Airsoft Bulgaria Forum
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Здравейте, това е информационна база-данни на зараждането и създаването на еърсофта в България.

Към настоящият момент, този форум се ползва само като национален архив, а основната част на дискусиите са преместени в facebook. Поздрави,

Автор Тема: JG BAR-10 леееко ъпгрейдната  (Прочетена 11877 пъти)

Dragony

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 111
    • Профил
JG BAR-10 леееко ъпгрейдната
« -: декември 08, 2007, 20:02:31 pm »

Най-накрая спрингово оръжие, което да ме впечатли. Пушката е с невероятен финиш като за китаец, а като устройство е идентична с TM VSR-10. Цевта е 6,05мм вътрешен диаметър. След пипване тук-там и малко работа с дремел, нещото прави 500+ фпс (колко + мога само да гадая).  По мои впечатления, пушката стреля отлично с 0,30г топчета, на разстояние около 70м. Нямах възможност да я тествам с по-тежки топчета, нито да проверя групираността на попаденията.
В момента, конкретното оръжие, с оптика 2-6х, е на въоръжение в разложкия отбор STRD-1. Надявам се да пишат отзиви от представянето в игра :)

Ето малко снимки от Разлог:

« Последна редакция: декември 08, 2007, 20:39:37 pm от Dragony »
Активен
Hope is not a method, nor is enthusiasm

splintercell

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: JG BAR-10 леееко ъпгрейдната
« Отговор #1 -: декември 08, 2007, 20:48:45 pm »

По-готина пушка не съм държал(е първичка ми е) далекобойноста и е към 115м(с лека парабола) а за точноста ще поспорим малко (зависи от стрелеца и от климатичните условия) 8) <11>/. Но може да се направи по-добър ъпгрейд -  хромирана 590мм 6.01мм цев + заглушител ще бъде много добре ;D
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 287
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #2 -: декември 08, 2007, 21:04:33 pm »

Такааа...да кажа, каквото снайпериста е пропуснал.
Пълнителя събира около 25топчета. Пушката е много лека, удобна, не много дълга. Бива, ако трябва да се патрулира с нея цял ден. Корпуса е изработен от гумиран полимер, като гуменото покритие доста бързо се надра през днешните игри и на места се поизлющи. Но това са бели кахъри.
 След настройка на оптическия мерник и на хоп-ъп-а постигна точна стрелба на 70м. Групата горе-долу се събира в човешка глава, което, поне според мен е впечатляващо за еърсофт оръжие. Още повече - топчетата - 0.30гр, които купих от Владо, не са с кой знае какво качество(добри са, но Xtreme Precision са си друга бира) и цевта не е от най-прецизните - 6.05мм. Резултатите, които пушлето показа са изклюмително добри! Естествено подобна стребла се постига само при спокойна обстановка. В условията на игра нещата малко се влошават, което си е естествено - групата на 70м не е колкото глава, а малко по-малка от размера на кил зоната  ;D .
Траекторията на топчето е почти изцяло права като след 75м точността драстично пада, но това си е нормално.
Като заключение - СУПЕР пушчица! Почнахме да се бъзикаме, че ще и пейнтнем един надпис "Дотам, докъдето другите не могат."  ;D ;D ;D
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Dyulgerov

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
    • Профил
« Отговор #3 -: декември 08, 2007, 21:15:27 pm »

Наистина много добро оръжие.Прави прав истрел на 70-80 метра.И е адски точен. <23>/
Активен

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #4 -: декември 08, 2007, 21:34:58 pm »

Цитат
хромирана 590мм 6.01мм цев

Хехе, това ще излезе три пъти по-скъпо от самото оръжие ;)
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #5 -: декември 09, 2007, 01:57:34 am »

;D ;D  ;D
Иначе не е лоша идеята нали? Понеже снайпериста няма да се сети да пише тука - по-евтина алтернатива със същата дължина и характеристики(без хромиране)?
« Последна редакция: декември 09, 2007, 02:34:41 am от ReconProG »
Активен
"Whoever said that the pen is mightier than the sword has obviously never encountered automatic weapons."

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #6 -: декември 09, 2007, 07:06:07 am »

Ми, за сега не се сещам за алтернатиа, която да си струва вложението. Поръчал съм прецизна цев, но със същата дължина, за около $60. Ако толкова преритва, мога да му я дам. Ако ли не, ще търся други възможности.
Активен

IRON_LION_ZION

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 72
    • Профил
« Отговор #7 -: декември 10, 2007, 22:08:32 pm »

Лол тва пъшкало изглежда много сносно. Та ако може да питам горе долу гви пари си я пазарил  ;D
Активен
Buffalo soldier, dreadlock rasta: There was a buffalo soldier in the heart of america,Stolen from africa, brought to america, Fighting on arrival, fighting for survival.

