23, 2011, 14:13:26 pm »

Ай, от мен да мини, ша ви пусна един гювеч  ;)
Не можа да се сдържиш а?  ;D

Цитат
Пък за вас, дето само глупости пишете за християнството - абе хора, вземете и прочетете Новият Завет, стига сте показвали неща, за които не сте специалисти. Дава се мнение за нещо, за което си направил труда си да го изследваш/изучиш. Иначе звучи смешно.

Ай със здраве, и по-малко нихилизъм и повече патриотизъм!
И как реши че не сме го чели (поне аз съм, и стария също) бе господин Таки? Или си мислиш че който прочете вълшебната черна книжка автоматично повярва на каквото е написано вътре?  ;D По същата логика аз ще те посъветвам да прочетеш „Произходът на видовете“  от Чарлз Дарвин и да се отърсиш от ония изфабрикувани приказки за порастнали деца -сещаш се - кал, ребра, ябълки.

Айде със здраве, и по-малко религиозен фанатизъм и радикализъм!
Активен
If you can't dazzle 'em with brilliance, riddle 'em with bullets

holidaybg

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #104 -: юни 23, 2011, 14:14:30 pm »

Какво беше казал чичко Ленин по въпроса помните ли-Религията е опиум за масите.

Маркс  ;)
Активен

komuso

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 738
    • Профил
« Отговор #105 -: юни 23, 2011, 14:18:14 pm »

Верно ,така е като спрях да чета "Капиталът" забравям  ;D ;D
Активен
Последен се смее този ,който стреля първи

Markov G

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 167
    • Профил
« Отговор #106 -: юни 23, 2011, 14:21:31 pm »

Чел съм достатъчно ..., за да разбера...
... Голям залък хапни, голяма дума не казвай ...
Активен
Memento mori.

holidaybg

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #107 -: юни 23, 2011, 14:25:15 pm »

Ми то виж като спряха да го преподават се напълни със съвременни кръстоносци ;)

Активен

taki

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #108 -: юни 23, 2011, 14:46:22 pm »

П.С.- Чарлз Дарвин - отрича се от теорията си преди смъртта си, Хъксли я подхваща, Дарвин още е давал и пари за мисионерската работа на Християните-мисионери по островите, които работели с канибалите да ги очовечат и християнизират. Теорията на Дарвин е само теория, отречена от учените и от генетиката. ДНК - възниква внезапно в миналото, без еволюция.
Единственото обяснение е Сътворението - или т.н. Научен Креационизъм /има го на БГ/.

"100 световно известни учени говорят за вярата си в Бога" - хубава книжка за четене.

Винаги съм готов да си дам мнението, не че не се сдържам. При внимателно четене какво съм писал, се забелязва, не че отказвам да говоря, а че искам да е очи в очи, което премахва бариерите на постването, и води до по-добра комуникация.

Иначе, anywhere, anytime!  :)

Активен

taki

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #109 -: юни 23, 2011, 14:50:33 pm »

Патриотизъм е хубава дума. Това означава, че знаеш кой си, какви са твойте ценности, зачиташ другите и различните, и си готов да умреш за това скоето се гордееш - Родината! А иначе не виждам с какво сме повече от другите народи. С нищо не сме. Просто трябва да има взаимно зачитане и уважение, а не да ми прилагат Баязид 2.
Активен

Angerfist

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #110 -: юни 23, 2011, 15:18:42 pm »

П.С.- Чарлз Дарвин - отрича се от теорията си преди смъртта си, Хъксли я подхваща, Дарвин още е давал и пари за мисионерската работа на Християните-мисионери по островите, които работели с канибалите да ги очовечат и християнизират. Теорията на Дарвин е само теория, отречена от учените и от генетиката. ДНК - възниква внезапно в миналото, без еволюция.
Единственото обяснение е Сътворението - или т.н. Научен Креационизъм /има го на БГ/.

"100 световно известни учени говорят за вярата си в Бога" - хубава книжка за четене.

Винаги съм готов да си дам мнението, не че не се сдържам. При внимателно четене какво съм писал, се забелязва, не че отказвам да говоря, а че искам да е очи в очи, което премахва бариерите на постването, и води до по-добра комуникация.

Иначе, anywhere, anytime!  :)

Epic... Pure epicness... Посмях се искрено.
Ти смяташ, че земята е седяла празна 4,54 милиарда години до преди 10тина хиляди години, когато твоят "бог" се е спуснал от вълшебното си местенце и я е напълнил с разни организми и останки на древни същества, датиращи много преди "богът" ти да е бил замислен даже.. Наскоро водих пак такъв подобен спор(креационизъм срещу еловиюция), пак с християнин. Той заяви така:" Бог е създал всички организни и останките от уж древни такива, за да тества вярата ни. " Hell yeah.. Има известна логика.. Създай нещо, създай древната му недовършена форма и я остави да тестваш вярата на това новото нещо... Звучи ми убедително.
За 4 милиарда години е имало достатъчно време под какви ли не влияния да се породи ДНК, жива материя и какво ли още не. Има го обяснено във всеки един учебник по биология за 10ти клас. Позаинтересувай се какво е абиогенно синтезиране на молекули и т.н. Какво са коацервати, протобионти защо къде и как са се зародили.
Поздрави =]
Активен
Тя ми вика "ама аз си имам гадже" ... то и аз си имам телевизор вкъщи, ама ходя на кино нали !?!?!

Markov G

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #111 -: юни 23, 2011, 15:38:10 pm »

Добре де, гневни ми юмруко, ... защо държиш да се излагаш. Иди на сянка, пийни вода, ... изпикай се, и пак ела.
Имам чувството, че прочиташ каквото си решил, че ще прочетеш , а не каквото пише. (Един вид както Дяволът чете евангелието :) )
« Последна редакция: юни 23, 2011, 15:41:46 pm от Markov G »
Активен
Memento mori.

taki

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #112 -: юни 23, 2011, 15:51:21 pm »

Ангерфист, има надежда за теб! И тя е в Индуктивния подход...

Учебници от време оно по биология за десети клас съм ги чел, и съм изнасял реферат през 1983/1984 г. в класа си в Пловдив. И, на всичкото отгоре учителката ми по биология беше вярваща жена.

Добре е да поучиш и извън БГ за да се докоснеш и до други учебници. Щото най-недоказуемото нещо е теорията на Дарвин, лека му пръст.

Прочети "Научен Креационизъм". Има го преведен.

Един професор от УСА казваше, не приемайте нищо просто защото някой авторитет го е казал, проверявайте всичко сами, имайте критическо мислене... Все още му пазя книгата "Critical Thinking Tools For Taking Charge Of Your Professional And Personal Life".

Та аз така правя относно Бог, Библията и Християнството като начин на живот. И то от 1981 г. лятото. И хич не съм се разочаровал!
Активен

Wolf

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 120
    • Профил
« Отговор #113 -: юни 23, 2011, 15:57:52 pm »

Досегашният опит е показал, че никой няма да обеди никого в нищо ;D Само си чешете езиците. Което само по себе си не е лошо занимание, но не мисля, че тук е мястото да се обиждат религиите и вярванията на хората, били те християни, мюсюлмани или фанатизирани атеисти и както се казва " вся асталная сволачь";D.
Активен

Markov G

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #114 -: юни 23, 2011, 16:00:55 pm »

...
с вся осталная сволoчь";D.
« Последна редакция: юни 23, 2011, 17:24:12 pm от Markov G »
Активен
Memento mori.

Wolf

• Орловци
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 120
    • Профил
« Отговор #115 -: юни 23, 2011, 16:02:07 pm »

Виноват, по руски завърших с 3 ;D
Активен

taki

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #116 -: юни 23, 2011, 16:09:14 pm »

И аз обичам Руский язик, понякога говоря на жена си, малко развалено за по-голям ефект  ;D

Тя протестира, но трябва да се учи, стига с този английски!
Активен

Garga

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
    • Профил
    • Гаргов блог
« Отговор #117 -: юни 23, 2011, 16:25:43 pm »

Интересно заглавие на тема за поредицата от мисли дето се изля тук. Има нещо в минералната вода...

Angerfist  - зелено чайче или по една ракийка вечер преди сън. Социалното сближаване със себеподобни да ти стане библия (или там както ще го наречеш, че нали си атеист).

Освен това от една седмица на сам този форум не е за еърсофт ......  ???
Активен
T.V.U.

"Would you die for this?"

taki

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #118 -: юни 23, 2011, 17:14:30 pm »

Май е от жегите  ;D
Активен

HORNET

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 141
    • Профил
    • www.airsoftsystems.com
« Отговор #119 -: юни 23, 2011, 20:08:31 pm »

Обратно към темата:

Най-напред да уточним че българската църква днес няма ама нищо общо с българската църква от времето на турското робството. Днес БПЦ е фирма, водена от интереси, влияние, пари и изпълняваща политически поръчки.

Това което турците са извършили в Батак е зверство, което не трябва да се забравя.

Но...

Някой зададе ли си въпросите:
Защо точно сега? и Чии интереси обслужва това?

Помислете малко.
Активен
Fucking Predator...

zbignew

• Планинец
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
    • Профил
« Отговор #120 -: юни 24, 2011, 00:15:30 am »

Обратно към темата:

Най-напред да уточним че българската църква днес няма ама нищо общо с българската църква от времето на турското робството. Днес БПЦ е фирма, водена от интереси, влияние, пари и изпълняваща политически поръчки.

Това което турците са извършили в Батак е зверство, което не трябва да се забравя.

Но...

Помислете малко.

Привет! А да подкрепиш с факти това си твърдение, за да не е така някак хвърлено в пространството... та да трябва да мислим и да си задаваме въпроси.
А темата, че вече не е това което е - само совите си знаят!
Активен
Няма наши , няма ваши - танкът мачка и пердаши !!!