Dragony

• Неактивен Неактивен
    • Профил
« Отговор #8 -: декември 10, 2007, 23:05:56 pm »

Пушкалото + ъпгрейдите струва 350лв. За членове на Еърсофт България- 10% отстъпка. 
Активен

ReconProG

• Неактивен Неактивен
    • Профил
    • AirsoftRazlog
« Отговор #9 -: декември 26, 2007, 19:56:33 pm »

Прилагам материали от тестовете на пушката. Разстояние, от което са направени попаденията - 36~40м. Само да уточня - повечето топчета направо минаваха през кашона, не се забиваха. Още един детайл - за целия ден пробвахме 3 оръжия - АКС74У на Юникорн, МР5СД6 на ДжГ и БАР-10(ДжГ). И при трите оръжия, заради атмосвените условия - ниски температури, повишено атм. налягане, се забеляза значително намаляване на обхвата(с 10-15м) и влошаване на точността. Заради съмнение за дефект, проверихме оръжията от вкъщи след тренировката - стреляха, както обикновено - точно и с добър обхват(БАР-10 води класацията със 70м и група от 25х25 на това разстояние  ;D >:D ). Влошаването на стрелбата при студено време най-вероятно е от замръзване на хоп-ъп-а и заради високото атм. налягане.

ПП:
Не се притеснявайте, топчето не минава през човек! Пробвах върху брат ми и след това върху себе си.

[attachment deleted by admin]
« Последна редакция: декември 26, 2007, 20:06:42 pm от ReconProG »
Активен

Nikola

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #10 -: юни 17, 2008, 16:05:27 pm »

Снайперовата пушка наистина е добра. Може и да съм нов, но си мисля, че е би била добра инвестиция. Имам само един въпрос - под челнство в ЕърСофт България се разбира членство в един от регистрираните отбори или създаването на нов такъв?
Благодаря за темата (разгледах онлайн магазана и много се колебаех м/у Калашников и снайперова пушка  ;)) и евентуалния отговор :)

P.S.: И още нещо - туй чудо е с газ или бъркам?
« Последна редакция: юни 17, 2008, 16:14:01 pm от Nikola »
Активен
Fear the sniper... unless you can encounter him from behind!

Darky

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 180
    • Профил
« Отговор #11 -: юни 17, 2008, 16:28:59 pm »

Не е на газ, най-обикновена спрингова пушка е.
Активен
The 10 Commandments of Airsoft
http://youtube.com/watch?v=jFYQwX2EayE

Nikola

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #12 -: юни 17, 2008, 16:37:46 pm »

Благодаря  ;D и се извинявам за "умния" пс  :D Ама кой да чете...  :D
« Последна редакция: юни 17, 2008, 16:50:37 pm от Nikola »
Активен
Fear the sniper... unless you can encounter him from behind!

Doupi

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #13 -: септември 17, 2009, 13:40:41 pm »

Според вас как се сравнява (BAR-10) с Mauser SR, като далекобойност, точност и т.н.
Активен

Zimski

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
    • Профил
« Отговор #14 -: март 10, 2010, 21:30:51 pm »

Dragony, ако не е тайна може ли да попитам с каква пружина се постига този ъпгрейд и само пружината ли е сменена?
Активен

=GHOST=

• Хиените
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2 320
    • Профил
    • http://s016.radikal.ru/i337/1108/00/7305fcde9f15.gif
« Отговор #15 -: март 10, 2010, 21:35:27 pm »

Зимски я викни по силно та барем Драгони вземе те чуе. Виж датата на поста 09.12.2007 има няма 2години.
Активен
Работя за да си спонсорирам хобито

dX

• Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
    • Профил
    • petkanski.com
Re:JG BAR-10 леееко ъпгрейдната
« Отговор #16 -: юли 28, 2011, 21:23:16 pm »

Наскоро започнах и аз да обмислям вариант за снайпер и съм се спрял на едно производно на bar 10.

Тъй като тук дискутирате ъпгрейднато такова, може ли да погледнете линкчето и да ми кажете как ви се вижда и дали си заслужава :)

Мерси на всички за отделеното време :)

Линкчето: http://www.airsoftgi.com/product_info.php?cPath=378&products_id=8253
Активен

Dexter

• Red Cell
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 491
    • Профил
« Отговор #17 -: юли 28, 2011, 22:26:14 pm »

.....пак некрофилия :D :D :D.....    Често изпадат обяви за спрингъри, огледай ги
Активен
a.k.a. killboy         redcell.hit.bg

thunderchief

• - Четящ -
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1 000
    • Профил
« Отговор #18 -: юли 29, 2011, 19:34:41 pm »

Наскоро започнах и аз да обмислям вариант за снайпер и съм се спрял на едно производно на bar 10.

Тъй като тук дискутирате ъпгрейднато такова, може ли да погледнете линкчето и да ми кажете как ви се вижда и дали си заслужава :)

Мерси на всички за отделеното време :)

Линкчето: http://www.airsoftgi.com/product_info.php?cPath=378&products_id=8253

Taka да се каже
Ту партс 50/50, фърст халф(пушката) ОК, секънд Айм ноу лайк(магазина). За да си купиш нещото от еърсофт Джи Ай ще ти трябва фирма посредник, която да ти я достави от там. А фирмите посредници си падат по смятане на долара през разни курсове, на които и пакистански чейнчаджия би завидял. Та според мене иди до Тинтява 27 или вземи пиши/звънни на колегата airsoftbg и го питай какво може да направи по въпроса с намирането на Bar-10 и ъпгрейда и, поздрави.
Активен
Шофьор на снегорин