Angerfist

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #121 -: юни 24, 2011, 01:26:19 am »

Не знам как ще е от жегите, след като и в нас и на работа има климатици и над 25 градуса не става никъде, но щом сте казали.
Досегашният опит е показал, че никой няма да обеди никого в нищо ;D Само си чешете езиците. Което само по себе си не е лошо занимание, но не мисля, че тук е мястото да се обиждат религиите и вярванията на хората, били те християни, мюсюлмани или фанатизирани атеисти и както се казва " вся асталная сволачь";D.
Много си прав в това си твърдение, съгласявам се на 100%.
Angerfist  - зелено чайче или по една ракийка вечер преди сън. Социалното сближаване със себеподобни да ти стане библия (или там както ще го наречеш, че нали си атеист).

Нещо не мога да разбера идеята на изказването ти. Атеист съм защото такъв ме е направил животът. Атеист съм защото съм се отвратил от религиите и от сляпата вяра на хората в неща, които ги няма, нямало ги е и няма да ги има. Атеист съм, защото споделям идеята, че хората са това каквото направят от себе си. Хората са тези определящи живота си, а не разни бабини деветини за същества контролиращи всичко. Защото ако съществуваха такива същества и те наистина управляваха всичко, защо има толкова много зло и простотия по света? Защо когато се изказва твърдението, че те ни обичат, закрилят, покровителстват и т.н. има толкова гадни неща, които могат да ни се случат? За да ни тестват вярата?!? Да бе да... Някой друг път...

Back on topic:
Обратно към темата:

Но...

Помислете малко.

БПЦ е част от световната църква и като нейна част изпълнява същата функция. Каквото прави църквата на запад го прави и в България.

Точно сега се извършва тази "канонизация", защото сега нараства етническата неприязън между българите, българските турци и турците. Защото сега Турция се подготвя да ни погълне, ако евентуално бъдат приети в ЕС, а ако не тогава то до след 15-20 години. It's all about the money. Който плаща той поръчва музиката. Един такъв акт може да пробуди много негодувание в обикновените турски граждани и на етническите турци в България. И оттам да се почне една дълга и широка...

Малко ми стана дълъг поста, но такъв е животът.

Поздрави =]
Активен

aleksandar92

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
    • Профил
« Отговор #122 -: юни 24, 2011, 03:17:42 am »

Цитат
българските турци
Този термин винаги ме е учудвал. Или си българин, или не си. Ако под българските турци се има предвид  турците живеещи в България, то значи имаме и български англичани, български руснаци и български французи. Но никъде не се споменават така. Ако аз живея в Англия, ставам ли английски българин?

Не се заяждан, за мен това са антоними. Или си от един народ, или не си. Всеки да се определя както иска. Някой да ми внесе лъч светлина по въпроса...

Поздрави!
Активен
Celer, Silens, Mortalis

Meine Ehre heit Treue

holidaybg

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #123 -: юни 24, 2011, 07:17:20 am »

Каквото прави църквата на запад го прави и в България.

[/quote]

Малко не съм съгласен...
"Църквата на запад" устройва сиропиталища, занимава се с благотворителност, устройва столови за бездомни примерно, събира дрехи за такива и прочие и прочие социални дейности подпомагащи бедни и нуждаещи се...Нашата "тц". Нашата се ояжда (даже и по пости), комерсиализира и изобщо е далеч от това което се очаква да бъде.
Активен

Kreslyo

• Джентльмены удачи
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 538
    • Профил
« Отговор #124 -: юни 24, 2011, 10:56:02 am »

Нещо не мога да разбера идеята на изказването ти. Атеист съм защото такъв ме е направил животът. Атеист съм защото съм се отвратил от религиите и от сляпата вяра на хората в неща, които ги няма, нямало ги е и няма да ги има. Атеист съм, защото споделям идеята, че хората са това каквото направят от себе си. Хората са тези определящи живота си, а не разни бабини деветини за същества контролиращи всичко. Защото ако съществуваха такива същества и те наистина управляваха всичко, защо има толкова много зло и простотия по света? Защо когато се изказва твърдението, че те ни обичат, закрилят, покровителстват и т.н. има толкова гадни неща, които могат да ни се случат? За да ни тестват вярата?!? Да бе да... Някой друг път...

Като те слушам, имам чувството, че си отруден пенсионер на 85, а не ученик на 18! Толкова песимизъм и гняв на едно място отдавна не съм срещал.

Гаргата имаше предвид да вземеш и да се социализираш малко, не за друго ами щото човекът е социално животно. Сам и за в кенефа не си. Библията ако щеш я чети... и вярвай в каквото си щеш.

ПП: само за справка: Аз също не съм религиозен - расъл съм по комунистическо време. Но... религията е създадена да наложи някакви норми на поведение у хората. Ако се престрашиш да прочетеш Стария завет (отнася са за времето преди да ги има съвременните религии) ще се наситиш на брато-убийства, разврат, кръвосмешения, кървища, войни и геноцид.
Хубаво е да имаш вяра в себе си, но често това води до самозабрава. Безбожника не се бои от нищо и обикновено започва да върши зверства защото започва сам да се смята за божество.
Примери много: Хитлер, Сталин, Милошевич, Радко Младич... все псевдо християни и отрочета на безбожна идеология.
« Последна редакция: юни 24, 2011, 11:00:19 am от Kreslyo »
Активен
Screamer